Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2144 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 13 maj 2016 - 06:57

Wyszła kicha z zakupu tych akumulatorów  :(

Nikt w Polsce, żadna hurtownia, sklep, allegro nie ma dwóch takich akumulatorów. Żeby było śmieszniej, to jedna hurtownia poinformowała mnie, że już wysłali. Na drugi dzień przepraszali za pomyłkę.

Dostawa ma być dopiero w lipcu-sierpniu.

Myślę o zakupie SSB SBL12V/120Ah.

Proszę użytkowników takowych o opinie.



#122 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 13 maj 2016 - 08:26

No Widzisz, tak to jest jak Chcesz jakieś WYMODZONE.... :huh: i NIE ZWYCZAJNE..



#123 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 maj 2016 - 08:44

Panowie jak to jest z tym dolewaniem elektrolitu do kwasiaka "bezobsługowego" ?

Jak zedrzemy nalepkę żeby dojść do wlewów to stracimy 2letnią gwarancję. Dolewacie dopiero po końcu gwarancji czy nie patrzycie na to bo jeśli się zajedzie w czasie to gwarancja to obejmie ?



#124 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 maj 2016 - 09:43

Ja nie bacząc na gwarancję zamierzam niedługo zajrzeć pod klapkę. Po około 8 miesiącach o zakupu i kilkunastu cyklach ładowania. Znając życie cokolwiek się stanie z akumulatorem to gwarancja i tak nie zostanie rozpatrzona pozytywnie :]

Mam sznajdera za 350zł więc niewielkie ryzyko.


Użytkownik thug edytował ten post 13 maj 2016 - 09:43


#125 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 13 maj 2016 - 09:53

Też tak myślę,ZAWSZE na nabywcę zwalą winę,że nie właściwie ładował niewłaściwą ładowarką itp..... :( a sznajder Ci trzyma jakoś.?..Bo parę postów wyżej, piszą ze nie wytrzymał po miesiącu i reklamacji nie uznali dranie a to ZNIECHĘCA...i też się głowię nad zapem/ a sznajderem...



#126 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 13 maj 2016 - 10:08

Wyszła kicha z zakupu tych akumulatorów  :(

Nikt w Polsce, żadna hurtownia, sklep, allegro nie ma dwóch takich akumulatorów. Żeby było śmieszniej, to jedna hurtownia poinformowała mnie, że już wysłali. Na drugi dzień przepraszali za pomyłkę.

Dostawa ma być dopiero w lipcu-sierpniu.

Myślę o zakupie SSB SBL12V/120Ah.

Proszę użytkowników takowych o opinie.

 

 

   Dobry akumulator, technologia AGM, ale nie jest przeznaczony do pracy cyklicznej, więc nie nadaje się do napędu silnika bo długo nie wytrzyma. Dla naszych potrzeb firma SSB produkuje akumulatory serii czerwonej SBLCG (żel, praca cykliczna, głębokie rozładowania), ale to już inna półka cenowa.



#127 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 13 maj 2016 - 10:29

   Dobry akumulator, technologia AGM, ale nie jest przeznaczony do pracy cyklicznej, więc nie nadaje się do napędu silnika bo długo nie wytrzyma. Dla naszych potrzeb firma SSB produkuje akumulatory serii czerwonej SBLCG (żel, praca cykliczna, głębokie rozładowania), ale to już inna półka cenowa.

Właśnie zamówiłem żelowy 2x SSB SBLG 120Ah w przyzwoitej cenie.

Mam potwierdzenie zlecenia wysyłki. Może do poniedziałku dojdzie.

W chwili obecnej odsiarczam prostownikiem firmy Semielektronik już dwa dni swoje Trojany SCS 225-130Ah. Dam znać czy odsiarczanie coś daje, czy to pic na wodę.



#128 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 maj 2016 - 11:31

Też tak myślę,ZAWSZE na nabywcę zwalą winę,że nie właściwie ładował niewłaściwą ładowarką itp..... :( a sznajder Ci trzyma jakoś.?..Bo parę postów wyżej, piszą ze nie wytrzymał po miesiącu i reklamacji nie uznali dranie a to ZNIECHĘCA...i też się głowię nad zapem/ a sznajderem...

Mój sznajder energy plus 110ah spisuje się dobrze z osapianem 55lb max. Wprawdzie nie mam porównania z innymi akumulatorami, ale na moich wyprawach do 7godzin na wodzie wystarcza. Oczywiście rozsądnie korzystam z jego mocy, voltomierz cały czas pod ręką pedał w podłogę tylko w razie konieczności.

Czy drugi raz bym go kupił ? Na dzień dzisiejszy tak. Ale mamy na koncie dopiero około 10 wyjazdów.


Użytkownik thug edytował ten post 13 maj 2016 - 11:32

  • Intro lubi to

#129 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 13 maj 2016 - 13:02

Ja nabyłem nowa minn-kote 100ah silnik 55lb nie wiem czy nie złamała ta bateryjka.

#130 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 13 maj 2016 - 18:27

przecinasz nożykiem wzdłuż listwy i naklejka zostaje nienaruszona a ty masz dostęp do korków.


Użytkownik busz231 edytował ten post 13 maj 2016 - 18:28

  • Gofer2005 lubi to

#131 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 13 maj 2016 - 19:03

Ja nabyłem nowa minn-kote 100ah silnik 55lb nie wiem czy nie złamała ta bateryjka.

Na sadzawkę niewielkich rozmiarów wystarczy  :)

Dosyć częstym widokiem  na Wigrach jest sytuacja kiedy wędkarz wspomaga silnik wiosłami. Zazwyczaj akumulator takiego delikwenta ma nie więcej niż 100Ah i oczywiście jest do reklamacji. Dużej mocy masz silnik, a akumulator pizdrygałek.



#132 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 maj 2016 - 19:04

Bez jaj. Jeśli masz kwasiaka i użytkujesz to trzeba sprawdzać stan elektrolitu, uzupełniać ubytki... ciec jakiś bezmyślnie nakleil

#133 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 14 maj 2016 - 07:01

Ma ktoś coś takiego.i używa na łajbie?... Akumulator JENOX  100ah głębokiego rozładowania? Cena podobna do zapa ale zastanawia waga,21kg a zap niemal 30.... :huh: .



#134 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 14 maj 2016 - 08:21

   Dobry akumulator, technologia AGM, ale nie jest przeznaczony do pracy cyklicznej, więc nie nadaje się do napędu silnika bo długo nie wytrzyma. Dla naszych potrzeb firma SSB produkuje akumulatory serii czerwonej SBLCG (żel, praca cykliczna, głębokie rozładowania), ale to już inna półka cenowa.

 

Nie wiem skąd kolega ma takie wiadomości,że AGM nie jest przeznaczony do pracy cyklicznej. Proponuję nie wprowadzać niepotrzebnie zamętu tylko trochę poczytać. AGM tak jak żel czy kwasowy przeznaczony do pracy cyklicznej i głębokiego rozładowania. Obecnie większość podtrzymania central , wózków , camperów i nowych łodzi pracuje na AGM. ( AGM tak jak żel w 100% bezobsługowy i szczelny )

 

Co do nalepki na korkach kwasowych , zrywać dolewać i pilnować stanu . Te akumulatory parują podczas ładowania i w wysokich temperaturach. Jeśli padnie , a płyty będą na wierzchu na 100% nikt nie uzna reklamacji. Akumulator kwasowy nie jest szczelnym akumulatorem , a pilnowanie stanu elektrolitu wręcz obowiązek. Nalepka ( zaślepka tylko po to by szybciej wykończyć akumulator, tak jak i napis  BEZOBSŁUGOWY , chwyt reklamowy ).


  • Dano. lubi to

#135 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 maj 2016 - 09:50

Ma ktoś coś takiego.i używa na łajbie?... Akumulator JENOX  100ah głębokiego rozładowania? Cena podobna do zapa ale zastanawia waga,21kg a zap niemal 30.... :huh: .

Miałem kilka lat temu. Zabiłem go na własne życzenie ufając w napis "bezobsługowy" Po czterech latach użytkowania nie było połowy elektrolitu. Po dolaniu wody nadawał się już tylko na złom. Ale sam akumulator polecam. Jak na moje chamskie jego traktowanie zachowywał się nad wyraz dobrze.


  • szczupak1 lubi to

#136 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 14 maj 2016 - 11:16

Nie wiem skąd kolega ma takie wiadomości,że AGM nie jest przeznaczony do pracy cyklicznej. Proponuję nie wprowadzać niepotrzebnie zamętu tylko trochę poczytać. AGM tak jak żel czy kwasowy przeznaczony do pracy cyklicznej i głębokiego rozładowania. Obecnie większość podtrzymania central , wózków , camperów i nowych łodzi pracuje na AGM. ( AGM tak jak żel w 100% bezobsługowy i szczelny )

 

Co do nalepki na korkach kwasowych , zrywać dolewać i pilnować stanu . Te akumulatory parują podczas ładowania i w wysokich temperaturach. Jeśli padnie , a płyty będą na wierzchu na 100% nikt nie uzna reklamacji. Akumulator kwasowy nie jest szczelnym akumulatorem , a pilnowanie stanu elektrolitu wręcz obowiązek. Nalepka ( zaślepka tylko po to by szybciej wykończyć akumulator, tak jak i napis  BEZOBSŁUGOWY , chwyt reklamowy ).

 

 Nie chodzi o to, że AGM nie nadaje się do pracy cyklicznej, lecz o ten konkretny model akumulatora, którego przeznaczenie zostało wyraźnie określone przez producenta jako "Designed for standby use". Uwaga ta została umieszczona na ściance akumulatora. Proponuję trochę poczytać.



#137 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 14 maj 2016 - 12:41

Jeśli chodzi Ci kolego o ten model to znam , na wszelki wypadek sprawdziłem , może pomyliłeś modele ,

 

http://www.dobreakum...12v-120ah.html#



#138 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 14 maj 2016 - 13:09

 SSB SBLCG 12V/ 120Ah to już historia. Następca to: SSB SBCG 12V 120AH.

Takie właśnie dwa zamówiłem w miejsce padniętych Trojanów.



#139 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 15 maj 2016 - 10:50

Jeśli chodzi Ci kolego o ten model to znam , na wszelki wypadek sprawdziłem , może pomyliłeś modele ,

 

http://www.dobreakum...12v-120ah.html#

 

Z mojej strony nie ma żadnej pomyłki. Moja odpowiedź była precyzyjna i dotyczyła prośby kolegi Janusszr o opinie o konkretnym modelu akumulatora - SSB SBL 12V/120 Ah (a więc serii zielonej) :

Wyszła kicha z zakupu tych akumulatorów  :(

Nikt w Polsce, żadna hurtownia, sklep, allegro nie ma dwóch takich akumulatorów. Żeby było śmieszniej, to jedna hurtownia poinformowała mnie, że już wysłali. Na drugi dzień przepraszali za pomyłkę.

Dostawa ma być dopiero w lipcu-sierpniu.

Myślę o zakupie SSB SBL12V/120Ah.

Proszę użytkowników takowych o opinie.



#140 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 15 maj 2016 - 11:37

Z mojej strony nie ma żadnej pomyłki. Moja odpowiedź była precyzyjna i dotyczyła prośby kolegi Janusszr o opinie o konkretnym modelu akumulatora - SSB SBL 12V/120 Ah (a więc serii zielonej) :

Co racja to racja.

To samo powiedzieli mi w hurtowni http://e-battery.pl sugerując właśnie zakup SSB SBLCG 12V/ 120Ah zamiast SBL, chociaż sami na swojej stronie piszą, że SBL nadaje się do  pracy cyklicznej i buforowej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych