Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Restaffine Monster Boron 70M

blank restaffine

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 23 styczeń 2015 - 19:13

Przede wszystkim potrzebne jest mi info o realnym cw tych dwóch, do 25 i 33g. Jeśli jak w St.Croix ta wartość oznacza nie górną granicę a optymalny ciężar wabika, to wezmę ten lżejszy. Jeśli to jest absolutna góra, to muszę wziąć ten cięższy. Napisałem do Fishing Artu i czekam na odpowiedź, ale wszelkie sugestie tych, którzy łowią na któryś z tych kijów (albo oba) bardzo mile widziane. Przelotki już wiem, że nie powinny być alconite, bo są za ciężkie.

Ja łowie od ponad roku na vegtera 8'6"-20lb.,ale robiłem i zabierałem na ryby też 15lb. w tej dł.Różnica miedzy nimi jest taka ze 15lb, ma troszkę subtelniejszy szczyt i jest też bardziej zbieżna.Ugięcie przeniesione bardziej w stronę szczytu.CW. realne dla 20lb. to od np. wirowki nr.4-ok.8g, lub gumy 3" na główce 7g. tak minimalnie,do gumy 3' na 30g. tak na spokojnie.ja swoim rzucam nawet gumami na 40-50g,ale spokojnie i delikatnie...Czucie rewelka,reakcja piekielnie szybka z progresywnym,pięknym ugięciem.ja swój traktuje jako uniwersał który zastępuje mi 2 kije 15 i 20lb.Lowię na niego głównie szczupaki i sandacze+bolki na ciężko (RH12),a w Holandii (gdzie aktualnie przebywam) również duże 35-45cm okonie i o dziwo jest bardzo mało spadów


  • Jozi, Del Toro i Obcy lubią to

#82 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 23 styczeń 2015 - 19:29

@Wobi, łowimy podobnymi przynętami jeśli chodzi o dół, ale górą łowię lżej. Czasem na kopyto 4 Relaxa założę 20g ale to od wielkiego dzwonu, za to wtedy łowię agresywnie i chciałbym, by szczyt nie siadał. Zakładam też Lunatiki 5 i na główce 10g to jest około 30g razem. Zatem ten 15 lb może być za delikatny, nie? Podkreślam, że to ma być "uniwersał". Jakbym miał do tych cięższych brać inny kij, to cała koncepcja wydania takiej fury szmalu staje się bez sensu.
I tak pod wpływem jednej opinii decyzji od razu nie podejmę, ale doradź proszę.



#83 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 23 styczeń 2015 - 19:47

Myślę że 15lb. da spokojnie radę,ja swoim często łowię w NL na kopyta i cannibale 5" na główkach do 15g,lub na 6' i real eel 20cm na łbach do 10g


  • Obcy lubi to

#84 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:14

15lb to jest badyl i pała.. to specyficzy kij który nie każdemu podejdzie. Przed zakupem trzeba "obejrzeć"- koniecznie!  Moim zdaniem to kij pod blachy, i wiry. Gumy, to na głowach od 20 g, do agresywnego podbijania może to i dobre.. a zacznijmy od tego że to ciężkie i nieporęczne.. Wędka powyżej 2,75 to Panie.. trzeba dobrego młyna do niej..



#85 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:25

Mariusz pod gumy też jest ok,trzeba tylko trochę połowić i się przyzwyczaić bo borony to specyficzne blanki i rzeczywiście nie każdemu pasują... Waga,to fakt blank jest dość ciężki przez zawartość metalu,mój 2,6 waży po dobrym zbalansowaniu ok.185g.



#86 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:51

@Wobi, zatem ten 15lb ma u mnie pierwszeństwo, tak na 60% jego właśnie sobie sprawię. Chociaż @Jozi ma mocniejszego i też go chwali jako uniwersał, więc decyzja na razie jest podjęta, że Boron i że 8'6 długości. Dzięki!! :)



#87 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 styczeń 2015 - 22:02

@Wobi, zatem ten 15lb ma u mnie pierwszeństwo, tak na 60% jego właśnie sobie sprawię. Chociaż @Jozi ma mocniejszego i też go chwali jako uniwersał, więc decyzja na razie jest podjęta, że Boron i że 8'6 długości. Dzięki!! :)

 

Kup sobie nano wesje, sa lzejsze.


  • Obcy lubi to

#88 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 23 styczeń 2015 - 22:31

Kup sobie nano wesje, sa lzejsze.

Któryś z nich?

SS8615-2N 8'6” 5-15lb 5-25g 1,6 11,8 1120,00

SS8620-2N 8'6” 7-20lb 7-33g 1,8 12,5 1155,00

Raczej tak zrobię. A ta grubość szczytówki i dolnika przekłada się w sposób pozytywny albo negatywny na coś prócz samej wagi? Zmienia coś w akcji itp?

 



#89 OFFLINE   thor13

thor13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 22:39

Przepraszam że się wtrącę, zrób sobie na zamówienie borona 17lb :)  i będziesz miał złoty środek


  • Obcy lubi to

#90 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 23 styczeń 2015 - 22:49

Przepraszam że się wtrącę, zrób sobie na zamówienie borona 17lb :)  i będziesz miał złoty środek

No.... ale nie widzę takiego na liście. A jeśli mogą specjalnie dla mnie takiego wyprodukować to i tak na to nie pójdę. Jeszcze nigdy nie miałem wędki z wysokiej półki, a już mam cudaczyć? :) Kupię coś typowego, czym wiele osób już łowi ło.



#91 OFFLINE   thor13

thor13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 23:04

na zamówienie było robionych sporo boronów 17lb i to dla kolegów z forum  :)



#92 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 styczeń 2015 - 00:12

Przepraszam że się wtrącę, zrób sobie na zamówienie borona 17lb :)  i będziesz miał złoty środek

Ryzykowny zakup, było już o tych specjalnych zamówieniach. Niestety blanki nie zawsze wychodzą po dowinięciu dodatkowej maty jak by człowiek chciał. Lepiej coś standardowego.


  • Obcy lubi to

#93 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 styczeń 2015 - 01:01

Rafale @Obcy też mogę Ci polecić wersję nano. Ja co prawda mam armatę 25lb ale również będę zbierać na 15lb żeby ogarnęła 7-20g+gumiś 4" oraz 5" do 15g.  Tylko że u mnie jedynie króciaki :)


  • Obcy lubi to

#94 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 luty 2015 - 20:23

Zobaczysz jak już odbierzesz swoją nową wędę, że będzie bardzo niepozorna :D ale przy rzucaniu / braniu / holu ryby dopiero pokarze co potrafi :D

 

Pozdrawiam

 

Kij dotarł z Krakowa. Razem z CC 51S leży w łapie jak muchówka. Solidne wykonanie, design skromny jednak bardzo elegancki. Zasługa K. Zielińskiego, do końca miał wolną rękę, nie zawiódł. Na multik nawinięty nylon VARIVAS SUPER SOFT 8lb. Jak tylko dojdę do siebie (grypa od 4 tyg.) testy nad wodą, może nawet ryby...



#95 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 luty 2015 - 20:25

Kij dotarł z Krakowa. Razem z CC 51S leży w łapie jak muchówka. Solidne wykonanie, design skromny jednak bardzo elegancki. Zasługa K. Zielińskiego, do końca miał wolną rękę, nie zawiódł. Na multik nawinięty nylon VARIVAS SUPER SOFT 8lb. Jak tylko dojdę do siebie (grypa od 4 tyg.) testy nad wodą, może nawet ryby...

 

Andrzej dawaj fotki nowego patyka :) Chętnie zobaczymy ;) A wrażenie po testach opiszesz jak wyzdrowiejesz ;)



#96 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 luty 2015 - 20:36

Wszystko w swoim czasie, mam "kobyłę na tapecie", terminowa praca. Fotki dopiero jak się odrobię, wpadło kilka nowych ciekawych pozycji, będzie trzeba uzupełnić galerię na stronie. Boron bardzo mi się podoba i prosty... ;) Jak prosty to wadliwy...? :D


  • Karol Krause i Apioo lubią to

#97 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 luty 2015 - 20:41

Na pewno, boron musi być skrzywiony, takie już ma skrzywienie :D 
Zdrówka.



#98 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 luty 2015 - 07:05

Na pewno, boron musi być skrzywiony, takie już ma skrzywienie :D 
Zdrówka.

Pyk, kamyczek do ogródka :lol:  :lol:  :lol: .Są  też inne "pręty" skrzywione i nieźle sobie radzą :) .



#99 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 07 marzec 2015 - 23:03

Jeszcze dziewiczy, jeden i drugi...

 

 

 

09AAA_zpsa62vscg8.jpg



#100 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 13 marzec 2015 - 21:09

Ja byłem dziś na okoniach z Boronem 20lb, łowiłem ulubioną metodą na dropshota i po prostu bajka.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, restaffine