Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 06 grudzień 2017 - 07:11

No i znowu mętlik. Tomek pisze że Tatula daje radę już od 2g, Hubert ma wątpliwości, a ja myślę, że to nie tylko zależy od multiplikatora, ale i od dynamiki wędziska, grubości linki, a przede wszystkim od umiejętności wędkarza. Jestem przekonany, że obaj rzucicie celniej i dwukrotnie dalej ode mnie, bo jestem "zielony", ale jeśli tylko aura pozwoli pojadę w piątek popróbować mój nowy zestaw. Nawet jeśli niczego nie złowię, to przynajmniej potrenuję. ;)

A może prawda jest gdzieś po środku. Już to pisałem, ale się powtórzę: każdy ma inne wymagania i dla każdego "startuje od", "daje radę" może oznaczać coś zgoła innego. Tatulą ct z lekką szpulą i łożyskami ceramicznymi łowiłem zaledwie ok 3 mieś, ale komfort z takiego łowienia miałem mizerny. Każdy kolejny multiplikator przeznaczony do UL, z którym miałem do czynienia dawał o niebo większy komfort.

 

Miałem okazję rzucać na zlocie CC bfs, Aldebaranem bfs i ... szczerze mówiąc spodziewałem się, że zrobią na mnie większe wrażenie, jeżeli chodzi o - PODKREŚLAM - komfort przy rzucaniu przynętami rzędu 2 g. Ale zapewne  testowałem zbyt krótko, żeby maksymalnie poznać je i wykorzystać w pełni ich możliwości.

 

Oczywiście to są moje subiektywne odczucia i można z nimi polemizować. Jeżeli Tomek twierdzi, że 2 g są możliwe, to na pewno są. I byłbym ignorantem, gdybym twierdził, że jest inaczej. Z drugiej strony moje wyobrażenie o UL i KOMFORCIE korzystania z tej metody nie uwzględnia Tatuli.

 

Edit: A wątek jest o PIERWSZYM zestawie castingowym :lol:


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 06 grudzień 2017 - 07:33

  • sucks_one, MARIUSZ 69 i Alexspin lubią to

#1022 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 06 grudzień 2017 - 22:13

Remku, ten typ multiplikatora jest u nas mało popularny, bo pochodzi z czasów przed castingową eksplozją,  jest trochę wyższy od low profile.. ale podzielam Twój zachwyt.. :)  

Ja sobie sciaglem dwie sztuki z Japonii. Tak zeby miec multik na start. Kolowrotki (turki) z tamtego okresu mi sie sprawdzily wiec pomyslalem ze multiki tez beda niczego sobie. Oprocz troche krzywego nawoju linki to nie widze zadnych minusow. Nawinalem likni 20lb i tak jak pierwsze testy pokazaly do 10g miota na pozadana odleglosc. Mozna powiedziec, ze multik swoja funkcje spelnil. W planie wymiana czesci floty spiningowej na casting :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 06 grudzień 2017 - 22:15


#1023 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 grudzień 2017 - 06:06

(...) W planie wymiana czesci floty spiningowej na casting :)

Uważaj, casting to choroba w przytłaczającej większości przypadków, nieuleczalna... ;)


  • golsyl i pikeft lubią to

#1024 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 grudzień 2017 - 06:22

A może prawda jest gdzieś po środku. Już to pisałem, ale się powtórzę: każdy ma inne wymagania i dla każdego "startuje od", "daje radę" może oznaczać coś zgoła innego.

Miałem okazję rzucać na zlocie CC bfs, Aldebaranem bfs i ... szczerze mówiąc spodziewałem się, że zrobią na mnie większe wrażenie, jeżeli chodzi o - PODKREŚLAM - komfort przy rzucaniu przynętami rzędu 2 g. Ale zapewne testowałem zbyt krótko, żeby maksymalnie poznać je i wykorzystać w pełni ich możliwości.

Oczywiście to są moje subiektywne odczucia i można z nimi polemizować. Jeżeli Tomek twierdzi, że 2 g są możliwe, to na pewno są. I byłbym ignorantem, gdybym twierdził, że jest inaczej. Z drugiej strony moje wyobrażenie o UL i KOMFORCIE korzystania z tej metody nie uwzględnia Tatuli.

Edit: A wątek jest o PIERWSZYM zestawie castingowym :lol:

Ja także uważam, że komfort dla kazdego zaczyna sie i kończy w różnych miejscach.
I ja porzucalem aldkiem i o ziemię mną nie rzucił 😛 za to cc po prostu bardzo ładna ☺ a wątek być może i jest o pierwszym zestawie, ale osobiście nie znam nikogo kto na jednym zakończył 😄

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 07 grudzień 2017 - 06:29

  • sucks_one i Alexspin lubią to

#1025 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 10 grudzień 2017 - 09:39

Uważaj, casting to choroba w przytłaczającej większości przypadków, nieuleczalna... ;)

W tym roku planuje rowniez zakup pierwszej muchowki... A to schorzenie tez podobno nieuleczalne  :)



#1026 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 grudzień 2017 - 22:26

W sumie nie wiem, czy było i czy Komuś się przyda : https://www.youtube....VM2iJxV8dMcMpRA


  • Alexspin lubi to

#1027 OFFLINE   DamianD

DamianD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaSępólno Krajeńskie
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Damaszek

Napisano 03 styczeń 2018 - 22:36

Jestem po pierwszym sezonie z castem. Pierwszy zestaw to mikado specialized varied 183 cm 20-70 cw plus tatula daiwy. Zestaw polecam na początek do jerków, komfortowo rzuca sie przynetami nawet do 60 gram. Minusem kija jest dla mnie słaba czułość kija w opadzie.lowiac główką 20g plus 4 cale guma w ogóle nie czułem kontaktu z dnem, chodź było ono twarde. Czy możecie polecić jakiś kij który ogarnie 40gram jerka i jednocześnie będzie dość czuły aby połowić nim w opadzie 15 gramowa główką. Mój budżet to 600 pln. Kij najlepiej w monoblanku.

#1028 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 styczeń 2018 - 23:17

Jestem po pierwszym sezonie z castem. Pierwszy zestaw to mikado specialized varied 183 cm 20-70 cw plus tatula daiwy. Zestaw polecam na początek do jerków, komfortowo rzuca sie przynetami nawet do 60 gram. Minusem kija jest dla mnie słaba czułość kija w opadzie.lowiac główką 20g plus 4 cale guma w ogóle nie czułem kontaktu z dnem, chodź było ono twarde. Czy możecie polecić jakiś kij który ogarnie 40gram jerka i jednocześnie będzie dość czuły aby połowić nim w opadzie 15 gramowa główką. Mój budżet to 600 pln. Kij najlepiej w monoblanku.


Poczytaj o gawas conquer gb120x-j62 100g.Prawdopodobnie będę sprzedawał.Zbroił Patryk1125.Ale trochę byś musiał budżet powiększyć😆

#1029 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 styczeń 2018 - 08:11

Jestem po pierwszym sezonie z castem. Pierwszy zestaw to mikado specialized varied 183 cm 20-70 cw plus tatula daiwy. Zestaw polecam na początek do jerków, komfortowo rzuca sie przynetami nawet do 60 gram. Minusem kija jest dla mnie słaba czułość kija w opadzie.lowiac główką 20g plus 4 cale guma w ogóle nie czułem kontaktu z dnem, chodź było ono twarde. Czy możecie polecić jakiś kij który ogarnie 40gram jerka i jednocześnie będzie dość czuły aby połowić nim w opadzie 15 gramowa główką. Mój budżet to 600 pln. Kij najlepiej w monoblanku.

https://sprzetdragon...8m-14-35g-XF-MH



#1030 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 styczeń 2018 - 09:15

Mój pierwszy sezon z castem również mam za sobą. Z pewnością zostaję przy tej metodzie, jak narazie tylko będę używał casta do jerkowania, przynęty w przedziale 40 / 100 gr lub więcej. Nie miałem problemu późną jesienią, podczas gdy woda chlapała z plecionki po łapce, żadne splątania, odstrzeliłem tylko jednego jerka ,można było tego uniknąć ale stało się, tragedii nie ma.Nie kupowałem jak to radzą na początek taniego sprzętu ,ale sprawdzone konstrukcje. I z tego powodu nie muszę sprzedawać i szukać czegoś lepszego ,co może wiązać się niekiedy z rozczarowaniem.Zainwestowałem dobrze utwierdzajac się w tym przekonaniu za każdym razem gdy jestem na rybach. Ze swojej strony mogę polecić casta niezdecydowanym ,również do nich należałem, teraz wiem że dobrze zrobiłem zmieniając to ,szkoda tylko że wcześniej się nie zdecydowałem.
  • godski, HaDe i Dano. lubią to

#1031 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 styczeń 2018 - 10:38

Mój pierwszy sezon z castem również mam za sobą. Z pewnością zostaję przy tej metodzie, jak narazie tylko będę używał casta do jerkowania, przynęty w przedziale 40 / 100 gr lub więcej. Nie miałem problemu późną jesienią, podczas gdy woda chlapała z plecionki po łapce, żadne splątania, odstrzeliłem tylko jednego jerka ,można było tego uniknąć ale stało się, tragedii nie ma.Nie kupowałem jak to radzą na początek taniego sprzętu ,ale sprawdzone konstrukcje. I z tego powodu nie muszę sprzedawać i szukać czegoś lepszego ,co może wiązać się niekiedy z rozczarowaniem.Zainwestowałem dobrze utwierdzajac się w tym przekonaniu za każdym razem gdy jestem na rybach. Ze swojej strony mogę polecić casta niezdecydowanym ,również do nich należałem, teraz wiem że dobrze zrobiłem zmieniając to ,szkoda tylko że wcześniej się nie zdecydowałem.

 

Normalnie jak bym reklamę jaką czytał...

Takie "haczyki ostrzone laserowo"...



#1032 OFFLINE   DamianD

DamianD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaSępólno Krajeńskie
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Damaszek

Napisano 04 styczeń 2018 - 12:26

Alexspin uzytkowales polecany wyżej kij? Ogarnie komfortowo slidera 10?

Użytkownik DamianD edytował ten post 04 styczeń 2018 - 12:27


#1033 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 04 styczeń 2018 - 15:03

Pierwszy zestaw, pierwsze próby, kilka niegroźnych bród.

Ogólnie ciekawie. Myślałem, że to trudniejsze, choć zapewne do ideału daleka droga.

Czas poczekać na sezon, gdyż zestaw kupiony stricte pod szczupaka na średnio ciężko.

Załączone pliki


  • SkiDivPL lubi to

#1034 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2018 - 15:45

Normalnie jak bym reklamę jaką czytał...

Takie "haczyki ostrzone laserowo"...

Niektórzy sparzyli się na tanim sprzęcie a inni kupili coś sprawdzonego i idą dalej.

 

Taka historyjka z życia.

Kiedyś była straszna moda na quady. Znajomi pokupowali nowe chińczyki po kilka tys. złotych a ja używanego Polarisa dla córki.

Rok później chińczyki stały w większości na złomie a używany Polaris śmigał bez problemów jak nówka.


Użytkownik godski edytował ten post 04 styczeń 2018 - 16:07


#1035 ONLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 04 styczeń 2018 - 15:56

Też mam pierwszy sezon z castem w ręku za sobą. Zestaw to multik daiwa tatula ct100hsl type r i kij daiwa power mesh 10-35g 2.03m. Casting na tyle mnie wciągnął, że kompletuje na przyszły sezon zestaw ul, a po głowie chodzi zestaw hevy.
  • Alexspin lubi to

#1036 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 04 styczeń 2018 - 16:36

Niektórzy sparzyli się na tanim sprzęcie a inni kupili coś sprawdzonego i idą dalej.

 

Taka historyjka z życia.

Kiedyś była straszna moda na quady. Znajomi pokupowali nowe chińczyki po kilka tys. złotych a ja używanego Polarisa dla córki.

Rok później chińczyki stały w większości na złomie a używany Polaris śmigał bez problemów jak nówka.

To ja jakiś inny jestem. Chińczyk pomógł mi przełamać chwilowe zwątpienie. Potem już poszło gładko.

 

A swojego motóra chińczyka 3 rok eksploatuje.



#1037 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 styczeń 2018 - 17:59

To ja jakiś inny jestem. Chińczyk pomógł mi przełamać chwilowe zwątpienie. Potem już poszło gładko.

 

A swojego motóra chińczyka 3 rok eksploatuje.

 

Ile ludzi tyle historii, a każda inna i nie każda urzeka ;) Ja dla odmiany zacząłem na lekko i jestem baaardzo happy choć ponoć jak uczyć się casta to raczej na ciężko ... ja mam na ten temat inne zdanie :) Na tyle, że dokupiłem dwa kije do około z dwóch różnych półek cenowych 20 g. a te na trochę ciężej chcę sprzedać  :D 


  • HaDe i Alexspin lubią to

#1038 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 04 styczeń 2018 - 19:33

Ja uważam że potrzebne są chęci i spoooooro cierpliwości. Jak ktoś nie ma spokojnej natury to nigdy się z multikiem nie dogada. Czy to będzie Chińczyk, Szwed czy Japończyk ;)


  • HaDe i eRKa lubią to

#1039 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 styczeń 2018 - 20:47

Czy tej cierpliwości potrzeba spoooooro ? Mam na ten temat inna teorię  ;) Zaczynałem sam i to na legendarnym "royalu" od kastkinga i miałem radochę :D I o to chodzi właśnie. Masz radochę to i sprzęt na początek nie musi być z tej nawet średniej półki ... Ważne aby to co robisz sprawiało Ci radość i banana na twarzy :D


  • Alexspin lubi to

#1040 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:04

Ja uważam że potrzebne są chęci i spoooooro cierpliwości. Jak ktoś nie ma spokojnej natury to nigdy się z multikiem nie dogada. Czy to będzie Chińczyk, Szwed czy Japończyk ;)

Potrzebna jest zawziętość bo cierpliwość się kiedyś kończy.

Przy słabym dopasowaniu szybciej. ;)


  • BOB, @Brig i Luckyguliver lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych