Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Fluorocarbon na przypon szczupakowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
367 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 06:26

Jak mi obetnie zebaty 100Lb. FC to sie pierwsi o tym dowiecie tu na JB.  :)

Od 6 lat nie dalem tej satyfakcji zadnemu szczupemu czy musky. 

PS. Dla mnie temat zamkniety, lowcie na co chcecie byle z zamierzonym rezultatem. :)



#102 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 31 grudzień 2013 - 17:03

Jak mi obetnie zebaty 100Lb. FC to sie pierwsi o tym dowiecie tu na JB.  :)

Od 6 lat nie dalem tej satyfakcji zadnemu szczupemu czy musky. 

PS. Dla mnie temat zamkniety, lowcie na co chcecie byle z zamierzonym rezultatem. :)

Zwracam honor i przepraszam. Dzwonilem do kumpla i pytalem o ta sytuacje z musky. Jako, ze bylismy na drugiej lodce to nie widzialem jakiego przyponu uzywal. Okazuje sie, ze nie mial przyponu z FC tylko dorobiony przypon z Power Pro na 100lbs. I ten wlasnie zostal obciety. Powinienem sprawdzic na 100% zanim walne jakiegos babola. No, ale przy pierszym przypadku pozostaje nieugiecie. Przypon  Dragona 25 kg szczupak obcial kuzynowi na moich oczach.  



#103 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 17:14

Przypon 25 kg. to jakies 40 funtow-duzo za malo na szczupacze zeby a zeby dokladniej to przynajmniej o polowe. 

A te Dragony to byl taki bubel ze same zaciski byly ...niezacisniete.

Pozdrawiam.



#104 OFFLINE   kabello

kabello

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 20 styczeń 2014 - 12:03

Jak montujecie agrafkę/krętlik na tak grubej lince? Węzeł, czy złączka zaciskowa?

#105 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 20 styczeń 2014 - 13:14

A nie prościej użyć przyponu stalowego? Używałem kiedyś fluo firmy Dragon, ale zaliczyłem dwie wtopy w postaci "ułamania" przyponu na zaczepie i się wyluzowałem... A co do długości, to też uważam, ze poniżej 40cm nie ma sensu.

#106 OFFLINE   Speed88

Speed88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZegrze
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2014 - 13:37

Witam. Używam fluocarbon dragon Invisible od 0.415, 11,80kg od ponad roku i nie miałem ani razu przy zębatym ścinki. Kupiłem 25 m na szpulce i wiąże bezpośrednio na agrafce i krętliku, wydaje mi się że mają większa wytrzymałość niż na tulejkach.

 

#107 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2014 - 13:43

Temat wielokrotnie przerabiany...

Na szczescie ja od razu poszedlem sciezka bezkompromisowa, po obejrzeniu na promie "bardzo dobrego FC na szzcupaki" stwierdzilem zetego nigdy nie zaloze (jakis maxymalnie poskrecany 1,5mm kawalek zylki do bielizny).

 

Jak ktos przejmujacy jest to nawet w Polsce juz jest dostepny pleciony tytan, ktory jak sie uprzec moze byc bardzo cienki i nie skreca sie w sprezynke. Jest tez w 1 strunie - na sumach mi sie nie sprawdzil ale szzcupak czemu nie?

 

Ale jak ktos chce lansowac FC to tez niby moze....

 

Gumo



#108 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 20 styczeń 2014 - 15:27

fluorocarbon na szczubla się moim zdaniem nienadaje,lepiej założyć cienki wolfram i jest100%pewności,na sandacza fluorocarbon jak najbardziej,pozdrawiam



#109 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 15:53

Jak montujecie agrafkę/krętlik na tak grubej lince? Węzeł, czy złączka zaciskowa?

 

funkcjonuje i jedno, i drugie, ja od dluzszego czasu preferuje wiazanie przy uzyciu lee tauchen knot albo canoeman knot, jezeli tulejki to podwojne



#110 OFFLINE   siwy123

siwy123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 02:37

witam uzywam fluoro carbonu daiva juz trzeci sezon i to cienkiego bo 0.40 i jak na razie tylko raz zdarzyla sie obcinka i bylo to podczas zaciecia ale i na stalce mialem juz taka sytulacje ponadto w zeszlym sezonie wyciagnele zembatka 107 i czulem jak przypon skacze mu po zebach i dal dade 



#111 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:45

witam uzywam fluoro carbonu daiva juz trzeci sezon i to cienkiego bo 0.40 i jak na razie tylko raz zdarzyla sie obcinka i bylo to podczas zaciecia ale i na stalce mialem juz taka sytulacje 

Stali nie mógł przegryzć. To niemożliwe. Najszybciej przypon był dosyć poważnie uszkodzony/zle zrobiony/kiepski materiał który pod dużym naporem się rozerwał. Ale na pewno stalka nie mogła być przegryziona.


  • eRKa lubi to

#112 OFFLINE   siwy123

siwy123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 01:24

Stali nie mógł przegryzć. To niemożliwe. Najszybciej przypon był dosyć poważnie uszkodzony/zle zrobiony/kiepski materiał który pod dużym naporem się rozerwał. Ale na pewno stalka nie mogła być przegryziona

 Poszedl okolo 2 cm od kretlika tuz po zacieci no i byl nowy jak dla mnie wygladalo to na obcine 



#113 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 09:00

@darecki72

miales racje z tymi niesamowitymi polskimi pajkami ^_^ 


  • Zwierzu lubi to

#114 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 11:36

Panowie...sprawa jest bardzo prosta, zagraniczne szczupaki są wiele razy łowione i wypuszczane ,a co za tym idzie ich zęby są tępione ,dlatego nie przegryzają fluoorocarbonu, nasze krajowe łowione są tylko raz ,dlatego ich zęby nie maja jak się stępic, więc jak mają okazje tną wszystko!

 

Taka moja teoria :lol:

Pozdrawiam


  • mrufa8, Luckyguliver i eRKa lubią to

#115 OFFLINE   kabello

kabello

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 27 styczeń 2014 - 18:33

Panowie...sprawa jest bardzo prosta, zagraniczne szczupaki są wiele razy łowione i wypuszczane ,a co za tym idzie ich zęby są tępione ,dlatego nie przegryzają fluoorocarbonu, nasze krajowe łowione są tylko raz ,dlatego ich zęby nie maja jak się stępic, więc jak mają okazje tną wszystko!

Taka moja teoria :lol:
Pozdrawiam

Ciekawa teoria się chyba mało realna :-)

#116 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 styczeń 2014 - 09:53

Ja używam trzech grubości - 10, 15 i 25lb (0,30, 034, 0,49lb test P-Line). Dwie cieńsze jako przypon przeciwprzetarciowy na kamienie, grubszy 25lb jak łowię szczupaki, ale nie nastawiam się na jakieś potwory (max w łowisku to 3kg) i  daje radę. Ale trzeba pamiętać, żeby kontrolowaćprzypon po każdej rybie. 25lb radzi sobie w takich sytuacjach. Raz używałem 15lb, bo zapomniałem 25lb a lepszy rydz niż nic i po każdym holu wymieniałem, ale nie polecił bym jako docelowego - stan przyponu po holu żwawej ryby nie był za dobry. 25lb to minimum. 40lb (0,65 ) to już w miarę spokojna głowa. Najśmieszniejsze jest to, że wokół FC narosło sporo mitów i czasami dzwonią ludzie i chcą ,30mm na przypony szczupakowe. Muszę długo tłumaczyć że to raczej nie zadziała.



#117 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 09 maj 2017 - 09:07

Szukam sprawdzonego i grubego fluorocarbonu na przypony do dużych przynęt na szczupaka. Mam jakieś 0,7mm ale jest za cienki. Potrzebuję grubszego. Jeśli ktoś ma coś sprawdzonego to proszę o podpowiedź. 

 

Druga kwestia - wiążecie czy używacie tulejek do zaciskania? 



#118 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15603 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2017 - 10:04

Daiwa SW typu F (nie N) 1,00 mm . Szpulka to 160 złotych za 50 metrów. Węzeł Centauri. Żadnych tulejek.

Trzeba trochę poćwiczyć wiązania. Na obciętą końcówkę zakładam rurkę termokurczliwą aby nie sterczała i roślinności nie zbierała.

 



#119 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 09 maj 2017 - 10:58

160zł za 50m wydaje się być rozsądną ceną, wyjdzie około 80szt przyponów. Starczy na pewno na długo :) Dzięki!



#120 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 09 maj 2017 - 11:12

Używaliście FC od Berkley'a Trilene Big Game? Cena jest nawet atrakcyjna ale czy idzie w parze z jakością?