Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OKONIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 21:01

Czesałem tak jak wczoraj wodę wszystkim co mam w pudełku i dopiero ... trociowa obrotówka (coś około long 4 z ciężkim korpusem, srebrna) go skusiła :D
Gumki, woblerki itp. - totalna olewka.


nie dziwota ja sobie nie przypominam okonia większego niz 35 cm na coś mniejszego niż comet 3 albo 7 cm guma.. shad rap 9 DR czy Slider 7S też chętnie był atakowany przez najwieksze pasiaki...


...a bardzo dobrze wspominam zippera salmo, na jeziorach lubuskich wczesną jesienią 2006 :(

#182 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 09 marzec 2008 - 21:07

O rany taki okonek robi wrażenie gratulacje!!!!!

#183 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 09 marzec 2008 - 21:12

Gratulacje, piękny garbus !!!

#184 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 09 marzec 2008 - 21:14

@hlehle
BRAWO

PZDR
Zanderix

#185 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 09 marzec 2008 - 21:21

@hlehle, przepiękny garb, ślicznie ubarwiony, gratuluje.



#186 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 21:25

[quote]
Czesałem tak jak wczoraj wodę wszystkim co mam w pudełku i dopiero ... trociowa obrotówka (coś około long 4 z ciężkim korpusem, srebrna) go skusiła :D
Gumki, woblerki itp. - totalna olewka.
[/quote]

nie dziwota ja sobie nie przypominam okonia większego niz 35 cm na coś mniejszego niż comet 3 albo 7 cm guma.. shad rap 9 DR czy Slider 7S też chętnie był atakowany przez najwieksze pasiaki...


...a bardzo dobrze wspominam zippera salmo, na jeziorach lubuskich wczesną jesienią 2006 :(
[/quote]


Jerzy, hmmm 90% moich pasiaków powyżej 40 cm (było ich trochę...) złowiłem na gumki max. 3cm :D Kwestia wody, pory roku i innych pierdół (czytaj humorów okonia :D )
W morskich i przymorskich wodach, okoń bardzo często przyzwyczajony jest do tych krewetek małych. Mają one długość około 3cm i są lekko przezroczyste - idealna przynętą na nie podobno właśnie są małe twisterki na bocznym troku. Fakt, że mi się nie sprawdziło, ale podobno trafiłem na okres, w którym kompletnie nie żerują, więc cieżko coś więcej wnioskować z jednej ryby na dużą obrotówkę. Może ją wnerwiłem takim śmigłem ;)


#187 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 21:32

no chyba faktycznie się wkur... jak mu taki helikopter koło ryja przeleciał.

Ja łowiłem okonie na głebokich i relatywnie czystych jeziorach w wielkopolsce i z. lubuskiej. Rybak co jakis czas coś przebąkiwał o sielawie i grasujacych na niej okoniach i szczupcach.. Faktycznie zarówno mnie jak i kolegom spore pasiaki siadały na zasadniczo szczupakowe wabiki.. do repertuaru wabików na okonie trzebaby jeszzce dodać 10 cm long casta rapali stinga 9 salmo, zdarzał się też garbaty na bullheada SDR choc raczej jak ciagnąłem go za łodką. Mniejsze przynęty to wyjmowanie średniaków z zwalonych drzew, kłądek, kamieni itd.. ale to być moze specyfika jeziora..

nad morzem nigdy okonii nie łowiełm.. :D



#188 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 10 marzec 2008 - 00:06

Jerzy te chulery to chyba do szkół chodzą,na moim zalewie co roku zmieniają upodobania cztery lata w stecz to wirówa 4 dla nich to był chleb powszedni rok pużniej tylko paprochy następny ignorowały wszystko a w ostatnim tylko wirówka 2 i małe wachadełko sporadycznie gumka zobaczymy co w tym roku bo jak na razie to bryndza totalna siedzą sobie na dnie i w muszlach gustóją a juz dawno powinny ganiać za wszelkimi dobrami jakie im podajemy

#189 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 10 marzec 2008 - 07:24

[quote]
Czesałem tak jak wczoraj wodę wszystkim co mam w pudełku i dopiero ... trociowa obrotówka (coś około long 4 z ciężkim korpusem, srebrna) go skusiła :D
Gumki, woblerki itp. - totalna olewka.
[/quote]




...a bardzo dobrze wspominam zippera salmo, na jeziorach lubuskich wczesną jesienią 2006 :(
[/quote]

A jakie to jeziora były jeśli mozna spytać :mellow: ?

#190 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 10 marzec 2008 - 17:29

Tornado

Mnie sie wydaje, ze teoria o tym, ze okoniom się coś tam nudzi jest przykładem na personifakację w czystym wydaniu. No bo jak rybie moze się coś nudzić skoro jest ona stworzeniem nie świadomym swojego bytu... Tyle od strony filozoficznej.. :mellow:

Ja zauważyłem, ze nagły zanik brań czesto jest spowodowany tym, ze poprostu stado popłyneło sobie w siną dal jeziora. Napłynięcie na stado okonii znowu spowodowało brania.. Jak łowie wmiejscu gdzie ryby sa niemalże przez cały rok to zazwyczaj biorą wciaż na tą samą przynętę. Od kilku lat wyciągałem okonie z przewężenia między wyspą a brzegiem jeziora na trzy przynęty. Fioletowy twister/kopyto 5 cm Motor Oil twister/kopyto 5 cm i Mepss Comet 3 black furry czarny w żółte kropki.

Co ciekawe zaobserwowałem też, ze w okresie kiedy woda kwitnie i jest metno zielona pasiaki chętniej atakują jigi w ciemnych kolorach niż obrotówki... okresowo wiec sprawdzaja się czarne twistery

ale to wszystko na jednym jeziorze, wiec nie jest to jakaś generalna zasada..




#191 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 10 marzec 2008 - 19:09

hlehle -piekny garb gratuluje :D
Moze nie taki wielki ale pare centow ma
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2a7fed44f18b55ac.h tml
Ostatni wypad za okonkiem i tylko jeden i jeszcze jedno branie ,harvi przyciol jeszcze zembacza a mial byc okonek .
Na naszych terenach najlepiej sprawdzaja sie woblery metalizowane ,srebro,miedz(szczegolnie w sloneczne dni )niebieski ,zielony grzbiet ,gumy predatora manns perla ,seledyn .Bardzo zadko lowimy okonie (pomijajac zime gdzie sie czlowiek ugania po lodzie )sa to zazwyczaj przylowy .Ten rok bedziemy eksperymentowac i czesciej starac sie polowac na pasiaki .

#192 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 10 marzec 2008 - 20:21

Niedzielniak Kamila

http://zanderix.epwik.com.pl/tmp/kamil_p.jpg

#193 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 10 marzec 2008 - 20:23

Oj piekny i jeszcze te kolorki :mellow:
gratki dla lowcy :D

#194 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 marzec 2008 - 21:14

gratuluję okoni. hlehle niezły byczek, no i fajnie że nie wisi na żuchwie....

#195 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 10 marzec 2008 - 21:29

... no i fajnie że nie wisi na żuchwie....


Możesz rozwinąć swoja myśl?
Bo mam nieodparte wrażenie, że do czegoś pijesz.

Zanderix

#196 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2008 - 21:35

@hlehle gratulacje :D ,pięknie zaprezentowany garbusek :D

#197 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 marzec 2008 - 22:06

Zawsze jak widzę okonia trzymanego za pysk to się krzywie. Nie wiem czy jest to bezpieczne czy nie, ale zawsze mam nieodparte wrażenie, że ten okoń zaraz odpadnie a pysk zostanie miedzy palcami wskazującym i kciukiem. Nie odważę się wysunąć tezy że jest to szkodliwe dla okonia ponieważ nie jestem w tej dziedzinie specjalistą, należałoby zasięgnąć opinii u ichtiologa. Nawet nigdy mi to do głowy nie przyszło aby tak prezentować do zdjęcia rybę. Myślę sobie, że taki np ćwierć kilowy okoń wienien mieć przynajmniej dwa punkty podparcia aby cały ciężar nie koncentrował się na w końcu kruchym pysku okonia ( tak na logikę). Z tym sposobem prezentowania spotkałem się w magazynach i filmach z USA dotyczących połowu basów wielkogębowych. Już na pierwszy rzut oka zauważyłem róznice w anatomi między okoniem i bassem. Najważniejsza róznica to, że drugi ma potężny można powiedzieć muskularny pysk który być może pozwala na tego typu uchwyt. Czy tego typu uchwyt jest właściwy dla okonia??? Nie wiem, nie chciałbym nikomu nic zarzucać ale przyznam że zdjęcia okonii zainspirowały mnie do napisania tego postu. Czy mam racje??? Proszę zweryfikujcie być może moję błędne poglądy.

#198 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2008 - 13:07

A to mój największy okoń w zeszłym sezonie, a za razem największy okoń w życiu ;)

Załączone pliki

  • Załączony plik  okon.jpg   36,42 KB   828 Ilość pobrań


#199 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 marzec 2008 - 13:43

Witaj, takie to bym połapał... ;)

#200 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2008 - 15:09

Witaj, takie to bym połapał... ;)

No zabawa była na prawdę fajna, ale trafił się tylko 1 taki w tym sezonie...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych