Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OKONIE 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 18:59

Jak trafil sie jeden to i beda nastepne i mam nadzieje ze wieksze w tym sezonie :mellow:

#202 OFFLINE   Lanio

Lanio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 18:36

dzis kolejny udany dzien polowy psiakow :mellow: dobrze musialem trafic bo w przeciagu kilku min wyjalem 4 garbuski a 5 poszedl i bylo koniec bran :D potem to juz padalo i wialo :(

#203 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 12 marzec 2008 - 22:37

[quote title=Zanderix napisał(a) dnia Mon, 10 March 2008 08:21]Niedzielniak Kamila

zdjec nie cytujemy

okoń piękny ,zdjęcie też ale czy nie byłoby ładniejsze jakbyś go nie przepuszczał przez 5 programów troche naturalności by nie zaszkodziło a co do tej żuchwy to z ciekawości pytam czy takie trzymanie nie szkodzi okoniowi :wacko: ??


#204 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 13 marzec 2008 - 06:47

mi się tam podoba taki po przepuszczany :mellow: bo okoń wygląda super ;) pytanie jakie programiki były używane? :mellow:

#205 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 13 marzec 2008 - 07:31

[quote title=warciak napisał(a) dnia Wed, 12 March 2008 10:37][quote]
.......

okoń piękny ,zdjęcie też ale czy nie byłoby ładniejsze jakbyś go nie przepuszczał przez 5 programów troche naturalności by nie zaszkodziło a co do tej żuchwy to z ciekawości pytam czy takie trzymanie nie szkodzi okoniowi :wacko: ??

[/quote]

Witaj
Czy zdjęcie nie byłoby ładniejsze ?
Nie wiem, mi się podoba takie ( i nie 5 programów a 1) i takie sobie robię.
Widzisz ze zdjęciami jest jak z babeczkami - jednym podobają się naturalne typu Bronka wymazane burakiem na licach, innym takie wypuszczone od wizażysty, zaś jeszcze inni daliby się pochlastać za silikony Pameli - dla każdego coś dobrego - zasada jest jedna : o gustach się nie dyskutuje - nie da się dogodzić wszystkim.

Co do sposobu prezentacji okonia - jeszcze mi NIKT nie dowiódł, że takie trzymanie szkodzi. Ze sposobem prezentacji jest tak jak z tym wyżej.
Niektórzy twierdzą, że rybkę to boli - otóż :

po pierwsze :
ryby nie odczuwają bólu w sposób ludzki, tezę swoją opieram na tym co kiedyś mówił mi nasz forumowy kolega Roman Pietrzak - ichtiolog - nie mam powodu żeby mu nie wierzyć.

po drugie:
Tych co dręczy niepokój o boleści ryby - to tak naprawdę powinni sobie odpuścić wędkowanie, przecież wbijanie haczyka lub kotwiczki też do przyjemności nie należy.

PZDR
Zanderix



#206 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 13 marzec 2008 - 07:51

Witajcie

W 100 % zgadzam się z Arkiem

przekonałem się że również nie ma zagrożenia dla ryby.
Aczkolwiek przy większych okazach bardzo uważam przy wyciąganiu ryby z wody. Robię to w pionie.
Do zdjęć przekonałem się że trzeba dłonią przytrzymać podbrzusze ryby tak aby nie nadwyrężać naciskiem dolnej część pyska.

Uważam że do zdjęć jest to świetna poza trzymając go w ten sposób.
zdjęcie z sezonu 2007

Załączone pliki



#207 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 13 marzec 2008 - 16:24

.......

okoń piękny ,zdjęcie też ale czy nie byłoby ładniejsze jakbyś go nie przepuszczał przez 5 programów troche naturalności by nie zaszkodziło a co do tej żuchwy to z ciekawości pytam czy takie trzymanie nie szkodzi okoniowi :wacko: ??


Witaj
Czy zdjęcie nie byłoby ładniejsze ?
Nie wiem, mi się podoba takie ( i nie 5 programów a 1) i takie sobie robię.
Widzisz ze zdjęciami jest jak z babeczkami - jednym podobają się naturalne typu Bronka wymazane burakiem na licach, innym takie wypuszczone od wizażysty, zaś jeszcze inni daliby się pochlastać za silikony Pameli - dla każdego coś dobrego - zasada jest jedna : o gustach się nie dyskutuje - nie da się dogodzić wszystkim.

Co do sposobu prezentacji okonia - jeszcze mi NIKT nie dowiódł, że takie trzymanie szkodzi. Ze sposobem prezentacji jest tak jak z tym wyżej.
Niektórzy twierdzą, że rybkę to boli - otóż :

po pierwsze :
ryby nie odczuwają bólu w sposób ludzki, tezę swoją opieram na tym co kiedyś mówił mi nasz forumowy kolega Roman Pietrzak - ichtiolog - nie mam powodu żeby mu nie wierzyć.

po drugie:
Tych co dręczy niepokój o boleści ryby - to tak naprawdę powinni sobie odpuścić wędkowanie, przecież wbijanie haczyka lub kotwiczki też do przyjemności nie należy.

PZDR
Zanderix




:D :mellow: :lol: @Zanderix,nic dodać nic ująć...typuBronka :lol:
A tak apropos to ciekaw jestem czy ktoś już udowodnił czy bardziej szkodzi rybie kilkuminutowy hol czy chwilowe trzymanie
za pysk...bo jeśli to pierwsze to duża część kolegów powinna rozejrzeć się za innym hobby albo wybrać się w końcu na ryby w realu(nie pije do nikogo osobiście) bo to internetowe wędkarstwo na prawdę rzadko sprawdza w warunkach naturalnych(oczywiście nie ujmując ogromnej wiedzy teoretycznej zawartej na tym forum)
A żeby nie było,że to całkiem offtop to w niedzielę byłem z nimfką na wieprzu...upps to o okoniach

Pozdr.Seba



#208 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2008 - 20:00

A to mój największy okoń w zeszłym sezonie, a za razem największy okoń w życiu ;)



Michał witaj na Forum, ładne wejście B)
Jeśli dopiero tu trafiłeś to nadrabiaj zaległości i do zobaczenia gdzieś nad Wisłą

Ps. Nie zasypali jeszcze tej wody?

#209 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 marzec 2008 - 20:09

@hlehle,@Zanderix

Dajecie radę chłopaki..szacuneczek B)

#210 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2008 - 20:11

.......

okoń piękny ,zdjęcie też ale czy nie byłoby ładniejsze jakbyś go nie przepuszczał przez 5 programów troche naturalności by nie zaszkodziło a co do tej żuchwy to z ciekawości pytam czy takie trzymanie nie szkodzi okoniowi :wacko: ??


Witaj
Czy zdjęcie nie byłoby ładniejsze ?
Nie wiem, mi się podoba takie ( i nie 5 programów a 1) i takie sobie robię.
Widzisz ze zdjęciami jest jak z babeczkami - jednym podobają się naturalne typu Bronka wymazane burakiem na licach, innym takie wypuszczone od wizażysty, zaś jeszcze inni daliby się pochlastać za silikony Pameli - dla każdego coś dobrego - zasada jest jedna : o gustach się nie dyskutuje - nie da się dogodzić wszystkim.

Co do sposobu prezentacji okonia - jeszcze mi NIKT nie dowiódł, że takie trzymanie szkodzi. Ze sposobem prezentacji jest tak jak z tym wyżej.
Niektórzy twierdzą, że rybkę to boli - otóż :

po pierwsze :
ryby nie odczuwają bólu w sposób ludzki, tezę swoją opieram na tym co kiedyś mówił mi nasz forumowy kolega Roman Pietrzak - ichtiolog - nie mam powodu żeby mu nie wierzyć.

po drugie:
Tych co dręczy niepokój o boleści ryby - to tak naprawdę powinni sobie odpuścić wędkowanie, przecież wbijanie haczyka lub kotwiczki też do przyjemności nie należy.

PZDR
Zanderix



Zanderix, abstrahując od tego czy i jak ryby odczuwają ból, mi takie trzymanie okonia z nienaturalnie wygiętą szczęką kojarzy się z bólem.
I wydaje mi się że te zdjęcia zyskały by na atrakcyjności gdyby pasiaki były zaprezentowane w bardziej naturalnej pozie.

#211 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 14 marzec 2008 - 20:12

Tak jak Zanderix, napisał - są różne gusta. Przepuszczenie fotki przez PhotoShopa jak dla mnie nie stanowi problemu. Ładne fotki mu wychodzą :D Jakbym umiał sam bym się pobawił ;)

Jeśli chodzi o pozycję okonia, to nie podoba mi się łapanie za dolną szczękę - wygląda to brutalnie, a ja uwielbiam te rybki i jakoś mi to nie pasuje. Tyle, że jest to wrażenie estetyczne. Skoro twierdzicie, że nic im się złego nie dzieje, to jest to jak najbardziej OK.

#212 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 marzec 2008 - 21:55

Co do chwytu to tak na całym świecie chwyta sie bassy.
Tak też układa się pysk okonia podaczas zjadania pokarmu.
To chyba nic nienaturalnego :wacko:

Rybę trzyma się na zasadzie równoważni i podpiera się jej ciało na pozostałych palcach ręki.
Pozatym okoń to nie sum...jest sztywny i raczej jego kręgosłupowi nic nie grozi.





#213 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 14 marzec 2008 - 22:20

tak jak mówisz jedni lubią naturę i ciszę tak jak ja inni silikony,czerwone włosy i tłumy gapiów :unsure: i niech tak zostanie

#214 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 15 marzec 2008 - 21:25

ZDZIŚKI

Jeden z paskami a drugi bez(taki kwiat) :mellow:

http://zanderix.epwik.com.pl/tmp/perch_hd_jpl.jpg

http://zanderix.epwik.com.pl/tmp/wzdrega_jpl.jpg


#215 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 15 marzec 2008 - 21:36

Ja dzisiaj się żegnałem z morskimi pasiakami. Na szczęście nie zostałem przez nie olany i chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć. Każdy z nich otrzymał uścisk ... pyska (wzorem okoni Arka :D )

Najmniejszy tegoroczny morski wilk, tylko 42 cm :D


Załączone pliki



#216 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 15 marzec 2008 - 21:51

@hlehle
Normalnie Ci zazdroszcze - ale nie ryb - tylko twardego charakteru.
Ja jakbym się z takimi maluchami żegnał - to bym beczał jak bóbr. :mellow:

PZDR
Zanderix

#217 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 15 marzec 2008 - 21:56

@hlehle
Normalnie Ci zazdroszcze - ale nie ryb - tylko twardego charakteru.
Ja jakbym się z takimi maluchami żegnał - to bym beczał jak bóbr. :mellow:

PZDR
Zanderix


To żebym jeszcze na większego twardziela wyszedł...

Następny - 45cm :D

Załączone pliki



#218 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 15 marzec 2008 - 22:08

@hlehle i @zanderix piękne garbusy ,naprawde piękne :blush::huh:

#219 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 15 marzec 2008 - 22:20

Ostatni, ale za to ładny - 47cm :D

Załączone pliki



#220 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 15 marzec 2008 - 22:21

Nie no,chłopie, przestań bo spać nie będe mógł :lol:
A poważnie to oczywiście GRATULACJE