Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Killery Sumowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 24 marzec 2014 - 10:48

Na wobiego (Wobi) sumy dobrze siadają. Miałem kilka kijan i potwora z którym przegrałem walkę, nie mówiąc już o sumach Wojtka. Głęboko schodzą i trzymają się nurtu.


  • Karol Krause i czocho lubią to

#142 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2014 - 18:38

Paweł nasuwa mi się tylko jedno pytanie jakim cudem zmieściłeś Wobiego (Wojtka) na kotwiczce??? :P Widziałem go na żywo wcale nie jest taki mały a że sumy Go lubią to fakt, zresztą inne rybcie też za nim przepadają :) :) :)



#143 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 25 marzec 2014 - 19:11

Bo oni tak na zmianę jak są na rybach… Jak na Wobiego nic nie idzie to Parf ląduje w wodzie! :D


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 25 marzec 2014 - 19:12

  • Przemek lubi to

#144 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 08:45

Nie ma sumowych kilerów !!!!! kwestia znalezienia mety z sumami, wcześniej lub później weźmie :D

 

Coś jak w przypadku wszystkich innych gatunków :D

 

nie calkiem, bolenie nie sa objete ta regula, przeciez sa istne boleniowe killery, te jedyne, prawdziwe


  • Dagon i Krystekwolf lubią to

#145 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 26 marzec 2014 - 09:09

Kluczem do sukcesu jest zaprezentowanie przynęty, nie każdą da się odpowiednio poprowadzić w konkretnych warunkach tak aby zachowała nienaganną pracę, ktoś powie wobler ,ktoś powie guma , ktoś powie wahadło ja powiem że koguty ale zdaje sobie sprawę że kogutem nie oblowie toni tak aby w 100% wykorzystać jego walory ani wiem że nie poprowadze go pod powierzchnią, co do przynęt typowo pod rybę to raczej bardziej skłaniam się ku opini że przynęty można określać pod sytuację, ile sumow czepia się na "boleniowe wykalaczki" w dzień jak ganiaja ukleje przy łachach a ile boleni strzela w 15cm shady przy samym dnie to wiedzą tylko Ci co bywają nad wodą i tam starają się zasięgnąć informacji o tym złotym środku, i niestety nawet najlepszego woblera nie postawimy sumowi przy mordzie w wielu sytuacjach , nawet najlepszym kogutem nie narobimy plusku na powierzchni i zamieszania pod nią ani też żywcem nie obstukamy dna :D ELASTYCZNYM trzeba być !! I dostosowywać się do sytuacji.

Użytkownik Qowax001 edytował ten post 26 marzec 2014 - 09:10


#146 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 17:06

nie calkiem, bolenie nie sa objete ta regula, przeciez sa istne boleniowe killery, te jedyne, prawdziwe

:D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o



#147 OFFLINE   Mielony

Mielony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 marzec 2014 - 19:38

Nawet nie wiedziałem że ten wątek się tak rozwinie  :)  :)  :)



#148 OFFLINE   0ktopus

0ktopus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPodhale
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Pojedyniec

Napisano 26 maj 2014 - 18:19

Zauważyłem że wklejacie tu linki z innych for więc mam coś do tego tematu ;)

http://www.forumsumo...5356&rowstart=0


Użytkownik 0ktopus edytował ten post 26 maj 2014 - 18:21


#149 OFFLINE   ZeBas

ZeBas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaŚląsk częściej Francja

Napisano 26 maj 2014 - 20:38

tak , tylko..... sumy zostały złowione w wodach poza PL , np we Francji sumów jest po prostu masa .....



#150 OFFLINE   0ktopus

0ktopus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPodhale
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Pojedyniec

Napisano 26 maj 2014 - 22:12

Dokładnie, dlatego złowiono ich 16 o czym jest w tych dwóch zdaniach :good:

,,Cztery sumy złowione zostały na inne niż Józka woblery na drugiej łodzi z czego 3 przez naprawdę doświadczonego sumiarza( 2 na woblery Sebile).
Oznacza to że na 16 sumów 12 wzięło na Twoje właśnie woblery co uważam za wielki sukces." - koniec cytatu :)



#151 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 30 lipiec 2014 - 20:25

Zaznaczam nie jestem jakimś wybitnym sumiarzem ... jeszcze :)

....

Odpowiednie miejsce i odpowiednia pora i kilerem będzie wszystko co robi zamieszanie w wodzie. A druga strona medalu to prezentacja przynęty. To moje wnioski po dzisiejszym polowaniu... Widziałem go, wyszedł na żer ! Za przerwaną główką drobnica "posiała" na dużej powierzchni. Lake 7cm i w pierwszym rzucie zaśmiał mi się w twarz. Strzelił w wobka ogonem albo go jakoś dziwnie odgonił. Co zrobiłem źle ? Nic ... Z woblera wypadł ster, nie wiem czemu nie wiem jak. Ściągałem dalej bo nie wiedziałem co się stało. Chciałem sprawdzić czemu nie pracuje poprawnie, a on napłynął i było bliskie spotkanie 3 stopnia. Lepsza prezentacja  a raczej sprawny wobler, inna przynęta i bym miał dzień dziecka. Było blisko !

 

To był ten moment gdzie byłem w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Druga sprawa sum był aktywny to miałem ogromne szanse na branie, wręcz 100%

Miejsce i czas było sprawą pierwszorzędną, przynęta już nie.

Sztuka to prowokacja tych nie aktywnych gdzie miejsce nie ale czas to bohater drugiego planu. Gdzie główną rolę gra spryt, odpowiednia prezentacja przynęty a reżyserem jest wiedza.

 

To tak jak teraz ... mam na wyciągnięcie ręki piwko ... Nie wezmę bo ciepłe i nie chce mi się pić. Ale niech ktoś mi zaprezentuje zimne piwko i będzie ciut dalej, cóż ...ruszę po nie :)

 

PRAWIE !

 

Dobrze myślę czy targają mną jeszcze emocje ?


  • *Hektor* i urasenty lubią to

#152 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:38

Zaznaczam nie jestem jakimś wybitnym sumiarzem ... jeszcze :)

....

Odpowiednie miejsce i odpowiednia pora i kilerem będzie wszystko co robi zamieszanie w wodzie. A druga strona medalu to prezentacja przynęty. To moje wnioski po dzisiejszym polowaniu... Widziałem go, wyszedł na żer ! Za przerwaną główką drobnica "posiała" na dużej powierzchni. Lake 7cm i w pierwszym rzucie zaśmiał mi się w twarz. Strzelił w wobka ogonem albo go jakoś dziwnie odgonił. Co zrobiłem źle ? Nic ... Z woblera wypadł ster, nie wiem czemu nie wiem jak. Ściągałem dalej bo nie wiedziałem co się stało. Chciałem sprawdzić czemu nie pracuje poprawnie, a on napłynął i było bliskie spotkanie 3 stopnia. Lepsza prezentacja  a raczej sprawny wobler, inna przynęta i bym miał dzień dziecka. Było blisko !

 

To był ten moment gdzie byłem w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Druga sprawa sum był aktywny to miałem ogromne szanse na branie, wręcz 100%

Miejsce i czas było sprawą pierwszorzędną, przynęta już nie.

Sztuka to prowokacja tych nie aktywnych gdzie miejsce nie ale czas to bohater drugiego planu. Gdzie główną rolę gra spryt, odpowiednia prezentacja przynęty a reżyserem jest wiedza.

 

To tak jak teraz ... mam na wyciągnięcie ręki piwko ... Nie wezmę bo ciepłe i nie chce mi się pić. Ale niech ktoś mi zaprezentuje zimne piwko i będzie ciut dalej, cóż ...ruszę po nie :)

 

PRAWIE !

 

Dobrze myślę czy targają mną jeszcze emocje ?

Dobrze powiedziane ja po kilku latach też uważam że przynęta ma drugorzędne znaczenie 

Przedwczoraj przegrałem dwa razy 

Pierwszy spadł po dwóch minutach holu  a drugi nawet się dobrze nie zapiął  :(


Użytkownik sebson edytował ten post 01 sierpień 2014 - 14:57


#153 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 15 grudzień 2014 - 13:29

Nie wiem czy wcześniej była o tym mowa ale spytam . Waszym zdaniem grzechotka w woblerach sumowych powinna mocno hałasować czy raczej wydawać bardziej stonowany dźwięk . Nie mam doświadczenia z takimi woblerami dlatego pytam . Pozdrawiam .



#154 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1039 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 15 grudzień 2014 - 14:07

Nie czytałem całej ter rozmowy, więc może się powtórzę. U mnie najlepiej w tym roku sprawdzały się głębokie Alaski (6 czy 7 cm). Piątki gorzej się zbroi a skoro na duże biorą to po co zmniejszać. W poprzednich latach sporo ryb miałem na 5 cm płytkie stormy. A ani jednego na 7cm. Może dlatego, że nie dałem mu wystarczająco dużo czasu? Na przyszły sezon Dorado to mój nr 1. Na płytsze miejsca pewnie ten storm. Łowię tylko w nocy (bo w dzień brzanom nie mogę się oprzeć).



#155 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 styczeń 2015 - 09:09

Dorado lake dobry jest też na szczupaka .



#156 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 12:00

Dorado lake dobry jest też na szczupaka .

Ok fajnie ale co to ma wspólnego z tematem???



#157 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 styczeń 2015 - 08:36

post-55587-0-21788700-1395821454_thumb.j

 

ciekawe ilu z Was pomyślało o tym samym co ja :)?


  • wobler129 i zybi lubią to

#158 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 11:34

Fajny temat tylko większość nie na temat :ph34r:



#159 ONLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 21 styczeń 2015 - 11:41

Fajny temat tylko większość nie na temat :ph34r:

A... bo to jeszcze nie sezon  :rolleyes:



#160 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 11:52

mogli byście walnąć jakiś spis wobków na początek chodzi o troll będę w tym sezonie sobie pływał z echo szukając ciekawych miejsc i w między czasie mógł bym sobie ciągać ogon :) (dla spokojności ducha nie lubię rybiego mięsa) jak się coś trafi jak nie to trudno specjalnie nastawiać się nie będę może jakiś szczupły się trafi :P

 

spodobał mi się Rapala Risto Rap 9cm bo głęboko schodzi bez dodatkowych "gadżetów" ale jest już nie dostępny możecie polecić coś poza dorado lake :P