Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4098 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 17 maj 2015 - 19:32

Dzisiaj kilkanaście rybek najwięcej wzdręg, kilka kleników i okonków. Microjigi zrobione przeze mnie okazały się skuteczne. Wypróbowałem przynęt ważących max 0,5 g. Rybki brały z opadu. W sumie to mój 3 wypad na białoryb i cieszę się z każdej rybki.

Załączone pliki


  • Kuballa44 lubi to

#702 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 maj 2015 - 19:51

A u mnie jak zwykle nie udało się skusić żadnej rybki, mimo że wczoraj na wieczór woda aż się gotowała. Już sam nie wiem gdzie szukać sposobu na nie... Tak się zastanawiam, że może problem wynikać z dość małej przezroczystości wody w której łowię. Jest to około pół metra i może ryby po prostu nie widzą mojej przynęty? Muszę nabyć główki wolframowe i na nich coś ukręcę, zawsze jakiś błysk światła z główki się rozproszy i może coś w końcu uda się złapać...

#703 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 17 maj 2015 - 20:35

A u mnie jak zwykle nie udało się skusić żadnej rybki, mimo że wczoraj na wieczór woda aż się gotowała. Już sam nie wiem gdzie szukać sposobu na nie... Tak się zastanawiam, że może problem wynikać z dość małej przezroczystości wody w której łowię. Jest to około pół metra i może ryby po prostu nie widzą mojej przynęty? Muszę nabyć główki wolframowe i na nich coś ukręcę, zawsze jakiś błysk światła z główki się rozproszy i może coś w końcu uda się złapać...

Być może problemem było właśnie to że ''woda się gotowała'' od trących się ryb,które nie były zainteresowane pożywianiem się,tylko ''robieniem roboty''.


  • kokosz77 i Paweł R. lubią to

#704 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 18 maj 2015 - 07:30

A u mnie jak zwykle nie udało się skusić żadnej rybki, mimo że wczoraj na wieczór woda aż się gotowała. Już sam nie wiem gdzie szukać sposobu na nie... Tak się zastanawiam, że może problem wynikać z dość małej przezroczystości wody w której łowię. Jest to około pół metra i może ryby po prostu nie widzą mojej przynęty? Muszę nabyć główki wolframowe i na nich coś ukręcę, zawsze jakiś błysk światła z główki się rozproszy i może coś w końcu uda się złapać...

Spróbuj na najlżejsze mikrusy. Ja ostatnio zaczynałem od przynęty ok 1 g. Brania były sporadyczne, po założeniu siersciucha z dociętą jeżynką (Waga ok 0,5 g), która skutecznie spowalniała opad przynęty przyniósł świetny efekt. Brań było naprawdę bardzo dużo i co za tym idzie ryb również. Nie wiem czy u Ciebie to pomoże, u mnie tak było. Trzeba próbować, jak raz załapiesz to będzie już tylko lepiej, Powodzenia :)



#705 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 18 maj 2015 - 10:36

Próbowałem na to co sam ukręciłem, na poprzedniej stronie wrzuciłem fotki. Myślę, że lżej już raczej ciężko będzie zejść. Waga przynęt 0,4g, zasięg rzutu 10-15m, żyłka 0,10, próbowałem prowadzić z dna i przy powierzchni. Ale się nie poddaję i zamawiam główki wolframowe, może na świecidełko się skuszą.
Co do trących się ryb, to nie wiem. W sumie nie wiem jak to wygląda, ale z tego co na YT widziałem to zwykle przy samym brzegu rybki się trą. Poza tym teraz już chyba tarło się pokończyło, ale tak jak mówiłem nie znam się i mogę się mylić. U mnie zresztą i tak byłoby niewiele widać, ze względu na dużą mętność wody.

#706 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 18 maj 2015 - 16:55

Próbowałem na to co sam ukręciłem, na poprzedniej stronie wrzuciłem fotki. Myślę, że lżej już raczej ciężko będzie zejść. Waga przynęt 0,4g, zasięg rzutu 10-15m, żyłka 0,10, próbowałem prowadzić z dna i przy powierzchni. Ale się nie poddaję i zamawiam główki wolframowe, może na świecidełko się skuszą.
Co do trących się ryb, to nie wiem. W sumie nie wiem jak to wygląda, ale z tego co na YT widziałem to zwykle przy samym brzegu rybki się trą. Poza tym teraz już chyba tarło się pokończyło, ale tak jak mówiłem nie znam się i mogę się mylić. U mnie zresztą i tak byłoby niewiele widać, ze względu na dużą mętność wody.

Ja też ichtiologiem nie jestem,jak ryby ''rajcują'' przy powierzchni i wyraznie nie pobierają pokarmu (oczkują zbierają czegoś zaraz pod lub z powierzchni wody ) to raczej mają ''bzykanko''.Ja kilka razy obserwowałem tarło białorybu,to o ile leszcze ''podczas'' o mało nie wyłaziły na brzeg i tłukły sie tuż pod nogami,to wzdręgi zawsze minimum 15m od brzegu na granicy pasa trzcin,o karpiach już nie wspomne,które działały w wysokich trzcinach robiąc chałas jak by ''chłop chłopa topił'' :D .


  • Ohios lubi to

#707 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 18 maj 2015 - 17:20

Dzisiaj drugie podejście do strumyczka,pogoda kiepska (zimno i pochmurnie),ale coś tam się działo.Dzisiaj rządziły ''pedałki'' na hakach 14,spadów dużo mniej,ale za to praktycznie wszystkie brania bardzo delikatne (widoczne tylko na żyłce jako delikatne zatrzymania dryfu przynęty).Zdjęcia dzisiaj tylko ''pyszczków'' bo płotki strasznie nażarte,a ja nie zabrałem niczego do wycierania rąk,czasami trawy wokoło brakowało :D .

 

Załączony plik  DSC01324.JPG   41,5 KB   30 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01325.JPG   37,92 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01326.JPG   48,46 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01328.JPG   45,2 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01329.JPG   42,83 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01331.JPG   46,76 KB   9 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01332.JPG   41,33 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01333.JPG   46,09 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01334.JPG   46,57 KB   14 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC01335.JPG   47,21 KB   13 Ilość pobrań

 

Teraz mam zamiar odwiedzić drugi ciurek pod drugiej stronie jeziora tym razem wpływający do niego.Jeszcze nad nim nie byłem,jedynie przywałem na przywadle po 5ha stawie z którego wypływa,ale to już raczej wyprawa rowerowa.


  • Kuballa44 lubi to

#708 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 18 maj 2015 - 17:38

@ezehiel mam pytanie. Jak prowadzisz jiga w przypadku karasia. Czy to bardzo wolne "szuranie" po dnie, czy powolny opad, czy może jakieś drobniutkie "podskoki"? Bo karasia jeszcze nie złowiłem :(

Karaś atakował przy opadzie w toni.
Przynęty staram się prowadzić skokami zaraz po wejściu w wodę, oczywiście nie jest to guma by szarpać tylko delikatnie animuje przynęte.

#709 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 maj 2015 - 19:26

a to moje pierwsze maluchy jak narazie na koncie mają same okonki 

Załączony plik  IMAG0061.jpg   50,63 KB   11 Ilość pobrań



#710 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 maj 2015 - 06:43

Panowie jakiś mijaszek do mikro możecie polecić taki na początek powiedzmy do 200pln??

Bo coś takiego znalazłem:

 

http://olx.pl/oferta...html#6c8b271404


Użytkownik Qcyk edytował ten post 19 maj 2015 - 06:50


#711 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 19 maj 2015 - 06:59

Daniel może mhx s781 1-6g

#712 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 19 maj 2015 - 07:17

Ja osobiście nie rozumiem fenomenu mikrosa. Delikatną wklejka połączona z dolnikiem grubości wałka do ciasta. Ale to nie ten temat.
Od siebie mogę podpowiedzieć parabellum 0-5g. Sam mam teraz model do 7g i spisuje się na prawdę dobrze na okonkach, a i bialoryb sa się postraszyć. Zmienię teraz właśnie na ten do 5g żeby był jeszcze delikatniejszy.
  • Alexspin lubi to

#713 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 maj 2015 - 07:17

a jak to wygląda cenowo bo coś mi alledrogo nie hula i nie mogę odszukać...  :/ Parabellum już znalazłem. Trzeba się będzie zastanowić :)


Użytkownik Qcyk edytował ten post 19 maj 2015 - 07:20


#714 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 19 maj 2015 - 07:51

Na prawdę polecam. Sporo osób szuka i jeszcze więcej chwali. Ja teraz zmienię na ten do 5g, a jak trafi się okazja (ostatnio był za 100zł) to wezme na zapas jeszcze drugiego do 7g :D

#715 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 maj 2015 - 07:57

Na prawdę polecam. Sporo osób szuka i jeszcze więcej chwali. Ja teraz zmienię na ten do 5g, a jak trafi się okazja (ostatnio był za 100zł) to wezme na zapas jeszcze drugiego do 7g :D

Nie trzeba mnie namawiać długo jeżeli chodzi o sprzęt wędkarski. A spróbować tej metody muszę bo się uduszę:D


  • G_rzegorz lubi to

#716 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 19 maj 2015 - 07:58

Bierz parabelum będziesz zadowolony , konger faktychnie sam szczyt pracuje.

#717 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 19 maj 2015 - 08:26

Nie chodzi o namawianie. Każdy łowi jak lubi ale jak łowię poproszkami czy wobkami do 2g to chcę łowić lekko i czuc rybę. Mikros ma blank którego na kolanie nie zegniesz. Najmocniejsze moje wędki są ciensze w dolniku niż ta pała więc nie widzę sensu paproszenia tą wędką ;p

#718 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 19 maj 2015 - 17:00

Ja też mam Parabellum, ale  w wersji 3-16g, przyjemny kijek. Do mikro mam savage gear'a troutizimo 0-7g. Naprawdę wędeczka daje radę, a hol jest mega pewny i bardzo przyjemny :) Nie machałem wersją do 5g, ale pod mikro powinna być jak najbardziej ok.



#719 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 19 maj 2015 - 17:01

Ja łowie kongerem arcusem do 10 g , przy dolniku grubszy niż moje szczupakówki. Łowi sie w miare  fajnie, mogło by być przyjemniej , cieniej, lżej , czulej ale  ta wedka ma jedną extra cechę , ze jak zatnę karasia na 2 kg w zaczepach to  nie bede piszczał . Ma na tyle mocy ze spokojnie , nawet w miarę siłowo go podholuję , a i na tyle amortyzacji ze zrobię to przy żyłce 0.14, 0.16mm.



#720 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 19 maj 2015 - 17:26

Łowisz 0.16 na micro jiga jak to lata.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych