Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

O tym jak pepso swoją wędkę robił.

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 17:07

Jakie to ma znaczenie w dobie specjalnych klejów które pracują wraz z uginanym blankiem ? Ugięcie blanku w tym miejscu nie jest duże więc dobry i pracujący klej załatwi sprawę , jeżeli przy ugięciu widoczne są szpary trzeba podkleić a jeżeli to nic nie da to wymienić korkowy fore na bardziej elastyczną piankę i po sprawie . Dobrą piankę możesz kupić w : http://tackle24.de/index.php?a=816 lub jak chcesz kolorową  to : http://tackle24.de/index.php?a=5727 , możesz zrobić hybrydowy fore z wstawką piankową łączącą fore z uchwytem i doklejonnym kawałkiem korka (bardzo ładnie to wygląda a  miejsce łączenia będzie elastyczne) polecam klej https://www.rodpro.d...-proglue-ss-4oz  jest bardzo elastyczny , pracuje razem z blankiem i dobrze trzyma.Jak będziesz kombinował z zabetonowaniem tego miejsca to efekt może być podobny jak w opisywanym ostatnio kiju Phanixa 

 

Klej, jako taki nie ma tu nic do rzeczy. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 02 grudzień 2013 - 17:08


#142 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 grudzień 2013 - 17:46

Klej, jako taki nie ma tu nic do rzeczy. 

Zapewniam cię że klej jako taki ma do rzeczy i to bardzo , dla mnie możesz sobie kleić rękojeść gumą arabską, ale nie opowiadaj takich rzeczy na forum bo wpuścisz ludzi w maliny. W RB używa się klejów miękkich ,plastycznych i pracujących więc jednak nie wszystko jedno jakim klejem kleimy.



#143 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 grudzień 2013 - 17:49

 

Już po kłopocie ! Sprawdzałem przed chwilą i rękojeść siedzi i ani drgnie, a co najważniejsze ani piśnie!

Mogę znieść niedoskonałości lakierowania ale dziwnych dźwięków przy łowieniu bym nie strawił.

Wniosek na przyszłość taki by w miękkich, delikatnych blankach rozważać użycie elementów piankowych lub pianki w całości.

Dziękuję wszystkim za rady.

 

@MateuszDDZ i @Krzysiek_W - sprawdziło się i działa, to najważniejsze.

 

@yglo - dzięki za zalecenie bezkompromisowości (to zdrowe) i za konsultacje w sprawie blanku PacBay (już na mnie czeka)

 

@mrWhite7 - podziękowania za rady w sprawie pianki i adres tackle24 (choć przez @yglo jestem już tam na liście klientów ;) )

 

Mam jednak pytanie , czy nie ma kłopotów z obróbką dwóch sklejonych materiałów o nieco różnej twardości (pianka i korek)?

Czy obrabiać, je sklejone razem czy osobno i dopiero później kleić przy montażu?

 

 

Nie ma żadnych problemów tylko trzeba sobie z tego zdawać sprawę że korek będzie bardziej "brany" przez papier ścierny więc najpierw szlifuje stronę trudniej obrabianą oraz złącze a potem wyrównuje się stronę bardziej podatną na papier ścierny



#144 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 18:32

Zapewniam cię że klej jako taki ma do rzeczy i to bardzo , dla mnie możesz sobie kleić rękojeść gumą arabską, ale nie opowiadaj takich rzeczy na forum bo wpuścisz ludzi w maliny. W RB używa się klejów miękkich ,plastycznych i pracujących więc jednak nie wszystko jedno jakim klejem kleimy.

 

Pisałem gdzieś coś o gumie muzułmańskiej? Nadinterpretujesz, nie rób tego. :)   Czego się używa w RB do klejenia to każdy już tu pojął, przeżuł i wydalił. Zatem nie klej a sposób dopasowania, przygotowania miałem na myśli. 



#145 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:43

Witam po dłuższej nieobecności.

Na warsztacie mam Batsona CB66MH - pierwszy kij castingowy za jaki się wziąłem i pierwszy blank typu crank bait.

Co sądzicie o takim ugięciu?

Blank jest dość podatny i linka zaczyna go dotykać przy większym obciążeniu (fot 3).

Przepraszam za jakość zdjęć, jeżeli zajdzie taka potrzeba to jutro zrobię zdjęcia lepszej jakości.

Będę zobowiązany za konsultacje w ramach KKR ;)

 

 

Załączone pliki


  • mrWhite7 lubi to

#146 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 23:21

Pepso ,nic nie widać,ale wierzę na słowo,że linka styka się z blankiem w pełniejszym ugięciu. Proponuję dorzucić przelotkę.

Ciężko jest tego uniknąć w kijach 12lb i słabszych przy ilości 11sztuk na blanku7'.

Nie widzę jak linka idzie między multikiem a wlotową,ale raczej dotyka blanku. Zaznacz miejsce styku i ustaw wlotową ok 5cm za znakiem patrząc od młynka.

Nie powinna już trzeć o blank ,a jesli ,to cofaj się małymi kroczkami ,lub oddal jeśli uznasz,że masz zapas.

Jedna przelotka więcej powinna przynieść rozwiązanie.


  • pepso lubi to

#147 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 styczeń 2014 - 09:00

Tego typu blanki wymagają małej progresji odległości przy dość równomiernym rozmieszczeniu przelotek w części środkowej. Spróbuj "rozrzedzić" szczyt i "zagęścić" środek i dół.


  • pepso lubi to

#148 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 10:33

Dokładnie jak pisze Krzysiek .Na oko widać zbyt duże odległości między czterema od dołu.Między szczytową a przedostatnią jest niepotrzebnie tak mała odległość.Podejrzewam ,że i tak potrzebna będzie dodatkowa przelotka



#149 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 15 styczeń 2014 - 10:51

Zrób spirale i po kłopocie. Nic nie będzie dotykać. ;-)
  • pepso lubi to

#150 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 10:56

Zrób spirale i po kłopocie. Nic nie będzie dotykać. ;-)

Dokładnie :) 



#151 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:20

Zrób spirale i po kłopocie. Nic nie będzie dotykać. ;-)

Peresada , w tym konkretnym przypadku (wędka do woblerów) chciałbym mieć klasyczne uzbrojenie. Po prostu lepiej mi się łowi woblerami przy pomocy wędki castingowej z przelotkami na górze.

Myślę o spirali na takim blanku jak Twój pierwszy MHX ale będę go robił najwcześniej wiosną. Będę miał wtedy do Ciebie kilka pytań :D

 

 

Pepso ,nic nie widać,ale wierzę na słowo,że linka styka się z blankiem w pełniejszym ugięciu. Proponuję dorzucić przelotkę.

Ciężko jest tego uniknąć w kijach 12lb i słabszych przy ilości 11sztuk na blanku7'.

Nie widzę jak linka idzie między multikiem a wlotową,ale raczej dotyka blanku. Zaznacz miejsce styku i ustaw wlotową ok 5cm za znakiem patrząc od młynka.

Nie powinna już trzeć o blank ,a jesli ,to cofaj się małymi kroczkami ,lub oddal jeśli uznasz,że masz zapas.

Jedna przelotka więcej powinna przynieść rozwiązanie.

 

Tego typu blanki wymagają małej progresji odległości przy dość równomiernym rozmieszczeniu przelotek w części środkowej. Spróbuj "rozrzedzić" szczyt i "zagęścić" środek i dół.

 

I tak właśnie zrobię.

Lepiej będzie dorzucić L czy dwustopkową ?



#152 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:24

Peresada , w tym konkretnym przypadku (wędka do woblerów) chciałbym mieć klasyczne uzbrojenie. Po prostu lepiej mi się łowi woblerami przy pomocy wędki castingowej z przelotkami na górze.

Myślę o spirali na takim blanku jak Twój pierwszy MHX ale będę go robił najwcześniej wiosną. Będę miał wtedy do Ciebie kilka pytań :D

 

 

 

 

I tak właśnie zrobię.

Lepiej będzie dorzucić L czy dwustopkową ?

L kę bo lżejsza :)



#153 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:25

L-kę



#154 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:29

Zrobisz jak uważasz. Ciekawi mnie tylko dlaczego to wędka uzbrojona klasycznie nada się lepiej do łowienia woblerami niż spirala? Osobiście uważam ze zbrojenie spiralne szczególnie w krótszych kijach nie ma w zasadzie żadnych wad. Co prawda na casting juz prawie porzucilem ma rzecz muchy, ale kije które mi pozostały to spirale.<br />No ale to tylko moja opinia. <br />Tak czy inaczej powodzenia z projektem i zachęcam do spirali :-D<br />Pozdrowka <br />

#155 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:43

 

Zrobisz jak uważasz. Ciekawi mnie tylko dlaczego to wędka uzbrojona klasycznie nada się lepiej do łowienia woblerami niż spirala? Osobiście uważam ze zbrojenie spiralne szczególnie w krótszych kijach nie ma w zasadzie żadnych wad. Co prawda casting juz prawie porzucilem ma rzecz muchy, ale kije które mi pozostały to spirale.<br />No ale to tylko moja opinia. <br />Tak czy inaczej powodzenia z projektem i zachęcam do spirali :-D<br />Pozdrowka <br />

 

 

Ma tylko jedną wadę, aspekt wizualny. Poza tym można pójść w realne micro, co daje ogromną przewagę temu systemowi w L/UL :)

 

Pepso, dodaj L-kę, Osobiście poszedłbym w 5,5 - dolna krawędź ringu jest ciut wyżej niż w L6. Powodzenia. Kije tak zbrojone są i praktyczne, i ładne.



#156 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:44

 Ciekawi mnie tylko dlaczego to wędka uzbrojona klasycznie nada się lepiej do łowienia woblerami niż spirala?

Już wyjaśniam.

Kiedy łowię na stojąco np. na łodzi ( a do takiego łowienia robię tę wędkę), prowadzę woblera wędką skierowaną do dołu. Kiedy np. poszarpuję wędką dla nadania dodatkowej pracy woblerom  robię to w dół i wykorzystuję ciężar wędki z kołowrotkiem i samej ręki. Ręka się nie męczy i układa naturalnie na kołowrotku. Linka w takim układzie przebiega po przelotkach w oddaleniu od kija. 

 

Tyle teorii, a w praktyce bardzo lubię takie łowienie jak opisane powyżej.

Chętnie jednak poznam inny punkt widzenia.



#157 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:55

 Kije tak zbrojone są i praktyczne, i ładne.

Bardzo mi się podoba ten blank.

Próbowałem go obciążać "w drugą stronę" - przelotkami do dołu - i muszę powiedzieć, że pod spinem też powinien się sprawdzić.

Szpada to nie jest ale bardzo dobrze się sprawdzi jako wędka na szczupaki.

 

A w szafie czeka jeszcze CB70H ;)


Użytkownik pepso edytował ten post 15 styczeń 2014 - 12:56


#158 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 styczeń 2014 - 13:03

Zgadza się. Fajny blank na szczupaki, nawet do trolla, głęboko oddaje.



#159 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 15 styczeń 2014 - 13:08

Witam <br />Cóż, o gustach się raczej nie dyskutuje. Chociaż moim zdaniem jerkowka z małymi ringami wygląda świetnie. Przelotek prawie nie widać kij sprawia wrażenie niesamowicie lekkiego mimo że ma 20lb. Coś pieknego. Poza tym oszczędność i roboty i koszty mniejsze. Użytkowo to takie same wędki. Jerkowanie w dół tez działa tak samo jak w klasycznym zbrojeniu. Jak wspomniałem wcześniej same zalety. No ale nie będę już offtopowal. <br />Pozdrowka

#160 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 15 styczeń 2014 - 13:16

Witam <br />Cóż, o gustach się raczej nie dyskutuje. Chociaż moim zdaniem jerkowka z małymi ringami wygląda świetnie. Przelotek prawie nie widać kij sprawia wrażenie niesamowicie lekkiego mimo że ma 20lb. Coś pieknego. Poza tym oszczędność i roboty i koszty mniejsze. Użytkowo to takie same wędki. Jerkowanie w dół tez działa tak samo jak w klasycznym zbrojeniu. Jak wspomniałem wcześniej same zalety. No ale nie będę już offtopowal. <br />Pozdrowka

Peresada, żaden offtop.

Cieszę się, że piszesz bo będziemy mieli do pogadania. "Przez Ciebie" na zrobienie czeka jerkówka na blanku St.C V :D


Użytkownik pepso edytował ten post 15 styczeń 2014 - 14:05






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb