Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

NA POCZĄTEK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gringo15

gringo15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2008 - 23:05

Witam!Od pewnego już czasu spinninguje i ostatnio bardzo zainteresowała mnie metoda castingowa. Myślałem o zakupieniu na początek nauki jakiegoś taniego multika i równie niedrogiej wędki z pazurem(cienko z kasą :( ). Jednak mam pewien dylemat. Łowie w 100% tylko z brzegu na niewielkich stawach ( np. Szczęśliwice w Warszawie nie wiem czy ktoś zna :mellow: ) i troszeczke na Wiśle, głównie na woblery własnej roboty. Nie wiem czy w takim układzie łowienie zestawem castingowym będzie praktyczniejsze niż połów zwykłym kijkiem z kołowrotkiem (mam na myśli głównie długość wędziska ponieważ wszystkie kijki z pazurem jakie w sklepach widziałem są długości w granicach 2.00 m a dla mnie to troche za krótkie jak na brzeg).
Myślałem też o kupieniu samego multika i używaniu go na mojej dotychczasowej spinningowej wędce ( w moim przypadku 2.70 m, bez pazura ). Co myślicie o takim rozwiązaniu? czy ma to jkiś sens?? Prosiłbym o poradę w obydwu sprawach apropo kijka i multika.
Pozdrawiam. ;)

#2 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 15 luty 2008 - 23:23

Kolego na początku radzę troszke poczytać gdzie wstawić taki temat, bo z pewnością powinien on się znależść w dziale Baitcasting i tak dużo szybciej otrzymałbyś odpowiedz. Pozdrawiam Redzi

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2008 - 09:16

@gringo,


1. zapomnij o uzywaniu multiplikatora z wedka spinningowa.
2. z tego co piszesz wnosze ze w Twoim przypadku praktyczniejsze bedzie lowienie na spinning
3. casting to piekna metoda i warto jej sie nauczyc. Jednak widac ze musisz jeszcze troche poczytac co i jak - polecam artykuly na stronie glownej. Mozesz tez przyjsc na comiesieczne spotkanie w restauracji JERK na ul Twardej - najlblizsze pod koniec lutego, bedzie ogloszenie na forum ogolnym

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 16 luty 2008 - 10:57

Podobnie jak przedmówcy uważam, że możesz przejrzeć artykuły o castingu zamieszczone na tym forum.
Co do długości, którą proponujesz to na Wisłę jak znalazł. To szeroka rzeka. Nie wiem tylko gdzie będziesz jeździł na te ryby. Bo jeżeli poniżej Warszawy to tam jest cholera jeszcze szerzej i długość kila trzeba by przemyśleć. W parku szczęśliwickim na tym stawku to długość może być dowolna.
Poszukaj na miejscu jakiegoś kolegi z forum do pierwszych rzutów. Będzie łatwiej.

pozdrawiam

#5 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 luty 2008 - 12:32

Kolego na początku radzę troszke poczytać gdzie wstawić taki temat, bo z pewnością powinien on się znależść w dziale Baitcasting i tak dużo szybciej otrzymałbyś odpowiedz. Pozdrawiam Redzi


Redzi jak nie masz nic do powiedzenia to sie nie odzywaj.
A przy okazji naucz sie czytac.

#6 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 16 luty 2008 - 12:37

Łowie w 100% tylko z brzegu na niewielkich stawach ( np. Szczęśliwice w Warszawie nie wiem czy ktoś zna :mellow: ) i troszeczke na Wiśle,


Czesc @gringo

Gdzie jeszcze lowisz w wawie?
Lowisz na gliniankach kolo połczyńskiej?

Sorry za OT

Pozdrawiam
Slider



#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 luty 2008 - 12:48

Wszystko co Friko, ale jeśli kurczowo trzymasz się opcji że im dłużej tym lepiej (choć jak wiadomo liczy się średnica :mellow: ) to są np StCroix Wildriver - 8'6, całkiem rozsądne wędki jak na początek??

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 luty 2008 - 19:11

witaj na forum :D

tylko na tej stronie (1 strona forum baitcasting) znajdziesz co najmniej 6 postow o sprzecie dla poczatkujacych :D
w zasobach forum i w artykulach na stronie glownej kilkadziesiat :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych