Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak rzucić za horyzont ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 sierpień 2013 - 22:07

Coś takiego planuję właśnie zrobić: 30Y,20Y,12Y,Y8L,7L,6L,6L,6L.

 

Cytat kolegi Rheinangler z opisu blanku PST 945:

 

"Eksperymenty z uzbrojeniem:
Zrobiłem dwa:
Pierwsza wersja w tytanach,- poza niewielką różnica w wadze niewiele dała, kij nadal lekko leciał na pysk, za to pogorszyła się obsługa lżejszych niż wskazuje opis kija wabików. Zabieg ten wydaje mi się zbędnym nic nie dającym wydatkiem.

Druga wersja w Alconitach i Sic na szczycie, wędka nadal nieznacznie leci na pysk (punkt równowagi przesunął się o niecałe 2cm), ale w stopniu do zaakceptowania, nadal jest szybka i komfortowa w użyciu za to dolny cw i poniżej obsługuje znacznie lepiej niż w tytanach,- wyraźna różnica."

 

Myślę, że to bardzo podobne blanki, więc nie chcę ładować się w tytany.

 

Mam jeszcze pytanie. Przy blanku który pracuje podczas rzutu raczej częścią szczytową, zamiana przelotek położonych bliżej uchwytu (np. Y16 na Y20)

coś zmienia w jego pracy?

To niestety nie są podobne,ale całkiem inne blanki.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 13 sierpień 2013 - 22:31


#22 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 13:05

Nie wiem czy Pst 895 jest taki dobry do dalekich , szczególnie lekko ubrany. Jak dla mnie lepiej rzuca i dalej rzuca się Batsonem ist1085f.

 

 

jestem po pierwszym spacerze z moim 895 z rodmasu. ubranie jak na fotach - bez fachowej nomenklatury, bo tematu spacingów i ringów nie ogarniam - wyjściowa chyba fi16, natomiast na szczycie mikro że aż przykro.

 

Załączony plik  01092013609.jpg   75,05 KB   87 Ilość pobrańZałączony plik  01092013610.jpg   81,95 KB   85 Ilość pobrań

 

przy świeżej lince lata z tego jak złe, odległości więcej niż bardzo dobre. zdecydowanie sprawdzi się na plaży.



#23 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 01 wrzesień 2013 - 13:13

Wygląda mi to mocno znajomo tz przelotki  ;) Sic Phenixa :)

Potwierdzam mam tez zbrojonego patyczka przez Dąbka na tych ringach ale otwierająca 20 i lata to to bardzo ładnie :lol:  :lol:  :lol:



#24 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1034 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 01 wrzesień 2013 - 17:33

Trzeba by zrobić zlot i zawody rzutowe. Kilka kategorii wagowych dla przynęt (mogą być bez kotwić) i by wyszło jak zbroić! I czy tylko to ma znaczenie, czy może rzucać to "trza umić"!

Ktoś powie: Są przecież zawody rzutowe! Tak, ale tam rzuca się wędkami którymi się nie łowi zdaje się...



#25 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 19:57

jestem po pierwszym spacerze z moim 895 z rodmasu. ubranie jak na fotach - bez fachowej nomenklatury, bo tematu spacingów i ringów nie ogarniam - wyjściowa chyba fi16, natomiast na szczycie mikro że aż przykro.

 

attachicon.gif01092013609.jpgattachicon.gif01092013610.jpg

 

przy świeżej lince lata z tego jak złe, odległości więcej niż bardzo dobre. zdecydowanie sprawdzi się na plaży.

Wojtek nie przeginaj ,Twoja armatka ma wlotową 20Y ;) Zmierz po zewnętrznej pierścienia ,a nie wewnątrz  :)



#26 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 wrzesień 2013 - 20:01

...........................

 

przy świeżej lince lata z tego jak złe, odległości więcej niż bardzo dobre........................

....No. Mam podobnie w swoim króciaku  ;)



#27 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 20:49

@Dąbek,

pewnie pomerdałem rozmiarówkę, w każdym razie podaje wzorowo. w czwartek rano będę na twoich miejscówkach pourywać trochę silikonu, wpadaj na bajerę.



#28 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 20:57

@Dąbek,

pewnie pomerdałem rozmiarówkę, w każdym razie podaje wzorowo. w czwartek rano będę na twoich miejscówkach pourywać trochę silikonu, wpadaj na bajerę.

Zdzwonimy się .



#29 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesień 2013 - 14:40

A słyszeliście coś o rewolucyjnym podobno zbrojeniu w przelotki gdzie szczytowe średnice stopniowon zwiększają się?

#30 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 wrzesień 2013 - 14:55

... o kurka, nawet jakby zasięg miał wzrosnąć 20%, to bym tego nie zrobił. Musi to być wyjątkowy koszmar estetyczny. Ale de gustibus...



#31 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 wrzesień 2013 - 15:12

Odpuść sobie ten blank, do ekstremalnie dalekich rzutów przynętami ca. 10-20g potrzebujesz mocnego mięsistego kija co najmniej 17 funtowego. ludzie to nie wiedzą jakie siły drzemią w naturze :D Pewnego dnia usłyszysz tylko trzask i w pi... i wylądował.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych