Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi na koguta - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 02 luty 2008 - 20:20

koguciki extra :mellow: i jeszcze te kolorki

#42 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 luty 2008 - 20:22

Obiecałem,fotę zrobiłem, ale zapomniałem ją wrzucić.
Ale są!


no jak tak dalej pójdzie to jeszcze dojdzie do tego, że na koguty zacznę łowic ;)

#43 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 02 luty 2008 - 22:05

@joker te pomarańczki i róże nie są na potoki, to koguciki na uciekinierów ze stawów. Tęczaki lubią takie kolorki :D

#44 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 luty 2008 - 23:04

SaNdacz!
mam ci pytanie czy sprzedajesz kogut dla pstraga? ;) wlasnie chce kupic :mellow:

#45 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 03 luty 2008 - 10:08

Odezwij się na priva jeśli chcesz kilka sztuk to zrobie Ci do testów za darmo, no chyba że potrzebujesz kilkudziesięciu sztuk wtedy jakoś się dogadamy

#46 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 luty 2008 - 10:26

Dzięki za odpowiedź. :D

#47 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 luty 2008 - 13:54

Odezwij się na priva jeśli chcesz kilka sztuk to zrobie Ci do testów za darmo, no chyba że potrzebujesz kilkudziesięciu sztuk wtedy jakoś się dogadamy


juz wyslalem PRV :o

#48 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 luty 2008 - 06:52

Kolega nakręcił troszke takich:

Załączone pliki



#49 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 11 luty 2008 - 09:22

@Sandacz

Jak sobie radzisz z zaczepami? Ile przynęt zostawiasz w wodzie na jednym wypadzie na pstrągi?

Bardzo rzeczowy i ciekawy tekst. B)





#50 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 11 luty 2008 - 18:48

@dulgimic. Z tym urywaniem przynęt to jest różnie. Jeśli łowie w rzece często i dobrze znam miejscówki to urywam ich zdecydowanie mniej niz w łowisku w którym łowie sporadycznie lub pierwszy raz. Przy łowieniu na koguty musimy łowić w polaroidach to pomoże uratować nam troche przynęt.
Myślę, że średnio urywam koło 6 przynęt na jedna wyprawę. Są oczywiście wyjścia, że nie urywam praktycznie nic może 1-2 koguty ale są również wyjścia kiedy tracę 20 przynęt (dzieje się tak głównie wtedy, kiedy wyłuskuje pstragi ze zwałek, bo to mocno zaczepowe miejsca). Co do moich sposobów na ograniczenie liczby urwanych przynęt to:
- używam grubej żyłki 0,22-0,25 to pomaga w uwalnianiu przynęt jak i zapanowaniu nad duzym pstrągiem na krótkim odcinku linki
- do uwalniania przynęt używam wyczepiacza zrobionego ze starego teleskopu. dzięki temu ustrojstwu uwalniam przynętę z ponad połowy zaczepów.
Pozdrawiam


#51 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 13 luty 2008 - 14:57

@dulgimic. ...
Myślę, że średnio urywam koło 6 przynęt na jedna wyprawę. Są oczywiście wyjścia, że nie urywam praktycznie nic może 1-2 koguty ale są również wyjścia kiedy tracę 20 przynęt (dzieje się tak głównie wtedy, kiedy wyłuskuje pstragi ze zwałek, bo to mocno zaczepowe miejsca)...


Prawdopodobnie właśnie dlatego kogutki są skuteczneczne.
Jeśli tylko przekonamy się sami - uwierzymy -, że na ten pęczek piór i włosia faktycznie można coś złowić, to potem jest już z górki. Jeśli sami odlewamy główki (a takie są najlepsze) to ile warta może być gotowa przynęta. To ułamek wartości kupnego woblera (te domowej roboty też kosztują nas dużo - zwłaszcza włożona w to praca. Można więc bez obaw o swoją kieszeń i psychikę urwać w czasie jednego wypadu kilka kilkanaście czy więcej pierzastych dżigów.
A jaka frajda złowić coś na własnoręcznie ukręconą przynętę...

#52 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 13 luty 2008 - 20:19

Frajda i to jaka :mellow:

#53 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 14 luty 2008 - 13:34

Zgadzam się z wami w 100% złowienie ryby na własnoręcznie wykonaną przynętę to dużo większa frajda niż złowienie tej samej ryby na wabik kupiony w sklepie.

#54 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 14 luty 2008 - 15:50

A jeszcze jak ta przynęta wygląda rewelacyjnie, to jeszcze większa radocha :lol:

#55 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 16 styczeń 2009 - 09:03

@SaNdAcZ ><\\\\*>
- jedno pytanie w sprawie samych główek. Czy robiłeś próby główkami, w których oczko przesunięte jest do tyłu główki pod kątem 45 stopni - na wzór rasowych sandaczowych kogutów?
Czy w przypadku pstrągowych łowisk może to mieć jakieś istotne znaczenie dla prowadzenia przynęty?

#56 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 16 styczeń 2009 - 13:10

@adiz1 Witam. Robiłem i na główkach z oczkiem pod katem 90 stopni jak i na tych z przesuniętym oczkiem do 45 stopni. Różnicy w ilości brań nie zaobserwowałem. Teraz pstragowe jigi robie tylko na gówkach z oczkiem pod kątem 90 stopni, a na tych z 45 stopniowym kątem robie tylko koguty sandaczowe. W tym roku pracuje nad nowym patentem, a mianowicie nad glówką na zawiasie. Przynęta bedzie zbudowana na stelażu połączonym z kotwicą a główka bedzie ruchoma. Wyglądać to bedzie mniej wiecej jak zestaw do metody drachkowicza (nie wiem czy dobrze to napisałem :unsure:). Kogucik bedzie wtedy równiez pracował postawiony w miejscu. Pierwsze testy juz robiłem i prace to ustrojstwo ma świetną teraz powoli projektuje forme. Myśle, że w okolicach kwietnia będe robił pierwsze seryjne odlewy :D Pozdrawiam

#57 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2009 - 14:00

@Sandacz
Twoje kogutki są pierwsza klasa. Kombinuj chłopie, bo dobrze Ci to idzie. Pstrągowe pracują rewelacyjnie, wyżebrałem od Remka 2 sztuki i teraz boję się na nie łowić żeby nie urwać :lol: chyba zostawię sobie na wiosnę na okonia :unsure: będą robiły za raczki

Na rynku jest masa kogutów. Duża ilość z nich jest zrobiona po prostu tak żeby dobrze wyglądały i ludzie się na to nabierają w nielicznych tak jak w Twoich jest to coś płynące z myślenia i praktyki nad wodą. Jeśli przyjmujesz zapisy na koguty sandaczowe to uwzględnij mnie proszę - szczegóły na priv

Pozdrawiam

#58 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 16 styczeń 2009 - 16:03

@Friko Bardzo mi miło, że podoba Ci się mój drób :D Na spotkanie przyniose troche pstrągowych to sobie coś wybierzesz jeśli będziesz chciał. Co do sandaczowych to na to też coś zaradzimy :D Pozdrawiam

#59 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 styczeń 2010 - 17:54

Pamiętacie jeszcze ten artykuł http://www.jerkbait.pl/?p=195 ? Przywołuję go tutaj bo może są nowe doświadczenia, którymi chcielibyście się podzielić. Zapraszam do dyskusji bo myślę, że warto.

Pozdrawiam
Remek

#60 OFFLINE   bogdan333

bogdan333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaPolska-Italia

Napisano 09 styczeń 2010 - 22:52

witam
czasem i inne rybki biora :D

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych