Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Restaffine Monster Boron 70M

blank restaffine

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:27

Andrzej jaki target , trout?

#42 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:54

Andrzej jaki target , trout?

Ty się chłopie zastanów co napisałeś.



#43 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 14 styczeń 2015 - 21:57

Widziałem już gości co tx ami łowią kropy? Komu kto zabroni? O ile wiem nie masz na imię Andrzej?

#44 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:33

Widziałem już gości co tx ami łowią kropy? Komu kto zabroni? O ile wiem nie masz na imię Andrzej?

Uważam, że wiele modeli "sandaczówek" spełnia się znakomicie, w połowie rybek w kropki.



#45 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:43

Już odpowiadam. Swego czasu kupiłem na giełdzie CC 51S z myślą o lekkim łowieniu. Rybki które mam pod nosem na chatce: okoń, szczupaczek ponad miarę, sandaczyk z łódki, raczej delikatnie. Zlecając nową muchówkę w Krakowie dostałem intratną propozycję na blank jak wyżej, szybka decyzja i kij w budowie. Machałem golasem z dowiązanym multikiem, fajnie leży w dłoni, dobrze przygina, powinien być przyjazny w łowieniu. Olek pstrągi u mnie to mucha... ;) Naczytałem się o boronach to i jest, teraz tylko cierpliwie czekać. Liczę, że ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami z kijem... :)

 

Potencjalne łowisko - zaparkowane łajby, pomosty, zatoki, trampkowe wędkowanie... :D

 

 

0021_zpsac8c459a.jpg

 

0022_zps3ce14a19.jpg

 

 



#46 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 14 styczeń 2015 - 22:48

Niedługo to będą specjalistyczne blanki do łowienia babek byczych w portach ;D



#47 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 14 styczeń 2015 - 23:02

Bycze są ale czy "babki"...

 

D-91_zpsaae8109a.jpg

 

 


  • Bartas93 i Obcy lubią to

#48 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 14 styczeń 2015 - 23:16

Bycze są ale czy "babki"...

 

D-91_zpsaae8109a.jpg

Amur...? :rolleyes:



#49 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 styczeń 2015 - 07:22

W rzeczy samej...


  • krystiano1981r lubi to

#50 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 15 styczeń 2015 - 08:42

Odświeżę temat. Mam w budowie kij na blanku Monster Boron 70ML - 2,13 m, 5-18 g. Kij robiony konkretnie pod multik CC 51S. Podpowie ktoś jak z ciężarem wyrzutu w realu, czułość, możliwości rzutowe, hol ryb - tzw. spady... Pozdrawiam / Andrzej.


Cześć
Ostatecznie to i Ja sobie ukręciłem wędę na tym blanku z tym, że mój opisany jest 214cm i cw 5 - 20 gram ;) No i jest spinnem :D
Ubrany w tytany jest dzięki temu bardzo szybki. Do tych banków to chyba innych przelotek bym nie zakładał ;)
Cw w realu waha się w granicach 4 - 23 gram.
Czucie fenomenalne ;)
Używany jedynie do połowów z pływadła na wodach stojących. Głównie łowię wtedy wahadłami i woblerami ;) sporadycznie gumka w opadzie.
Kijek naprawdę daje radę i jestem zadowolony.

#51 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 styczeń 2015 - 11:35

Cześć Sebastian.

 

Miałem ten blank w ręce nówka, była naklejka znamionowa nie pamiętam parametrów. Przed chwilą zasięgnąłem informacji u źródła, różnice w długości zależały od dostaw Japończyków, oni też opisywali blanki. To fajnie, że piszesz pozytywnie, wahadła będą podstawą arsenału dedykowanemu kijowi. Używasz mono czy plecionki, jakieś parametry, średnica... Kijek dostanie TOP komponenty zapewne i tytany, tutaj daję wolną rękę zbrojmistrzowi. Pozdrawiam / Andrzej.



#52 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 15 styczeń 2015 - 14:20

Używam pletki :) wtym momencie chyba PowerPro 10lb ;)

Przy ubieraniu tych blanków (boronowych) niektóre pracownie dają jedną przelotkę mniej :) Ma to służyć jeszcze większemu przyspieszeniu kija :) I tak na ten przykład coś w tym jest bo jednego Rastka 262cm mam tak ubranego i jest super :)

Zobaczysz jak już odbierzesz swoją nową wędę, że będzie bardzo niepozorna :D ale przy rzucaniu / braniu / holu ryby dopiero pokarze co potrafi :D

 

Pozdrawiam



#53 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 styczeń 2015 - 17:34

Używam pletki :) wtym momencie chyba PowerPro 10lb ;)

Przy ubieraniu tych blanków (boronowych) niektóre pracownie dają jedną przelotkę mniej :) Ma to służyć jeszcze większemu przyspieszeniu kija :) I tak na ten przykład coś w tym jest bo jednego Rastka 262cm mam tak ubranego i jest super :)

Zobaczysz jak już odbierzesz swoją nową wędę, że będzie bardzo niepozorna :D ale przy rzucaniu / braniu / holu ryby dopiero pokarze co potrafi :D

 

Pozdrawiam

 

Myślałem o mono 0,18 mm. Co do zbrojenia, tutaj całkowicie bazuję na wiedzy K.Z. i jego sugestiach. Z rybami, zaostrzyłeś mój apetyt, niebawem sprawdzę... Dzięki.



#54 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 15 styczeń 2015 - 18:54

Myślałem o mono 0,18 mm. Co do zbrojenia, tutaj całkowicie bazuję na wiedzy K.Z. i jego sugestiach. Z rybami, zaostrzyłeś mój apetyt, niebawem sprawdzę... Dzięki.

 

Czekam na opinię i opis wrażeń :)

Pozdro



#55 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 21 styczeń 2015 - 13:17

 .Monster Boron to póki co ponadczasowa produkcja i póki co nic lepszego nie wynaleziono :D .

Ja się nie czepiam, ja to wiem.

Jozi, nie wiem ki diabeł, ale mówi to expert, więc zabrzmiało interesująco. Możesz napisać coś więcej, podrzucić jakiś link? Rheinangler też chwali i jest twórcą.... 



#56 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5355 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 styczeń 2015 - 15:37

Rafał,- nie sugeruj się "nagłówkami" (do dziś nie wiem dlaczego mi "nadano" ten "tytuł" :lol:  :lol:  :lol: )

Wnikliwa rozmowa czy wymiana korespondencji z użytkownikiem (nie fotelowym) jakiejś wędki, porównanie warunków łowiska potrafi dużo już powiedzieć o skuteczności danego rozwiązania, ale nie każde narzędzie nawet najsprawniejsze i najpiękniejsze będzie Ci "leżało" i tu nic nie zastąpi tzw macanka a jeszcze lepiej połowienia domniemanym cudem ;) np na wspólnej wyprawie :)


  • Obcy lubi to

#57 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:08

Jozi, nie wiem ki diabeł, ale mówi to expert, więc zabrzmiało interesująco. Możesz napisać coś więcej, podrzucić jakiś link? Rheinangler też chwali i jest twórcą.... 

Przepuściłem kilka kijków przez ręce i czucie w boronie czy praca pod rybą jest nieporównywalna z kijami węglowymi.Mam takiego 7-30g i jest takim uniwersałem bo od 5g główki po 20g mogę zakładaćNie mam problemu jaki kij btrać nad wodę 12lb czy 17lb.Tu mam 2w1.


  • Obcy lubi to

#58 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:35

Artur, skromność rzecz piękna, ale równie piękna rada, jaki kij wybrać :) Pewnie, że nie ma to jak pomacać, sprawdzić nad wodą, ale są milion siedemset dwadzieścia dwa modele wędek, więc dobrze najpierw poradzić się kogoś ogarniętego, co macać, więc się nie migaj tylko gadaj :P :)

Jozi, guglałem już (Ciebie też wyguglałem) i jestem w trakcie czytania tematu o Fishing Arcie. 72 strony to trochę jest, ale ten kij to podobno naprawdę coś wartego uwagi, a parametry, które przytoczyłeś są chyba dla mnie. Tylko wyczytałem, że jest cięższy od innych.
Pewnie go sobie nie sprawię, bo jakoś mniej tchórzę przed znanymi nazwami, a mam wydać kwotę dla mnie dużą - ale od nowo nabytej wiedzy może jakimś cudem nie dostanę wysypki. Dzięki :)



#59 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:56

Jozi, guglałem już (Ciebie też wyguglałem) i jestem w trakcie czytania tematu o Fishing Arcie. 72 strony to trochę jest, ale ten kij to podobno naprawdę coś wartego uwagi, a parametry, które przytoczyłeś są chyba dla mnie. Tylko wyczytałem, że jest cięższy od innych.
Pewnie go sobie nie sprawię, bo jakoś mniej tchórzę przed znanymi nazwami, a mam wydać kwotę dla mnie dużą - ale od nowo nabytej wiedzy może jakimś cudem nie dostanę wysypki. Dzięki :)

Spoko, wszystko przed Tobą, testy różnych patyków, aż przyjdzie czas, że dojrzejesz do decyzji sprzedasz 2-3 kije dopłacisz jeszcze kilka stówek i kupisz ten jeden :)


  • Obcy lubi to

#60 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 21 styczeń 2015 - 19:22

Nie będę sprzedawał, nie są wiele warte używane, a nowe nie były najdroższe, dużo nie jedzą, niech sobie leżą :)
Postanowiłem wydać nawet powyżej 1500 i bez przesady, jak ma to być kij na lata to raz kiedyś można sobie pozwolić. 2.6 metra by mi pasował i tak z 15 lb żeby w razie czego za bardzo nie umordować suma (taki prawdziwy to mnie wciągnie do wody razem z tym 15 lb, ale takie kilkunastokilogramowe mi się trafiały i za bardzo je męczyłem na moim sprzęcie, bolało serce jaki był umordowany, a jego pewnie wszystko).
Strzelaj konkretny model!







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, restaffine

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych