Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

T.O.C. - czyli japońskie "Tackle of the year 2007"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2008 - 09:29

Wrzucam bez komentarza :D

http://www.imakatsu.co.jp/top_secret/2007/l_119903277206.jpg

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • Lokalizacjawidły Wisły i Pilicy

Napisano 06 luty 2008 - 10:07

Ten megabass to taki sam jak mój tylko troszke słabszy- moj F5 :lol:.

#3 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 06 luty 2008 - 14:38

Czesc Remek
Masz wedki megabassa F 1,F 2.Jak na razie nie udalo mi sie dostac zadnej z tych modeli. Moze za miesiac lub dwa bedzie cos u francuza,wlocha czy tez Burzum 666 do kupienia. Uparlem sie na te wedki. Moze nie racjonalnie, ale taki juz jestem. Pisze tu, poniewaz chcialem Cie o cos poprosic. Chodzi mi o zdjecie naladowanego wedziska firmy MB z tych powyzej wymienionych grup i najlepiej pod Slawka przyneta, czyli 8-9 gram. Cos takiego jak na tym zdjeciu ponizej.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  wl014.jpg   82,51 KB   593 Ilość pobrań


#4 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 06 luty 2008 - 16:06

Tak przy okazji mały OT. Skoro pod 8 gramami ten kijek się tak ładuje, to nic dziwnego, że od około 5 rzuca się komfortowo :D. Dodam, że kij na zdjęciu ma nominalnie 20 lb (coś pod uniwersał dla Jerzego :D)

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 06 luty 2008 - 16:13

Witam,

@ Daro- masz tu wedke F1, nawet na wyprzedazy :D

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info.php?cPath=36 _805&products_id=4982

Bujo

#6 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 06 luty 2008 - 17:51

Dzieki Bujo
Ale to nie jest ta ktora chce.Czekam na Elite F1 6`0 lub Chaparral F2-66.Juz raz sie o te kije pytalem i dlatego nie chce sie powtarzac.W opisie tych wedek z 3 roznych zrudel(japan,ameryka,niemcy)jest inaczej opisana ich akcja.
Jezeli dobrze mysle, to oby dwa kije sa zrobione do woblerow i chociaz Elite jest troche slabsza to chyba uwzgedniajac dlugosc Caparral na jedno wychodzi.Nie chce aby Chaparral pokryl mi sie z Illexem 7-25g 10-16lb. Jak zobacze zdjecie wedki w akcji to bede w domu. A jak nie, to kupie ta ktora bedzie predzej dostepna. Juz lepsi niz ja dublowali swoje wedki.

#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 06 luty 2008 - 17:57

Czesc,

Niedlugo bedzie u mnie Evergreen Warrior Light- moze okazac sie ciekawa propozycja do lekkiego castingu. dam znac po pierwszych wrazeniach.

Bujo

#8 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 06 luty 2008 - 18:27

Tez jestem ciekawy.Moze nawet nasz super moderator zrobi jakies zdjecia :lol:

#9 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 06 luty 2008 - 18:48

Slawek
Twoja wedka ma 20lb? Teraz nie dziwie sie, ze niektorzy koledzy zmieniaja wedki jak chirurg rekawiczki. :mellow:

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2008 - 20:42

Cześć,
Zebrało się troszkę tematów w tym wątku. Wrzuciłem troszkę przekornie to zdjęcie z katalogu bo ... są tam moje dwie ulubione firmy i liczyłem, że wszystko sprowadzi się do rozważań na temat siły marketingu i $$$ tychże potentatów :D

Zacznę od końca. Jeśli chodzi o EG Warriora Light od razu mogę potwierdzić, że będzie to świetny kijek na pstrągi ale nie tylko. Mam, można powiedzieć, jego następcę czyli EG Temujin Crossfire Steed. Sam jej używam właśnie do łowienia pstrągów (tych poważnych) i mogę powiedzieć, że jest to po prostu niespotykana bajka. Wędka jest super lekka, czuła i świetnie pracuje pod rybą. Po prostu poezja. Ja mam ją sparowaną z Chronarchem 51 mg i mogę powiedzieć, że combo do siebie pasuje idealnie (oba elementy zestawu lekkie). Poprzedni właściciel, poławiał na nią bolenie. Z tego co wiem wyciągnął na nią nie jedną 70cm. Wędka też była udostępniona innemu naszemu forumowiczowi a on na Odrze targał nią sandacze i szczupaki na klatę (nie wiem jakiej były wielkości ale dało się). Moja wersja w stosunku do tej wymienionej przez Bujo ma troszkę sztywniejszy dolnik - została nieco wzmocniona, natomiast ten Warrion gnie się bardzo głęboko ale to cecha większości wędek EG (przez co są bardzo cenione na rynku japońskim).

Teraz krótko o tych dwóch megabassach. Obie wymienione przez Ciebie wędki są regular. Specjalnie tak zrobiono, bo przy tych wędkach po prostu małe przynęty będzie łatwiej rzucić. Z tego co się oreintuję wędki ten nie są już produkowane przez Megabassa. Zastąpiono je innymi z serii Oriochi Peak Performance czyli F2-64DG ENDMAX (1/8-5/8 oz. 14lb). To chyba obecnie najdelikatniejsza wędka w ofercie (musiałbym dokładnie sprawdzić bo ... akurat teraz piszę do w pośpiechu). Kiedyś była jeszcze ESPADA F1 1/2 (piękny kijek - miałem okazję pomachać nim troszkę) ale wycofano ją w 2006r. Delikatniejsze to spinningi :D

Sprawdzę jeszcze dla Ciebie ofertę i później napiszę.

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 06 luty 2008 - 23:07

Jeśli chodzi o Evergreena to jak kiedyś wspomniałem spodziewam się dostawy AMAZON FLIP X 2 szt i STEED x 1, o którym przed chwilą wspomniał Remek. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o rezerwację. Jeśli ktoś chce jakiś inny model również proszę o info. Pozdrawiam

#12 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 07 luty 2008 - 08:07

Slawek
Twoja wedka ma 20lb? Teraz nie dziwie sie, ze niektorzy koledzy zmieniaja wedki jak chirurg rekawiczki. :mellow:

Owszem ma :D nominalnie, bo blank był troszeczkę przycięty. Friko stwierdził, że w tym momencie jest tylko jeden sposób sprawdzenia jaką ma moc rzeczywistą, ale z tego sposobu nie byłbym zadowolony :D.


#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 luty 2008 - 08:21

Dodając jeszcze do tego co wczoraj napisałem - obowiązki mnie troszkę goniły - wiem, że megabass będzie wprowadzał do swojej oferty wędkę o mocy F1 1/2 z serii jadepython. Będzie to odpowiednik ESPAD'y (czyli wyższa półka od Oriochi i Destroyer'a). To jakaś nowa seria HSL ale o niej będę mógł powiedzieć trochę więcej po targach bo pewnie dostanę jakieś informacje od mojego kolegi z JP. Ponadto pominąłem wędkę z serii Destroyer Elite o mocy F1 ale było to związane z tym, że widzę, że preferowaną przez Ciebie długość jest 6'6.

Jeszcze w nawiązaniu do EG Warriora Light. Sprawdziłem wczoraj parametry fizyczne blanku. Jest cieńszy od Steed'a co bezpośrednio przekłada się na jego parametry wędkarskie. To wędka do mniejszych przynęt. Zatem na pstrągi będzie bardzo dobra.

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 07 luty 2008 - 12:57

Remek napisales;...sa tam moje dwie ulubione firmy i liczylem,ze wszystko sprowadzi sie do sily marketingu... :unsure:
Coz mozna napisac o marketingu.Nie ma tu tak wielu osob, ktore by, mialy z nim zawodowo do czynienia.Jednak reklama jest dla nas pojeciem znanym i otacza nas wszystkich bez wzgledu na wiek,zainteresowania,czy wyksztalcenie.Np. w Niemcach malo kto pyta o chusteczki higieniczne,ludzie pytaja i uzywaja tempo.Wiekszosc z nas pisala podanie o prace,czyz nie jest to tez reklama?
Tylko w tym wypadku, to my bylismy produktem,ktory musielismy zareklamowac,sprzedac.
Podobnych przykladow znalezc mozna wiecej.
Czy jestesmy podatni na reklame?
Odpowiem za siebie:-tak,jestem Embarassed
Jestem wiecej podatny na negatywna reklame,jak jest to w przypadku firmy Jaxon,niz na pozytywna,np. Megabassa. Uwazam mianowicie,ze dobry,nowoczesny i pobudzajacy wyobraznie produkt, powinien i przede wszystkim musi, sam sie obronic i sprawdzic na rynku. <_<
Czyms szczegolnym sa dla mnie wedki tonkinowe.Wedki te wykonane sa,w sposob, wymagajacy wysokich umiejetnosci rzemieslniczych i z naturalnego produktu.Dlatego, kazdy z tych kijow jest na swoj sposob niepowtarzalny.Kojarza mi sie te wedki z dobrym cygarem.
Na szczescie dla mnie i mojej kieszeni,wedki tonkinowe mnie nie interesuja.Nie chodzi tu o powody racjonalne, a tylko moj charakter. :unsure:
Niech Megabass,Evergreen,Daiwa,Shimano,pracownia nr.1 ,nr.2 z soba konkuruja.Jako wedkarz na tym nie strace. :lol:
Na male szalenstwa powinno tez, znalezc sie odrobine miejsca w naszym wspolnym Hobby,jakim jest Wedkarstwo.

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 luty 2008 - 17:08

mam pytanie do znawcow japonskich wedek :D
czy znacie modele wedek castingowych o dlugosci 6'6 do 7' na blankach 12 lb, akcja regular ew. regular-fast, cw. okolo 1/2 OZ?
mysle o kijku pod scorpiona mg na piegowate europejki ;)

#16 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 07 luty 2008 - 17:31

Witam,

@Pitt- bedzie ciezko. Jedyna wedka jaka mialem okazje pomachac byla Daiwa Pixy 6'6'' 6-15 lbs 1/8- 3/8 oz. Niby moc troche wyzsza niz napisales ale wedki te sa zdecydowanie slabsze od tych Made in USA.

Wada: ciezko bedzie ja dostac :( :( :(

Bujo

P.S. Zeby nie bylo watpliwosci nie jestem zadnym znawca :D

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 luty 2008 - 17:33

znam ta wedke, nie lezy mi

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 luty 2008 - 19:40

Oczywiście ale daj jakiś przedział cenowy. Zobacz sobie Quad Twister EG. To tak na początek.

Pozdrawiam
Remek

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 luty 2008 - 19:47

mysle o kijku pod scorpiona mg na piegowate europejki ;)



no nie moze być!! Ty chyba naprawdę chcesz być czystym moderatorem castingowym... :lol: :lol:


#20 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 07 luty 2008 - 20:28

mam pytanie do znawcow japonskich wedek :D
czy znacie modele wedek castingowych o dlugosci 6'6 do 7' na blankach 12 lb, akcja regular ew. regular-fast, cw. okolo 1/2 OZ?
mysle o kijku pod scorpiona mg na piegowate europejki ;)


witam!
jest kijek idealnie pasujący w Twoje założenia niestety 3 cale za krotki: major craft arrival ARC-63ML. w długości 6'6' jest tylko kij do 3/4 oz :( może być za mocny, chociaż kijami z tej serii o akcji regular fast bardzo fajnie rzuca się wabikami z dolnego zakresu.
pozdrawiam!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych