Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 23 sierpień 2016 - 17:48

U mefisto masz Calcuttę 201 ;)  za 7 stówek ;)

Jednak wybór padł na Tatula hd 200 pewnie L

Dzięki  :)



#302 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 sierpień 2016 - 21:45

Witam.
W przypływie fantazji nabyłem Fenwick HMG 70MH-F od kolegi z forum :). Jest to mój pierwszy kij castingowy i potrzebowalbym jakiś multik.
Trochę poczytałam i już wiem że na dobry multiplikator trzeba wyłożyć trochę pieniędzy ale dopóki nie sprawdzę czy mi ta metoda odpowiada to tych pieniędzy nie wydam :).

Kij jak wyzej. Multiplikator za 200-250zł. Wiem ze kij ogarnia wieksze przynęty więc chcialbym aby kreciol dawał radę z 60g. Najlzej 15-20g. I tyle z wymagan.
Nowy, uzywany - bez znaczenia.

A i żeby wytrzymał chociaż do końca sezonu:).

#303 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2016 - 22:33

Bierz z giełdy od sprawdzonego kolegi abu revo s za 250 z ł

#304 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 sierpień 2016 - 22:42

Jakieś namiary bo nie moge znaleźć ?

#305 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2016 - 23:33

Kotwitz. Śpiesz się.

#306 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 sierpień 2016 - 09:36

Niestety spoznilem się.

Może jeszcze jakieś propozycje?

W pobliskim sklepie widziałem Robinsona scott w tym przedziale cenowym. Ktoś może używał?

Użytkownik erqgth edytował ten post 24 sierpień 2016 - 09:36


#307 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 24 sierpień 2016 - 10:04

Daj spokój z tym robinsonem.

Daj ogłoszenie w dziale "kupię" - na pewno wpadnie jakaś okazja.



#308 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 27 sierpień 2016 - 12:37

Ok, pierwszy zestaw jest - Curado 101d i Shimano Cumara do 1/2 uncji. Pierwsze rzuty były i pierwsze zaskoczenie- czy przy rzucie szpula powinna tak stukać, bełkotać? Zauważyłem że szpule prawidłowo zamontowaną w multiku można przesunąć lewo/prawo o jakies 0,5mm. Jako że to mój pierwszy multik nie wiem czy tak powinno być czy może jest to Luz, który powoduje wyżej opisane zjawisko. Licze na pomoc od bardziej doświadczonych Kolegów. Pozdrawiam

#309 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1911 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 27 sierpień 2016 - 13:33

Ok, pierwszy zestaw jest - Curado 101d i Shimano Cumara do 1/2 uncji. Pierwsze rzuty były i pierwsze zaskoczenie- czy przy rzucie szpula powinna tak stukać, bełkotać? Zauważyłem że szpule prawidłowo zamontowaną w multiku można przesunąć lewo/prawo o jakies 0,5mm. Jako że to mój pierwszy multik nie wiem czy tak powinno być czy może jest to Luz, który powoduje wyżej opisane zjawisko. Licze na pomoc od bardziej doświadczonych Kolegów. Pozdrawiam


Przykręć docisk szpuli to się nie będzie ruszać...
  • elpojo lubi to

#310 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 sierpień 2016 - 13:34

Na lewym "poliku" pod gwiazdą hamulca walki jest pokrętło (o średnicy ok 1cm) To docisk szpulki. Powoli dokręcaj aż wyeliminujesz te ruchy boczne szpulki. Nazwijmy to ustawienie docisku "0" (wyjściowe) przez dalsze dokręcanie możesz zmniejszyć prędkość szpulki, dostosowując ją do wagi przynęty. (czym cięższa tym mocniej dokręcasz aby po zwolnieniu szpulki, przynęta zbyt szybko nie opadała spod szczytówki) Tak na początku zmniejszasz niebezpieczeństwo powstania brody. Z nabieraniem wprawy powrócisz do ustawienia "0" bez względu na rodzaj przynęty a będziesz zmieniał tylko ustawienia w hamulcu rzutowym


Użytkownik BOB1 edytował ten post 27 sierpień 2016 - 13:36

  • golsyl i Kuballa44 lubią to

#311 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 27 sierpień 2016 - 14:34

Dzięki Wam bardzo, a ja głupi miałem rozkrecone na Maksa ;)

#312 OFFLINE   Krzysi3k

Krzysi3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 wrzesień 2016 - 22:03

Witam kolegów.

 

Zacznę, że aż mi głupio zadać/zakładać to pytanie. Przeczytałem dziś mase o podobnej tematyce jak nie tej samej. " Pierwszy sprzet castingowy:
Zanim zacznę pisać moje typy to troche informacji i pytań

Będę łowił tylko z brzegu (jak bede na lodce x1/x2 w roku to sukces- choc myslalem o wlasnym pontonie:P ) to jaka długosc kija jest preferowana? 
Osobiscie mi sie poodbaja kijaki tak 2m - ale przez brak dlugosci nie chcialbym orgniczac odleglosci i nawet 3m rozpatrze

 

Jak to jest z tym przelozeniem? Jakie poiwnno byc? 6,4 / 7,1 czy 9?
Wydaje mi sie, ze tym wieksze tym lepsze, bo mozna sprawnie wybierac luz na lince. Tylko pewnie co za cos- duze przelozenie  kosztem wytrzymalosci??

Jak bede lowil? Dobre pytanie. 
Tyle co probowalem to najwygodniej rzuca mi sie 20/30g choć wiekszymi nie rzucalem i kto wie? 
Z racji, ze bede łwoił z brzegu mysle ze potrzbuje przedewszystkim wyrzucic "daleko"

 

Sprzęt.
 

Wędzisko:
Moim upatrzonym wędziskiem jest Okuma Black rock 10-35g (czytalem tu ze do 50g da rade)

Multik:
Daiwa Tatula 100HSL
Dawia Tatula Type R 100 XLS

Abu Revo SX   - ktoras gen czytalem na tym forum, ze ma wade/
Abu Revo Rocket

Abu Revo Black Max - Co o tym sadzicie, najtansza opcja ze wszytkich.

Shimano Caenan 151

Edit: Dawida Procaster oraz Dawida Procaster rojo

Chcialbym by multi dał rade obsluzyc 10g+ do hmm 80/100g

Chce kupic na lata i zmieniac tylko kij. Mały plan: Okuma Black Rock 35g + Mikado Mikazuki Jerk Cast 60g + dragon jerk ccast tythan 30-80g  i zmieniac multik.

 

Po przeczytaniu jednego z tematu o Dawia Tatula R " obawiam sie" jej bo chlopacy pisali,ze zgrzyta czy szumi im przekladania. Tego chcialbym uniknac.

Ryby jakie mnie interesuja to szczupak... mysle ze tylko dlatego ze widzialem jak walczy taki maly u znajmoego na kiju. Sam nie mialem a i z duzego oknia czy sandacza sie nie pogniewam :D - Wyczytalem tu ze wlasnie ta Okuma Black rock jest dobra zarowno na okonia,sandacza,szczupaka. Wlasdnie na takim kijaku mi zalezy...pozniej juz bede mogl kupowac sam. Patrzac na moje doswiadczenie.

 

Z góry przepraszam za brak ogonkow w wyrazach. Stawiam je, ale w krotkich postach. Jak wiem, ze bedzie dluzszy post to olewam bo mi za duzo czasu by zajelo. 


Użytkownik Krzysi3k edytował ten post 10 wrzesień 2016 - 22:49


#313 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 11 wrzesień 2016 - 10:29

ja mam Okume Black Rock do 35g z parowany z Tatula 100HSL i tak do 40g lata fajnie więcej nie próbowałem. :D

na okonki i ciut większe przyłowy typu szczupak do 60+ używam Abu Revo LT i MHX do 9g bardzo fajnie latają przynęty od 4g do 15g :D :D



#314 OFFLINE   Krzysi3k

Krzysi3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 wrzesień 2016 - 22:45

ja mam Okume Black Rock do 35g z parowany z Tatula 100HSL i tak do 40g lata fajnie więcej nie próbowałem. :D

na okonki i ciut większe przyłowy typu szczupak do 60+ używam Abu Revo LT i MHX do 9g bardzo fajnie latają przynęty od 4g do 15g :D :Dattachicon.gifpost-61736-0-05860400-1473455060.jpg

Dziekuje,

 

Co z długością wędziska rzucając tylko z brzegu - te 213 wystarczy?(Bardzo mi sie spodobała ta wędka.)

Przełożenie lepsze 8.1 czy mniejsze?

Pozdrawiam 



#315 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 05:45

Z przełożeniem jest tak, że jak ciągniesz przynęty stawiające duży opór jak obrotówki to wybierasz niższe przełożenie, jak jigujesz i tylko wybierasz luz linki to wyższe wygodniejsze. Jak jesteś niezdecydowany to bierzesz "uniwersalne" 6,X - 7,X.



#316 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 12 wrzesień 2016 - 08:33

ja ogólnie lubię krótkie wędki i łowię maks do 250cm i tu jak kto woli ja z racji że jak idę na ryby to na cały dzień więc preferuję krótsze kijki :D



#317 OFFLINE   Krzysi3k

Krzysi3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 18:08

Z przełożeniem jest tak, że jak ciągniesz przynęty stawiające duży opór jak obrotówki to wybierasz niższe przełożenie, jak jigujesz i tylko wybierasz luz linki to wyższe wygodniejsze.(...)

 

A jest jakieś przełożenie " po środku " , do obrotówek i Jigu?(albo jakie poiwnno być? Czy te po środku to 7.1? czy 8+. Widziałem, ze Abu Rocket ma cos 9.0  )  Pewnie po zakupie multika przez pewnien czas (dłuższy) nie kupie innego i chciałbym dobrać mało awaryjny - bez wad fabrycznych. Czytając to forum sporo multików za 600zl+ ich ma.

 

ja ogólnie lubię krótkie wędki (...)  :D

Z tych co porzucałem długości te mniejsze o wiele bardziej mi sie podobały. 
A jak to jest z odległością rzutów i celnością -  np. ten Okuma 213cm , a jakis 270cm (+/-) 
W sklepie powiedzieli, że jak łowie z brzegu to musze mieć 2.75, a najlepiej 3m. Dlatego zadałem to pytanie.

 

Pozdrawiam



#318 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 12 wrzesień 2016 - 18:32

-Wymień multiki za 600pln, które mają wady fabryczne (które masz na myśli?)

- chyba nie chodzisz do właściwych sklepów albo są tam "specjalni-specjaliści" :P


  • biker1 lubi to

#319 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 wrzesień 2016 - 18:38

Nie rozumiem takiego gadania ze wedka do lowienia z brzegu MUSI miec 270-300cm. A gdzie przelotki, to jak sie kij laduje, rodzaj łowiska? Lowilem na wedki 240-270 i zrezygnowałem z nich na rzecz krótszych. W tej chwili najdłuższy kij jakim lowie ma 213 i więcej cm do szczescia nie jest mi potrzebnych :D. Mam UL 198 i strzela przynetami jak z procy. Znacznie dalej niz wczesniejsze kije 260 i 240.
  • biker1 i Alexspin lubią to

#320 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 wrzesień 2016 - 18:43

Odnosnie przełożenia multika, to polecam ten artykuł http://www.multiplik...-do-elementarza

Jesli tylko komuś bedzie chciało sie go przeczytać, to temat rozjaśni bardzo mocno kwestie doboru przełożenia w multikach.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych