Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 marzec 2018 - 23:36

TomFil napisał, że ma dobrą ładowarkę obstawiam mikroprocesorową, która ładuje akumulator szpilkami/prostokątami (najmniej daje 0V najwięcej pewnie 14,5) i dzięki tym 'skokom' amperomierz na prąd zmienny ~AC (a taki masz kolego TomFil) głupieje i rozpoznaje w tych impulsach prąd zmienny podobny do sinusoidy (a do odczytu takiego prądu jest skonstruowany). Dlatego TomFil widzisz prąd ładowania akumulatora (i to z dużym błędem).
Jeśli jednak podłączasz ten miernik na wyściu do akumulatora (słusznie tylko na kablu + - odległość od akumulatora i grubość izolacji nie ma praktycznie znaczenia dla cęgowca - chyba, że będzie to oplot z uziemionej miedzi/alu :) ) to bateria podaje prąd stały (kreskę) na poziomie 12,6V (i mniej w miarę rozładowywania). Tego miernik oznaczony ~AC nie ogarnie.
Widziałem te urządzenia i mają możliwość pomiaru napięcia DC/AC ale prądu wyłącznie AC (zmiennego).Są ZA TANIE..

Musisz więc kupić lepszą cęgówkę - ja dałem za swoją (szukając taniego) 200PLN a potem kupiłem Watomierz za 150 zeta (podobny do tego: http://allegro.pl/mi...7188603091.html) i widzę zarówno prąd ładowania jak i rozładowywania akumulatorów i uważam, że jest lepszy i wygodniejszy od cęgów. Spadek napięcia na boczniku jest rzędu 0,05V.

Pozdrawiam,
Mariusz

Najwięcej na ładowaniu zwykłego aku widziałem 15,7v ,także jest bardzo wydajna i waży 6,5 kg

Użytkownik TomFil edytował ten post 26 marzec 2018 - 23:39


#1242 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 27 marzec 2018 - 12:17

Najwięcej na ładowaniu zwykłego aku widziałem 15,7v ,także jest bardzo wydajna i waży 6,5 kg

Jeżeli na ładowaniu widziałeś 15,7V, to marna jakość tej ładowarki.



#1243 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 marzec 2018 - 12:27

Wiem,powinna dochodzić do 16v ale przecież nie stoje koło niej 8godzin i nie patrze na nią,a pewnie dochozdi do tych 16v.😁 Jeśli ma rozruch auta to chyba musi być wydajna.

Użytkownik TomFil edytował ten post 27 marzec 2018 - 12:32


#1244 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 27 marzec 2018 - 18:56

Mówimy o ładowaniu akumulatora 12V. Dobra ładowarka ma ogranicznik napięcia. Nie dopuści aby napięcie ładowania przekroczyło 15V. Nie trzeba pilnować procesu ładowania. Ja swego czasu załatwiłem dwa Trojany 130Ah "rewelacyjnym, profesjonalnym" prostownikiem marki Bester.. Kilka razy przekroczyłem napięcie 15V i amba.



#1245 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 marzec 2018 - 19:15

Stef -pole ładują do 15.7 i jakoś nikt nie narzeka.Ja swojego nie muszę pilnować i dla mnie jest zajebisty a komuś nie musi się wcale podobać.Koniec tematu.

Użytkownik TomFil edytował ten post 27 marzec 2018 - 19:20


#1246 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5510 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 marzec 2018 - 19:29

Tomciu, to sie wcale nie musi podobac... To ma dzialac i nie szkodzic. Wez sobie zobacz , co masz napisane na swoim akumulatorze . Jakimi napieciami ma byc ladowany. Raz pokazales klase z cegami ,a teraz chcesz  zas udowodnic ze masz racje , chodz sa tu osoby ktore pracuja w zawodzie dluuuugo i  naprawde maja wieksza wiedze od Ciebie w  tym temacie. NIc osobistego


  • trout master lubi to

#1247 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 27 marzec 2018 - 20:48

Również jedna z moich ładowarek jest firmy Stefpol. Max. napięcie daje 14,82. Ma nawet napis-ładowarka bezpieczna. Wartość 14,82 jest przy  max. naładowanej baterii. I takie jest bezpieczne napięcie, aby z akumulatora nie zrobił się sopel. Ładuję tym sprzętem akumulatorek do echosondy i czasami doładowuję aku. w samochodzie.

Żele ładuję bardziej profesjonalnym sprzętem. Semielektronic, czy jakoś tak.


  • trout master lubi to

#1248 OFFLINE   erni

erni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 20:52

Moja ładowarka Schumacher sci10 pod koniec ładowania akumulatora kwasowego daje 15,9v 



#1249 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 27 marzec 2018 - 21:52

A za kilka miesięcy pojawi się wpis: :huh:

"Chłopaki, ale teraz to lipę sprzedają, kupiłem nowy akumulator firmy XXX i mi padł po pół roku, gwarancji nie uznali, a ładowałem super ładowarką YYY, dawała 16 V" :doh:

 

K...wa czytać karty katalogowe przed podłączaniem waszych super prostowników i ładowarek. To nie boli. :angry:

 

Wrzućcie fotę z parametrami max ładowania akumulatora który ma 16V. :wacko:  abym mógł odszczekać ten post,



#1250 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 marzec 2018 - 22:46

Moja ładowarka Schumacher sci10 pod koniec ładowania akumulatora kwasowego daje 15,9v


No to masz hu...ą ładowarke według kolegów😁 a podobno te Schumachery takie dobre.Koledzy mają super a reszta be.

#1251 OFFLINE   erni

erni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 22:47

 Odesłałem dostałem druga i to samo koniec ładowania 15.9 około 10 minut i zapala się lampka akumulator naładowany.



#1252 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 marzec 2018 - 22:52

Również jedna z moich ładowarek jest firmy Stefpol. Max. napięcie daje 14,82. Ma nawet napis-ładowarka bezpieczna. Wartość 14,82 jest przy max. naładowanej baterii. I takie jest bezpieczne napięcie, aby z akumulatora nie zrobił się sopel. Ładuję tym sprzętem akumulatorek do echosondy i czasami doładowuję aku. w samochodzie.
Żele ładuję bardziej profesjonalnym sprzętem. Semielektronic, czy jakoś tak.

To ciekawe bo na you tube jest test Stef-polu 303 i jakoś pan tester opowiada że 11-ście ładowarek nie zrobiło gęstości elektrolitu,a ta ostatnia Stef-pol wykonała zadanie w 100% ,bo ładowała kwasiaka pod sam koniec do 16v.I kogo tu słuchać.

Użytkownik TomFil edytował ten post 27 marzec 2018 - 22:52


#1253 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 27 marzec 2018 - 22:53

A za kilka miesięcy pojawi się wpis: :huh:

"Chłopaki, ale teraz to lipę sprzedają, kupiłem nowy akumulator firmy XXX i mi padł po pół roku, gwarancji nie uznali, a ładowałem super ładowarką YYY, dawała 16 V" :doh:

 

K...wa czytać karty katalogowe przed podłączaniem waszych super prostowników i ładowarek. To nie boli. :angry:

 

Wrzućcie fotę z parametrami max ładowania akumulatora który ma 16V. :wacko:  abym mógł odszczekać ten post,

:D :D :D

Dołączam się.

TomFil- całe życie przez "ch" :)



#1254 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 27 marzec 2018 - 22:56

To ciekawe bo na you tube jest test Stef-polu 303 i jakoś pan tester opowiada że 11-ście ładowarek nie zrobiło gęstości elektrolitu,a ta ostatnia Stef-pol wykonała zadanie w 100% ,bo ładowała kwasiaka pod sam koniec do 16v.I kogo tu słuchać.

Praw fizyczno-chemicznych, a nie reklamy.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 27 marzec 2018 - 22:57

  • trout master lubi to

#1255 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 marzec 2018 - 23:02

A Stef-pol 516 jak sie nie myle,ma przełącznik napięć 13,8v 14,9 i 16v.No to też jest be.

#1256 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 marzec 2018 - 23:05

Dobra-noc

#1257 OFFLINE   Gareth

Gareth

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 28 marzec 2018 - 02:02

Dzien dobry  :D

mrAkumulastor super kanal, fajnie się oglada.

Jak dobrze kojarzę Stefpol 303 przekroczył 16v, i zrobil gęstość w akumulatorze wapniowym.

Od 3 lat użytkuje rekreacyjnie Kolibri K300Ct, przymierzam sie do zakupu elektryka do niego, wstepnie wybralem haibo M150 + koyosonik mpg 150. Co do ladowarki nie wiem co wybrac, przydalo by się cos uniwersalnego, tzn aku wapniowy w samochodzie i zel do pontonu.  Ceteki i inne automaty gestosci w wapniowym nie robią. Ktos z was używa moze Victron Energy Blue Power? Ta ladowarka ma tryb recondition 16.5v max 1 godzina, czy zrobi gestosc w wapniowym nie wiem, testowali tą ładowarkę w akubiz ale bez funkcji recondition i gestosci nie zrobila. 



#1258 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 marzec 2018 - 07:28

Gęstości nie zrobiła to be.Spytaj kolegów😁😁😁

#1259 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 28 marzec 2018 - 09:03

Tak tak. 16V zrobi gęstość. Z masy czynnej. Będzie i gęstość i nawet czarny kolor. Gęsty czarny żur + płacz. Nauka drogo kosztuje. :(

 

PS. Mój "profesjonalny" Bester ma zakres napięcia 6-12-18-24V

Na 18V, a jeszcze lepiej 24 V to dopiero zrobiłby gęstość w akumulatorze 12V.


Użytkownik Janusszr edytował ten post 28 marzec 2018 - 09:09


#1260 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 29 marzec 2018 - 10:56

Panowie szybkie pytanie bo zależy mi na czasie a chciałbym kupić akumlator z tej firmy sprzedawca poleca mi akumlator AKUMULATOR BANNER ENERGY BULL 100Ah niby jest to kwasowka przeznaczona do głębokich rozładowan ja początkowo myślałem o tym AKUMULATOR BANNER RUNNING BULL AGM 105AH który z nich wybrać i dlaczego sprzedawca odradza ten drugi zaznaczam że żadnego nie posiada na stanie a obydwa po zamówieniu może mieć do 2 dni roboczych