Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Troć-przed sezonem


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 15 December 2005 - 23:24

Jak już mam trochę spokoju na dyżurku i dorwałem się do sieci to zagaję.Jak wyglądają wasze początki sezonu trociowego-ulubione wędki,przynęty,rzeki,miejsca,techniki etc.Mnie jak zwykle o tej porze roku zaczyna narastać trociowa gorączka.

#2 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 posts
  • LokalizacjaŚwinoujście

Posted 16 December 2005 - 00:42

Rozpoczecie sezonu Trociowego 6 stycznia 2006 ... i tak po koleji, w drodze do Słupska ekipa Jakubek i Grisza i ja odwiedzimy nasze szczęśliwe miejscówki nad Regą i Parsetą. W sobotę 7 stycznia staramy się coś złapac w Słupi, podobnie w niedzielę.
O sprzęcie można by toczyć długie namiętne debaty. Wiele sie pisze na ten temat w czasopismach wędkarskich. Każdy z nas ma inne upodobania i poglądy. Jakubek lubi łapać na blaszki, Grisza bardzo często wrzuca do wody perche 8 SDR a ja Hornety 6.
Ostatnio nie mieliśmy sukcesów, sądzę, że to jest skutek braku koncentracji po pierwszych godzinach bezrybia, choćby u sąsiada. Obiecujemy sobie, że w nowym roku bedzie pełna koncentracja i skupienie a to sie opłaca.
Dotychczas wszystko co wyczytałem na temat trociowania w praktyce miało duże zastosowanie. Bywało też i tak, że ryba atakowąła na przynęte, która nie pracowała, albo akurat była przy nogach.
Trocie sa bardzo nieobliczalne i tym samym nie można porównywać ataku szczupaka do walki troci. To jest jazda !

#3 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 16 December 2005 - 10:04

Komancz do sezonu jeszcze ponad dwa tygodnie wiec mamy sporo czasu na długie debaty :mellow: Ja jak zwykle otworze sezon na Słupi 1-go stycznia.Szczerze mówiąc to wszystkie moje trocie pochodzą ze Słupi (no i ostatnio parę z Wierzycy).Na Wieprzy,Parsęcie,Redzie jakoś nie miałem szczęścia.
Łowię trotki na wobki,obrotówki i muchę,nie udało mi się jeszcze złowić na wahadłówkę.Szkoda że 7-8 stycznia mam zajęty -byłaby okazja do spotkania i pogawędzenia.Zatrzymujemy się z kumplem w Zamkowym-przystępne ceny,dla wędkarzy niższe,poza tym hotel prowadzi teściowa i żona naszego kolegi,też trockisty.Oj będzie się znowu działo... :lol: B)

#4 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,557 posts
  • LokalizacjaBrussels

Posted 16 December 2005 - 13:22

Kuźwa, a ja leżę w domu z nogą w ortezie i nie mogę chodzić przez 6 tygodni. Tyle sobie obiecywałem. Miałem w końcu bez baby spotkać sie z Rockym, ponownie wróćić na łaski grupy ze Swinoujścia i w końcu wyrównać rachunki z trotkami.
Przyjdzie czekać do lutego-marca jeśli aura dopisze i trochę ryb w wodzie zostanie.

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,395 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 16 December 2005 - 13:48

O trociowym sprzęcie nie będę pisał, bo tak jak napisał @Komancz każdy łowi na swój sposób. Są różne szkoły łowienia troci i jedni łowią tak, a drudzy inaczej.
A na przynęty najczęściej używam woblerów, wahadeł i wirówek.
Mam parę ręcznie robionych przez trockistę z Torunia. :D

Wstępnie planuję wyskoczyć na swoją ukochaną Drwęcę ale nie wiem czy będzie sens. Podobo słaby ciąg i nie mam jakichś dobrych wiadomości. Kłusole i rybacy robią swoje, szczególnie na tej rzece.
Jeżeli da radę to planuję wypad w drugim lub trzecim weekendzie stycznia. Chcę odwiedzić Parsętę lub Słupię. Oczywiście chętnie spotkałbym się nad jedną z tych rzek z ekipami z naszego forum. :mellow:

#6 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 16 December 2005 - 18:02

@ Baloo
Gdzieś się k..a tak załatwił :huh: :( :angry:

Ciągi w tym roku chyba wszędzie są poryrane przez brak wody.Nie zdziwię sie jak na początku stycznia łowić się będzie nie wytarte ryby.A na dopływach Wisły to już totalna kicha-do końca listopada płynęła woda po kostki :angry:

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 18 December 2005 - 14:12

Ponieważ jestem KOMPLETNĄ NOGĄ jeśli chodzi o tematy trociowe proszę nie piszcie ... o tym nie będę, a o tym będe pisał bo ja chcę wiedzieć jak najwięcej w tym temacie: na co łowicie, jak łowicie, jakiego sprzętu używacie, co to wanna, keltowa prostka itd. itd. Gdzie szukać ryb? Jakie tam można złowić ryby. Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem. Dla mnie ten temat zupełnie nie został wyczerpany ... :mellow:
Może ktoś napisze artukuł z tej okazji :mellow: - chcętnie go opublikuję.

Pozdrawiam
Remek


#8 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 posts
  • LokalizacjaŚwinoujście

Posted 18 December 2005 - 16:52

Man nadzieję, że niebawem będzie o czym napisać.
Obiecuję wszystko wytłumaczyć, chociaż daleko mi do wiedzy jaką dysponują prawdziwi trockiści. Liczę na Mariusza vel rocky, dopiero co domnie dotarło, że to ten Mistrz od Pięknych pstrągów i Przyjaciel Salmo !


#9 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,395 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 18 December 2005 - 17:10

Z tego co pamiętam, w tym sezonie @Rocky złowił dwie piękne ryby i to na Stinga Salmo. :D

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 18 December 2005 - 19:42

No to Panowie trzymam za słowo. Chętnie dowiem się szczegółów. Dzisiaj w ramach doszkolenia odtworzyłem sobie DVD z WMH o trociach. Troszkę wyjaśnili podstawy. Mieli wiele szczęścia podczas kręcenia tego filmu (dużo ryb).

Pozdrawiam
Remek


#11 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 posts
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Posted 20 December 2005 - 00:35

witajcie wszyscy forumowicze, to moje pierwsze wejście na forum, ale być może komuś się przyda, bojestem już doświadczonym spiningistą, a w sprawach ryb w kropki to pewnie mam fioła/tak twierdzi moja żona/. 1-go stycznia napewno jadę do Słupska bo uważam że jest tam najwięcej ryb na metr kwadratowy wody.Fakt że będzie tam 1000 osób nie stanowi problemu, bo rzeki napewno starczy.Jeśli przy okazji uda się wystartować w corocznych zawodach trociowych to będzie super.Zapomniałem dopisać że spininguję również sportowo.Przynęty używane, to jak pewnie u wszystkich wobler,obrotówka i blaszka ale trzeba to wszstko targać bo trotka bardzo kapryśna.Druga niedziela stycznia to zawody trociowe na parsęcie,w Zombrowie .Jako że są to zawody otwarte,to jest doskonała okazja,aby się spotkać,podejrzeć najlepszych i przy ognisku na koniec wypić po jakimś piwku.Jeśli któryś z was by reflektował to zapraszam. B)

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 20 December 2005 - 08:54

heniutek, witam serdecznie na forum. Ludzi zakręconych na punkcie spinningu tutaj trzeba :D Czekamy na obszerną relację z Twoich łowów. Jestem bardzo ciekawy wyników i trzymam kciuki!

Pozdrawiam
Remek


#13 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,395 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 December 2005 - 10:37

@Heniutek,

witaj na naszym forum. :D
Zapraszamy do wymiany doświadczeń.

Trzymam kciuki za dobre rozpoczęcie sezonu trociowego.

#14 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 22 December 2005 - 10:27

Wow!Znowu przez tydzień nie miałem czasu zajrzeć na forum!Praca i praca a dodatkowo gorączka przedświąteczna.
Za fachowca od troci to ja się nie uważam,znam lepszych .No ale każdemu czasem farci tak jak mi w tym roku-trotka 95cm,8.05 kg i łosoś 93cm i tylko 5.60kg .
Sting 9-ka okazał sie kilerem-miałem na niego jeszcze trzy duże ryby których nie wyjąłem-dwie przez błędy własne a trzecia przetarła mi plecionkę na betonach koło sądu i poszła z łownym.
Salmiaki poprosili mnie bym napisał coś o troci do styczniowego newslettera czym wprawili mnie w spore zakłopotanie Embarassed ,ale cóż postaram sie stanąć na wysokości zadania.
Co do sprzętu to lubię łowić dłuższym kijkiem z zapasem mocy-HM 3,05m 40-80gr- jesli w rzece są przyzwoite ryby lub ciężkie warunki(wysoka,szybka woda).Czasami sięgam jednak po mocniejszy pstrągowy kijek 2,70 do 40gr(niska woda,mniejsze ryby)Wiąże się to oczywiście z rodzajem i rozmiarem przynęt.Mucha to zupełnie inna sprawa.Przy dodatnich temperaturach używam plecionki 0,18 ,na mrozie żyłki 0,28-0,35.
Więcej postaram się napisać w newsletterze,w końcu obiecałem.
Jak byście mieli jakieś pytanka to walcie-odpowiem chetnie na miarę moich doświadczeń :unsure:

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 22 December 2005 - 13:09

A kogo to zdjęcie widnieje na najnowszym numerze WW 1.2006? Nie kto inny tylko rocky :mellow: - tak mi się w każdym razie wydaje :D

Pozdrawiam
Remek


#16 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 22 December 2005 - 15:33

O cholerka!Nie widziałem jeszcze tego numeru ale jak to prawda to... .No nie wiem,a ładnie chociaż wyglądam? :blush::mellow:
Jeszcze mi tego brakowało żeby prasa zrobiła ze mnie gwiazdę :lol: :lol: :lol:

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 22 December 2005 - 16:50

Moim, osobistym zdaniem, nie żebym się podlizywał, jest to jedna z lepszych okładek ostatniego czasu w WW. Bardzo dobre zdjęcie, a na niej piękna ryba razem ze szczęśliwym łowcą.

Pozdrawiam
Remek


#18 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 22 December 2005 - 19:27

Kruca fuks!Faktycznie!Nabyłem numer i teraz zastanawiam się nad doborem ramki :lol:
Całe szczęście że pepe wkleił przyzwoite tło bo panorama Słupska przy policji nie była zbyt porażająca :mellow:

#19 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 posts
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Posted 22 December 2005 - 20:39

@ROCKI teraz cię bez trudu rozpoznam w Słupsku.pzdr. :huh:

#20 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 posts
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Posted 22 December 2005 - 21:28

W takim razie do zobaczenia 1-go!!! :mellow: :mellow:
Oczywiście z wątkiem sie nie żegnam,zapraszam do wymiany doświadczeń :unsure: :lol: