Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#1981 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 15 sierpień 2020 - 12:23

A co w nim się popsuło ?



#1982 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 sierpień 2020 - 12:48

Każdy produkt może się popsuć ważne jak sprzedawca zachowa się w takiej sytuacji. 
Kupiłem 120 ah i trach awaria, telefon, krótka rozmowa, wysyłka wina sprzętu zaproponowano dwie opcje zwrot kasy lub zastępczy bo taka pojemność się skończyła. Wybrałem drugi wariant dostałem zastępczy jak dojdą kurier przywiezie i odbierze zastępczy. 
Życie było by inne gdyby wszystkie firmy tak traktowały klienta.
Wcześniej kombinowałem by ściągnąć z Aliexpress gdyby akumulator sypnął się w trakcje użytkowania kiepsko widzę reklamację.


Nawet jak by uznali , to czas realizacji mógł by być długi... dbanie o klienta to podstawa, jedynie monopolisci I giganci mogą się wypiac na konsumenta, bo mają zaplecze A sprzedaż i tak bedzie się krecic
  • malinabar lubi to

#1983 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 15 sierpień 2020 - 22:28

Po pierwszym dniu byłem wniebowzięty cały dzień na wodzie.  W trakcje drugiego użycia wcześniej naładowany po przepłynięciu 500m się wyłączył. Po ładowaniu ładowarką 15A przez 30 minut był pełny czyli oddał około 7,5A. 


  • STYCHU3 lubi to

#1984 ONLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 sierpień 2020 - 10:54

Nie dźwigam żela 12 V 120 Ah ( 32 Kg )bo jest zamontowany na stałe w mojej skorupce jak do tej pory najwięcej wybrałem jednego dnia podczas spinningu na starorzeczu 35 Ah .

Waga łódki z gratami i dwoma wypasionymi obywatelami 450 kg . łódka 390 x 180 cm szerokości . 

Zaskoczony jestem tak małym poborem mocy z akumulatora przez Protuara 65 Lb 

Myśle że u mnie starczył by akumulator 70 Ah oczywiście litowy bo z ołowiaka nie da sie do końca wyciągnąć pojemności .

 

 

Też pływam z Protuarem 65 Lb. Ostatnio przepłynąłem ok. 8km. dopłynięcie na miejscówkę, trochę trolingu, szukanie nowych miejsc w drodze powrotnej dałem mu trochę w palnik. Zużycie 26Ah. Dlatego myślę, że dla przeciętnego wędkarza 50-60 Ah w zupełności wystarczy.

Panowie, jak oceniacie swoje silniki? Jestem na etapie szukania czegoś od 65 Lbs i zastanawiałem się na Osapianem - w tym miesiącu ma być wersja bezszczotkaowa 65 lbs oraz znalazłem coś takiego: RHINO BLX 70 - BEZSZCZOTKOWY. No i zamiast jednego pewnego wyboru zrobiły się trzy.



#1985 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 16 sierpień 2020 - 12:53

Powiem tak. Jestem trochę zawiedziony jeśli chodzi o głośność silnika. Myślałem, że będzie trochę ciszej. Maxymizer nie startuje płynnie od zera jest małe opóźnienie.Nie wiem jak w innych silnikach ale w moim manetka jest bardzo czuła na dotyk co mi trochę przeszkadza. . Pobór prądu przy trolu jest, można powiedzieć, symboliczny. Nie pływałem przy maksymalnym odkręceniu "manetki" nie miałem takiej potrzeby. Przy odkręceniu połowy łódka ( z wypożyczalni) osiągała  osiągała prędkość ok. 5,5 km/h niestety nie zwróciłem uwagi na pobór prądu.



#1986 ONLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 sierpień 2020 - 13:20

Dzięki za info. Cały czas chodzi mi po głowie osapian

#1987 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 sierpień 2020 - 20:35

Powiem tak. Jestem trochę zawiedziony jeśli chodzi o głośność silnika. Myślałem, że będzie trochę ciszej. Maxymizer nie startuje płynnie od zera jest małe opóźnienie.Nie wiem jak w innych silnikach ale w moim manetka jest bardzo czuła na dotyk co mi trochę przeszkadza. . Pobór prądu przy trolu jest, można powiedzieć, symboliczny. Nie pływałem przy maksymalnym odkręceniu "manetki" nie miałem takiej potrzeby. Przy odkręceniu połowy łódka ( z wypożyczalni) osiągała  osiągała prędkość ok. 5,5 km/h niestety nie zwróciłem uwagi na pobór prądu.

Z cichych MK Traxxis, maksymizer startuje od zera i działa płynnie, brak wibracji i świetna śruba. Jedyny minus to cena.



#1988 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 16 sierpień 2020 - 22:00

Co prawda to nie wątek o silnikach ale jeszcze dopowiem. Wibracji nie odczułem ale nie pływałem na full jego możliwości uważam, że śrubę ma nie najgorszą. Najmniejszą prędkość jaką udało mi się osiągnąć to 1,5 km/h (odczyt z echa). Czy jest wart zakupu ? Gdybym pływał b. dużo to zainwestowałbym więcej w coś innego. Przy mojej częstotliwości pływania to górna granica jeśli chodzi o kasę.

Dlatego twierdzę, że z takim silnikiem (tu mam na myśli zużycie energii) i przeciętnym wędkarzu ( za jakiego się uważam) w zupełności wystarczy bateryjka lifepo4 50 max 60Ah.



#1989 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 sierpień 2020 - 22:34

Ale mentalność i zabobon jest taki , że musi być 100ah :)
  • wicher_dziki_koń lubi to

#1990 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 17 sierpień 2020 - 08:20

Powiem tak. Jestem trochę zawiedziony jeśli chodzi o głośność silnika. Myślałem, że będzie trochę ciszej. Maxymizer nie startuje płynnie od zera jest małe opóźnienie.Nie wiem jak w innych silnikach ale w moim manetka jest bardzo czuła na dotyk co mi trochę przeszkadza. . Pobór prądu przy trolu jest, można powiedzieć, symboliczny. Nie pływałem przy maksymalnym odkręceniu "manetki" nie miałem takiej potrzeby. Przy odkręceniu połowy łódka ( z wypożyczalni) osiągała  osiągała prędkość ok. 5,5 km/h niestety nie zwróciłem uwagi na pobór prądu.

Pewne modele regulatora obrotów silnika mają tzw "płynny start". Możliwe, że jest nastawione 10 lub więcej sekund na rozbieg. W niektórych modelach zewnętrznych jest możliwość jego regulacji.



#1991 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 18 sierpień 2020 - 15:22

Każdy produkt może się popsuć ważne jak sprzedawca zachowa się w takiej sytuacji. 

Kupiłem 120 ah i trach awaria, telefon, krótka rozmowa, wysyłka wina sprzętu zaproponowano dwie opcje zwrot kasy lub zastępczy bo taka pojemność się skończyła. Wybrałem drugi wariant dostałem zastępczy jak dojdą kurier przywiezie i odbierze zastępczy. 

Życie było by inne gdyby wszystkie firmy tak traktowały klienta.

Wcześniej kombinowałem by ściągnąć z Aliexpress gdyby akumulator sypnął się w trakcje użytkowania kiepsko widzę reklamację.

No to Ci się udało, znajomy mówił że będą po 15 wrzesnia 120Ah  :)



#1992 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 22 sierpień 2020 - 11:46

Nie mogę znaleźć lepszego wątku na to pytanie. Jakimi przewodami przedłużyć zasilanie silnika, aby przerzucić akumulatory na dziób?

Mam gdzieś tabele przekrój vs. A dla zasilania budynków, ale nie mam pojęcia jak to wygląda dla prądu stałego. Teraz używam zwykłego 36 lbs, więc przyjmuję 30-40A, ale gdy padnie, planuję zmienić  na 70 lbs @ 12V czyli wg filmów na YT jakieś 70 A.

 

No więc jakich miękkich przewodów użyć do w miarę bezstratnego przedłużenia tego o 4 metry, tak, aby uciągnęły 70A? I jakich akcesoriów użyć, jakaś wodoszczelna mini-skrzynka ze złączami? Może ktoś poleci jakiegoś sprzedawcę na Allegro? Mam gdzieś drut YDYP 3x4 mm2 750V, ale nie wiem czy średnica wystarczy no i wolałbym użyć czegoś dedykowanego.

 

Marzy mi się też szybki wyłącznik, który się nie upali. Płynę w trollu, siada szczupak, a ja pstryk - rozłączam napęd na dowolnym "biegu", który jest używany. Taki "killswitch" na przycisk :)



#1993 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 sierpień 2020 - 11:58

Zaden 4mm2..., dla spokoju ducha powinno być 25mm2 bądź AWG8 , 16mm2 też spokojnie da radę. Twoje marzenia odnośnie wylacznik spełni poprostu hebel DC 100A. Ewentualne szalenstwa -przekaznik dc od wciągarek 100A + pilot radiowy
  • trout master i skrzyp lubią to

#1994 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 22 sierpień 2020 - 12:16

@siarq

 

Jak zwykle dzięki za odp. :) No więc wymyśliłem tak:

 

Linka 16 mm2 w dwóch kolorach, zaciśnięte i przylutowane końcówki nakręcane na aku. Do tego jakaś bryzgoszczelna skrzynka, a w niej złącza do końcówek z silnika (przewody 16 kwadrat przylutowane na stałe), hebel i ew. woltomierz :)



#1995 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 sierpień 2020 - 12:18

Żelówki Enerblock - ktoś ma doświadczenie?

#1996 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 sierpień 2020 - 12:31

Ty chcesz 16mm2 wlutowac w silnik- elektronike? Ogólnie pisałem już nie raz. Bardziej niż o kable , to martwił bym się o silnik. Prąd rzędu 70A to nie w kij dmuchal. Ciekaw jestem czy te silniki 12v daly by radę wytrzymać non stop 60A przez 2h... Coś czuję że by dym.poszedl :)

Użytkownik siarq edytował ten post 22 sierpień 2020 - 12:32


#1997 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 sierpień 2020 - 12:36

55Lbs Motorguide łyka ok 40A w maksie.

70lbs nie weźmie 70A w życiu.

#1998 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 sierpień 2020 - 12:47

To zależy od silnika, ten cały LBS to pic na wodę. Powinno się odnosić do mocy wyrazonej w Watach/kw. Haswingi biora do 55A , te haibo z trybem sport widziałem 65A.

#1999 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 22 sierpień 2020 - 15:15

@siarq

Jak zwykle dzięki za odp. :) No więc wymyśliłem tak:

Linka 16 mm2 w dwóch kolorach, zaciśnięte i przylutowane końcówki nakręcane na aku. Do tego jakaś bryzgoszczelna skrzynka, a w niej złącza do końcówek z silnika (przewody 16 kwadrat przylutowane na stałe), hebel i ew. woltomierz :)


Po heblu wsadziłbym bezpiecznik.
  • skrzyp lubi to

#2000 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 22 sierpień 2020 - 16:51

Ty chcesz 16mm2 wlutowac w silnik- elektronike? Ogólnie pisałem już nie raz. Bardziej niż o kable , to martwił bym się o silnik. Prąd rzędu 70A to nie w kij dmuchal. Ciekaw jestem czy te silniki 12v daly by radę wytrzymać non stop 60A przez 2h... Coś czuję że by dym.poszedl :)

Nie nie, żadnej ingerencji w silnik. W skrzynkę ze złączami. Zaciski od silnika będą tam przykręcone złączami śrubowymi, a wychodzące dalej do aku "wąsy" wlutowane :)


Użytkownik skrzyp edytował ten post 22 sierpień 2020 - 16:52





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych