Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi na koguta - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 styczeń 2008 - 08:43

Cześć,
Zacznę od tego, że pstrągi to moja ulubiona ryba i na jej punkcie mam lekko zwichrowaną psychikę. Gdy któryś z moich znajomych zadzwoni, a w słuchawce usłyszę „słuchaj pakuj manele i przyjeżdżaj, ruszyły się” nie ma dla mnie znaczenia czy to styczeń, marzec czy sierpień. Nie ważna jest też lokalizacja: roztocze, jakaś niewielka pomorska rzeczka czy Białka Tatrzańska. Jestem w stanie rzucić wszystko (jeśli to możliwe) i w środku nocy ruszyć na drugi koniec Polski aby powędkować chociaż jeden dzień.

Zapraszam do lektury artykułu Pstrągi na koguta i dyskusji.

pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 styczeń 2008 - 08:44

Sandacz, dziękuję bardzo za artykuł. Trzeba było troszkę czekać ale ... warto było. Sezon pstrągowy w pełni więc narobiłeś i pewnie narobisz nie jednemu forumowiczowi smaka na koguta. Mnie już narobiłeś :D

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2008 - 09:45

Mimo że nie jestem pstrągarzem, to z dużym zainteresowaniem przeczytałem artykuł, bo interesują mnie... koguty :D . Także dla każdego coś miłego (ciekawego). Bardzo fajny, bo bardzo konkretny artykuł - dużo informacji o typach miejscówek, technice łowienia, sprzęcie i wykonaniu przynęt, wynikających z Twoich przemyśleń i praktyki.

Tak więc IMO również dobry artykuł dla początkujących na pstrągach, niekoniecznie wcale mających od razu możliwość łowienia na koguty. Jak ktoś mi zaoferuje wyprawę na pstrągi, na pewno jeszcze raz do niego wrócę :D .

#4 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 styczeń 2008 - 10:19

Pstrągowe koguty to temat znany pstrągarzom juz od dawna. Kiedyś było wiązanie much na kotwiczkach obrotówek, potem na glowkach dzigowych. Były artykuły w prasie o niesamowitej skuteczności na niektórych łowiskach. Sam w latach 90 również skuszony kogutomania próbowałem złowić na koguty jakiegoś kropkowańca. Jakieś tam brania miałem, ale pstrągowa kogutomania mi dośc szybko przeszła, podobnie jak twisteromania, ripperomania itp względnie nieruchawe przynęty. Jednak coś jest w tych metodach (co zauważyłem również u wielu zaprzyjaźnionych pstrągarzy) że jak już jakieś piórka to do tego podłącza sie linkę i muchóweczkę, jak jakiś twister czy ripper to na sandacze z tym a nie na pstrągi :D Oczywiście niemal każdy w kamizelkach ukrywa na tzw rzut rozpaczy jakieś koguty, rippery, twistery ale w pierwszym podejsciu to woblerki, obrotówki, wahadełka, które niemal same żyją i które cieszą oko w wodzie - bo te pstrągowe to często wychuchane arcydziełka. Czasami człowiek sie głupio czuje podrygiwając wędką podczas prób ożywienia dzigowego pocisku ze świadomością nie daj Boże posądzenia przez wspóllowiących kolegów o próbę podhaczenia tam czegoś :mellow: Nie mniej jednak artykuł na pewno do wykorzystania. Czasami na prawde takie niby nieklasyczne przynęty potrafią cuda czynić.

#5 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 24 styczeń 2008 - 11:15

Bardzo fajny tekst zdjątka i opis, paskud gratki.Coś w tym jest na pewno bo moje doświadczenia są podobne z kogutami.Właśnie kogutem udało mi się wygrać zawody pierwsze i jedyne w jakich brałem udział wśród plejady znakomitych wędkarzy.

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 styczeń 2008 - 12:07

Wielkie dzięki za artykuł, właśnie w tym sezonie mam zamiar przetestować koguty i ponimfić nimi w kilku miejscach.

#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 12:10

Wielkie dzięki za artykuł, właśnie w tym sezonie mam zamiar przetestować koguty i ponimfić nimi w kilku miejscach.


Witam,

To juz niedlugo :D :D :D Sam chyba zdecyduje sie zrobic kilka na Irlandie :D :D :D

Bujo


#8 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 24 styczeń 2008 - 14:57

Fajny tekst!Ciekawe czy na mojej wodzie by się sprawdziły. Dziś akurat próbowałem na mojej rzeczce połowić na kogutka ale szybko go urwałem :mellow:

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 styczeń 2008 - 15:02

No już niedługo, jakieś z 7-8tygodni?? :mellow:

#10 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 24 styczeń 2008 - 15:43

A ja musze sobie skombinowac kogucika i sprobuje je połapac na swojej rzece :unsure:

#11 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 styczeń 2008 - 15:57

z wielkim zainteresowaniem przeczytałem artykuł, mam zamiar w tym roku sprawdzić koguta na kropkach.
ps. niektóre miejsca tak jak by znajome

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 styczeń 2008 - 16:02

bardzo fajny art. Piękne fotki, super text... Aby tak dalej :D

#13 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 24 styczeń 2008 - 16:04

Zaciekawił mnie twój rzeczowy artykuł,choć przyznam ze nie za bardzo kreci mnie łowienie pstrągów,może dlatego ze nie miałem nigdy okazji ich łowić,gratuluje pomysłu co do kogutów :D

#14 OFFLINE   Adam Łuczak

Adam Łuczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 styczeń 2008 - 16:13

biosteron - to nie próbuj.. :mellow: <_<

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 styczeń 2008 - 16:15

Zaciekawił mnie twój rzeczowy artykuł,choć przyznam ze nie za bardzo kreci mnie łowienie pstrągów,może dlatego ze nie miałem nigdy okazji ich łowić,gratuluje pomysłu co do kogutów :D


ze mną było tak samo. zanim nie pojechal i sie nie wczułem to, bylo jakos tak ciasno, krzaczyście i w ogóle jakoś dziwnie. teraz... pstrągi to jest to... nawet kolejny patyk już jest pod tym kątem... sprawilem go sobie na urodziny... tylko jeszcze nie ochrzczony... ale ... moze w niedziele się to zmieni...

#16 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 24 styczeń 2008 - 16:19

biosteron - to nie próbuj.. :mellow: <_<


A czy ja jestem z innej planety aby nie spróbować :D ,początki bywają zniechęcające ,ale kto wie może złapie bakcyla pstrągowego :D

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 styczeń 2008 - 16:21

taaaaaaa połącz go jeszcze z druga choroba (castellozą) i ... normalnie dożywocie gwarantowane :mellow:












... nad nakrapianymi rzeczkami ma się rozumieć

#18 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 16:36

Sandacz extra artykuł aż sie chce czytać :D

Sprzęt do odlewania główek mam, z 3 paczki marabuta mam, wiec nic nie stoi na przeszkodzie żeby nie zrobić parę kogucików.

Pozdrawiam
Slider

#19 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 24 styczeń 2008 - 17:36

Ależ fantastyczne fotki :huh: Nie tylko ryb ale i tych miejscówek o różnej porze roku. Trzeba bedzie spróbowac tych kogucików <_<
Gratki za artykuł :D

#20 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 24 styczeń 2008 - 18:46

Dzięki. Fajnie, że txt wam się spodobał :D Co do samych kogutków pstrągowych to chciał bym jeszcze dodać, że:
- jest to przynęta bardzo skuteczna w określonych miejscach (zwałki, rynny, dziury pod brzegiem itp.) i warukach (woda nie może być zbyt brudna - np. wiosenna woda) gdyż wtedy skutecznośc tej przynęty spada, na wiosenną podniesioną i mętną wodę zdecydowanie lepszy i skuteczniejszy jest spory wobler, który robi więcej zamieszania niz kogutek. Późno wiosenna czy letnia klarowna woda to idealne warunki do używania tej przynęty.
- nie można się zniechęcać pierwszymi nie powodzeniami i urwanymi kogutami, potrzeba naprawdę trochę czasu i kilku jak nie kilkunastu wypraw aby rozgryźć tą przynętę. Najlepiej na początku pobawić się kogutkiem na płytkiej wodzie aby zobaczyć jak pracuje i jak się zachowuje przy podszarpywaniu. Takie obserwacje pozwolą nam na skuteczne poprowadzenie tej przynęty. Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych