Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

NA POCZ膭TEK


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gringo15

gringo15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2008 - 23:05

Witam!Od pewnego ju偶 czasu spinninguje i ostatnio bardzo zainteresowa艂a mnie metoda castingowa. My艣la艂em o zakupieniu na pocz膮tek nauki jakiego艣 taniego multika i r贸wnie niedrogiej w臋dki z pazurem(cienko z kas膮 :( ). Jednak mam pewien dylemat. 艁owie w 100% tylko z brzegu na niewielkich stawach ( np. Szcz臋艣liwice w Warszawie nie wiem czy kto艣 zna :mellow: ) i troszeczke na Wi艣le, g艂贸wnie na woblery w艂asnej roboty. Nie wiem czy w takim uk艂adzie 艂owienie zestawem castingowym b臋dzie praktyczniejsze ni偶 po艂贸w zwyk艂ym kijkiem z ko艂owrotkiem (mam na my艣li g艂贸wnie d艂ugo艣膰 w臋dziska poniewa偶 wszystkie kijki z pazurem jakie w sklepach widzia艂em s膮 d艂ugo艣ci w granicach 2.00 m a dla mnie to troche za kr贸tkie jak na brzeg).
My艣la艂em te偶 o kupieniu samego multika i u偶ywaniu go na mojej dotychczasowej spinningowej w臋dce ( w moim przypadku 2.70 m, bez pazura ). Co my艣licie o takim rozwi膮zaniu? czy ma to jki艣 sens?? Prosi艂bym o porad臋 w obydwu sprawach apropo kijka i multika.
Pozdrawiam. ;)

#2 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 post贸w
  • LokalizacjaBolenie nad Wis艂膮

Napisano 15 luty 2008 - 23:23

Kolego na pocz膮tku radz臋 troszke poczyta膰 gdzie wstawi膰 taki temat, bo z pewno艣ci膮 powinien on si臋 znale偶艣膰 w dziale Baitcasting i tak du偶o szybciej otrzyma艂by艣 odpowiedz. Pozdrawiam Redzi

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18596 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2008 - 09:16

@gringo,


1. zapomnij o uzywaniu multiplikatora z wedka spinningowa.
2. z tego co piszesz wnosze ze w Twoim przypadku praktyczniejsze bedzie lowienie na spinning
3. casting to piekna metoda i warto jej sie nauczyc. Jednak widac ze musisz jeszcze troche poczytac co i jak - polecam artykuly na stronie glownej. Mozesz tez przyjsc na comiesieczne spotkanie w restauracji JERK na ul Twardej - najlblizsze pod koniec lutego, bedzie ogloszenie na forum ogolnym

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 post贸w
  • Lokalizacjainternet

Napisano 16 luty 2008 - 10:57

Podobnie jak przedm贸wcy uwa偶am, 偶e mo偶esz przejrze膰 artyku艂y o castingu zamieszczone na tym forum.
Co do d艂ugo艣ci, kt贸r膮 proponujesz to na Wis艂臋 jak znalaz艂. To szeroka rzeka. Nie wiem tylko gdzie b臋dziesz je藕dzi艂 na te ryby. Bo je偶eli poni偶ej Warszawy to tam jest cholera jeszcze szerzej i d艂ugo艣膰 kila trzeba by przemy艣le膰. W parku szcz臋艣liwickim na tym stawku to d艂ugo艣膰 mo偶e by膰 dowolna.
Poszukaj na miejscu jakiego艣 kolegi z forum do pierwszych rzut贸w. B臋dzie 艂atwiej.

pozdrawiam

#5 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 post贸w
  • LokalizacjaNad 艁eb膮
  • Imi臋:Bartosz

Napisano 16 luty 2008 - 12:32

Kolego na pocz膮tku radz臋 troszke poczyta膰 gdzie wstawi膰 taki temat, bo z pewno艣ci膮 powinien on si臋 znale偶艣膰 w dziale Baitcasting i tak du偶o szybciej otrzyma艂by艣 odpowiedz. Pozdrawiam Redzi


Redzi jak nie masz nic do powiedzenia to sie nie odzywaj.
A przy okazji naucz sie czytac.

#6 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 post贸w

Napisano 16 luty 2008 - 12:37

艁owie w 100% tylko z brzegu na niewielkich stawach ( np. Szcz臋艣liwice w Warszawie nie wiem czy kto艣 zna :mellow: ) i troszeczke na Wi艣le,


Czesc @gringo

Gdzie jeszcze lowisz w wawie?
Lowisz na gliniankach kolo po艂czy艅skiej?

Sorry za OT

Pozdrawiam
Slider



#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 luty 2008 - 12:48

Wszystko co Friko, ale je艣li kurczowo trzymasz si臋 opcji 偶e im d艂u偶ej tym lepiej (cho膰 jak wiadomo liczy si臋 艣rednica :mellow: ) to s膮 np StCroix Wildriver - 8'6, ca艂kiem rozs膮dne w臋dki jak na pocz膮tek??

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 16 luty 2008 - 19:11

witaj na forum :D

tylko na tej stronie (1 strona forum baitcasting) znajdziesz co najmniej 6 postow o sprzecie dla poczatkujacych :D
w zasobach forum i w artykulach na stronie glownej kilkadziesiat :D