Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowania do sezonu boleniowego 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
372 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 05 styczeń 2008 - 18:22

Tu przedstawiam inne swoje przynęty:

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   59,09 KB   753 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   71,43 KB   758 Ilość pobrań


#42 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 05 styczeń 2008 - 18:24

Cykady, które dostałem od p. Wiesława Dębickiego - jak mówił, na Odrzańskich boleniach się sprawdziły, natomiast na Wiśle miałem kilka wyjść boleni do tych cykad:



Załączone pliki

  • Załączony plik  5.jpg   55,15 KB   640 Ilość pobrań


#43 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 05 styczeń 2008 - 18:25

Te mam zamiar przetestować w sezonie 2008 - oprócz widocznych na zdjęciu, oczekuję woblerów Dorado i Rapala

Załączone pliki

  • Załączony plik  7.jpg   64,62 KB   627 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   77,28 KB   644 Ilość pobrań


#44 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 05 styczeń 2008 - 18:30

Fajne przynęty :D

#45 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 20:58

Fajowe zabawki :mellow:

Co do boleni to będę miał cale pudełko moich ołówkowych woblerów :mellow: oraz paręnaście kupnych B)

Pozdrawiam
Slider :D

#46 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:12

Witam,pirania można wiedziec co to za wobki na przedostatnim zdjeciu??

#47 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:18

Witam,pirania można wiedziec co to za wobki na przedostatnim zdjeciu??


@Tommek - żadna tajemnica - są to samoróbki, które kupiłem na Allegro od tego użytkownika:

http://www.allegro.pl/item292996364_jawia_woblery_wobler_mag ister_7.html

#48 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:22

Ok,dzięki

Pozdrawiam

#49 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 05 styczeń 2008 - 21:26

Ok,dzięki

Pozdrawiam


Nie ma za co :mellow: Tych woblerów jeszcze nie sprawdzałem na boleniach, ale sprawdziłem jak pracują - praca rewelacyjna, tylko trochę za lekkie są W maju sprawdzę i ewentualnie dociążę lametą na kotwiczkach

#50 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 05 styczeń 2008 - 22:00

Czesc.Mam pytanie jak sprawdza ci sie Thrill bo mi ciagle sie placze przy wyrzucie.A z innej beczki tez uzywam bezsterowcow od siudaka i uwazam ze sa rewelacyjne i wiele bolkow sie na nie skusilo.

Załączone pliki



#51 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 05 styczeń 2008 - 22:15

@ rapia - ja na Siudakowe bezstery choć próbowałem wiele razy to nie skusiłem nic i coś mi sie wydaje że te obecne Siudaki są inne. Co do Thrilla to i mi zdarza się czepiać żyłki podczas rzutów - teraz rzadziej - na początku miałem z nim problemu - teraz nie - kwestia techniki rzutu ? Może tak

#52 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 06 styczeń 2008 - 01:37

Pirania - podziwiam Cie. Masz zamiar te wszystkie przynety przetestowac w ciagu jednego sezonu ( 7 miesiecy )a w zasadzie 6, bo grudzien to raczej nie bolo. Pamietam przechodziłem takie zafascynowanie podobiznami uklejek, co kilka lat temu skonczyło sie totalnym wyprzedaniem, aczkolwiek daje to duzo radosci samemu wyselekcjonowanie sobie skutecznego pudełka. Magia słowa boleniowe na allegro czyni niezły popyt.
Na dzien dzisiejszy osobiscie kłade nacisk na znalezienie nowych, obfitujacych w rybe miejsc, lub zjawienie sie nad woda o chorej porze. Na nie zadeptanych, trudnych w dostaniu sie miejscach itp itd. W tedy niema co z kombinowaniem, moze to moze tamto. Dzika ryba ma walnac w pierwszym rzucie. Takie miejsca znalazłe w tamtym roku i to bardziej sobie cenie...
Wspomne tu o tym ze Vice - Nczelny Wedkarskiego Swiata ( mam nadzieje ze sie nie obrazi, ze napisze o tym) łowi bolenie 9cm wobkiem J.Widła, a nie na nasze szlagierowe boleniowce.
Zeszły rok miałem, jak na mnie fantastyczny. Przekroczyłem dla siebie magiczna sume złowionych boleni. Ten bedzie skromniejszy, bo czasu nie bedzie.
Miejsca juz sa zaznaczone w głowie, daleko od miasta :mellow:




Załączone pliki



#53 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 styczeń 2008 - 08:10

Piszesz Marcel o byciu nad wodą o chorej porze.
Najleprze pewnie ranki + wieczory.
A tak z ciekawości to kiedy lubisz łowić najbardziej znaczy o jakiej porze dnia czy nocy.
Bo ja dla odmiany najbardziej lubię południe i najlepiej jak jest tak ze 30 stopni i bez wiatru.
Wkładam wtedy klapki, krótkie spodnie i ewentualnie jakąś koszulę i łażę sobię po rzece z 1 małym pudełeczkiem przynęt.
Jeśli woda jest już nagrzana wchodzę po pas do rzeki, albo siadam na piachu na 30cm wodzie i mógłbym tak sobię siedzieć i siedzieć.
Nigdzie mi sie nie śpieszy, bo ani mi słonko zaraz zajdzie (wieczór)ani wzejdzie za szybko (ranek)
Eh pomażyć dobra rzecz.
A teraz na dworze -7 i jakiś dziw przyrody bo pada deszcz.
A może by tak na pstrąga wyskoczyć ;)

#54 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 06 styczeń 2008 - 09:34

Jajakubie w 100% identycznie ja Ty lubie łowic.
Goraco , bezwietrznie i trampeczki na nogach. :D
Ze wzgladu na specyfike pracy, gdy w dzien nie dało rady chadzałem po pracy na ryby tj. np godzina 2 w nocy do 5 :D
, czy na wieczorowego od 20 do 1 w nocy.
W tedy czekałem na rapy ktore podpłyna na jedzonko
lub na te co wrednie w pełnym słoncu nie chciały za cholere wziąc :angry:

#55 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 styczeń 2008 - 10:02

Rzeczywiście, wielu z nas łowi różnym przynętami i osiąga dobre wyniki. Wychodzi na to że bolenia da się złowić na wiele różnych przynęt i myślę że wiele skutecznych jeszcze powstanie.
Jednak wiele przynęt tzw.boleniowych wogóle do niczego się nie nadaje. Pamiętam że jak zacząłem chodzić za boleniem opierałem się głównie na kupnych przynętach i wściekałem się na te złośliwe rybska że nie chcą brać. Teraz wędkarze mają spory wybór skutecznych kupnych przynęt, więc jest w czym wybierać, ale też trzeba umieć oddzielić ziarno od plew. Ja obecnie kupnymi wogóle nie łowię, ale w 2008 myślę że w przypadku niektórych może to się zmieni? Choć największą satysfakcję daje mi złowienie ryby na samodzielnie wykonaną przynętę i raczej z niechęcią patrzę na inne.

Załączone pliki



#56 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 styczeń 2008 - 11:24

Myślę że ta nieskuteczność niektórych boleniowych przynęt bierze się stąd że ich wykonawcy często niewiele mają doczynienia z łowieniem boleni. Jak napisał Marcel słowa boleniowy wobler na allegro mają obecnie magiczną zdolość przyciągania wielu wędkarzy, którzy są gotowi zapłacić każdą cenę żeby tylko mieć boleniowego killera. Przykładem może być thrill, który swego czasu osiągał w licytacjach jakieś zawrotne ceny.
Producenci takich woblerów wiedzą że wobler ma mieć kształt ukleji, drobną pracę i to tyle. Znają się na robieniu woblerów, ale nie mają zbyt wielkiego doświadczenia w łowieniu tej ryby. Stąd wobler który ładnie wygląda i spełnia wszystkie cechy boleniowego killera nad wodą okazuje się niewypałem. Niestety bolenie są dość wrażliwe na szczegóły czego przykładem jest siudak. Kiedyś skuteczny po zmianach okazał się niewypałem. Przynęta tylko trochę się od siebie różni, ale zasadniczo wpłynęło to na pracę i łowność.
Z drugiej strony istnieje sytuacja gdzie wobler nie wygląda jak boleniowiec a okazuje się bardzo łowny. Dlatego myślę że pozostało jeszcze trochę ciekawych przynęt do wymyślenia :D .

#57 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 06 styczeń 2008 - 13:12

Pierwsze 3 aukcje jakie były na allegro z thrillami zakończyły się na stanie po 50-parę złoty za sztukę. Obecnie można kupić za 14,99 i chętnych nie widać :lol: :lol: Co do siudaków, pierwszego zakupiłem dwa lata temu i co roku na niego poprawiam życiówkę. Obecnie mam ich ok 6 ale tylko na tego pierwszego łapie bolenie i teraz już wiem dlaczego :(

#58 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2932 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 06 styczeń 2008 - 15:37

W ub. sezonie zainteresowałem się boleniami, a na ten rok stworzyłem już osobne, boleniowe pudełko. W sumie zaopatrzyłem się tylko w polecane boleniowe przynęty plus trochę własnej produkcji.

Jako pierwsze, wiadomo wobki - Thrill, Taps, Siudak, Sting, Hermes, jakieś Yo-zuri też się zaplątało.
http://i141.photobucket.com/albums/r62/mekamil/100_9365-1.jpg

To właśnie moje samoróbki. Ta środkowa była już przetestowana. Ta u dołu jak na razie tylko na okoniach.
http://i141.photobucket.com/albums/r62/mekamil/100_9366-1.jpg

Tu wszelakie castmastery, jakie tylko mi się nawinęły, w tym złoty, którego dostałem od pewnego wspaniałego gościa z Krakowa. Absolutny kiler na bolki.
http://i141.photobucket.com/albums/r62/mekamil/100_9367-1.jpg

Pozostałe, czyli DAM Libelle, z tym, że zamontowałem mu znacznie cięższy korpus. Torpeda, no i przykładowe gumisie. Tez typowo boleniowe. Knight już mi się doskonale sprawdził, ale teraz nie mogę go nigdzie dostać. Z basspro pociągnę na wiosnę.
http://i141.photobucket.com/albums/r62/mekamil/100_9368-1.jpg

#59 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 06 styczeń 2008 - 15:41

Pirania - podziwiam Cie. Masz zamiar te wszystkie przynety przetestowac w ciagu jednego sezonu ( 7 miesiecy )a w zasadzie 6, bo grudzien to raczej nie bolo. Pamietam przechodziłem takie zafascynowanie podobiznami uklejek, co kilka lat temu skonczyło sie totalnym wyprzedaniem, aczkolwiek daje to duzo radosci samemu wyselekcjonowanie sobie skutecznego pudełka. Magia słowa boleniowe na allegro czyni niezły popyt.
Na dzien dzisiejszy osobiscie kłade nacisk na znalezienie nowych, obfitujacych w rybe miejsc, lub zjawienie sie nad woda o chorej porze. Na nie zadeptanych, trudnych w dostaniu sie miejscach itp itd. W tedy niema co z kombinowaniem, moze to moze tamto. Dzika ryba ma walnac w pierwszym rzucie. Takie miejsca znalazłe w tamtym roku i to bardziej sobie cenie...
Wspomne tu o tym ze Vice - Nczelny Wedkarskiego Swiata ( mam nadzieje ze sie nie obrazi, ze napisze o tym) łowi bolenie 9cm wobkiem J.Widła, a nie na nasze szlagierowe boleniowce.
Zeszły rok miałem, jak na mnie fantastyczny. Przekroczyłem dla siebie magiczna sume złowionych boleni. Ten bedzie skromniejszy, bo czasu nie bedzie.
Miejsca juz sa zaznaczone w głowie, daleko od miasta :mellow:




@Marcelinho - mogę się z tobą zgodzić w kwestii magicznego słowa boleniowe, jeśli chodzi o woblery, które są na Allegro. Wiem że nie wszystkie się nadają do łowienia boleni, nie wszyscy wytwórcy mają pojęcie jak taka przynęta ma wyglądać czy jak pracować - mimo to jakieś nowości kupuję - po prostu z ciekawości oraz z chęci sprawdzenia - na pewno większość nada się na śmietnik, ale są takie, które po drobnej kosmetyce nadają się i są nawet skuteczne a nawet od razu okazuje się że są skuteczne. Widząc jakąś tzw boleniową przynętę, której się nie ma, czasami rewelacyjny kształt czy kolory kuszą - po prostu się kupuje i sprawdza - nigdy nie będziemy mieli pewności czo owa przynęta jest skuteczna, dopóki sami jej nie sprawdzimy. Sporo się naczytałem o skuteczności SIUDAKOWYCH bezsterowców i przyznam rację @wujkowi - przez jakieś tam zmiany przynęta ta straciła łowność. Tak samo jest z Thrillem - swego czasu, kiedy to nie było ich w sklepach, lub się pojawiły i były trudno dostępne, wielu wędkarzy na nie polowało - kupiło i co? Czasami rozczarowanie itp. Podobnie jak ty, ja mam również pudełko z przynętami na 100 % pewnymi i sprawdzonymi, to jednak znajdę czas aby sprawdzić nowości - miałem wiele razy sytuację, że najpierw sprawdzałem nowość i jeśli brania nie było, mimo oznak zerowania bolenia, zakładałem sprawdzoną i czasami w pierwszym rzucie branie... Tej nowości nie odrzucam od razu - daję kilka razy szansę i czasami się sprawdza. W sezonie 2007 miałem przyjemność łowienia oprócz Wisły, również na Warcie w okolicach Gorzowa WLKP - i tu spotkało mnie zaskoczenie - większość Wiślanych pewniaków mnie tu zawiodła, a skuteczne były te, które po łowieniu na Wiśle skazywałem na śmietnik. Wydaje mi się że na każdej rzece skuteczne są inne przynęty.

Ja w chwili obecnej, oprócz swoich sprawdzonych przynęt, mam całą masę do sprawdzenia - myślę że to potrwa jeszcze sezon 2008 a potem będę miał już przynęty stałe, sprawdzone. Najważniejsze dla mnie jest to, że jeszcze 3 lata temu (wtedy zacząłem łowić bolenie) nie złowiłem ani jednego bolenia, mimo wielu prób W tym sezonie udało mi się skusić ponad 20 sztuk i myślę że w przyszłym będzie jeszcze lepiej. Sama przynęta to nie wszystko - ważne są również miejsca - jak wspomniałeś, i ja również znalazłem kilkanaście miejscówek poza Warszawą, które są obiecujące. No i pora dnia - lubię wczesny ranek oraz wieczór do późnej nocy :D


#60 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 06 styczeń 2008 - 16:18

Cos ostatnio straszny urodzaj tych wobków boleniowych.
Jak by tak człowiek chciał wszystkiego poprubować to na każdy wyjazd z innym pudełkiem by trzeba jesdzić ;)
Na własne potrzeby pogrupowałem sobie przynęty w kilka podgrup:
A) płytkozchodzące
- expresowe (praca oszczędna)
- wolne (praca drobna ale wyrażna)
W zasadzie 2 gupy wielkości wielkości 4-6 i 7-9 cm
B) głębokozchodzące
- średnioszybkie (praca drobna ale wyrażna)
- wolne ( praca wyrażna)
Tutaj postawię na przynęty w przedziale 7-11cm

I wedłu tego zchematu będę składał pudełka w tym roku.
Do tego dochodza jeszcze tzw schizole czyli przynęty wyłamujące się z tego klucza ale w pewnych sytuacjach skuteczne