Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Organizujemy warsztat .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 03 lipiec 2014 - 14:52

Złomowiska to jest to jak widzę jakieś i mam trochę czasu to zawsze wstąpię poszperać, takie zboczenie zawodowe :D


  • joker i woblery z Bielska lubią to

#102 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 03 lipiec 2014 - 16:51

Szkoda ze u mnie ciezko o takie na ktorym jest tez sprzedaz w detalu. Wszedzie same skupy.

#103 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 16 wrzesień 2014 - 09:42

Proszę o radę bardziej doświadczonych kolegów w wyborze wiertarki to swojego mini warsztaciku piwnicznego. Teraz mam starą marketówkę która w profilu aluminiowym robi jajowate otwory więc... już na nią czas:) Z racji niskiego studenckiego budżetu nie szukam niczego specjalnie górnolotnego i profesjonalnego, ważne żeby dosyć precyzyjnie powierciła w drewnie i okazyjnie w metalu chociaż ze 3 lata, budżet max... 250zł :unsure:

 

Na elektronarzędziach znam się słabo, nie wiem na co zwracać uwagę poza mocą ale upatrzyłem sobie coś takiego: http://www.jula.pl/c...udarowa-000119/

wystarczy do hobbystycznych potrzeb?

 

Zależy mi żebym nie naprzeklinał się za bardzo podczas wiercenia w stali, wiem że potrzebne są niższe obroty i tu pojawia sie problem tanich wiertarek, bo na niskich obrotach i lekkim docisku obroty tak spadają że już nie wierci...

 

Dopiero nie dawno odkryłem, że Ryobi robi tez elektronarzędzia, wcześniej trzymałem w ręce wkrętarkę, robi wrażenie solidnej i jest bardzo mocna.

 

Za wszelkie rady z góry dziękuje (za te żebym jeszcze dozbierał drugie tyle też, bo potrzebuję wiertarkę na dniach:) )

 

Pozdrawiam



#104 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 16 wrzesień 2014 - 16:31

chcesz wiercić głównie w drewnie i stali to po co Ci udar dodatkowa opcja zawsze drozsza
makite czy dewalta bez udaru kupisz juz od 230zł osobiście posiadam makite i nie mogę narzekać wierci w stali bez problemu mam moc 450w modelu nie znam
co do wiercenia w stali to nawet targowa wiertarka za 30zl da sie wiercic elegancko w stali wystatcza tylko dobre wiertla te co w marketach to chinskie dziadostwo ;)

#105 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 17 wrzesień 2014 - 07:56

Udar się przyda jak od święta będę musiał wywiercić dziurę w ścianie pod obrazek:) Tą swoją marketówką też wywiercę w stali, chodzi tylko o to że wiertłem 4 robi mi otwory na prawie 6 :) a chciałem raczej precyzyjniejsze otwory, szczególnie przy małych wiertłach.

 

Sprawdziłem te Makity, bez udaru 259zł, z udarem 289zł... jeszcze do przeżycia:)

A co wierteł do metalu co możecie polecić?? Bo nawet te nie najtańsze modele "HSS" w marketach są do dupy



#106 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 wrzesień 2014 - 08:40

Z marketowych Tivoly dają radę

#107 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 17 wrzesień 2014 - 09:10

dobre wiertla sa drogie i polecane raczej do wiertarek stacionarnych do recznej wiertarki prawde mowiąc nawet najdrozsze wiertla sie spala szybko bo nie jestes w stanie zapewnic odpowiedniego docisku i obrotów
kup wiertla ze sredniej pólki i zapewnij sobie kogos do pomocy do polewania wiertla i elementu wierconego to wydluzy zywotnosc .

a co do wiertarek recznych tonajlepiej w stali wiercilo mi sie stara celmą ale ze starosci wiertarka juz wysiadla
  • joker lubi to

#108 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 wrzesień 2014 - 09:20

Dokładnie jak napisał Adam L. - wiertła się ostrzy. Najlepien na szlifierce stołowej ale jak trzeba to i na fleksie da radę  :D



#109 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 17 wrzesień 2014 - 09:26

Z marketowych Tivoly dają radę

 

Mam do betonu i drewna i też sobie chwalę, do metalu akurat mam jakieś gówniane bo wcześniej ich nie potrzebowałem.

 

 

dobre wiertla sa drogie i polecane raczej do wiertarek stacionarnych do recznej wiertarki prawde mowiąc nawet najdrozsze wiertla sie spala szybko bo nie jestes w stanie zapewnic odpowiedniego docisku i obrotów
kup wiertla ze sredniej pólki i zapewnij sobie kogos do pomocy do polewania wiertla i elementu wierconego to wydluzy zywotnosc .

 

Co do polewania zakupiłem nawet w Castoramie specjalny Orlenowski olej do wiercenia w metalu (coś ok 10zł za 100ml), jeszcze nie miałem okazji próbować ale na pewno pójdzie lepiej niż na sucho.

 

 

a co do wiertarek recznych tonajlepiej w stali wiercilo mi sie stara celmą ale ze starosci wiertarka juz wysiadla

 

Czytałem właśnie dobre opinie o Celmach, że mimo iż nie mają nowoczesnego wyglądu, gumowanych uchwytów, rekinów itp spoilerów to są bardzo wytrzymałe... np http://allegro.pl/wi...4613926093.html , przynajmniej jest dwubiegowa, co przy wierceniu w stali jest dużą zaletą...



#110 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 18 wrzesień 2014 - 07:33

i bierz taka celme sie nie zastanawiaj na pierwszym biegu w metal wejdzie jak w maslo :D

co do oleju to chyba drogi ja to wode kranową leje na wiertlo i tez jest dobrze :)

#111 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 styczeń 2015 - 13:31

Witam chłopaki.

 

Od jakiegoś czasu bezskutecznie szukam dobrego światła do warsztatu do zamocowania nad stanowiskiem roboczym. Bardzo często zachmurzenie w Irlandii jest 100% i juz od godz 13 muszę używać sztucznego oświetlenia co mi się bardzo nie podoba. Najbardziej lubię malować przy świetle dziennym, ale zimą jest to bardzo ograniczające a przy obecnym oświetleniu mozna powiedzieć, że maluję "na oko" bo dopiero rano okazuje się czy wszystkie przejścia wyszły tak jak sobie to zaplanowałem. Latem widziałem fajne lampy ledowe w Aldim ale jak się w końcu wybrałem żeby sobie takie zakupić okazało się, że "wyszły" :unsure: :wacko: <_<

Było to sprzedawane jako lampy warsztatowe. Miały około metra długośći i były napakowane małymi żarówkami ledowymi. Mozna to było używać na kablu lub na baterii wbudowanej.

 

Może pochwalicie się jakiego oświetlenia używacie? Mile widziane lampy ledowe z racji oszczędności zużycia energii.

Macie jakieś propozycje?

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Melek



#112 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 14 styczeń 2015 - 13:48

Ja w swoim pier**lniku używam lampy na 4 cztery żarówki, mogę je dowolnie ustawiać w miarę potrzeb (np. na imadło, na stół). Można używać żarówek ledowych. Koszt żaden bo została po remoncie mieszkania i szkoda było wyrzucić.

 

Z serii "gdzie jest Wally", tam gdzieś jest lampa ;)

 

CAM00651.jpg

 

EDIT:

Trochę lepsza fotka ;)

CAM00658.jpg


Użytkownik Pasta edytował ten post 15 styczeń 2015 - 09:58


#113 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 14 styczeń 2015 - 14:20

O kurde! A ja myślałem, że ja mam pierdolnik :D

Najbardziej podobają mi się przetwory :ph34r:

 

Zajęło mi z 1,5-2min znalezienie lamp :D



#114 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 styczeń 2015 - 14:31

Cholera ja mam taki sam problem ,maluję wieczorami i w nocy ,więc przyłączam się do pytania :-).



#115 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:46

Czym wycinacie szarki pod stery? Bo ja tym brzeszczotem to papram połowę woblerów. A tak nie może być... chodzi mi o coś czym można jak najbardziej prosto wyciąć szparkę.



#116 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 14 styczeń 2015 - 23:42

http://jerkbait.pl/t...cięcie-na-ster/

#117 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 styczeń 2015 - 09:42

Pasta szacun za porządek, ja mam ciągle  twórczy "porządek". Ale wiem gdzie co leży :D.



#118 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 15 styczeń 2015 - 09:53

Pasta szacun za porządek, ja mam ciągle  twórczy "porządek". Ale wiem gdzie co leży :D.

Będę szczery... posprzątałem chwile przed zrobieniem zdjęcia :lol:  bo w twórczym szale wszystko jest na stole... chociaż ostatnio staram się trzymać względny porządek i od razu odkładać wszystko na miejsce :)



#119 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 styczeń 2015 - 13:28

Ja mam twórczy szał cały czas ;). Zawsze jest coś do zrobienia.



#120 OFFLINE   surf

surf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 29 listopad 2016 - 21:39

Dobry wieczór.

 

Mam pytanie do zaawansowanych "rękodzielników" użytkujących multiszlifierki we własnych warsztatach.

 

Noszę się z zamiarem kupna takowej i moje pytanie brzmi czy ktoś miał  do czynienia z proxxonem z linku poniżej...

 

http://www.narzedzia...-prn-28635.html

 

Mała,zgrabna tylko ta moc 18W...Szukać innej,mocniejszej z giętkim wałkiem jak np.taka (przykład)

 

http://www.mojenarze...-135w-akcesoria

 

Wiadomo Proxxon marka sama w sobie tylko czy to odpowiedni model czy celować w inny a może macie koledzy inne,sprawdzone modele (niekoniecznie topowe) z dobrą relacją jakość-cena

 

Proszę o wszelkie sugestie 

 

Z góry dzięki

 

P.S.Sprzęt ma mi służyć wyłącznie przy detalingu drewna.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych