Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chemia w warsztacie .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
314 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   maxi1992

maxi1992

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 14:49

Panowie jakis klej do wklejania sterów z poliwęglanu do balsy i lipy? byle nie brudzil poliweglanu na bialo.. :) polecicie cos?

z góry dzieki



#242 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 09 grudzień 2014 - 14:57

Panowie jakis klej do wklejania sterów z poliwęglanu do balsy i lipy? byle nie brudzil poliweglanu na bialo.. :) polecicie cos?

z góry dzieki

 

 

Kolego było juz sto razy na forum pisane, w tym temacie pewnie też, użyj najpierw wyszukiwarki.

 

Distal klej epoksydowy dwuskładnikowy


Użytkownik Pasta edytował ten post 09 grudzień 2014 - 15:02


#243 OFFLINE   mietek1982

mietek1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaDębica

Napisano 09 grudzień 2014 - 16:26

UHU Plus 300kg nie ma lepszego  :P  jest mega mocny, transparentny po wyschnieciu, nie niszczy poliwęglanu i tak do pół godziny nadaje się do użycia. Distal jest dobry jak potrzebujesz szybko wkleic pare sterów bo max 10 min i kamień ( mówię tu o rapidzie )


Użytkownik mietek1982 edytował ten post 09 grudzień 2014 - 16:27


#244 OFFLINE   maxi1992

maxi1992

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 17:34

ja to chcialbym w jednej tubce zeby nie trzeba bylo mieszac;) wklejalem kiedyś na uniflex.. ale to dosc twardy klej..


  • Paavo lubi to

#245 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 grudzień 2014 - 08:56

może ktoś mi podpowie czym najlepiej "posrebrzyć" miedź ? materiały dostępne na necie przerobiłem. Szczerze mówiąc chemiczne srebrzenie poprzez wszelakie roztwory nie wchodzi w grę. Nie moja dziedzina a z chemii ledwo co znam tablice Mendelejewa. Rozważałem cynę, z tym, że zależy mi aby waga wahadłówki nie zwiększyła się znacząco. No i cyna po jakimś czasie straci kolor 

Witam, użyj pasty lutowniczej takiej do lutowania instalacji miedzianych. Sposób jest napisany w necie. Co do matowienia to trzeba na świeżo b. rzadkim lakierem  powlec błystkę. Warstwa cyny  jest bardzo cienka i nawet ciężko ją wypolerować. Efekt lustra można uzyskać polerując najpierw miedź/mosiądz a potem nakładać pastę.



#246 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 10 grudzień 2014 - 09:20

UHU Plus 300kg nie ma lepszego  :P  jest mega mocny, transparentny po wyschnieciu, nie niszczy poliwęglanu i tak do pół godziny nadaje się do użycia. Distal jest dobry jak potrzebujesz szybko wkleic pare sterów bo max 10 min i kamień ( mówię tu o rapidzie )

Też używam i polecam, bardzo mocny i po wychnięciu praktycznie w 100% bezbarwny.  



#247 OFFLINE   maxi1992

maxi1992

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 12:04

a co będzie lepsze dla pierwszej kąpieli wobka z balsy?biała farba nitro czy kapiel w caponie? bo pozniej na farbe daję domalux i jest luksusowo:)) 



#248 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 10 grudzień 2014 - 12:11

a co będzie lepsze dla pierwszej kąpieli wobka z balsy?biała farba nitro czy kapiel w caponie? bo pozniej na farbe daję domalux i jest luksusowo:)) 

 

Po raz kolejny odsyłam do wyszukiwarki.

 

W tym temacie http://jerkbait.pl/t...bc-żółtodzioba/ masz odpowiedzi na Twoje pytania, również na te które będziesz chciał zadać w niedalekiej przyszłości


  • woblery z Bielska i peekol lubią to

#249 OFFLINE   maxi1992

maxi1992

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 10 grudzień 2014 - 12:56

Po raz kolejny odsyłam do wyszukiwarki.

 

W tym temacie http://jerkbait.pl/t...bc-żółtodzioba/ masz odpowiedzi na Twoje pytania, również na te które będziesz chciał zadać w niedalekiej przyszłości

Czy tylko Ty musisz odpowiadać? masz jakis problem ? chyba po to jest forum bym mógł zapytać o poradę.. w temacie dobrym pisze :) do rożnych majsterkowiczów a nie tylko do Ciebie.. więc jeżeli zadam kolejne pytanie po prostu na nie nie odpowiadaj:) bez odbioru z mojej strony. P.s sorry za off topa.. ;) 



#250 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 975 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 10 grudzień 2014 - 13:10

Nie tylko ja muszę odpowiadać ale większość już straciła cierpliwość żeby odpowiadać co chwilę na te same pytania. W linku który Ci podałem już na pierwszej stronie masz odpowiedź na swoje pytanie. Wystarczy się odrobinę wysilić a znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Na kolejne Twoje pytanie faktycznie nie muszę odpowiadać bo już masz na nie odpowiedź w poprzednim linku. Uwierz mi, nie mam zamiaru być uszczypliwy co do Ciebie ale na tym forum doceniamy gdy ktoś wykazuje się odrobiną własnej inicjatywy a zadając pytanie które padało już wiele razy oznacza ze nie chciało Ci się nawet skorzystać z wyszukiwarki.


  • peekol lubi to

#251 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Napisano 10 grudzień 2014 - 14:03

a co będzie lepsze dla pierwszej kąpieli wobka z balsy?biała farba nitro czy kapiel w caponie? bo pozniej na farbe daję domalux i jest luksusowo:)) 

Właśnie zauważyłem, że masz własny wątek autorski a nie wiesz co i jak się stosuje aby wobler nie brał wody ? Troszkę głupie pytanie jak na kogoś kto nie robi tego od dziś


  • stoner i Paavo lubią to

#252 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 grudzień 2014 - 20:26

@maxi1992.

Niewiedza to nie grzech. No, czasem trochę wstyd. Ale lepiej spytać niż w niewiedzy trwać. 

Szanuj jakość tego forum. Zanim zapytasz, sprawdź proszę w wyszukiwarce, czy te same pytania nie padały wcześniej. Inaczej za parę lat nikt nowy nie dotrze do wartościowej wiedzy przysypany setkami pytań typu "czym wkleić", "jaki lakier", "które farby" i nieśmiertelnym "wczoraj lakier był OK a dziś to galaretka - pomocy!"



#253 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 07 styczeń 2015 - 00:25

Witam , pytanko odnośnie farb pectra do aero...czy do malowania muszę je rozcieńczać rozcieńczalnikiem czy może też wodą lub innym specyfikiem?



#254 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 styczeń 2015 - 07:20

Witam , pytanko odnośnie farb pectra do aero...czy do malowania muszę je rozcieńczać rozcieńczalnikiem czy może też wodą lub innym specyfikiem?

Najlepiej czystą wódką, tylko się nie śmiej bo takie są fakty. Ładnie się maluje.

Tylko pectry potrzebują opóźniacza do kupienia w sklepach dla artystów. 



#255 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 07 styczeń 2015 - 22:43

Szukam jakiegoś spraya oliwkowego  do woblerów boleniowych,który byście polecili?



#256 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 styczeń 2015 - 07:37

MOTIP ?



#257 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 08 styczeń 2015 - 12:01

Tak, tylko który wybrać?


Użytkownik seba666 edytował ten post 08 styczeń 2015 - 12:04


#258 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 styczeń 2015 - 12:06

A masz aero?



#259 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 08 styczeń 2015 - 14:09

Nie mam



#260 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 08 styczeń 2015 - 14:36

Też szukałem oliwki z motipu, znalazłem na necie w katalogu motipa nr tego koloru i zamówiłem w dwóch sklepach, przyszło wogóle co innego...  poźniej powiedzieli że motip już nie ma oliwki w ofercie, jedyne lakiernik ci może wymieszać i nabić w spreya ale spore koszta






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych