Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4098 odpowiedzi w tym temacie

#721 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 19 maj 2015 - 17:35

Na 10 - 12m poleci , kij  ma 270cm :) . Ale nie raz łowienie nie wymaga dalekich rzutów . Gdy łowię na upatrzonego ,  i w dużych gałęziach , zaczepach, kanarach to 0.16 można spokojnie używać.



#722 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 19 maj 2015 - 19:51

Dzisiaj drugie podejście do strumyczka,pogoda kiepska (zimno i pochmurnie),ale coś tam się działo.Dzisiaj rządziły ''pedałki'' na hakach 14,spadów dużo mniej,ale za to praktycznie wszystkie brania bardzo delikatne (widoczne tylko na żyłce jako delikatne zatrzymania dryfu przynęty).Zdjęcia dzisiaj tylko ''pyszczków'' bo płotki strasznie nażarte,a ja nie zabrałem niczego do wycierania rąk,czasami trawy wokoło brakowało :D .

 

attachicon.gifDSC01324.JPG

attachicon.gifDSC01325.JPG

attachicon.gifDSC01326.JPG

attachicon.gifDSC01328.JPG

attachicon.gifDSC01329.JPG

attachicon.gifDSC01331.JPG

attachicon.gifDSC01332.JPG

attachicon.gifDSC01333.JPG

attachicon.gifDSC01334.JPG

attachicon.gifDSC01335.JPG

 

Teraz mam zamiar odwiedzić drugi ciurek pod drugiej stronie jeziora tym razem wpływający do niego.Jeszcze nad nim nie byłem,jedynie przywałem na przywadle po 5ha stawie z którego wypływa,ale to już raczej wyprawa rowerowa.

W konia nas robisz, to ta sama. :D ;)
Ja nie mam szczęście do płotek. Wzdręgi, tak. Jazie, tak. Okonie, lin, tak. Płotka, tylko jedna. :D Czekam na lato, aż sie zaczną gromadzić przy pomostach, wtedy poćwiczę.
Tak sie zastanawiam nad tą parabelką do 5g. Czy to będzie duzo mniej czułe niż mój muchospinn.... BTw, mógłby ktoś podać grubość szczytu w wersji 7g?


  • Paavo lubi to

#723 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 maj 2015 - 19:55

Jeszcze jedno pytanie...jaka jest różnica między parabellum 0-5g UL a Parabellum 0-5g CC?? Na pewno cena ale co jeszcze?? :D



#724 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 maj 2015 - 19:57

Podobno CC ma lepsze (lżejsze) przelotki



#725 OFFLINE   rebowski12

rebowski12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań (Czerwonak)
  • Imię:Adam

Napisano 19 maj 2015 - 19:59

Mikros faktycznie ma bardzo sztywni i nie pracujący dolnik. Lepiej zachowuje się Elvis- miałem, zamieniłem na SG LRF do 5 g. Przy okoniu 35 cm, a to na razie największa wyjęta na niego ryba gnie się po rękojeść. 



#726 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2015 - 20:12

Do łowienia białorybu w poprzednim sezonie używałem kija z wklejką i oto takie moje spostrzeżenia:miałem dużo więcej spadów niż łowiąc na muchę (mam na myśli wzdręgi),większość ryb dostawała ''wścieklizny'' podczas cholu kotłując się wsciekle na powierzchni wody (na muchę 3-4 odjazdy i rybka grzecznie meldowała się pod nogami) co skutkowało tym ,że po jednej rybce musiałem odczekać 15-20 minut zanim stado znowu skupiło się na żerowaniu.Moim zdaniem stosowanie wędzisk wklejanych przy tej metodziemija się z celem z powodu akcji takiego wędziska (są to z natury szybkie kije,ze sztywnym dolnikiem),wędzisko muchowe z natury pełny parabolik,momentalnie ''męczyło'' rybę która w krótkim czasie spokojnie dała się docholować do brzegu,praktycznie nie zauważona przez resztę stada.Moja wypowiedz może sugerować,że do tej metody może się nadać tylko kijek na blanku muchowym i najlepiej z ''renomowanej'' pracowni,ale tak nie jest.Każdy,delikatny i wolniejszy kijek o parabolicznej akcji (mało pożądany w dzisiejszej dobie super-fastów) , będzię dużo lepszym rozwiązaniem od klasycznej ''wklejanki'',o tym każdy się przekona prędzej czy później jak trochę bardziej wsiąknie w ten temat.



#727 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2015 - 20:17

W konia nas robisz, to ta sama. :D ;)
Ja nie mam szczęście do płotek. Wzdręgi, tak. Jazie, tak. Okonie, lin, tak. Płotka, tylko jedna. :D Czekam na lato, aż sie zaczną gromadzić przy pomostach, wtedy poćwiczę.
Tak sie zastanawiam nad tą parabelką do 5g. Czy to będzie duzo mniej czułe niż mój muchospinn.... BTw, mógłby ktoś podać grubość szczytu w wersji 7g?

Fakt faktem ryby jednego sortu 20-22 cm,ale z 2m ciurka to już ''byki''.Tak nawiasem nie nie chciało by mi się ''kolczykować'' jednej płotki 10 różnymi przynętami.Nie jestem sadystą :) .

 

Ps.Co średnicy szczytu w muchówkach,to nie należą one do najcieńszych i normą jest tutaj 1,6mm w blankach o klasie 3-4,a nawet niższych.

 

Kuba ty tniesz jak jak Ci coś ''dzwoni'' na szytówce,bo jak ja mam takie ''efekty specjalne'' to zawsze na brzegu ląduje okonek.Brania z opadu to tylko po żyłce,tylko wzdęgi i duże płocie jak żerują przy dnie robią ''jeb'' i często już jest po po ptokach,leszczu natomiast ''łyknie'' i sobie stoi dalej,więc czasami nie wiesz czy to zaczep czy ryba.


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 19 maj 2015 - 20:32

  • Kuballa44 lubi to

#728 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 19 maj 2015 - 20:24

Pablovelloco, Zgodzę sie z tobą w 100%
Ostatnio wziąłem wklejanke zamiast swojego kijka...
Masakra i totalne nieporozumienie.
Zastanawiam się nad zakupem niskobudżetowego kija muchowego i przerobienia go pod mikrusy, myślę o jakimś #4.
Najchętniej jakby dorwać taki kijek na szkle...

Żałuję, że nie ma jak zdobyć stare blanki ATC, do takiego łowienia super.

#729 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 19 maj 2015 - 20:50

Panowie a Mikros w wersji Equs też jest taki kołek w dole? Bo blank już cieniutki ale cena nie ta :P Też się nie na da?Bo nie wiem czy będę w stanie przestawić się na takie kluseczki  :rolleyes:


Użytkownik Jammaey edytował ten post 19 maj 2015 - 20:50


#730 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2015 - 20:52

Pablovelloco, Zgodzę sie z tobą w 100%
Ostatnio wziąłem wklejanke zamiast swojego kijka...
Masakra i totalne nieporozumienie.
Zastanawiam się nad zakupem niskobudżetowego kija muchowego i przerobienia go pod mikrusy, myślę o jakimś #4.
Najchętniej jakby dorwać taki kijek na szkle...

Żałuję, że nie ma jak zdobyć stare blanki ATC, do takiego łowienia super.

Też miałem podobne zamiary zrobić spina na muchowym szklaku w klasie 4,ale odpuściłem.To blanki typowo do suchej muchy i nawet uzbrojone pod spina super lekko,tutaj paradoks będą za wolne.Ciężko rzucić normalnie ''za ucha'',gdy blank nawet podczas wolnego wymachu ''ładuje'' się od rękojesci.Węglowy blank będzie optymalnym rozwiazaniem.



#731 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2015 - 21:03

Panowie a Mikros w wersji Equs też jest taki kołek w dole? Bo blank już cieniutki ale cena nie ta :P Też się nie na da?Bo nie wiem czy będę w stanie przestawić się na takie kluseczki  :rolleyes:

Przerobiłem kijka wklejek i wszystkie mają podobną charakterystykę (pomimo różnego cw.),oprócz jednej,ale to kij 10' do 15g dedykowany do połowu pstągów na ''grunt'',pomimo wklejki pełny parabolik z ustępliwym dolnikiem.



#732 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 maj 2015 - 21:09

U mnie dzisiaj kicha tylko kilka okoni czasami skubneła ukleja.

Co do kijów zgodzę się z kolegami na wklejce dużo spadów, ja używam kija na blanku muchowym klasy 4 i nie wiem co to są spady



#733 OFFLINE   czkawa

czkawa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaPRZEMYŚL
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kobiałka

Napisano 19 maj 2015 - 21:39

@Jammaey, ja używam do takiego łowienia, właśnie Equsa Mikrosa i póki co nie zamierzam nic zmieniać.
  • kokosz77 lubi to

#734 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 19 maj 2015 - 21:39

Paweł, zupełnie tak samo miałem z linem jak z leszczem, myślałem że mikrus ugrzązł w moczarce, dopiero jak moczarka szarpneła łbem, to zobaczyłem ze to lin. :)
Idealnie opisałeś w jaki sposób bierze okonek.... Zacinam zawsze, bo ostatnio drgawka była jak przy 5 cm palczaku, a to sie okazał prawie 30 cm garbus. :D
Zastanawia mnie właśnie ten strzał. Miałem tak pare razy przy powolnym zwijaniu i przy opadzie. Ciekawi mnie czy to następuje jak rybka targa łbem czy co. Ale nigdy nie udało mi się takiego targnięcia własnie zaciąć :/

A, pytanie do userów którzy coś tam z rodbuildingiem mają... Da się blank, kij, przyspieszyć w jakiś sposób? Wędka na kropki dosłownie minimalnie jest za wolna. :P


Użytkownik Kuballa44 edytował ten post 19 maj 2015 - 21:42


#735 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 19 maj 2015 - 23:12

A, pytanie do userów którzy coś tam z rodbuildingiem mają... Da się blank, kij, przyspieszyć w jakiś sposób? Wędka na kropki dosłownie minimalnie jest za wolna. :P


Tak, powinno się dać przyspieszyć kij skracając go odpowiednio.
Uderz npmdo mekamila.

Przerobiłem kijka wklejek i wszystkie mają podobną charakterystykę (pomimo różnego cw.),oprócz jednej,ale to kij 10' do 15g dedykowany do połowu pstągów na ''grunt'',pomimo wklejki pełny parabolik z ustępliwym dolnikiem.


Pablo a co powiesz o kiju #5/#6?
Imho za sztywno...

#736 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 20 maj 2015 - 00:30

Również przerabiałem temat wklejki przy łowieniu jazi i wzdręg na mikrusy. Po zacięciu wzdręga bardzo często zaczyna się chlapać. W moim przypadku wyglądało to tak, że ryby naprawdę duże chlapną się raz przy zacince, a potem dają się w miarę spokojnie doprowadzić pod nogi i wtedy zaczyna się prawdziwa jazda, ale jeżeli masz kijek z progresywnym ugięciem, to zaczynasz się bawić, jeśli masz wklejanke to zabawa się kończy. Wklejka dała mi mnóstwo spadów, a ja z wypadu na wypad pogłębiałem znajomość łaciny ;) W wyniku czego zrezygnowałem z tego typu wędek podczas połowu wzdręg czy innego białorybu. Co nie oznacza, że wklejanki są złe. Są tacy, którzy nimi łowią białą rybe i sobie chwalą. Ja jednak wolę odczuwać pełną przyjemność podczas holu, którą daje mi wędka o akcji parabolicznej.



#737 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 maj 2015 - 01:05

A co z lrf 0-5g i 0,5-7g pracuje caly kij

#738 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 20 maj 2015 - 04:27

A co z lrf 0-5g i 0,5-7g pracuje caly kij

 Tu masz na filmie pokazane jak kij zachowuje się podczas holu.

 



#739 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 20 maj 2015 - 08:30

Ja mam mega pecha :( Wczoraj późnym wieczorem wróciłem z Krakowa, przygotowałem sprzęt i do łózka żeby rano poganiać wreszcie rybki. Skończyło się jak każdy mój powrót do domu - zlewa <_< drugie podejście po południu



#740 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 maj 2015 - 09:24

A, pytanie do userów którzy coś tam z rodbuildingiem mają... Da się blank, kij, przyspieszyć w jakiś sposób? Wędka na kropki dosłownie minimalnie jest za wolna. :P

Tak zmarszu to da radę przyszpieszyć seryjny kijek (może nie wiele,ale często to wystarczy),usuwając lakier z blanku (często jest go dużo ,co przy deliatnych kijach jest dla mnie nie porozumieniem) i wymieniając seryjne przelotki na lżejsze np. popularne druciaki PacBay Minima (ale to już się wiąże z jakimiś kosztami),no i oczywiście oszczędniej zalakierować omotki.Takie ''odchudzenie'' nawet o 1-3 gramy uzbrojenia wędziska daje bardzo fajne rezultaty.


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 20 maj 2015 - 09:31

  • Kuballa44 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych