Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wymiana korbki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 wrzesień 2013 - 12:12

Tak jak napisałem wyżej, jest to na razie tylko projekt który powstał na szybko.   Wywiesić białą flagę można zawsze, ale żeby tak od razu bez walki? :o

Rozumiem Twoją bojowość w walce ale to chyba mało istotna sprawa do walki :) .

Osobiście będę CI kibicował i trzymał kciuki za powodzenie :) .



#22 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 09 wrzesień 2013 - 19:10

No to korbke masz juz gwintowaną...łatwiznaaaa...a teraz pokaż prosze jak zrobisz gwint w kole zębatym tym bodajże czworokatnym otworze w który wchodzi trzpień korby...to ja wtedy postaram sie to uczynic we wszystkich swoich kołowrotkach typu okuma,mikado,jaxon,i kazdy z nich bedzie miał korbe wkrecana w przekładnie...i wtedy powymieniam im łozyska,i sprzedam stelle...śledze z uwagą i kibicuje...lecz sam niestety nie bardzo pomoge.



#23 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 19:42

I pamiętać trzeba o tym,że powinien to być gwint tzw.lewy.



#24 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 09 wrzesień 2013 - 20:02

I pamiętać trzeba o tym,że powinien to być gwint tzw.lewy.

i gruby a nie taki cienias co pod większym oporem korbki ukręci się



#25 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 wrzesień 2013 - 07:26

Tak wiem już mnie dawno przekonaliście i co ważniejsze udowodniliście że NIE DA RADY :rolleyes: .  Normalnie bez cudu się nie obędzie :lol: .  Zapytałem o radę i na szybko dla przykładu podałem jeden pomysł.  Jak się okazało łatwiej jest krytykować niż samemu coś wymyślić zaproponować.   No ale my to przecież mamy w genach.

 

Szanowny gorgole odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się w moim poście ze zdjęciami.  Gdybyś się tak bardzo nie spieszył z napisaniem swojego cennego postu to może byś to wyłapał.  A, i jeśli uważasz że korbka wkręcana w przekładnię jest jakimś wyznacznikiem jakości to jeszcze mało kołowrotków przerzuciłeś.  Na Stelle to trochę za mało.



#26 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 10 wrzesień 2013 - 18:34

Szanowny,Pickerel, post twój przeczytałem,ten ze zdjeciami,i" ze zmodyfikowana przekładnią"której nie pokazałeś,tylko widac ze uzyłes sjakiejś licheńkiej śruby,a wszystko to w "paincie,"wiec napisałem abś nagwintował otwór w kole zebatym a to nie jest pokazane......

 

A w sumie może i masz rację ze mało tych kołowrotków przezuciłem,raczej delikatnie odkładam lub przykrecam do wędki...jeden,może i ze dwa nawet to w zyciu miałem,ale młody jestem to,dlatego tak sie będę przy tym upierał,ze jednak korba wkręcana w koło przekładni jest :jakims wyznacznikiem jakości: w kołowrotkach stało szpulowych. Bo widac po twoim poscie ,że jednak bardzo ci zależy abys mógł wkręcać korbę w przekładnie...no chyba ze robisz to tylko po to aby nabic postów lub pochwalic sie ze masz fajny kołowrotek.



#27 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 wrzesień 2013 - 18:48

Ehh nie udało się :wub: ....przejrzałeś mnie na wylot :lol:  :lol:  :lol:  Krytyk, szyderca a i domorosły psycholog w jednym :rolleyes:  Musi być Polak.  Idź z Bogiem.



#28 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 10 wrzesień 2013 - 19:24

Amen. :rolleyes:



#29 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 11 wrzesień 2013 - 22:43

Szanowny Pickerelu, myślę że koledzy mają rację. Gra nie warta świeczki a i koń kopie mocno. Po wtóre myślę że pomysł jest wykonalny, tylko wymaga zaangażowania środków nieadekwatnych do efektu jaki chcesz osiągnąć. Innymi słowy łatwo zniszczyć fajny kołowrotek. Po trzecie zaś, po cholerę Ci pojedyncza korba? Podwójna też jest fajna. Ja przynajmniej lubię podwójne korbki. Lepszego pomysłu od Twojego też na razie nie mam.

Ale w sumie nie zniechęcaj się. Napieraj.


  • Wojtek B. lubi to

#30 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 15 wrzesień 2013 - 20:01

Od jakiegoś czasu jest taki patent, może Ci sie przydać:

http://www.plat.co.j...aft-type-l.html


  • popper i Wojtek B. lubią to

#31 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 807 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 08:45

Od jakiegoś czasu jest taki patent, może Ci sie przydać:

http://www.plat.co.j...aft-type-l.html

Czyli da się . I to firmowo.

 

Skippi 66, mnie podwójne korbki doprowadzają dla odmiany do szału (ale to pewnie tak, jak z tym, że jeden woli blondynki a inny brunetki ;) ). Fakt, że w zdecydowanej większości czasu biegam za pstrągiem i w 95% rzucam spod kija (inaczej na moich zakrzaczonych, małych siurkach, nie da rady). Kupiłem w tym roku kilka "czarnuchów" shimano i pierwsze co zrobię, to poszukam pasujących do nich, pojedynczych korbek.



#32 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 wrzesień 2013 - 09:18

Czyli da się . I to firmowo.

 

Skippi 66, mnie podwójne korbki doprowadzają dla odmiany do szału (ale to pewnie tak, jak z tym, że jeden woli blondynki a inny brunetki ;) ). Fakt, że w zdecydowanej większości czasu biegam za pstrągiem i w 95% rzucam spod kija (inaczej na moich zakrzaczonych, małych siurkach, nie da rady). Kupiłem w tym roku kilka "czarnuchów" shimano i pierwsze co zrobię, to poszukam pasujących do nich, pojedynczych korbek.

Do 4000 idealnie pasuje od 4000shimano seido z przednim hamulcem :) .



#33 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 wrzesień 2013 - 06:48

Od jakiegoś czasu jest taki patent, może Ci sie przydać:

http://www.plat.co.j...aft-type-l.html

Ahhh Ci japońscy cudotwórcy :)  Dobrze że projektu na forum nie konsultowali bo by im co niektórzy pomysł z głowy szybciutko wybili :rolleyes: 


  • PiECIA i robert 7791 lubią to