Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na jeziorze Trześniowskim (Ciecz)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 22 sierpień 2013 - 18:21

Kingadivers, widzisz, spóźniłeś się :(

I tyle w temacie... Fakt, najlepiej go wywalić w kosmos



#42 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 22 sierpień 2013 - 18:23

thymalus - nie mogę ręczyć za nikogo, ani za wędkarzy, ani za nurków. Ale faktem jest, że wielu nurków widuje te szczupaki, a one nadal są. Drugi fakt jest taki, że informacja o tym, że takie szczupaki tam są od 2005 roku widnieje w internecie i trafia na nią każdy, choć trochę zainteresowany tą wodą, a szczupaki nadal są. Nie wiem co by było gdyby, wiem co jest. Odnoszę się do swojego wpisu, a nie wpisów grupy wyimaginowanych maniaków.

Krzysiek - dla mnie Twoje info na priv nic nie wnosiło nowego, poza tym co tu napisałeś, nie widziałem więc sensu ciągnąć tego dwutorowo. Jeśli Cię to uraziło to przepraszam. Z tymi plagami to dziwne wyzwanie jak na Polaka, udzielającego się na polskim portalu wędkarskim, piszesz też, bądź co bądź o swoich kolegach. Ale to Twoja sprawa, nie wnikam. Również pozdrawiam i polecam chociaż raz zajrzeć pod wodę nad którą przesiadujesz, na początek może być bez aparatu, naprawdę warto. Również EOT.



#43 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 22 sierpień 2013 - 18:35

Ja tą wodę już parę razy odwiedziłem i w ostatnich kilku latach to co tam się stało to szczupakowy pogrom wynikający właśnie ze szczątkowych informacji w internecie skrupulatnie wykorzystanych przez "kogo trzeba". Nawet miejscowi są w szoku co się z większą rybą stało. Można powiedzieć, że duże szczupaki tam są ale w standardowej dla innych jezior ilości. Do tego zjawiska przyczynili się nie tylko wędkarze, ale także nielegalnie, a od tego roku podobno (tak usłyszałem od miejscowych, ale nie wiem jak sprawdzić) legalnie strzelający podwodni kusznicy podający się za miłośników nurkowania i przyrody. Jako osoba aktywnie wędkująca i nurkująca nie mam w tym temacie słów.....

 

Znalazłem. Pozwolenie o połowie kuszą na Trześniowskim od tego roku jest tu opisane:

 

http://www.pzw.org.p...i_polow_ryb.pdf

 

Dodam jeszcze raz, nie mam słów na takie barbarzyństwo  :angry:

Sprostowanie, ze sprzętem scuba nie wolno w Polsce polować z kuszą, przepisy to wyraźnie regulują. Można tylko w ABC i trzeba posiadać licencję, coś na wzór karty wędkarskiej. Z tego co słyszałem (informacje niepotwierdzone) to w Polsce takie pozwolenie ma około 50 osób. Nie jest to zbyt popularny sport, często piętnowany przez nurków scuba i wędkarzy również. Więc jeśli ktoś wchodził do wody w sprzęcie do nurkowania i z kuszą, to był to zwykły kłusol i nieważne, czy podawał się za miłośnika przyrody i nurkowania. Ale więcej informacji można znaleźć na stronie spearfishing.pl jeśli to kogoś interesuje. No cóż, skoro ktoś mądry stwierdził, że szczupaki już wytrzebione i nie ma o co bić piany, to przychylam się do tego. Więc może mi w końcu ktoś odpowie na postawione na początku pytanie? :)

harry, przyjacielu, nie skumałeś, pozostaje mi zatem zacytować Twojego kolegę "szkoda prądu" :) Pozdrawiam Cię serdecznie, uważaj na siebie. 



#44 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 18:48

kingadivers, nie każdy nurkuje z balonami  :D niektórzy ten temat lepiej niż przyzwoicie ogarniają bez  ;)

 

z tego co wiem to tych oficjalnie nurkującyh z kuszą jest więcej niż 50, a nielegalnie na balonach i bez to chyba nikt nie wie.... 



#45 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:05

 Jeszcze raz.... Wobec tego odwrócę pytania

 

1. Czy możesz powiedziec jakie korzyści wypłyneły z tego artykulu w WP dla wedkarzy, środowiska etc... ja widzę korzyści wyłącznie dla kłusownikow i... bywszego własciciela tegoż periodyku. N.B. przyczynił sie on do skasowania paru innych wód. Na jednen z rzek pstragowych łowiłem zawsze sam. Po publikacji artykułu spotkalem osiem osób. Nie kłusownikow, nowoczesnych "sprzetowo" na owe czasy miastowych... Wystarczy, ze każdy legalnie po komplecie. Ale to tak nawiasem.

2. Od czasu publikacji w/w artykułu zmieniło sie b. dużo  w mobilności (wędkarzy i kłusownikow), sprzęcie(zwlłaszcza powszechne echosondy), upowszechieniu internetu, a przez to skuteczniejszych metod zwł trollingowych i tzw "kombinowanych"  które legalnie pozwalają niezwykle skutecznie wyławiać duże esoxy N.B. jesli nawet sa one bardzo trudne tam do zlokalizowania i wyłowienia to cztery pięć wspólpracujących ze sobą łodek trollingowych z dobrymi specjalistami, przez weekend niema siły...

3. Czy Ty Kolego mogłbyś wskazać realne korzyści dla etycznych i uznających C&R wędkarzy z tej dyskusji?  A wystarczylo po prostu zapytac o zdanie userow o tym jeziorze.

4. Nie mamy Towarzystwa Wzajemnej Adoracji - mamy za to, okazuje się, wspólne, złe doswiadczenia po podobnych publikacjach

5. Udaje się za chwileczkę na ryby  :)

U.

Ugly, zmieniłeś wpis, o mało go nie przeoczyłem. Tak na szybko, a czy propagowanie nowoczesnego sprzętu, nowych skutecznych przynęt, oraz opisywanie nowych, lepszych technik łowienia, nie przyczynia się do degradacji naszych wód? Oczywiście, że tak. Każda porada odnośnie skuteczniejszych technik wędkarskich, sprzętu, czy każdy sprzedający się tutaj łowny woblerek, czy blaszka, również. To wszystko czytają zarówno miłośnicy wędkarstwa, jak i kłusownicy. Czy moja informacja o tym, że w Trześniowskim są szczupaki, też? Oczywiście że tak. Ale jak wszystkie te informacje które wymieniłem, w podobnym, akceptowalnym stopniu. Gdyby było inaczej, miłośnicy polskich wód nie udzielali by się na tym forum, wymieniali by się tylko tymi wszystkimi informacjami poufnie, pomiędzy sobą, wśród zaufanych znajomych. Każda Twoja porada odnośnie sprzętu, techniki łowienia, koloru przynęty na dany gatunek, czy wodę przynosi negatywny skutek. Ponieważ pomaga 100 dobrym i 100 złym wędkarzom. Ale pomimo tego, że o tym wiesz, udzielasz rad innym, dostrzegając granicę za którą nie chcesz się posunąć. Ja również, o czym napisałem w pierwszej mojej odpowiedzi, w tym wątku. Masz inne zdanie, cóż, możesz. Tak jak Ci wędkarze co przyszli na miejscówkę na której do tej pory sam łowiłeś. Mogli, dostęp do wody, mamy wszyscy taki sam, jeśli działamy zgodnie z prawem. 



#46 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:08

kingadivers, nie każdy nurkuje z balonami  :D niektórzy ten temat lepiej niż przyzwoicie ogarniają bez  ;)

 

z tego co wiem to tych oficjalnie nurkującyh z kuszą jest więcej niż 50, a nielegalnie na balonach i bez to chyba nikt nie wie.... 

Nie wiem, nie potrafię się odnieść do tego co piszesz. Znam wiele osób nurkujących, nikt nie kłusuje z kuszą, wielu nurków odkąd nurkuje nie spożywa nawet ryb, ale to żaden wyznacznik, bo tych nurków co nie znam jest dużo więcej :)



#47 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:24

Nie musisz się odnosić, użyj google, tam takich info o Trześniowskim i innych jeziorach trochę jest. A to że nikt z Twoich znajomych nie kłusuje z kuszą.....oficjalnie żaden mąż też nie ma kochanki  :D



#48 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 20:27

kingadivers@ życie Cię jeszcze nauczy. Kłusole, żywczarze sobie z nimi poradzą. I z np.20 Twoich dużych szczupaków zostanie dwa na określonym obszarze. Owszem wiele miejsc jest z dużymi szczupakami,sumami itd.-ale trzeba być głupcem by samemu zniszczyć sobie wodę i nasyłać hordy barbarzyńców którzy tylko czekają na info gdzie,co i jak...



#49 OFFLINE   spiningista

spiningista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNoord Brabant/Holandia
  • Imię:Irek

Napisano 22 sierpień 2013 - 20:47

Strasznie się tu męczycie a wystarczyło założyć wątek "Jezioro Trzesniowskie" w dziale "Wieści znad wody" i sprawa załatwiona.

 

Jedna rzecz, która mnie uraziła i zmieniła moje zdanie o osobie, która była dla mnie autorytetem:

W sumie trześniowskie mam w dupie i tak tam nie pojadę, bo wolę namiary sprawdzone, albo wody wolne od Polaków, Niemców, Holendrów, Czechów i innych plag...

 

Z tymi plagami to dziwne wyzwanie jak na Polaka, udzielającego się na polskim portalu wędkarskim, piszesz też, bądź co bądź o swoich kolegach. Ale to Twoja sprawa, nie wnikam.

 

Ktokolwiek by tak powiedział w mojej obecności i/lub moich znajomych dostałby w nos. Żenujące!


Użytkownik spiningista edytował ten post 22 sierpień 2013 - 20:57


#50 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6191 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 sierpień 2013 - 20:57

Jestem do Twojej dyspozycji. Radzę staranniej wybierać autorytety, po drugiej stronie łącza może siedzieć ktoś, kogo byś się tam zgoła nie spodziewał.

A zdania nie zmienię: najgorsze, co się może trafić skandynawskiej wodzie to trafić do oferty któregoś z kontynentalnych biur podróży albo zostać złupioną przez gastarbeiterów. I nie tylko, wystarczy popatrzeć, co się dzieje na Wyspach. Smutne to, ale prawdziwe.



#51 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 22 sierpień 2013 - 20:58

Nie musisz się odnosić, użyj google, tam takich info o Trześniowskim i innych jeziorach trochę jest. A to że nikt z Twoich znajomych nie kłusuje z kuszą.....oficjalnie żaden mąż też nie ma kochanki  :D

Ale to chyba kiepski argument na moją niekorzyść? Bo skoro jest sporo info w necie, to moje niewiele wnosi :). Zgadza się, czy logika mi szwankuje? Odnośnie moich znajomych, to oszczędź sobie takich sugestii. Mówisz o ludziach których nie znasz, to jak to świadczy o Tobie? To retorycznie było, znam odpowiedź. Dla mnie EOT kolego.



#52 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 22 sierpień 2013 - 21:13

Nie za bardzo rozumiem dlaczego opisywanie zalet wędkarskich danej wody zostało tak skrytykowane.

Im więcej osób na niej łowi to tym więcej wpływa pieniędzy na zagospodarowanie i ochronę tej wody.

Poza tym jeśli by opisać i zachwalić np. 500 łowisk to wtedy presja by się rozłożyła na te 500 a nie tylko to jedno reklamowane.

Dlatego dziwię się, że sprawa dobrych łowisk jest owiana taką tajemnicą :)

Powinno istnieć forum założone przez użytkowników rybackich promujące rybne wody. Tym przynajmniej by zależało na dużej ilości ryb i co za tym idzie dużej ilości wędkarzy.



#53 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 22 sierpień 2013 - 21:23

kingadivers@ życie Cię jeszcze nauczy. Kłusole, żywczarze sobie z nimi poradzą. I z np.20 Twoich dużych szczupaków zostanie dwa na określonym obszarze. Owszem wiele miejsc jest z dużymi szczupakami,sumami itd.-ale trzeba być głupcem by samemu zniszczyć sobie wodę i nasyłać hordy barbarzyńców którzy tylko czekają na info gdzie,co i jak...

Może tu tkwi problem kolego. Nie ma czegoś takiego jak MOJA woda, TWOJA miejscówka, MOJE szczupaki. To wszystko to nasze wspólne dobro. Każdy ma takie samo prawo do wody, jeśli użytkuje ją zgodnie z prawem. Zapamiętaj więc dobrze, KAŻDY TAKIE SAMO PRAWO !!! Ty możesz wypuszczać, ktoś inny może zabrać. A czym się różnisz od tej hordy barbarzyńców? Pytam bez złośliwości, ot żeby Cię z nimi nie pomylić nad wodą.


  • robert 7791 i spiningista lubią to

#54 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 22 sierpień 2013 - 21:40

Nie za bardzo rozumiem dlaczego opisywanie zalet wędkarskich danej wody zostało tak skrytykowane.

Im więcej osób na niej łowi to tym więcej wpływa pieniędzy na zagospodarowanie i ochronę tej wody.

Poza tym jeśli by opisać i zachwalić np. 500 łowisk to wtedy presja by się rozłożyła na te 500 a nie tylko to jedno reklamowane.

Dlatego dziwię się, że sprawa dobrych łowisk jest owiana taką tajemnicą :)

Powinno istnieć forum założone przez użytkowników rybackich promujące rybne wody. Tym przynajmniej by zależało na dużej ilości ryb i co za tym idzie dużej ilości wędkarzy.

I nie zrozumiesz. Smacznego karpia.


  • Kuba Standera i Dagon lubią to

#55 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 22 sierpień 2013 - 21:44

Ponieważ pomaga 100 dobrym i 100 złym wędkarzom. 

W PL te proporcje wyglądają z goła inaczej. Raczej 1:100, 



#56 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 22 sierpień 2013 - 21:52

Kinga

Jednego nie kumam.

Jak z sympatycznie piszącego i gadającego usera tak sie zagotowałeś i usiłujesz nas wszystkich nawrócić.

 

 

Weź ze zjedź snickersa, bo odnoszę wrażenie, ze nie jesteś sobą...

Po kiego tak dymić o taką pierdołę?



#57 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 22 sierpień 2013 - 21:57

Dymić? A co ja takiego zrobiłem? Zadałem grzecznie pytanie, a tu nagonka. Aż się boję co się stanie jak wrzucę we wrześniu zdjęcia tych szczupaków :) Chyba podpiszę, że to z Bałtyku.

Kuba spokojnie, z uwagi na to, że dzień się kończy i wyczerpałem limit czasowy na neta na najbliższy tydzień, kończę tą polemikę. Łączy nas wspólna pasja, więc chciałbym wszystkich uczestników pozdrowić i prawdziwych wędkarzy i tych co zjadają i tych C&R i hipokrytów i paranoików i hordy barbarzyńców i nawet kłusoli, bo to też, w pewnym sensie, pasjonaci :) A jeśli ktoś z Was pojedzie na Trześniowskie i zobaczy na nim japoński trawler, szukający szczupaków, to z przykrością stwierdzam, że to może być efekt mojego wątku, za co z góry przepraszam. Połamania kija koledzy :)


Użytkownik kingadivers edytował ten post 22 sierpień 2013 - 22:04

  • robert 7791 lubi to

#58 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 22 sierpień 2013 - 22:29

Tak na koniec, chyba mieliście rację, to dzisiejsze zdjęcie z Trześniowskiego :)

Załączone pliki


Użytkownik kingadivers edytował ten post 22 sierpień 2013 - 22:31

  • Pumba lubi to

#59 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 23 sierpień 2013 - 10:46

Kingadivers w pełni się z Toba zgadzam !

#60 OFFLINE   robert 7791

robert 7791

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 sierpień 2013 - 10:51

Domator, myślę, że nie tylko Ty się zgadzasz..ale nie każdy się do tego TUTAJ przyzna...

Kingadivers w pełni się z Toba zgadzam !