Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowania do sezonu boleniowego 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
372 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 04 styczeń 2008 - 18:05

A ja jeszcze nie wiem jak to będzie bo w naszych miejscach bolków może nie być jak na jesieni i trzeba będzie ch szukać znacznie wyżej np. na terenach ginela :mellow:


@Redzi, oby @ginel nie pobierał HARACZU za łowy na jego terenie :lol: :lol: :lol:

#22 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 styczeń 2008 - 18:30

[quote title=MGOR napisał(a) dnia Fri, 04 January 2008 05:18][quote]
Te czeka testing:)

ten w prawym dolnym rogu dość łamliwy... a może partia z takiego materiału była...
[/quote]


Chwile na niego łapałem. Zaliczył kilka uderzeń o kamienie. Materiał to lipa.

#23 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 04 styczeń 2008 - 18:34

[quote]
A ja jeszcze nie wiem jak to będzie bo w naszych miejscach bolków może nie być jak na jesieni i trzeba będzie ch szukać znacznie wyżej np. na terenach ginela :mellow:
[/quote]

@Redzi, oby @ginel nie pobierał HARACZU za łowy na jego terenie :lol: :lol: :lol:
[/quote]


Hehe może mieć ph bo wiąże nas ten sam okręg :mellow:

#24 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 04 styczeń 2008 - 19:06

Żadnych haraczy nie będzie.Wy przyjedziecie do mnie, ja do was i po sprawie :mellow: A wracając do tematu. Zeszły sezon poświeciłem rapom, łowiąc je wyłącznie na woblery, czasami na kupne.W tym roku pobawię się wszystkim co mam w pudłach, a za jakieś 3 miesiące będzie tego dużżżżo :)Mam też w planach odwiedzić jakieś nowe miejsca, lub bardzo dawno nie odwiedzane. Częściej połowię na opaskach, bo co do nich mam na ten rok plany.
Redzi boli są powyżej Szczucina. Nie trzeba, aż tak daleko jechać do mnie:):):D

#25 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5824 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 styczeń 2008 - 19:36

Ja zamierzam je łowić we wszystkich warstwach, przy powierzchni, na powierzchni i głębiej. Gdy się będą pokazywały to na pewno nie odpuszczę, po prostu kocham to powierzchniowe łowienie. Gdy się nie będą pokazywały będę próbował łowić je głębiej, może wtedy siądzie jakiś grubas. Faktem jest że wszystkie moje kontakty z dużymi boleniami nie były poprzedzone ich widocznymi atakami, ale też nie oznacza to że te duże siedzą tylko przy dnie. Mogą chodzić przy powierzchni, ale zachowują się o wiele bardziej dyskretnie niż młodzież.

#26 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 04 styczeń 2008 - 20:01

Ja zamierzam je łowić we wszystkich warstwach, przy powierzchni, na powierzchni i głębiej. Gdy się będą pokazywały to na pewno nie odpuszczę, po prostu kocham to powierzchniowe łowienie. Gdy się nie będą pokazywały będę próbował łowić je głębiej, może wtedy siądzie jakiś grubas. Faktem jest że wszystkie moje kontakty z dużymi boleniami nie były poprzedzone ich widocznymi atakami, ale też nie oznacza to że te duże siedzą tylko przy dnie. Mogą chodzić przy powierzchni, ale zachowują się o wiele bardziej dyskretnie niż młodzież.


Wiadomo ,że zupełnie tym widowiskowym nikt nie odpuści <_< Za dobra zabawa B)

A pamiętasz nasz wypad powyżej Wawy?
Stękaliśmy jak stare baby ,że nie biją a przy tej burcie za każdym powalonym drzewem stał pewnie niezły grubas :o
W tym roku będe orał takie miejscówy :D
Noi oczywiście trzeba odwiedzić przykosę wielkich rap <_<

...już niecałe 4 miechy :mellow:

pozdro!


#27 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:23

Żadnych haraczy nie będzie.Wy przyjedziecie do mnie, ja do was i po sprawie :mellow: A wracając do tematu. Zeszły sezon poświeciłem rapom, łowiąc je wyłącznie na woblery, czasami na kupne.W tym roku pobawię się wszystkim co mam w pudłach, a za jakieś 3 miesiące będzie tego dużżżżo :)Mam też w planach odwiedzić jakieś nowe miejsca, lub bardzo dawno nie odwiedzane. Częściej połowię na opaskach, bo co do nich mam na ten rok plany.
Redzi boli są powyżej Szczucina. Nie trzeba, aż tak daleko jechać do mnie:):):D



Damy rade :D

#28 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:48

Witam.
Panowie zapominacie jeszcze o jednej bardzo waznej kwestii jesli chcecie łowic te duze . Jasne ze okazy czaja sie przy dnie i raczej nie sa widoczne zbyt czesto. Ja dodam wiec jeszcze jedno.
Kilka wspaniałych rap moich czy mojego brata, padło tuz przed zachodem słonca - czy nawet juz po zachodzie. Czaja sie w dzien pod warstwa grubszej i szybszej wody, by na wieczor niczym sandacz czy sumek nałowic sie uklejek. Kolejna pora to godziny ok 4,5 w czerwcu czy lipcu rano tez potrafi swinia przywalić
Jesli chodzi o moje plany przynetowe to ustaliły sie w poprzednim sezonie. 5 wobkow na kazdy rodzaj rzecznego łowiska, wyprobowane i dopasowane. Dotego jakies 2 gumki i sprawa załatwiona. Nie bardzo usmiecha mi sie znow przerzucanie w pudełku jakis dziwnych samorobek (bez urazy )ktore czesto poprostu ładnie wygladaja i tyle.

#29 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:11

Jak wspomniałem na wstępie, cały sezon 2008 poświęcę Wiśle - boleniom, jaziom i kleniom. Jeśli chodzi o bolenie to mam już kilka sprawdzonych miejscówek, na których udało się złowić wiele boleni, jednak młodzież do 60 cm. Więcej czasu poświęcę również opaskom - w minionym sezonie właśnie na opaskach miałem spore bolenie na kiju, jednak przez własne błędy ryby straciłem. Zamierzam właśnie zapolować na te grubsze w różnych warstwach wody. Mogę się zgodzić z @Marcelinho - na te większe warto polować pod wieczór - wiele razy widziałem żerujące duże rapy na płyciznach właśnie pod wieczór, jednak poza zasięgiem rzutu :/ Z przynęt to zamierzam łowić na te, które sprawdziły się w minionym sezonie oraz przetestować kilka nowości. Lubię po prostu eksperymentować i wyszukiwać nowości :D
Jutro przy świetle dziennym porobię fotki swoich przynęt i zdjęcia tu wkleję

#30 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:37

Witam.
Panowie zapominacie jeszcze o jednej bardzo waznej kwestii jesli chcecie łowic te duze . Jasne ze okazy czaja sie przy dnie i raczej nie sa widoczne zbyt czesto. Ja dodam wiec jeszcze jedno.
Kilka wspaniałych rap moich czy mojego brata, padło tuz przed zachodem słonca - czy nawet juz po zachodzie. Czaja sie w dzien pod warstwa grubszej i szybszej wody, by na wieczor niczym sandacz czy sumek nałowic sie uklejek. Kolejna pora to godziny ok 4,5 w czerwcu czy lipcu rano tez potrafi swinia przywalić
Jesli chodzi o moje plany przynetowe to ustaliły sie w poprzednim sezonie. 5 wobkow na kazdy rodzaj rzecznego łowiska, wyprobowane i dopasowane. Dotego jakies 2 gumki i sprawa załatwiona. Nie bardzo usmiecha mi sie znow przerzucanie w pudełku jakis dziwnych samorobek (bez urazy )ktore czesto poprostu ładnie wygladaja i tyle.


Myśle ,że większość łowiących bolki najbardziej ceni sobie właśnie te dwie pory doby :D
Bolki też myślą podobnie ;)

Sprawdzone przynęty to podstawa ,choć zawsze chętnie wypróbuję jakieś nowe ustrojstwa B)



#31 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:50

Witam ! Ja spróbuje zapolować na piękne bolki między główkami :mellow: nie wróże sobie wielkich sukcesów , ale jak się uda złowić choćby jednego to będzie to dla mnie ogromny sukces :D przede wszystkim odchudze maksymalnie zestaw ... jako przynęt użyje 5cm ripperków Manns'a ! Zobaczymy co z tego wyjdzie ... wynikami oczywiście pochwale się na forum (jeśli będzie się czym chwalić ;) )

pozdrawiam

#32 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5824 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:51

[quote]
Ja zamierzam je łowić we wszystkich warstwach, przy powierzchni, na powierzchni i głębiej. Gdy się będą pokazywały to na pewno nie odpuszczę, po prostu kocham to powierzchniowe łowienie. Gdy się nie będą pokazywały będę próbował łowić je głębiej, może wtedy siądzie jakiś grubas. Faktem jest że wszystkie moje kontakty z dużymi boleniami nie były poprzedzone ich widocznymi atakami, ale też nie oznacza to że te duże siedzą tylko przy dnie. Mogą chodzić przy powierzchni, ale zachowują się o wiele bardziej dyskretnie niż młodzież.
[/quote]

Wiadomo ,że zupełnie tym widowiskowym nikt nie odpuści <_< Za dobra zabawa B)

A pamiętasz nasz wypad powyżej Wawy?
Stękaliśmy jak stare baby ,że nie biją a przy tej burcie za każdym powalonym drzewem stał pewnie niezły grubas :o
W tym roku będe orał takie miejscówy :D
Noi oczywiście trzeba odwiedzić przykosę wielkich rap <_<

...już niecałe 4 miechy :mellow:

pozdro!

[/quote]

To mi się podoba, pozytywne myślenie. Nie piszesz Maciek aż, a tylko 4 Popróbujemy wszystkiego, a myślę że jakieś nowości też się znajdą B), choć do tych niestandardowych wabików trzeba będzie się bardziej przyłożyć.
Ja coś czuję że jak dopiero kupię ponton to sie dobiorę do tych największych. Może w tym roku sie uda?

#33 ONLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1174 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:52

Witam,plany na ten sezon...to przede wszystkim łapać regularnie bolki jakie by one nie były,no i spróbować łowić na coś innego niż tylko 3 skuteczne wobki :D

#34 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 05 styczeń 2008 - 08:52

Widze ze watek, 5 stycznia juz mocno rozgrzany :lol:
Tylko sie spodziewac jak 2 maja Bolenie 2008 zaleją fotki złowionych ryb :D

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 styczeń 2008 - 09:42

A ja w tym roku będę po prostu łowił bolenie :D Nowy zestaw castingowy już jest - od kilku dni. Teraz tylko do zestawu muchowego linka, bo tą, którą mam nadaje się do zabawy. Muszki takie jak chciałem już otrzymałem od Standerusa i Suma (ze Szczecina). Tak więc spróbuję i tego. Pozostaje jeszcze zestaw spinningowy bo to muszę mieć do zastosowań specjalnych. O przynęty się nie martwię - z zeszłego roku pozostało kilka fajnych (Wujek - opuszczasz się, miałem coś od Ciebie dostać :D) a i jakiś nowy killerek ma do mnie dojechać (jak się zrobi). Tylko by woda się ładnie ustabilizowała w maju i ... zabieram się poważnie w tym roku - właśnie okrzyknąłem ten sezon, swoim sezonem bolenia.

Pozdrawiam
Remek

#36 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 05 styczeń 2008 - 09:43

Remas pochwal sie jaki zestaw zakupiles :D

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 styczeń 2008 - 09:55

Do łowienia boleni obecnie mam dwa zestawy. Jeden złożony z wędki krótkiej (ja to sobie nazwałem - do boleni taktycznych, gdzie trzeba precyzji ale nie trzeba daleko rzucać) i długiej (prawie 8' - do dalekiego zasięgu). Ten drugi zestaw jest nowy, powstał w wyniku doświadczeń zeszłorocznych nie tylko swoich własnych.

Co do spinningu - potrzebuję jednej wędki uniwersalnej na wyjazdy w podróże, gdzie po pierwsze nie mogę przewozić długich wędek castingowych, po drugie muszą umożliwiać bardzo dalekie rzuty (przy użyciu minimalnego wysiłku) i wysokiej niezawodności (gdzie nie ma czasu na pierdoły, bo woda się gotuje).

Pozdrawiam
Remek

#38 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5824 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 styczeń 2008 - 10:19

A ja w tym roku będę po prostu łowił bolenie :D O przynęty się nie martwię - z zeszłego roku pozostało kilka fajnych (Wujek - opuszczasz się, miałem coś od Ciebie dostać :D) a i jakiś nowy killerek ma do mnie dojechać (jak się zrobi). Tylko by woda się ładnie ustabilizowała w maju i ... zabieram się poważnie w tym roku - właśnie okrzyknąłem ten sezon, swoim sezonem bolenia.

Pozdrawiam
Remek


Na razie siedzę nad szczupakowymi jerkami i klenio-jaziowymi maluchami. Jak czas pozwoli coś tam zrobię boleniowego.

#39 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1062 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 styczeń 2008 - 10:52

i długiej (prawie 8' - do dalekiego zasięgu).

Czyżby dotarł cyber shootist :D

U mnie przed sezonem, głównym zakupem będzie nowy kij - już nie mogę się doczekać :mellow:


#40 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 05 styczeń 2008 - 18:20

Zgodnie z obietnicą wstawiam fotki swoich przynęt boleniowych - najłowniejsze, te na które również łowiłem oraz te, które mam zamiar sprawdzić w sezonie 2008. Nie są to wszystkie, mam zamiar sprawdzić woblery Dorado i Rapala. Waga przynęt waha się pomiędzy 7 a około 30 g.

Zacznę od najłowniejszych:

Biały bezsterowiec łomżyński był najlepszy - 80 % złowionych na Wiśle boleni

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   81,51 KB   443 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   46,32 KB   438 Ilość pobrań