Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup łodzi - rozterki, pytania, informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
791 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2016 - 23:06

Crescent -made in Chojnice

410?



#442 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 13 listopad 2016 - 23:27

Ale aluminiaki to nie ta kategoria cenowa...

Poza tym (że tak powiem) "każda" łódź może być "na lata" -kwestia jak się z niej kożysta ;)

 

 

 

410?

-strzelasz z kapelusza? :)

 

"Flexi 465"



#443 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 listopad 2016 - 06:49

Jaką jeśli moźna woedzieć ?

Skylla 370

#444 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 14 listopad 2016 - 21:31

U sąsiadów z Mrówczej . Super łódki trochę pływałem na 370 i większych . Nie będziesz żałował , bardzo udana konstrukcja  . Moją skorupkę ze sklejki ,  bazowałem na Skylli 370  ale wydłużyłem o 20 cm .

 

Były z nami na Ebro , starsza konstrukcja z wycięciami na burtach .

 

8a044538a497e5eb1f3e973da2826e86.jpg

 

.Tak wygląda moja Skylla plywood 390 

 

dbf099220aaaaecd6e84f5fdccda254e.jpg


Użytkownik Tabor edytował ten post 14 listopad 2016 - 21:36

  • SzymusS, Piotrek Milupa i malinabar lubią to

#445 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 16 listopad 2016 - 11:47

Pamiętaj, że o końcowej cenie łodzi decydują dodatki, przede wszystkim silnik. Sama skorupa zawsze ma atrakcyjną cenę. A apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ustal budżet i wyposażenie końcowe. Ja tak zrobiłem, trwało to kilka miesięcy może nawet rok. Jeździłem oglądałem jak mogłem to prosiłem o przepłynięciem się, ale po tym wszystkim wiedziałem czego chcę.

Po ustaleniu, że mierzę za wysoko wybierając nową wersją łodzi którą chcę rozpocząłem poszukiwania na rynku wtórnym i znalazłem 4-letnią perełkę z silnikiem Hondy z 40 godzinami pracy + przyczepa, sonar, plandeki transportowa i portowa, relingi, kotwica, obijacze, uchwyty do trolingu, materace na każde siedzenie (z wędkarskiej zmienia się w turystyczną) FULL WERSJA z domku wypoczynkowego, który szedł na sprzedaż a właściciel chciał się pozbyć również łodzi ;).



#446 OFFLINE   filippoznan

filippoznan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Kamiński

Napisano 19 styczeń 2017 - 14:18

Witam wszystkich.

Dopadło i mnie :)  jestem na etapie szukania łódki i silnika na Wartę. Pływać będę w okolicach Poznania a łódź będzie użytkowana w 99% na rzece. Przeczytałem chyba całe to forum i … dylemat jaki był taki jest aczkolwiek na kilka rzeczy potrafię już sobie odpowiedzieć. Więc łódka ma służyć do trollingu jak i żeby przetransportować nią ze 2 osoby ze sprzętem  (na nockę lub 2) w niedostępne miejsca z brzegu tak że sprzętu trochę będzie. Łódkę mam  zamiar trzymać w marinie powinna mieć 3.8-4.5m – ważne aby była bezpieczna i trwała na rzekę. Budżet myślę że max. 10 000 zł za całość z przyczepką więc  za dużego wyboru to nie ma : Romana , Necko , ABC lub też zastanawiałem się nad pychówką (ale jakoś do niej nie mam przekonania). Proszę o pomoc i opinie tych którzy użytkują swoje pływadła na rzekach !!! Rozmawiałem już z kolegą Tobiaszem ale wszystkie opinie i sugestie mile widziane. Aaaaa i silnik może być powyżej 13.5 km tylko czy przy takim silniku da się trollingować ?


  • Ropuch lubi to

#447 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 styczeń 2017 - 19:26

RON skąd taka cena?

Bo silnik ok 13 tyś to łódka wychodzi 22tyś

Za taką kasę można kupić aluminium.


Użytkownik nurek28 edytował ten post 19 styczeń 2017 - 19:27


#448 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 styczeń 2017 - 16:04

Ten silniczek może kosztować i 17 w wersji AT. Cena finalna zależy też od wyposażenia i wykończenia. Głupi fotel potrafi kosztować między 200 a 1000 PLN.


Użytkownik psulek edytował ten post 22 styczeń 2017 - 16:09


#449 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 22 styczeń 2017 - 18:18

Witam wszystkich.

Dopadło i mnie :)  jestem na etapie szukania łódki i silnika na Wartę. Pływać będę w okolicach Poznania a łódź będzie użytkowana w 99% na rzece. Przeczytałem chyba całe to forum i … dylemat jaki był taki jest aczkolwiek na kilka rzeczy potrafię już sobie odpowiedzieć. Więc łódka ma służyć do trollingu jak i żeby przetransportować nią ze 2 osoby ze sprzętem  (na nockę lub 2) w niedostępne miejsca z brzegu tak że sprzętu trochę będzie. Łódkę mam  zamiar trzymać w marinie powinna mieć 3.8-4.5m – ważne aby była bezpieczna i trwała na rzekę. Budżet myślę że max. 10 000 zł za całość z przyczepką więc  za dużego wyboru to nie ma : Romana , Necko , ABC lub też zastanawiałem się nad pychówką (ale jakoś do niej nie mam przekonania). Proszę o pomoc i opinie tych którzy użytkują swoje pływadła na rzekach !!! Rozmawiałem już z kolegą Tobiaszem ale wszystkie opinie i sugestie mile widziane. Aaaaa i silnik może być powyżej 13.5 km tylko czy przy takim silniku da się trollingować ?

Łódź Wigry 355 full z przyczepką Vena



#450 OFFLINE   Rolnik

Rolnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:Siwik

Napisano 23 kwiecień 2017 - 19:45

Witam serdecznie

 

Chcę kupić na ten sezon nową jednostkę pływającą oczywiście z myślą o wędkarstwie między innymi taką do 5m.

Ma być szeroka i głęboka bym mógł bezpiecznie pływać z córką po jeziorze za okoniami gdy mocno wieje.

Ma być dzielna na falach i pewnie koniecznie kat C projektowa.

Wersja na rumpel bo zawsze miałem taką wersję a wolny pokład zawsze potrzebny- planowany silnik 9,9- 25hp nie większy no max 30 jakby jakiś dobry się trafił.

No i jakieś schowki na pudełka z przynętami , paliwo i akumulator.

No i raczej w rozsądnej kasie więc jednostki aluminiowe odpadają.

Jestem z Łomży i też nie widzi mi się jechać i oglądać coś bardzo daleko ;-)

Moje typy to:

- Mazury Open 480

http://www.ostmazury...2-open-480.html

-Kruger Boat DELTA E

http://www.krugerboa...oslowe/delta-e/

-Sport Yacht Classic 470

http://sportyacht.co...dz-classic-470/

 

Pozdrawiam

 

 



#451 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2325 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 kwiecień 2017 - 19:52

No cóż.
Moja propozycja to Semper 440xt, choć jest tego całkiem dużo.
Akurat ta łajba mi pasuje. Wielkość pokładu jest imponująca i stabilność na wodzie to druga ważna cecha.
No ale to wg mnie. A ile ludzi, tyle propozycji;-)


Tapatalknięte z komórki

#452 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 23 kwiecień 2017 - 21:33

Chciałem napisać to samo - poczytaj tutaj: http://jerkbait.pl/t...r-440xt-opinie/

 

Mariusz (właściciel łodzi Semper XT od 2 tygodni :) )/



#453 OFFLINE   sandacz12

sandacz12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:JURAND

Napisano 27 kwiecień 2017 - 11:23

Witam

Też jestem szczęśliwym posiadaczem Sempera 440 i gorąco polecam....pozdro



#454 OFFLINE   MaC

MaC

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 maj 2017 - 14:15

Witam. Czy ktoś z forumowiczów korzystał z łódki norton 6 (2.70m x 1.3 m) ?? Zastanawiam się nad kupnem i chciałbym poznać opinie czy warto. Planuję wędkowanie wyłącznie na wodach stojących. Będę wdzięczny za opinie.

#455 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 08 maj 2017 - 09:05

No no, łupiną 35 kg po zaporówkach ... jakby to powiedział klasyk: " Jestem hardcorem ".



#456 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 12 maj 2017 - 19:05

No no, łupiną 35 kg po zaporówkach ... jakby to powiedział klasyk: " Jestem hardcorem ".

I to 220 długa we dwóch. Kozaki :)

#457 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 05 czerwiec 2017 - 14:19

Mam zagwostkę.
Zaproponowano mi prezent. Łódź z przyczepką transportową (zarejestrowaną). Waham się, czy się to nada.

 

Załączony plik  350x250c_lodka-wedkarska-2678697.jpg   17,54 KB   13 Ilość pobrań

 

Załączony plik  1000x901c_lodka-wedkarska-2678699.jpg   41,76 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  1000x901c_lodka-wedkarska-2678700.jpg   47,33 KB   12 Ilość pobrań

 

Łódka ma około 2,6 m długości i waży niecałe 40 kg. Mieszkam koło Krakowa i jedyne akweny jakie wchodzą w grę to jeziora zaporowe na południu. Klimkówka chyba będzie najmniejsza... poza tym Rożnów i Czorsztyn. Wszędzie obowiązuje strefa ciszy (łamana nagminnie przez wędkarzy).

 

Zdaje sobie sprawę z niewielkich rozmiarów łódki, jednak mam nadzieje, że przy ostrożnym użytkowaniu (pogoda, wiatr) da sobie radę na tych łowiskach... Co powiecie?

I jak rozwiązać sprawę silnika? Z tego co czytałem to w niedużej łodzi (jak ta) silnik elektryczny ma większą rację bytu, ale dużo osób wyklucza go na rzecz spaliny...

Zaznaczam, że nie zależy mi na ekstremalnie szybkim przemieszczaniu się po wodzie. Mogę płynąć 40 minut, a nie 15. Ważne, żeby we dwie osoby (obie szczupłe, razem 150 kg) mogły dostać się na łowisko, pospiningować i bezpiecznie wrócić. Da radę tym popływać za sandaczami?


Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 14:21


#458 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 05 czerwiec 2017 - 15:01

Jak byś przypilnował producenta łódek abc albo dopłacił żeby nie oszczędzał na laminacie gdzie nie gdzie to myślę że ta jego 380 jest na prawdę dobrą łódką bo jest mega stabilna , ładnie pływa , cena nie zabija. Tylko gdzie nie gdzie pokład się lekko ugina co wypadało by wzmocnić ,i niektóre boki bakist + łączenia skorup ,   https://www.facebook...83065291938138/      Ja tam nawet po mimo wad jestem bardzo zadowolony. Teraz pewnie bym wziął coś innego bo budżet mi pozwala ale na razie tamta zostaje .  W razie problemów producent jest pomocny i idzie się dogadać więc serwis jest. 



#459 OFFLINE   Bober18

Bober18

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaPoznan
  • Imię:Bober
  • Nazwisko:Bober

Napisano 05 czerwiec 2017 - 15:54

Witam ja mam
Abc 385 i fajna lodeczka
http://www.abcboats.eu/offer/
Teraz jest model nowy o 50 cm dluzsza na olx wystawia i sa ...
Plywam po Warcie w poznaniu na mercurym 9,9 wchodzi w pelny slizg

https://m.youtube.co...h?v=lKQM0l6ejCY

Mialem wczesniej lodke 3,10 odradzam za mala i za niska takie jak ty pokazalas to przesylam producenta laminex sierakow

Załączone pliki


Użytkownik Bober18 edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 15:54


#460 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 czerwiec 2017 - 18:09

Jak byś przypilnował producenta łódek abc albo dopłacił żeby nie oszczędzał na laminacie gdzie nie gdzie to myślę że ta jego 380 jest na prawdę dobrą łódką bo jest mega stabilna , ładnie pływa , cena nie zabija. Tylko gdzie nie gdzie pokład się lekko ugina co wypadało by wzmocnić ,i niektóre boki bakist + łączenia skorup ,   https://www.facebook...83065291938138/      Ja tam nawet po mimo wad jestem bardzo zadowolony. Teraz pewnie bym wziął coś innego bo budżet mi pozwala ale na razie tamta zostaje .  W razie problemów producent jest pomocny i idzie się dogadać więc serwis jest. 

ABC ok ale jak napisał kolega @Tubylec, łódka ok ale trzeba by było dopłacić do solidnego wykonania bo łódka fajna ale mega budżetowa, cieńka licha dosłownie papierzana.  No ale czego wymagać za takie pieniądze, dzisiaj może i bym ja kupił ale chciał bym być przy sklejaniu skorup i wymagał bym wagi 130 kg samego laminatu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych