Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

O tym jak pepso swoją wędkę robił.

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 15 styczeń 2014 - 13:32

To ładnie. Blank zacny i wart grzechu. Zbroilem go i tak i tak. W obu wariantach działa doskonale. <br />Pozdrowka

#162 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 styczeń 2014 - 15:04

Chociaż moim zdaniem jerkowka z małymi ringami wygląda świetnie. Przelotek prawie nie widać kij sprawia wrażenie niesamowicie lekkiego mimo że ma 20lb. Coś pieknego. Poza tym oszczędność i roboty i koszty mniejsze.

 

Szczytówka zaiste wygląda pięknie. Różnicę w masie i poprawę wyważenia najlepiej czuć w lekkich kijach, ale wzrost operatywności w każdym wędzisku to duży +



#163 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 luty 2014 - 20:16

Jestem już po lakierowaniu Batsona CB66MH.

Znacznie lepiej niż poprzednio wyszło mi polakierowanie naklejki i zaczepu. Z przelotkami nieco gorzej ale i tak jest postęp w stosunku do pierwszego kija.

Tondrak LB jest naprawdę trudny w zapobieganiu zaciekom przy przelotkach, dlatego zamowiłem już Lamara LB.

Na zdjęciach widać  lekką niedoróbkę w okolicach loga Batsona ale nie chciałem kombinować i pogorszyć sprawy.

W związku z tym mam pytanie jak naprawić taką niedorobkę, kiedy lakier zaczyna lekko gęstnieć (po ok. 35 min), żeby nie zepsuć całości ?

I czy jest jakiś sposób by wyrównać ten "schodek" pomiędzy omotką i naklejką ?

Załączone pliki


Użytkownik pepso edytował ten post 13 luty 2014 - 20:33


#164 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2014 - 20:59

Niestety Wszystkie "lajty" są trudne i trondak nie jest tu wyjątkiem, paradoksalnie gęstsze lakiery kładzie się zdecydowanie łatwiej..

W zasadzie po 30 minutach to nie da się zrobić za wiele. Można kombinować z położeniem kropli lakieru w wgłębienie ale to tylko papranina. Nie ma gwarancji że się prawidłowo rozleje i kropla nie zrobi paskudnego zacieku -szkoda fatygi.

Kolejna cienka warstwa i po problemie, choć przy Lamarze tego typu problemy pójdą w zapomnienie.


  • pepso lubi to

#165 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 luty 2014 - 21:12

ark70 świetny avatar.

 

Cieszę się, że podjąłem dobra decyzję i nie przekombinowałem.

Dzisiaj zastanawiałem się (czysto teoretycznie) czy jest możliwe nakładanie dwóch lakierów tej samej firmy ale o rożnej gradacji LB i HB.

Chodzi np. o położenie pierwszej warstwy HB ( nie podcieka tak mocno pod przelotki) i późniejszą kosmetykę LB. Czy ktoś to przetestował?



#166 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2014 - 21:21

ark70 świetny avatar.

 

Cieszę się, że podjąłem dobra decyzję i nie przekombinowałem.

Dzisiaj zastanawiałem się (czysto teoretycznie) czy jest możliwe nakładanie dwóch lakierów tej samej firmy ale o rożnej gradacji LB i HB.

Chodzi np. o położenie pierwszej warstwy HB ( nie podcieka tak mocno pod przelotki) i późniejszą kosmetykę LB. Czy ktoś to przetestował?

 

Też byłem taki cwany, jak najbardziej ale w odwrotnej kolejności - HB nie podcieka- fakt, ale także gorzej przesącza. Przy Lamarze nie miałem tego problemu ,a z innymi to było różnie.  Tylko czy warto się tak męczyć??

 

 zawsze miałem słabość do historii, a tan awatar to całkiem spory jej kawałek...


  • pepso lubi to

#167 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 13 luty 2014 - 21:24

Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie ale moim zdaniem nie ma po co sobie życia komplikować. Lakier HB więcej wybacza, szybko się układa i gęstnieje. Tylko rozrabiasz malutkie ilości, np ja rozrabiałem, lakierowałem 2-3 przelotki i nowa porcja. Jakoś poszło, na pewno nie będę w tej kwestii nic zmieniał.



#168 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2014 - 21:33

no i dokładnie, kropla spirytusu ( do lakieru nie do dzioba) ;)  ułatwi i wydłuży czas pracy



#169 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 luty 2014 - 21:34

@shavt

Będę zmierzał w tym kierunku. Tym bardziej że u mnie oko nie takie jak kiedyś, co ja się nakombinowałem dziś ze światłem : światło górne i boczne, samo boczne, boczne i dzienne... Kombinacje można mnożyć. Doszedłem do wniosku, że dzienne światło jest bardzo ważne! Przynajmniej dla mnie.

Na razie zdecydowałem się na Lamara LB by nie mieć stresu czasowego (lubię położyć lakier w czasie jednej płyty np. AC/DC ;-))

Skoro jednak rodbuilding wciągnął mnie w swoje tryby to planuję ciągły rozwój i pewnie na HB się skończy.



#170 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 luty 2014 - 21:35

no i dokładnie, kropla spirytusu ( do lakieru nie do dzioba) ;)  ułatwi i wydłuży czas pracy

Ale spirytusu, a nie denaturatu?



#171 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2014 - 21:45

nie ma znaczenia, chyba że do dzioba to denaturat stanowczo odradzam



#172 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 luty 2014 - 21:53

Miałem nadzieję, że kategorycznie zalecisz spirytus ;-)



#173 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2014 - 22:44

Miałem nadzieję, że kategorycznie zalecisz spirytus ;-)

Tak zaleca spirytus z .....dużą ilością soku pomarańczowego i lodem , w ten spodób polakierujesz kilka wędek i ściany wardztatu :)

i wcale nie o kilka kropel chodzi


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 luty 2014 - 22:45


#174 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 13 luty 2014 - 22:48

Tak zaleca spirytus z .....dużą ilością soku pomarańczowego i lodem , w ten spodób polakierujesz kilka wędek i ściany wardztatu :)

i wcale nie o kilka kropel chodzi

Co więcej... Wtedy można pokusić się o marbling własnego (lub cudzego) samochodu ;-)

 

A po co w Mercedesie klasyczna gwiazda? Lepiej , kiedy zastąpi ją tytanowa Fuji Sic !


Użytkownik pepso edytował ten post 13 luty 2014 - 22:50

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#175 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 13 luty 2014 - 22:51

..

Dzisiaj zastanawiałem się (czysto teoretycznie) czy jest możliwe nakładanie dwóch lakierów tej samej firmy ale o rożnej gradacji LB i HB.

Chodzi np. o położenie pierwszej warstwy HB ( nie podcieka tak mocno pod przelotki) i późniejszą kosmetykę LB. Czy ktoś to przetestował?

Większość producentów zaleca raczej odwrotne traktowanie, CZyli najpierw LB potem HB. Ale praktycznie można i odwrotnie. Z tym że nie wiem czy to dobry pomysł bo LB tworzy cienkie warstwy i może tylko podkreślić błedy i jakieś ubytki. Albo fale dunaju :)



#176 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2014 - 23:32

Stary dobry HB jest ok a na fale dunaju kawałek plastiku po godzince schnięcia na umiarkowanych obrotach wygładzić a potem lekko podgrzać i fale znikają, ale już bez spirytusu ,marblingu i soku pomarańczowego :)  Krzysiek ( dla mnie guru jeżeli chodzi o lakier) doładnie opisał takie zabiegi , chociaż bardzo rzadko wygładzam to jednak czasami przydają się takie tricki



#177 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2014 - 19:51

Większość producentów zaleca raczej odwrotne traktowanie, CZyli najpierw LB potem HB. Ale praktycznie można i odwrotnie. Z tym że nie wiem czy to dobry pomysł bo LB tworzy cienkie warstwy i może tylko podkreślić błedy i jakieś ubytki. Albo fale dunaju :)

 

Robert, po co się mordować, pierwsza warstwa HB cienko , byle tylko przesączyła omotkę, druga grubsza wieńcząca dzieło  i po bólu.

Na raz też da się zrobić ,tyle ze trochę wprawy wymaga.



#178 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 14 luty 2014 - 20:06

Robert, po co się mordować, ..

 

 

Tylko przytoczyłem zalecenia producentów. NIe twierdze że tak robie. Lakieruje HB w większości na dwa razy. Przy niektórych projektach i napisach na raz.


Użytkownik robbox4 edytował ten post 14 luty 2014 - 20:07


#179 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 luty 2014 - 20:09

Robert, po co się mordować, pierwsza warstwa HB cienko , byle tylko przesączyła omotkę, druga grubsza wieńcząca dzieło  i po bólu.

Na raz też da się zrobić ,tyle ze trochę wprawy wymaga.

Na raz jest fajny trick , robisz szybko cały kij przesączając omotki i pomagając zapalniczką całkowicie wypełnić te trójkątne komory koło stopek i .....potem wracasz i kładziesz mokre na mokre jeszcze raz, tylko trzeba się pospieszyć. Na małych przelotkach działa zawsze a na większych tylko czasami . Omotki muszą być położone na 100 % , żadnych wystających nitek czy mikronitek .Najlepiej oplot przygrzać zapalniczką wtedy mikronitki pod ogniem całkowicie znikną .Czasami się udaje :) o marblingu samochodu sąsiada trzeba pomyśleć ...nieciekawy typ :) 



#180 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2014 - 20:26

Tylko przytoczyłem zalecenia producentów. NIe twierdze że tak robie. Lakieruje HB w większości na dwa razy. Przy niektórych projektach i napisach na raz.

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie mam jakichkolwiek przesłanek by tak myśleć.

Ot, taka ogólna uwaga :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb