Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup łodzi - rozterki, pytania, informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
791 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   dropek96

dropek96

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaGrudziadz
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Dropiński

Napisano 05 czerwiec 2017 - 19:45

Lake fox 320
od. Kacprzaka
Wpisz fox boats Grudziadz w necie i wyskoczyć ci

#462 OFFLINE   RobertsWalters

RobertsWalters

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:W

Napisano 05 czerwiec 2017 - 20:18

Mam lakefoxa z 15KM yamaha polecam bez dwóch zdań

#463 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 891 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 05 czerwiec 2017 - 20:21

Lake Fox 320 trochę za mała . Zaczynał bym swoją przygodę z łódką  od wymiaru 3,5 m w górę np . Solar 360 Fish 



#464 OFFLINE   RobertsWalters

RobertsWalters

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:W

Napisano 05 czerwiec 2017 - 20:38

Dzisiaj jak bym kupował to bym kupił RiverFoxa 390 troszkę lakefox mała ale ja wędkuje sam wiec musi tak zostać

#465 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 05 czerwiec 2017 - 21:58

Szanowni...
Gadulstwo się szerzy, a nikt mi nie odpowiedział...



#466 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4799 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 czerwiec 2017 - 08:34

Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Pływaliśmy kiedyś małym bączkiem i jakoś dało radę, tylko ostrożnie trzeba było stać. Twoja to w porównaniu z nim ostoja stabilności. Zainwestuje w pneumatyka dla komfortu psychicznego, pływaj rozsądnie i będzie dobrze. Najwyżej za jakiś czas zmienisz.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#467 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 06 czerwiec 2017 - 09:54

Rozmawiałem z kilkoma osobami i opinie są podzielone, a ja nie mam doświadczenia. Pływałem dotąd kilka razy na pożyczonych łodziach m.in 5m długiej krypie na Turawie i pontonie z silnikiem kolegi (na Wiórach). Ten drugi, pomimo mniejszych rozmiarów wydawał się stabilniejszy i bardziej "kleił się" wody.

Łódź 2,6 metra miałaby być prezentem dla mnie i zwyczajnie boję się czy jej rozmiar mnie nie zabije na falach Rożnowa czy Czorsztyna. Czy da się zachować bezpieczeństwo wędkując z tak małej jednostki na dużych zaporówkach? Wygoda w tym momencie będzie drugorzędna. Łowi tak ktoś z Was?

 

Załączony plik  350x250c_lodka-wedkarska-2678697.jpg   41,34 KB   23 Ilość pobrań

 

Załączony plik  łódka.jpg   89,49 KB   19 Ilość pobrań


Użytkownik J-O-K-E-R edytował ten post 06 czerwiec 2017 - 09:56


#468 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 czerwiec 2017 - 10:02

Rozmawiałem z kilkoma osobami i opinie są podzielone, a ja nie mam doświadczenia. Pływałem dotąd kilka razy na pożyczonych łodziach m.in 5m długiej krypie na Turawie i pontonie z silnikiem kolegi (na Wiórach). Ten drugi, pomimo mniejszych rozmiarów wydawał się stabilniejszy i bardziej "kleił się" wody.

Łódź 2,6 metra miałaby być prezentem dla mnie i zwyczajnie boję się czy jej rozmiar mnie nie zabije na falach Rożnowa czy Czorsztyna. Czy da się zachować bezpieczeństwo wędkując z tak małej jednostki na dużych zaporówkach? Wygoda w tym momencie będzie drugorzędna. Łowi tak ktoś z Was?

 

attachicon.gif350x250c_lodka-wedkarska-2678697.jpg

 

attachicon.gifłódka.jpg

Tytanik to to nie jest :) Wszystko zależy gdzie masz zamiar i kiedy ale nie zapuszczał bym się za daleko od lini brzegowej a tym bardziej w niepewne dni pogodowe.



#469 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 06 czerwiec 2017 - 10:51

J-O-K-E-R - kiedyś i ja pływałem na czymś podobnym.

Teraz mam rodzinę i bym nie ryzykował.

Minimum na jakie wsiądę to łódź typu Oliwia 2.

Pamiętam, że kosztowała niewiele, może jeszcze je sprzedają?

Miejsca dla dwóch osób wystarczy i da się łowić podczas wiatru.

Nadal ją mam na jednym z jezior. Polecam.

 

Wszyscy piszą przede wszystkim o warunkach pogodowych, to oczywiste.

Jest jeszcze jeden problem, dwie osoby na takiej łupince to już duże niebezpieczeństwo.

Wychylenie się dwóch osób w jedną stronę (podbieranie rybki) może skutkować wywrotką.

 

Nie wiem co mógłbym jeszcze napisać? Łowić się da, to wiadomo, tylko czy nie lepiej poszukać czegoś większego, nawet dla własnego komfortu psychicznego. Na zaporówkach warunki szybko się zmieniają... Siedzieć i cały czas się rozglądać czy przypadkiem chmurki nie idą?



#470 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 czerwiec 2017 - 18:41

Pływałem skorupką 3.2 m mniej stabilna od tej którą Ci darują, jak przepłynął na Odrze ktoś na "bogato" to wzbudzał amplitudę fali min. 0.5-0.7 m i nie zatopił mnie choć serce był w przełyku. Na jezioro spoko może nawet nie będziesz miał potrzeby zmiany choć podejrzewam że po roku będziesz szukał czegoś większego patrząc na kolegów po kiju którzy śmigają i ciągną kilwater zamiast łowić ryby  :P . Wyjście w ślizg jak to przedstawiają koledzy po kiju to rzecz wtórna, bierz, pływaj i łów.



#471 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 06 czerwiec 2017 - 20:35

Ja pływam na Rożnowie stale mam dwupłaszczowca bodajże 2,7 x 1,3. I uważam to za absolutne minimum . W tamtym roku w listopadzie na swojej łódce najadłem się porządnie strachu a strachliwy raczej nie jestem i rolercoastery lubię :)

 

Generalnie jak za jakiś czas będę zmieniał pływadło to na pewno na większe pomimo ,że w 80% pływam na nim sam ....


Użytkownik sero1975 edytował ten post 06 czerwiec 2017 - 20:39


#472 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 07 czerwiec 2017 - 10:43

J-O-K-E-R

Łódź 2,6 metra miałaby być prezentem dla mnie i zwyczajnie boję się czy jej rozmiar mnie nie zabije na falach Rożnowa czy Czorsztyna. Czy da się zachować bezpieczeństwo wędkując z tak małej jednostki na dużych zaporówkach? Wygoda w tym momencie będzie drugorzędna. Łowi tak ktoś z Was?

Mam taką, po ojcu i generalnie NIE polecam.. Ciasno nawet samemu , niestabilnie, ogólnie słabo.. Jeszcze na małych jeziorach bym zrozumiał z elektrykiem ale na dużych zaporówkach? Mając na uwadze swoje bezpieczeństwo - zapomnij. Spaliny też nie radziłbym zakładać..Nawet tej najmniejszej, może wyrwać pół łodzi :-D To jest łódź wiosłowa dla osób wędkujących na spławik/grunt przy ładnej pogodzie. Elektryk to max jej możliwości.

Użytkownik Jammaey edytował ten post 07 czerwiec 2017 - 10:47


#473 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 07 czerwiec 2017 - 10:50

Ja również do mięczaków nie należę,ale ta łódeczka (balia) to na mały staw...I to nie chodzi tylko o bezpieczeństwo ale również o komfort,wygodę...


Użytkownik chlodnica edytował ten post 07 czerwiec 2017 - 10:50


#474 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 07 czerwiec 2017 - 11:40

Fakt faktem widziałem na Turawie człowieka który walczył na takiej łódce ale była trochę przerobiona.. Tak czy siak dla mnie to był akt samobójczy :|
Szczególnie przy załamaniu pogody jak miało to miejsce na Turawie w zeszłą niedzielę..

#475 OFFLINE   skorupa13

skorupa13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 07 czerwiec 2017 - 12:25

Rozmawiałem z kilkoma osobami i opinie są podzielone, a ja nie mam doświadczenia. Pływałem dotąd kilka razy na pożyczonych łodziach m.in 5m długiej krypie na Turawie i pontonie z silnikiem kolegi (na Wiórach). Ten drugi, pomimo mniejszych rozmiarów wydawał się stabilniejszy i bardziej "kleił się" wody.

Łódź 2,6 metra miałaby być prezentem dla mnie i zwyczajnie boję się czy jej rozmiar mnie nie zabije na falach Rożnowa czy Czorsztyna. Czy da się zachować bezpieczeństwo wędkując z tak małej jednostki na dużych zaporówkach? Wygoda w tym momencie będzie drugorzędna. Łowi tak ktoś z Was?

 

 

 

Jeśli to ma być prezent i nic za to nie musisz płacić to bierz tą łódź śmiało. Nie próbuj jednak na niej pływać , tylko sprzedaj osobie która ma stawik o wymiarach 50x50 m z ostrzeżeniem aby nie zabierał na pokład dzieci nie umiejących pływać :)



#476 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 czerwiec 2017 - 14:35

Wygląda mi to na prezent od teściowej ;)

Lepiej poproś o równowartość tego prezentu w banknotach, lub dołóż do łódki/pontonu który sprosta wymogom bezpieczeństwa i komfortu na akwenach na których zamierzasz łowić. Z wodą nie ma żartów, nie jeden już się przekonał...


  • Miodzik lubi to

#477 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 26 czerwiec 2017 - 22:32

Panowie riverfoxik z przyczepa orginalem , mercury30 jakis tam pokład , echo jakieś czb  za 25tysi do uczciwa cena ?



#478 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 22:39

Zależy- silnik który rok i w jakiej opcji, przyczepa na osce czy resort + teleskop, łódka jaki model plus wyposażenie, echo? itd itp

Jakby dla mnie największą wartość ma silnik, łódka powinna być ok aczkolwiek dla mnie riverfox to nic szczególnego, z góry przepraszam wszystkich użytkowników.

Użytkownik womaly23 edytował ten post 26 czerwiec 2017 - 22:42


#479 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 26 czerwiec 2017 - 22:51

silnik 2011 z ładowaniem i rozrusznikiem przyczepka standart przez foxa robiona na osce, eccho do wymiany wiec jakies czb 5 cali lowerance   river420gpx


Użytkownik Tubylec1982 edytował ten post 26 czerwiec 2017 - 22:53


#480 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 26 czerwiec 2017 - 22:54

z dodatkowo pompa zenzowa oswietlenie dwa pokłady 2 pary krzesełek standart +takie z oparciem






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych