Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup łodzi - rozterki, pytania, informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
791 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 kwiecień 2016 - 15:12


Łódź numer 1 - IWA 380 na początku wydawała się, że taką właśnie chciałem, lekka tylko 80kg wagi, duży schowek na rufie, wysoka burta 56cm, konstrukcja trimaran, dobrze zbija fale od płynących łodzi, gdzie byś na niej nie stanął trzyma stabilność idealnie, fajnie pływa z 9,9km dwie osoby 30km/h jednym słowem same plusy, oczywiście do czasu silnego wiatru, generującego duże fale, gdzie powrót do przystani w takich warunkach z zapory w Dębem do Zegrza to walka o przeżycie, po udanym dopłynięciu natychmiastowa decyzja, sprzedaję to nie łódź na takie warunki, rzeka lub małe jeziorko tak i z takim przeznaczeniem kupił ją człowiek.

Mylisz się i Twoje informacje nie są dokładne IWA 390 a nie 380 moja waży 130kg :)  nie wiem skąd te 80kg :)


Użytkownik mariuszwf edytował ten post 28 kwiecień 2016 - 15:13


#402 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 kwiecień 2016 - 15:57

Kolego nie mylę się, łódź kupowałem osobiście w Ełku u czlowieka, które je robił, postaram się odnaleźć archiwalną aukcję z opisem i zdjęciami.

#403 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 28 kwiecień 2016 - 15:58

Kolego nie mylę się, łódź kupowałem osobiście w Ełku u czlowieka, które je robił, postaram się odnaleźć archiwalną aukcję z opisem i zdjęciami.

#404 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 28 kwiecień 2016 - 18:35

...teraz kupiłem łódź Pegazus 430 wersja fisher pro tylko zmodyfikowałem trochę wnętrze ,jedna skrzynia-bakista na rufie przy silniku, druga centralnie na środku łodzi i nie zamierzam już niczego zmieniać, kiedyś może na kabinówkę, ale to bardzo odległa perspektywa...

 

Pływasz Pegazusem ze spaliną? Jak osiągi? 



#405 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 18:51

i jaka cena tego pegaza ?



#406 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 19:04

Podpowiem Jagielski z Ełku, łódka iwa 380

link:

http://jagielski.pl/380/380.html



#407 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:48

Mylisz się i Twoje informacje nie są dokładne IWA 390 a nie 380 moja waży 130kg :)  nie wiem skąd te 80kg :)

kolega mariusz pisze o łódce iwa 390 polmiru http://www.polmir.co...owa_iwa_390.htm



#408 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 kwiecień 2016 - 22:25

Powiem tak IWA 380 z Ełku a IWA 390 z Augustowa to zupełnie różne jednostki :)

Niema co nawet porównywać :)



#409 OFFLINE   RON

RON

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 06 czerwiec 2016 - 23:03

Witam.jestem tu poraz pierwszy ale zauważyłem ,że udzielacie fachowych porad.znajduję się w trakcie zakupu łodzi która będzie mi służyła do wędkowania i do wekendowych wypadów z rodziną,może posiadacie wiedze na temat dwóch łodzi które sobie wybrałem;      1-SOLAR 430 I DREAMLINE 430 + MOTOR SUZUKI 20 KM OBYDWIE Z AUGUSTOWA.BARDZO BYM PROSIŁ O RADĘ BĄDŻ UWAGI.



#410 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 07 czerwiec 2016 - 00:17

znajduję się w trakcie zakupu

Gdzie się znajdujesz Kolego? ;)


  • Delbanka lubi to

#411 OFFLINE   RON

RON

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 07 czerwiec 2016 - 06:19

wielkie dzięki za podpowiedż ale niestety z różnych względów muszę wybrać między tymi dwoma także wielka prośba panowie pomuszcie mi solar 430 czy dreamline 430.?



#412 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 czerwiec 2016 - 07:38

wielkie dzięki za podpowiedż ale niestety z różnych względów muszę wybrać między tymi dwoma także wielka prośba panowie pomuszcie mi solar 430 czy dreamline 430.?

pomóżcie...



#413 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 07 czerwiec 2016 - 07:56

Nie wiem, czy ktoś ma je obie bo ze zdjęć wynika, że to bardzo podobne łodzie. Osobiście miałem solara 430, którego teraz kolega użytkuje z suzuki DF20 i bardzo go chwalę. Do tego kontakt z producentem super.
Łódka stabilna, dość łatwa w wodowaniu, na 2 osoby spokojnie. Ma dużą bakistę tylną gdzie zmieścił się spokojnie zbiornik 30l i aku 110Ah + jakieś pierdoły. 2 bakisty boczne pomieszczą kamizelki i inne przedmioty;  w przedniej trzymałem kotwicę. Ze wszech miar łódka godna polecenia.



#414 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 07 czerwiec 2016 - 14:48

A ka proponuje poczytac opinie o producencie dreamlina... Mam nadzieje ze pomoglem

#415 OFFLINE   RON

RON

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 07 czerwiec 2016 - 16:16

Dzięki kolego ale nie mogę znaleźć żadnych opini na ich temat poza jedną że kiedyś na targach w Poznaniu mieli niechlujnie zrobiony egzemplarz.

 

No teraz pomogłem po tym muszę się poważnie zastanowić bo cena mojej 430 taki z silnikiem suzuki 20 KM to 35 tysięcy.

 

No teraz pomogłeś po tym muszę się poważnie zastanowić bo cena mojej 430 taki z silnikiem suzuki 20 KM to 35 tysięcy.


Gdzie się znajdujesz Kolego? ;)

 

Dopiero teraz zauważyłem. Powinienem wrócić do szkoły profesorze?ale dzięki za fachową uwagę.

 

Właściciel może szemrany ale łódka fajna.Panowie.Solar 430 czy dreamline 430 ? Proszę o wasze opinie zanim wydam kasę.

 

 

Proszę zapoznaj się z zasadami tworzenia postów na forum.

Cenimy jakość nie ilość, pisanie 6 postów podrząd nie jest konieczne masz godzinę na edycję swojej wiadomości - twoje posty połączyłem w całość


Użytkownik milupa edytował ten post 07 czerwiec 2016 - 20:07


#416 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 czerwiec 2016 - 17:58

6 postów jeden po drugim.

 

Myślę, że jak ktoś będzie miał coś do dodania, zauważy pytanie.


  • Piotrek Milupa lubi to

#417 OFFLINE   Slawek Dlugosz

Slawek Dlugosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMełno
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Długosz

Napisano 27 październik 2016 - 21:26

Witam!

Pasjonuję się wędkarstwem zwłaszcza spiningowym.Miałem trzyletnią przerwę.Praca za granicą.Nareszcie wracam i mam nadzieję że na zawsze.Mam zamiar przywieżć ze sobą taki zestaw. Łódż prawdopodobnie hiszpańskiej produkcji,koniec lat 90 w bardzo dobrym stanie,długość 4,20m,szerokość ok 2m,wysokość ok 0,8m przechowywana w garażu,silnik Yamaha 15 hp przepływane 2000godz serwisowany,do tego jeszczę trochę gadżetów.Cena ok 12000zł.Proszę o waszą opinię.Czy cały zestaw wart jest takiej kasy.Poniżej spróbuję zamieścić fotki.

modify_inline.gif

 

Załączone pliki



#418 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 28 październik 2016 - 05:27

Ładny sprzęt, w cenę wliczona jest przyczepka?

#419 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 28 październik 2016 - 05:44

Dobra i nie, ze wskazaniem na nie :)
Sprzęt fajny ale chyba nie za tą kasę,

#420 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 28 październik 2016 - 07:31

Łódż prawdopodobnie hiszpańskiej produkcji,koniec lat 90 w bardzo dobrym stanie,długość 4,20m,szerokość ok 2m,wysokość ok 0,8m przechowywana w garażu,silnik Yamaha 15 hp przepływane 2000godz serwisowany,do tego jeszczę trochę gadżetów.Cena ok 12000zł.Proszę o waszą opinię.Czy cały zestaw wart jest takiej kasy.Poniżej spróbuję zamieścić fotki.

modify_inline.gif

 

Moim zdaniem: jeżeli kadłub nie nosi śladów wślizgiwania się na brzeg i nie jest poharatany a konstrukcja jest sztywna -cena wyjściowa nie jest zła. Natomiast przyczepka stanowi już dobrą kartę przetargową ;)

 

Brakuje jeszcze zdjęć / zdjęcia kadłuba (w szczególności od przodu)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych