Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

O tym jak pepso swoją wędkę robił.

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 wrzesień 2013 - 19:13

Ja raz widziałem tutorial na YT, jak oglądałem efekt, to myślałem, że pęknę ze śmiechu :) Jakiś szpec anglojęzyczny położył lakier z finezją przeciętnie inteligentnego szympansa :) Może to celowo, żeby nie było za łatwo :)

Też to chyba widziałem .. Facet lakierował muchówkę. Był to taki filmik typu : szast prast i po wszystkim. A ja tu rozterki mam, czy lakier równy będzie.

 

Kurcze ,zastanawiam sie dlaczego jeszcze nikt nie nagrał jakiegos filmiku jak kłaść lakier. Ja ze Swojej strony zabieram sie do tego od dłuższego czasu i jakoś wylatuje mi z głowy. Wielu kolegów pewnie chciałoby zobaczyć z czym to sie je. Z opisu nigdy nie połozy sie dobrze lakieru. Wkońcu musze sie do tego zabrać.

To ja poproszę o turtorial filmowy bo trenować muszę.. ;-)



#102 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 wrzesień 2013 - 19:15

Zapraszam operatora do współpracy. Jakoś do tej pory nikt się nie rwał. Ja nie dysponuję niestety odpowiednim sprzętem. Najpierw trzeba nagrać kilka godzin materiału, a potem wykroić z tego, żeby został "sam sos". Nie takie to wbrew pozorom proste. Ale jestem otwarty na propozycje.



#103 OFFLINE   cezar

cezar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 17:15

 Tak robiłem ( stary przyjaciel chirurg sprzedał mi ten patent już lata temu, kiedy wiązałem dużo much - tak samo robi się w czasie operacji) ale lepiej będzie mieć jakiś profil z drewna lub grubej i mocnej pianki.

Witam.

Pepso - ja stosuję taką podpórkę pod dłoń jakiej używali starzy artyści malarze (a ręce im drżały oj drżały) - jest to kawałek trzonka zakończonego gałką ,coś w rodzaju laski.Długość takiej laski należy dobrać do obracającego się blanku.Opierasz dłoń na gałce - ręka jest sztywna -i możesz malować. Ale  używam też butelki jak nie mogę znaleźć tej swojej podpórki - kładę dłoń na nakrętce, palce są swobodne , ręka jest sztywna a drugą ręką przesuwam butelkę.

 

Cezary



#104 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 wrzesień 2013 - 18:19

Cezary, bardzo dziękuję za podpowiedź. W weekend poszukam odpowiedniej butelki ;)



#105 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 19 wrzesień 2013 - 19:02

Kurcze nie przypominam sobie ale ja chyba na obracajacym blanku ręke opieram. Blank po rece sie slizga.



#106 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 28 wrzesień 2013 - 17:36

Wędka ochrzczona na sandaczach !!!

Udało się złowić kilka sztuk, największy miał 72 cm ( niestety złowiony na seryjnego st croix bo tego dnia jeszcze lakier był za miękki).

Generalnie jest to bardzo fajny blank na lekką sandaczówkę. świetnie radzi sobie z główkami 10-25 gramów + guma (lżejszych nie używałem ale pewnie da się komfortowo łowić od ok. 7 gram + guma, najciężej łowiłem na 35 gram + główka i jest to możliwe ale już mniej komfortowe).

Blank jest bardzo "elektryczny" i czuły, świetnie przekazuje pracę przynęty, strukturę dna ( na twardym fajnie "odbija" - można lowić z zamkniętymi oczami) no i oczywiście brania ;-).

Muszę przyznać, że końcowy efekt pokrywa się z założeniami w fazie projektu.

Analizę całego procesu przedstawię Wam niebawem.

 

Tymczasem chciałem bardzo podziękować kolegom pomagającym mi na każdym etapie budowy wędki. Bez Was ten kij by nie powstał !

Jestem Wam naprawdę zobowiązany za przekazaną wiedzę i rady. Mam nadzieję jeszcze z nich korzystać bo nowe blanki czekają już w kolejce :-)

 

BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ !

 

A teraz obiecane fotki końcowego efektu.

Lakierowanie jest schrzanione i bardzo proszę o krytyczne uwagi, bo czeka mnie dużo pracy nad tym elementem.

Czekam na Wasze opinie.

 

 

 

Załączone pliki


  • Apioo lubi to

#107 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 październik 2013 - 19:14

Nie znam się ale mi to lakierowanie nie przeszkadza , a poza tym lakier nie łowi  ;)  pozdrawiam.



#108 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 03 październik 2013 - 19:57

Dla mnie bomba



#109 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 październik 2013 - 11:12

To pierwsze koty za ploty, czekam na kolejne projekty.

 

zdr



#110 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 05 październik 2013 - 11:22

Gugcio ale pokazałbyś jakieś swoje nowe dzieło.Brak mi tych Twoich projektów.Pepso gratulacje za pierwszy kijek.



#111 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2068 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 05 październik 2013 - 11:38

Zerknij do mojego Topicu Tomku ;-) Jest kilka postow nizej. Ciebie pepso tez zapraszam :-D



#112 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 05 październik 2013 - 12:17

pepso teraz szaleje gdzieś na dorszach czy innych łososiach......... :lol:



#113 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 12 październik 2013 - 20:04

Witam po powrocie z łowisk zasobnych. Dziękuję Wam za zainteresowanie, jutro postaram się napisać podsumowanie z budowy pierwszej wędki. No i oczywiście nowe projekty. Liczę na pomoc Szanownych Kolegów.



#114 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 04 listopad 2013 - 20:36

Kilka słów podsumowania.

 

Pierwsza myśl o samodzielnym zbudowaniu sobie wędki pojawiła się u mnie już kilkanaście lat temu, zakupiłem nawet książkę Toma Kirkmana, przeczytałem i myślałem dalej ;-)

Znacznie łatwiej w międzyczasie szło mi wiązanie much i warzenie piwa w domu :-). Budowanie wędek to była magia i sztuka nieodgadniona.

Płynął czas... Rzeki toczyły swe wody...

Dopiero rodbuildingowe forum jerkbait stało się katalizatorem ,zdecydowałem - buduję wędkę!!!

Założenia były takie, by zbudować wędkę maksymalnie użytkową, bez fajerwerków i brylantów. Po prostu wędkę do łowienia!

Po kilkunastu dniach łowienia muszę stwierdzić, że założenia były słuszne. Chociaż miałem chwile zwątpienia i miewałem ochotę nieco "podkręcić" projekt bajerami, nie uległem ;-) I dobrze! Wyszła fajna, bardzo lekka konstrukcja.

 

Jest jednak coś o czym muszę napisać.

Bez bezinteresownej i serdecznej pomocy kolegów ten projekt nie byłby tak dobry użytkowo. Bez nich to byłaby taka sobie wędka... Poprawna ale nie fantastyczna.

Bez Was Drodzy Koledzy wstęp do rodbuildingu nie byłby przygodą i rodzącą się pasją ale klejeniem i lakierowaniem.

Czułem się bezpiecznie budując wędkę pod Waszym nadzorem i za to chciałem Wam serdecznie podziękować!

 

A niedługo będę miał masę pytań na temat nowego projektu ;-)

Wciąż liczę na Waszą pomoc, chodzi o blank Batsona CB66MH pod casting.


  • Friko i Maynard lubią to

#115 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 listopad 2013 - 15:32

Trochę czasu już opłynęło i nowy projekt pojawił się na warsztacie, a z nim pojawiają się nowe pytania.

Tym razem klasyk Batson CB66MH zbrojony do castingu.

Wybrałem do niego uchwyt Fuji ACSM, pomierzyłem wszystko dokładnie i w związku z tym mam pytanie:

 

Jak zapewne wiecie uchwyt ten ma w środku rodzaj rozetki z tworzywa, która powoduje,że uchwyt siedzi na siedzi na blanku.

Czy można go delikatnie zeszlifować do średnicy ?

 

Wreszcie jak wklejać taki uchwyt, bezpośrednio na blank ?



#116 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 listopad 2013 - 15:42

Można, a nawet trzeba. Uważaj, żeby nie uszkodzić brzegów dziurki pod paluch :)

Wklejać najlepiej bezpośrednio. Jeżeli ACS jest nadwymiarowy, to trzeba wkleić na tulei z woovenu.



#117 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 listopad 2013 - 15:46

Przymierzyłem "na sucho" i przód uchwytu jest akurat, natomiast grubszy koniec w ostatniej części ma minimalny luz ok. 1-1,5 mm, czy można tam podłożyć nieco taśmy?



#118 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 listopad 2013 - 15:48

Chyba nie masz wyjścia. Ew. możesz dać tulejkę z woovenu. Ważne, żeby blank dobrze przylegał do chwytu w miejscu dziury, bo ci tam będzie klej podciekał.



#119 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 listopad 2013 - 15:51

Akurat dziura przylega idealnie do blanku.

Pozostaje dać jeden lub dwa zwoje taśmy.

 

Dziekuję Krzysiek.

 

Inna rzecz , że bardzo fajny ten uchwyt .



#120 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 listopad 2013 - 15:56

Stylowy, ale nie wszyscy go lubią. Ja - bardzo :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb