Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wszystkie Stelle sa do d..y, wedlug mnie oczywiscie - czyli o wolności słowa i jakości informacji w internecie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
187 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 sierpień 2013 - 01:04

(...)
Michał, no przykro mi, no nie masz Pan w tej konkretnej sprawie racji i tyle :)
(...)

Ja niby nie mam racji? O to ciekawostka niesamowita.
(...)


Widzę, że wątek trafił do Cafe, choć powinien wylądować w koszu, ale to moje subiektywne zdanie  :P 

Michał. Tak, ja uważam, że Ty nie masz racji. W pierwszym rzędzie warto przyjąć do wiadomości, iż jest taka ewentualność, nikła szansa, jedna na kwadrylion, że możesz - jak każdy - czasem się pomylić.  ;) 

W drugim rzędzie spójrz na fakty. Nikt nie pisał rzeczy, które ty twierdzisz, że padły. Nikt nie obsmarowywał, ani nie twierdził, że coś jest do d#py. Ktoś spytał o coś, ktoś na coś opowiedział i temat kulą śnieżną się potoczył.

Zarzut dotyczył zbyt mało indywidualnego podejścia do zbrojenia i taki zarzut został poparty przykładem różnych wędek o identycznym ułożeniu przelotek.
Nie wynikało z tego, że firma jest do d#py, ani że wędka jest do d#py, co usilnie próbujesz tak przedstawić.
Wynikało to, co wynikało. Że oba blanki zostały uszyte według tej samej miarki, a to oznacza, że z któregoś nie wyciągnięto wszystkiego co się dało, a to rodzi słuszne skojarzenia z taśmowym, mechanicznym wykonywaniem pewnych rzeczy, co oczywiście przy sporych ilościach musi się w produkcji pojawić. Nie musi to oznaczać, że wtedy produkt jest do dupy i nikt (!) tak nie twierdził. Natomiast nie musi też takie podejście wszystkim pasować i informacja o tym jest obiektywnie rzecz ujmując korzystna dla forumowiczów, potencjalnych klientów. Nie jest oszczercza względem omawianej firmy i nie wyklucza jej grona pracowni, w której robią dobre wędki. Czy tu jakiś brak logiki następuje? Bo nie zauważam.  :rolleyes: 

Pozdrawiam
Grzesiek



#82 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 06:09

5 stron w 50 godzin? Dajecie :D . Sezon przecież w pełni. :rolleyes:


  • Guzu lubi to

#83 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2013 - 07:14

...Sezon przecież w pełni. :rolleyes:

Może ryba nie bierze?  :ph34r:

Zresztą, to musiało się tak skończyć, zaproponować Stelli (om) zwiedzanie okrężnicy, na naszym forum, nawet jeśli to żart i ukryta drwina podszyta pod inny temat. Nie było innej opcji.  ;)


Użytkownik Dagon edytował ten post 29 sierpień 2013 - 08:26

  • Wojtek B. lubi to

#84 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 09:28

Kolego Michale ! Nie bardzo kumam o co chodzi. Domyślam się, ale wolę nie werbalizowąc w obawie... Podejrzewam homofobie, handel ludźmi i rasizm. Zmień przynajmnej "czarnuchy" na "afroamerykanie"  lub choć "murzyni"... więcej szacunku i poprawności :angry:

U.

 

Ugly,

 

Chodzi o modele Shimano GTM z hamulcem walki, potocznie okreslana na tym i innych forach jako ''czarnuchy'', oczywiscie z racji koloru. Rasizmu tu zadnego :) 



#85 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 29 sierpień 2013 - 09:54

Kolego Michale ! Nie bardzo kumam o co chodzi. Domyślam się, ale wolę nie werbalizowąc w obawie... Podejrzewam homofobie, handel ludźmi i rasizm. Zmień przynajmnej "czarnuchy" na "afroamerykanie"  lub choć "murzyni"... więcej szacunku i poprawności :angry:

U.

Kiedyś rozmawiałem na jakiejś imprezce z pewną " globtrotuarką " . Dyskusja dotyczyła jej wizyty  w jakimś państwie afrykańskim a konkretnie mieszkańców tegoż państwa. Ja mówię " Murzyni " a ta mnie poprawia:

- Nie Murzyni tylko Afroamerykanie!

Towarzystwo zaczyna się dusić ze śmiechu, dziewoja baranimi oczami toczy dookoła i nic a nic nie kuma. Takie to spustoszenie w słabej głowie robi poprawność polityczna i naraża na śmieszność.

Jak mawiał imć Onufry Zagłoba: jakaś głowa kiepska, musi być z Witebska.

Może ta pani też stamtąd?


  • Negra lubi to

#86 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 29 sierpień 2013 - 09:58

Ugly,

 

Chodzi o modele Shimano GTM z hamulcem walki, potocznie okreslana na tym i innych forach jako ''czarnuchy'', oczywiscie z racji koloru. Rasizmu tu zadnego :)

A nieprawda. Mogą być także modele GT bez hamulca walki. Też są czarne jak rodowici mieszkańcy Konga. :)



#87 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 sierpień 2013 - 10:18

Ugly,

 

Chodzi o modele Shimano GTM z hamulcem walki, potocznie okreslana na tym i innych forach jako ''czarnuchy'', oczywiscie z racji koloru. Rasizmu tu zadnego :)

:o

 

Kiedyś rozmawiałem na jakiejś imprezce z pewną " globtrotuarką " . Dyskusja dotyczyła jej wizyty  w jakimś państwie afrykańskim a konkretnie mieszkańców tegoż państwa. Ja mówię " Murzyni " a ta mnie poprawia:

- Nie Murzyni tylko Afroamerykanie!

Towarzystwo zaczyna się dusić ze śmiechu, dziewoja baranimi oczami toczy dookoła i nic a nic nie kuma. Takie to spustoszenie w słabej głowie robi poprawność polityczna i naraża na śmieszność.

Jak mawiał imć Onufry Zagłoba: jakaś głowa kiepska, musi być z Witebska.

Może ta pani też stamtąd?

:o  :o  :o

Oj , ludziska ! Calkiem wam sie poczucie humoru zważyło  :)  W pierwszeji wersji posta  na końcu było:  ;)

Potem wedytowalem.  A co ! Watek z założenia  jajcarski

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 29 sierpień 2013 - 10:19

  • Bujo i Dienekes lubią to

#88 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 sierpień 2013 - 10:33

..Michał,jak są do dupy to masz zonka...znajdz taki bigboot który pomieści moje:P
  • Bujo lubi to

#89 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2013 - 10:48

Skoro juz troche zeszlo cisnienie, to mysle ze warto zastanowic sie nad kwestia o ktorej moim zdaniem pisze Michal: jakosci informacji w internecie.

No bo tak, z jednej strony mamy wolnosc slowa i kazdy moze wyrazic swoja opinie. Ale co zrobic jesli ta opinia jest ewidentnie bledna, tendencyjna albo pochodzi od osoby o ktorej wiemy ze np nie ma kwalifikacji zeby ja wydawac albo ma interes zeby wydac opinie taka a nie inna. To zreszta nie tylko przypadek forow internetowych ale np portali zajmujacych sie "testowaniem" rozmaitych produktow i recenzowaniem ich w sieci ;) No wiec co zrobic - przemilczec, zareagowac?

Wbrew pozorom to sa trudne sprawy. Mysle ze jerkbait w duzej mierze swoja pozycje i renome zawdziecza temu ze infirmacja byla tu jednak w jakis sposob filtrowana, ze nie mozna tu bylo wejsc i napisac dowolnej glupoty. No ale przeciez z drugiej strony mamy wolnosc slowa i nie mozemy wymagac zeby wszyscy uzytkownicy byli ekspertami... czy jednak ta dowolnosc wypowiedzi nie doprowadzi do tego ze cos co bym okreslal mianem jakosci usrednionego przekazu, bedzie wlasnie stopniowo sie usredniac i obnizac, czy glosy ludzi naprawde znajacych sie na rzeczy nie beda coraz bardziej tonac w tlumie stopniowo zniechecajac weteranow do zabierania glosu ?

Mam wrazenie Panowie ze to sa calkiem powazne sprawy i wcale nie proste...

Zapraszam zatem do calkiem powaznej dyskusji Panowie, bo mamy tutaj dwie stojace w konflikcie wartosci - wolnosc wypowiedzi i jakosc merytoryczna przekazu, i rozstrzygniecie tego konfliktu jest byc moze jednym z najwiekszych wyzwan stojacych nie tylko przed tym portalem ale przed internetm w ogole...

ps.przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z urlopu

#90 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:08

Dla mnie sporym problemem jest niekonsekwencja i nieproporcjonalność podejmowanych działań.

W sensie - dochodzimy do sytuacji, gdy wystarczy lekki pierdolec i już można sobie wszystko ciekawie poukładać.

Dawno, dawno temu musiałem przenieść rozmowy z jednym z rodbuilderów "bo jego privy sa czytane".

Teraz wątek nieprzychylny dla FC po części wyparował w kosmos. Niby ktoś się tam bił w piersi, ale wiadomo, seryjny samobójca grasuje, ruskie, żydzi - pewnie musiał, FC ma długie ręce. Szczególnie, jak weźmiemy pod uwagę ostrość cięć wątków o WOŚP - no, daje to do myślenia :D :D :D

Z drugiej strony - wilk sobie bezkarnie hasał, również w owczych skórach i długo, zdecydowanie za długo nie było reakcji. Stąd, wygląda na to, ze są tematy wrażliwe i te zupełnie zlewane przez zarząd spółki :D :D Szczególnie, gdy mamy na względzie to ze supermoderator jest przecież macką Fishing Center w świecie cyfrowym.

 

A co do dylematu, czy shimano czy daiwa - SPRO najlepiej, słyszałem, ze gdzieś w Warszawie się cień red arca na oknie wyświetlił


  • mdziam_78, paawelek83 i robert 7791 lubią to

#91 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:14

bardzo ladnie to ujales pawel ... pomimo, ze piszez z urlopu :)



#92 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:15

Mylisz sie Kuba, nic nie wyparowalo -wypowiedzi z watku sprzedazowego merytorycznie odnoszace sie do sprawy zostaly przeniesione i polaczone w jeden watek z innym watkiem ktory w miedzyczasie zostal utworzony na rbo - blad w engine forum spowodowal ze czasowo nie bylo to widoczne i Milupa zlozyl w tej kwestii stosowne wyjasnienie - wiec nie tworz spiskowych teorii, bo to nie wypada zwlaszcza bylemu moderatorowi

Gdyby bylo tak jak piszesz to cala dyskusja zniknelaby wraz z watkiem sprzedazowym w ktorymsie toczyla, a nie zostala przez moderatora wydzielona w osobny watek na rbo - pomysl czasem zanim cos napiszesz.

#93 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:16

...słyszałem, ze gdzieś w Warszawie się cień red arca na oknie wyświetlił

To u mnie, ale nie cień i nie Red Arca, zwyczajnie, co jakiś czas wystawiam przez okno to do czego niby Stelle pasują, taki milczący komentarz do tego co za oknem.  ;)


  • Guzu, Marcin Rafalski i Dienekes lubią to

#94 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:18

Jerkbait jest forum moderowanym a nie hyde parkiem czy inna trybuna.

To ekipa prowadzaca to forum decyduje o tym jakie kryterium zastosuje.
Czy dopusci farmazony w imie "wolnosci slowa". Czy bedzie zezwolenie na to, by kazdy sie wyszumial a potem dopiero zaczal czytac i sie uczyc od (byc moze) bardziej doswiadczonych i swiatlych kolegow.

 

Temat jest szerszy - nie chodzi o watek o FC - raczej jak napisal Pawel o caloksztalt i spojna linie.

Przyklad z glowy :

Jakis czas temu zawital do watku brzanowego "madrzejszy" i chcial laczyc watki o rybach z roznych lat - bo mu tak byloby lepiej...

 

Kilka razy w ciagu tych 8 lat j.pl padalo banalne : forum jest prywatne i w 100 % dobrowolne. Przychodzisz tu to znaczy ze akceptujesz tutejsze reguly.
Moim zdaniem nie ma co otwierac debaty...tylko robic swoje (moderatorzy).

 

Guzu

(ex moderator)

 

p.s. watkow swiatopogladowych, politycznych, religijnych, czy numerologiczno - okultystycznych nie wkladalbym do jednego wora z merytorycznymi wedkarskimi rozmowami  i rozwazaniami co wolno a czego juz nie :)


Użytkownik Guzu edytował ten post 29 sierpień 2013 - 11:30

  • pitt i Bujo lubią to

#95 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:19

Panowie ale nie robcie juz jaj pliz... ufam ze stac Was rowniez na powazne przemyslenia w temacie

Ps. To oczywiscie nie do Ciebie Daniel, dzieki za wypowiedz

#96 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:32

.


Użytkownik Ugly edytował ten post 29 sierpień 2013 - 11:34


#97 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:33

Mylisz sie Kuba, nic nie wyparowalo -wypowiedzi z watku sprzedazowego merytorycznie odnoszace sie do sprawy zostaly przeniesione i polaczone w jeden watek z innym watkiem ktory w miedzyczasie zostal utworzony na rbo - blad w engine forum spowodowal ze czasowo nie bylo to widoczne i Milupa zlozyl w tej kwestii stosowne wyjasnienie - wiec nie tworz spiskowych teorii, bo to nie wypada zwlaszcza bylemu moderatorowi

Gdyby bylo tak jak piszesz to cala dyskusja zniknelaby wraz z watkiem sprzedazowym w ktorymsie toczyla, a nie zostala przez moderatora wydzielona w osobny watek na rbo - pomysl czasem zanim cos napiszesz.

Pomyśl czasem zanim coś napiszesz - polecam to przemyślenie zastosować, szczególnie biorąc pod uwagę charakter wątku - mega poważny...



#98 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:36

Ok sorki - nie wychwycilem ironii w takim razie, wiesz +30 w cieniu ;) wiec nawet 'zydowski spisek 'nie wzbudzil czujnosci - nie bylo tematu.

Licze ze zabierzesz glos w sprawie.

#99 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 sierpień 2013 - 11:44

A skoro na poważnie.

Ja tam tęsknie za czasami kiedy było kilku modów, nie wahających się strzelać a później zadawać pytania. Bez zbędnej pierdoliny o prawach itd. Krótka piłka, każdy miał jasno określone reguły gry. 

Wolność słowa nie działa moim zdaniem, przynajmniej na zasadach hyde park.

Jeśli ktoś ma konkretne uwagi - jak najbardziej. Ale "wydaje mi się", mówię "bo tak". Niezbyt jestem przekonany do tego.


  • Jack__Daniels i jbk lubią to

#100 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2013 - 12:02

Wolność słowa świadomie sobie ograniczamy na forum, przyznając się do regulaminu, reszta w gestii moda.

Dopuszczenie do wolności w rozumieniu powszechnego prawa do wyrażania własnego zdania od zawsze zakładało poszanowanie poglądów innych, czego tutaj nie ma, opozycja albo jest odbierane jako personalna wycieczka, albo się nią w końcu staje. Polemika z treścią praktycznie nie istnieje, osobiste sympatie/antypatie dzielą dyskusje wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. I bądź tu modem w takim kotle, konsekwentne działania, cięcia, zamykane tematy i bany muszą być. Nie zazdroszczę takiego zajęcia, chociaż mam świadomość, że gdyby nie restrykcyjne działania bordello na forum byłoby nieziemskie. Pozwala nam się naprawdę na wiele, nawet gdy ktoś chce kodeksami świat nawracać, liczyć kulki w łożyskach, czy wstając rano uzna nagle, że jest wcieleniem zmarłego poety, o czym j.pl musi się dowiedzieć. :)  ;)


  • Friko lubi to