Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybor:Certate 2500R Custom czy Shimano C3000 MG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 16 styczeń 2008 - 21:25

Witam,

Zastanawiam sie wlasnie nad wyborem kreciolka pod pstragi. Mialby wspolpracowac z CD Blue Rapid 2.70 ,17 gr. Daiwe Certate mialem w sumie przez krotka chwile ale odsprzedlaem kumplowi. Twin Powerami lapie juz dosc dlugo ale nie wersja MG.

Za wszelkie porady z gory dziekuje.

Bujo

#2 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 styczeń 2008 - 21:36

Sorki, że nie na temat ale planuje zakup kija i ciekawi mnie jakie koszta poniosłeś za cd ? jeśli oczywiście to nie tajemnica. Pozdrawiam

#3 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 styczeń 2008 - 21:50

wielkosc 3000 na pstrągi? - sporo, nawet mocno

#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 16 styczeń 2008 - 21:53

wielkosc 3000 na pstrągi? - sporo, nawet mocno


Witam,

Zasadniczo oba kolowrotki sa mieszanka modeli: Daiwa 2500R to rotor i szpula z 2500 zas bebechy z 3000 z kolei C3000 to praktycznie to samo co 2500 tyle ze z wieksza szpula :D ( notabene jest na wyprzedazy na www.plat.co.jp )

Pozdrawiam,

Bujo

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 16 styczeń 2008 - 21:56

Witam,

Niestety nie moge na razie podac ceny poniewaz wedka nie zostala jeszcze uzbrojona. Czekam na odbior komponentow z Japoni jako ze chce miec cos unikalnego. Pojawily sie tez podobno nowe rekojesci rezonansowe a nie znam jeszcze ich cennika.
Jak juz tylko dowiem sie szczegolow to napisze.

Pozdrawiam,

Bujo

#6 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 styczeń 2008 - 21:59

no nie wiem, wszedzie tam gdzie wystarczy upchnąć 100 metrów 0,25 mi w zupełności wystarczało, z daiw kaliber 2000 więc, a z szimanek kaliber 1000 czy 1500 teraz

no chyba ze sie chce wędke wyważyc :D

#7 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 styczeń 2008 - 22:08

Witam,

Niestety nie moge na razie podac ceny poniewaz wedka nie zostala jeszcze uzbrojona. Czekam na odbior komponentow z Japoni jako ze chce miec cos unikalnego. Pojawily sie tez podobno nowe rekojesci rezonansowe a nie znam jeszcze ich cennika.
Jak juz tylko dowiem sie szczegolow to napisze.

Pozdrawiam,

Bujo

Ok, w celach informacyjnych prosiłbym o wiadomość na priv. Pozdrawiam i z góry dzieki.

#8 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 16 styczeń 2008 - 22:13


Witam,

Nie chodzi o pojemnosc szpuli bo na prawde chcialbym lapac takie pstragi, ktore by wysciagaly 100 m 0.25 :D :D :D

Wedka nie bedzie za lekka. Sam blank to wprawdzie arcydzielo ale jak dojdzie rezonans i inne moje pomysly to nie wiadomo do konca co z tego wyjdzie.

Wielkosc Twin Powera 2500 jakos zawsze bardziej mi odpowiadala Mam tez Sustania 2000 i ten z kolei jakos mi nie pasowal- kwestia gustu chyba :D :D :D

Bujo

#9 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 styczeń 2008 - 22:17

tez bym chciał, 100 m na odcinanie bród, przetartych odcinków itd. Na pstragowej rzeczce wiadomo ze akcja moze sie dziac na paru metrach kwadratowych czasem:)

#10 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 16 styczeń 2008 - 22:36

Cześć Bujo

Trudno powiedzieć Ci kup sobie ten czy ten bo i tak nas nie posłuchasz :D Bo każdy ma inny gust i podejście. Ja bardziej wolę Daiwę, Ty mówisz, że sprzedałeś :D. Jedno jest pewne oba kręcioły są bardzo dobre. Twin mg z 2006 roku jest świetną konstrukcją, porównywałem go z normalnym twinem i dla mnie było w nim wszystko lepsze ( wygląd, praca, nie wspominając o wadze ). Z kolei certatka 2500R jest piekielnie ładna :D Pozdrawiam :D

#11 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 styczeń 2008 - 23:34

Moim zdaniem u nas w polsce panuje jeszcze przeświadczenie za na takie rybki jak pstragale trzeba mały kręciek,wydaje mi się,ze ty swiadomie lub podświadomie chodzi o wage kolowrotka,
mały=lekki
duży=ciężki
powiem ,ze w dobie dzisiejszej technologi,to juz sie zatarło.mozna siwadomie łowić pstragi kolowrotkiem 4000 ,stosując np szpule typu Shallow,jesli niechce sie nawijac niewiadomo ile podkłądu,pozatym iz taki kreciek ma wieksze gabaryty wagowo nie ustępuje mniejszym konstrukcjom.tymbardziej MG.
zato ma wiekszą średnice szpuli,co w korbkach ma znaczenie .np .przy skręcaniu sie żyłki.

moim zdaniem spokojnie mozna zastosować 3000 i jak bardzo sie chce dokupic płytką szpulę.
a Pytanie czy daiwa czy shimaniak.
okazjinalnie miałem stycznośc z Daiwami ale starszymi typu Tournament czy emblem,i shimaniakami typu TP,jednak nie były to maszynki na japonski rynek,a tamte chodzą lepiej.
generalnie zasze łowiłem shimaniakami.

do kijka BLUE Rapid pewnie by pasował bardziej Certate tez w kolorkach Blue :mellow:



#12 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 styczeń 2008 - 23:41

pytanie: po co większy gabaryt? od kilkunastu lat nie znalazlem odpowiedzi, moze czegos nie wiem

#13 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 styczeń 2008 - 23:52

nawin na malutka(mała srednicę) szpulę żyłke i tą samą żyłkena szpule o większej średnicy,żyłka przy szybkich pstragowych strzałach lepiej schodzi z szpul o wiekszej średnicy ,tymbardziej ze mowa o 0,25mm a taka na waskiej szpulce potraf juz sie odkształcać,przez co po wymachy leci serpentynka,Daiwy w stosunku do shimano maja wieksze Srednice szpuli tu jes ich +
Oczywiscie wchodzimy tutaj już wszczegóły,dlaczego tak ,dlaczego inaczej.
ja nie twierdze ze trzeba uzywać wielkich ,lecz można :D

na tym kończe bo off topa chyba robię B)


#14 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 17 styczeń 2008 - 00:32

nie prowadzilem badań laboratoryjnych ale lowilem na wodzie z pstragami i na mniejsze i na wieksze kolowrotki - kiedys shimano, teraz daiwa i nie zauwazylem zeby wielkosc szpuli miala jakiekolwiek istotne znaczenie dla rzutow na odleglosc w porywach 15 metrow a zauwazylem ze przy nastawieniu stricte pstrągowym wielkosc trociowego mlynka to po prostu zbedny klamot na ktory trzeba nawinac setki metrow zylki ktorej sie potem nigdy nie uzyje (tą z dolu), do tego dochodzi porecznosc korby od jelcza i po prostu estetyka poglębiarki w urokliwej krainie kropkowanych klejnotów. Osobiscie zauwazam ze wielkosc kolowrotu czesto ludzie dobiera pod katem wywazenia wedki czego czasem efektem są karykaturalnie wygladajace zestawy. Oczywiście jak ktoś lubi czemu nie, moze i zamontowac saltige czy innego van staala tylko czy to jest kierunek wlasciwy do doboru mozliwie delikatnego zestawu na potoka? Szukajac zbednych gramow tu i tam dochodzimy do optymalnego zestawu do konkretnego celu. Zakładam ze jest to pstrąg a nie pstrąg, kleń, szczupak,sandacz, okoń, leszcz, węgorz itd... sie rozgadalem, sorka. pzdr

#15 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 17 styczeń 2008 - 00:45

...w urokliwej krainie kropkowanych klejnotów...
To określenie uważam za kultowe ! Powinno zostać zanotowane w mózgowych kronikach pstrągarzy polskich !

#16 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 17 styczeń 2008 - 02:11

paskud pomorski ja też raczej badań nie prowadzę w laboratorium,a na ryby chodzę z multikiem B)
wiesz forum jest po to by mozna było wymienić spostrzeżenia itd.
tendencje do wyolbrzymiania tego co napisałem nie sa na miejscu <_< saltiga czy vanstaal,to juz oczywiste kpina.
ja mowie o wadze max 300gram a nie morskich betoniarach.
i czytaj prosze dokładnie.
piszę o szpulach shallow-płytkie,nie trzeba nawijać 300m -0,25 <_<
np takie jak ta
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info.php?cPath=22 _81_83_134&products_id=202

poprostu kiedyś miałem okazje nad Drawą sprawdzić 2 zestawy kolegów jeden z kołowrokiem 2000 warzacy 290gram stradic FG shimano zyłka 0,25mm waska szpula drugi,z płytką szpulą o dużej srednicy,mieszczący 100m ,020mm bardziej komfortowo było z wiekszą srednicą kreciek był 4000 magnezowy i lrzejrzy od stradica,ale to moje zdanie.Tu niechodzi o odległosci ale o komfort,dla mnie wiekszy jest kiedy szpula ma wieksza średnicę,oczywiscie jesli uzywamy pajęczynet typu 0,14-0,18 srednica szpuli traci znaczenie.

wchodzimy tu jak juz pisałem w drobne szczególy i chyba czas wrozić na prawidłowy tor :D
proponuję zakonczyć naszą wymianę zdań OFF TOP w watku Bujo :D
pozdro hasior


#17 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 07:31

Witam,

Przypadkowo wywiazala sie ciekawa dyskusja. Jest tez w tym troche mojego niedopatrzenia a mianowicie Twin Power C3000Mg jest jednak kolowrotkiem o numer wiekszym od 2500 i faktycznie bedzie za duzy gabarytowo.

Daiwe Certate sprzedalem koledze tylko dlatego ze jemu byl pilnie potrzebny kreciolek a stwierdzill ze i tak mam ich za duzo w szafie :D :D :D

Jesli chodzi o sama wielkosc: mnie nie przekonuja jakos malutkie kolowrotki do polowu pstragow. 2500 jest dla mnie rozsadnym kompromisem pomiedzy wlasciwosciami hamulca i masa. Dochodzi do tego ilosc nawijanej zylki jak i jej odksztalcanie o czym pisal Hasior.

Po malych konsultacjach z Ogawa zdecydowalem sie jednak na cos innego: Shimano Sephia 2500S. Z tego co pamietam to Mefisto go kiedys polecal :D :D :D

Teraz trzeba bedzie dodac jakies czerwone akcenty do wedki :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo


#18 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 17 styczeń 2008 - 08:19

Ja tam jestem w posiadaniu dwóch shimano stradic 2500 z tylnym hamulcem (japan) i są poprostu niezniszczalne. Jeden używam do lekkiego spinna, drugi natomiast do połowu sandaczy i szczupaków z opadu. Moge te młynki polecić w 100% - są niezniszczalne i piekielnie ładne (jak dla mnie) <_<

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 10:01

do takiego dlugiego kija stary japan twinpower 2500 albo C3000 ... tylko tutaj szpula cos zbyt duza ... ja bym wybral 2500 i dokupil plytka szpule

#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 10:09

Witam,

Twin Powera 2500 uzywam obecnie do pstragowania.Wielkosc mi idelanie pasuje. Czas na cos nowego :D :D :D Sephia juz jest w drodze do UK :D Ma troche nizsza wage i mocniejszy hamulec.

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych