Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

艁owienie bia艂orybu na spinning


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
4098 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 post贸w
  • LokalizacjaWawa
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:W.

Napisano 30 czerwiec 2015 - 19:03

@Ezehiel Coliber jest fajnym kijem. Ma jedna wade - strasznie delikatna wklejke. Juz dwa razy ja polamalem a naprawa jest kosztowna.

#1122 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 post贸w
  • Imi臋:K

Napisano 30 czerwiec 2015 - 21:15

By艂em dzi艣. Okoni sie o艂owi艂em jak g艂upi, srebrna mormycha z ochotk膮 wk艂adana w g臋sty dywan gr膮偶eli, w oczka po 10x10cm... Dwa trzy skoki z prawej na lew膮 i nagle mormyszka znika. :D 艁owienie dos艂ownie spod n贸g... Trafia艂y si臋 takie do 30 cm, kt贸re ju偶 ci臋zko by艂o wyrwa膰 z zielonki.
Popatrzy艂em za to na p艂ocie. Wydaj膮 si臋 nie zainteresowane mormyszk膮, cho膰 jedna uderzy艂a, ale mo偶e z 10cm mia艂a... Upar艂em si臋 zeby je 艂owi膰 celowo, mo偶e wynika to z faktu 偶e teraz gdy jest ciep艂o nie s膮 tak agresywne jak przed tar艂em?
Pawe艂, czy jak masz mo偶liwo艣膰 obserwacji brania, to leszcze normalnie p艂yn膮 za przyn臋t膮, czy raczej niezbyt ch臋tne?



#1123 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 post贸w
  • LokalizacjaKanta-H盲mee - Southern Finland
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 30 czerwiec 2015 - 22:29

By艂em dzi艣. Okoni sie o艂owi艂em jak g艂upi, srebrna mormycha z ochotk膮 wk艂adana w g臋sty dywan gr膮偶eli, w oczka po 10x10cm... Dwa trzy skoki z prawej na lew膮 i nagle mormyszka znika. :D 艁owienie dos艂ownie spod n贸g... Trafia艂y si臋 takie do 30 cm, kt贸re ju偶 ci臋zko by艂o wyrwa膰 z zielonki.
Popatrzy艂em za to na p艂ocie. Wydaj膮 si臋 nie zainteresowane mormyszk膮, cho膰 jedna uderzy艂a, ale mo偶e z 10cm mia艂a... Upar艂em si臋 zeby je 艂owi膰 celowo, mo偶e wynika to z faktu 偶e teraz gdy jest ciep艂o nie s膮 tak agresywne jak przed tar艂em?
Pawe艂, czy jak masz mo偶liwo艣膰 obserwacji brania, to leszcze normalnie p艂yn膮 za przyn臋t膮, czy raczej niezbyt ch臋tne?

Na p艂ytkiej wodzie leszcze ''popychaj膮'' dosy膰 偶wawo za przyn臋t膮,ale jak s膮 w towa偶ystwie np. wzdr臋g ,kt贸re pierwsze zauwa偶y艂y przyn臋t臋.Je艣li p艂ywaj膮 samotnie nie 偶eruj膮c (nie przystaj膮 nad dnem i w nim nie grzebi膮 :) ),to raczej tylko odprowadzaj膮 przyn臋t臋 na kr贸tkim odcinku i figa z makiem.Z wdr臋gami mam takie do艣wiadczenie du偶a przyn臋ta,du偶a wzdr臋ga.Tak jak dzisiaj,widzia艂em ma艂e wzdr臋gi kr臋c膮ce si臋 pod gr膮偶elami,rzuci艂em kilka metr贸w dalej i prowadz膮c przynet臋 zauwa偶y艂em widok podobny do ataku okoni czyli najwi臋ksza krasnopi贸ra zaatakowa艂a jiga,mniejsze tylko asystowa艂y z ty艂u.

 

Ostatnio tak bywa ,偶e du偶o wi臋cej si臋 ryb ''naogl膮dam'' ni偶 z艂apie,woda na jeziorze opad艂a,wiekszo艣膰 wi臋kszych ryb p艂ywa w miejscach nie dost臋pnych lub poza zasi臋giem rzutu,te kt贸re p艂ywaj膮 bli偶ej zazwyczaj nie s膮 zainteresowane ''od偶ywianiem'' si臋.Chyba pora popr贸bowa膰 co艣 z艂apa膰 brodz膮c lub z ''jednostki nawodnej'' ;) .


U偶ytkownik Paavo edytowa艂 ten post 30 czerwiec 2015 - 22:40


#1124 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 post贸w
  • Imi臋:Darek

Napisano 30 czerwiec 2015 - 22:34

U mnie niestety jeszcze 偶adnej rybki nie uda艂o si臋 przechytrzy膰, nie ma poj臋cia co robi臋 藕le. Niestety chyba w prowadzeniu przyn臋ty co艣 jest nie tak, bo czasami mam mo偶liwo艣膰 obserwowania jak p艂otki na przyk艂ad s膮 "zauroczone" przyn臋ta i j膮 pi臋knie odprowadzaj膮, natomiast na branie nie maj膮 ochoty. Dlatego dzisiaj zam贸wi艂em sobie ochotk臋 Berkeleya i na mormyszk臋 b臋d臋 nadziewa膰, mo偶e tak si臋 skusz膮. W ka偶dym razie niedawno zakupi艂em do tego celu much贸wk臋 Sigma Shakespeare #3 i naprawd臋 jestem zadowolony z jej pracy. Przyn臋ta 1 gramowa spokojnie leci na jakie艣 20, albo i wi臋cej metr贸w.

Mam jeszcze na oku ma艂膮 przer贸bk臋 w臋dki.... Poniewa偶 moja w臋dka to 4 sk艂ad i ka偶dy sk艂ad ma ok. 50cm, to mam zamiar zrobi膰 sobie ostatni sk艂ad z wklejki. Ostatnio zrobi艂em pr贸b臋 na sucho i przymocowa艂em t膮 wklejk臋 do w臋dziska za pomoc膮 ta艣my malarskiej i musz臋 przyzna膰, 偶e to b臋dzie chyba strza艂 w dziesi膮tk臋. Niestety nigdy nie grzeba艂em w w臋dkach, wi臋c musz臋 dobrze rozplanowa膰 ca艂膮 akcj臋. Ale sama opcja na dzie艅 dzisiejszy mi si臋 podoba, bo b臋d臋 wozi膰 w jednej tubie dwie ko艅c贸wki i u偶ywa膰 w zale偶no艣ci od potrzeb. Co z tego wyjdzie i czy b臋dzie to mia艂o sens, to si臋 oka偶e.



#1125 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 post贸w
  • Imi臋:K

Napisano 30 czerwiec 2015 - 22:46

Czyli wychodzi na to 偶e po艂owa sukcesu to ryby kt贸re s膮 namierzone okiem. :D \

Henri, i jak si臋 艂owi? Dolnik dorobi艂e艣, czy podczepi艂es po prostu m艂ynek spinningowy? Spr贸buj pokombinowac z kolorami mo偶e, ja kupilem te偶 atraktor za rad膮 Paw艂a, robote robi. :) Nazwy tylko niepomnym, bo naklejka zesz艂a... Ochotkowy w ka偶dym razie. :)
Spr贸buj mo偶e te偶 na korpusik od najmniejszych twisterk贸w, bez ogonka, wolniej opada, wiec mo偶e si臋 uda p艂otk臋 skusi膰. :)
 



#1126 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 post贸w
  • Imi臋:Darek

Napisano 30 czerwiec 2015 - 23:16

Czyli wychodzi na to 偶e po艂owa sukcesu to ryby kt贸re s膮 namierzone okiem. :D \

Henri, i jak si臋 艂owi? Dolnik dorobi艂e艣, czy podczepi艂es po prostu m艂ynek spinningowy? Spr贸buj pokombinowac z kolorami mo偶e, ja kupilem te偶 atraktor za rad膮 Paw艂a, robote robi. :) Nazwy tylko niepomnym, bo naklejka zesz艂a... Ochotkowy w ka偶dym razie. :)
Spr贸buj mo偶e te偶 na korpusik od najmniejszych twisterk贸w, bez ogonka, wolniej opada, wiec mo偶e si臋 uda p艂otk臋 skusi膰. :)
 

Szczerze m贸wi膮c, to jestem w szoku 偶e much贸wka ma tak膮 fajn膮 akcj臋. Nic nie przerabia艂em i podpi膮艂em m艂ynek spinningowy. Niestety je艣li chodzi o bia艂oryb, to nic nie powiem. Ale pr贸bowa艂em za boleniami spiritem porzuca膰, kt贸ry ma chyba 7, albo 8 gram i rzucanie tego jedn膮 r臋k膮, to czysta przyjemno艣膰. Niestety bole艅 nie chapn膮艂, ale zamiast tego szczupaczek 40 wzi膮艂 i bez 偶adnych problem贸w 艣ci膮gn膮艂em go do brzegu na 偶y艂ce 0,14. Nie ba艂em si臋 grubo艣ci, bo 艂owi臋 na niedu偶ej zapor贸wce i 偶adnych zawad tam nie ma.

 

Wracaj膮c do bia艂orybu, to sam korpus jaki艣 czas temu pr贸bowa艂em, mo偶e zn贸w musz臋 spr贸bowa膰. Co do atraktora to Paavo kiedy艣 wspomina艂 o tym, czy te偶 tego u偶ywasz?

http://www.decathlon...id_8297163.html


  • Kuballa44 lubi to

#1127 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 post贸w
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imi臋:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 01 lipiec 2015 - 08:07

Mormyszki dadza rade , mala uwaga low nimi na plytszej wodzie , ja prowadze tak 2 podbicia i kr贸tki opad i bzdrega  lub kr膮pik musi usiasc :D


  • Kuballa44 i Henri lubi膮 to

#1128 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 post贸w
  • LokalizacjaKanta-H盲mee - Southern Finland
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 01 lipiec 2015 - 16:07

Dzisiaj znowu zabawa z wzdr臋gami,chocia偶 3 razy mia艂em szczupaka na kiju i tylko jeden znajaz艂 si臋 na brzegu.Pierwszy mia艂 ponad 50 cm i niestety robi艂 z moim kijkiem co chcia艂,dwa razy dokr臋ca艂em chamulec aby go wyci膮gn膮膰 spod zwalonego drzewa,przy kiju wygi臋tym po sam膮 r臋koje艣膰.Ostatecznie spad艂 (jig na haku bezzadziorowym) pod samymi nogami opl膮tuj膮 jiga wok贸艂 trzciny.Drugi 35cm klusek da艂 si臋 wycholowa膰 pomimo g艂臋boko zjedzonej przyn臋ty,ostatni mia艂 ciutk臋 powy偶ej 45cm i widzia艂em jego atak,lecz za s艂abo zaci膮艂em i tylko kilka sekund by艂 na haku.Wzdr臋gi 艂owi艂em w dw贸ch miejscach: na ciurku i w spokojnej zatoczce na jeziorze i  jedna rzecz mnie zdziwi艂a,rybki z ciurka s膮 ju偶 po tarle,a te z jeziora nadal s膮 w trakcie,chocia偶 te 2 miejca s膮 oddalone od siebie max 400m.Jak zwylke ostatnio du偶e leszcze mog艂em tylko sobie poogl膮da膰.

 

Za艂膮czony plik  WP_20150701_14_02_47_Pro.jpg   81,84 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅 Za艂膮czony plik  WP_20150701_14_36_26_Pro.jpg   88,46 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  WP_20150701_14_46_30_Pro.jpg   80,53 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅 Za艂膮czony plik  WP_20150701_15_18_26_Pro.jpg   83,68 KB   28 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  WP_20150701_15_18_26_Pro.jpg   83,68 KB   28 Ilo艣膰 pobra艅 Za艂膮czony plik  WP_20150701_15_29_42_Pro.jpg   59,08 KB   18 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  WP_20150701_15_44_16_Pro.jpg   49,69 KB   18 Ilo艣膰 pobra艅



#1129 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 post贸w
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imi臋:Marcin

Napisano 01 lipiec 2015 - 16:21

@Ezehiel Coliber jest fajnym kijem. Ma jedna wade - strasznie delikatna wklejke. Juz dwa razy ja polamalem a naprawa jest kosztowna.

Ma jeszcze jedn膮 wad臋...
Cena.

Wol臋 sonika, sg lrf lub pezon&Mitchell.
Teraz jednak brak kasy.
Jutro musz臋 swojego paladin River raid w ko艅cu wys艂a膰 do serwisu

Wys艂ane z mojego HTC One_M8 przy u偶yciu Tapatalka

#1130 OFFLINE   jackie01

jackie01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 post贸w
  • Lokalizacja艣wi臋tokrzyskie
  • Imi臋:Jacek

Napisano 01 lipiec 2015 - 20:17

Dzis przyszed艂 kijek do UL. Kr贸tki wypad nad wode tak z biegu i... kijek rozdziewiczony. Siad艂 kr膮pik na mikrojiga, maly okonek i waleczny szczup艂y kt贸ry juz ladnie tanczy艂 na SG Parabellum ;)

 

Za艂膮czony plik  20150701_174032_resized.jpg   115,84 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅


U偶ytkownik jackie01 edytowa艂 ten post 01 lipiec 2015 - 20:17

  • Pride lubi to

#1131 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 post贸w
  • LokalizacjaBug / Wis艂a
  • Imi臋:Daniel

Napisano 01 lipiec 2015 - 20:53

Graty!! Jak Parabellum 0-5g to przep艂aci艂e艣 ;)


  • G_rzegorz lubi to

#1132 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 802 post贸w
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 01 lipiec 2015 - 21:51

I 艣ci膮gnij t膮 folie bo Ci korek ,,zgnije,, pozdr. :)


  • j-23 i Qcyk lubi膮 to

#1133 OFFLINE   jackie01

jackie01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 post贸w
  • Lokalizacja艣wi臋tokrzyskie
  • Imi臋:Jacek

Napisano 01 lipiec 2015 - 21:56

Sciagne sciagne, wedka byla jeszcze ciepla prosto od kuriera ;)



#1134 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 post贸w
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imi臋:Grzegorz

Napisano 01 lipiec 2015 - 22:05

Jak reklamowa艂em LRF'a to go艣膰 w sklepie stwierdzi艂, 偶e szkoda, 偶e folii na korku nie ma bo by od r臋ki wymieni艂 :P  a tak musia艂a jecha膰 do serwisu...

Oczywi艣cie nie namawiam do 艂owienia z foli膮 ale za tym pierwszym razem wybaczy膰 mo偶na ;)



#1135 OFFLINE   Makimek

Makimek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 post贸w
  • LokalizacjaDolno艣l膮skie
  • Imi臋:Marcin

Napisano 01 lipiec 2015 - 23:31

,

#1136 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 post贸w
  • LokalizacjaKanta-H盲mee - Southern Finland
  • Imi臋:Pawe艂

Napisano 02 lipiec 2015 - 18:02

Blank Matagi Super Big Pond i reszta duperklock贸w zam贸wiona,mam tylko nadziej臋,偶e jeszcze po艂owi臋 na niego w tym roku... ;) .

 

Dla os艂ody dzisiejszy kr膮pik z ''bulionu''...lato dotar艂o do wiking贸w...i teraz piecze,chyba zmienie pory dnia do po艂owu,na p贸藕no wieczorne...

Za艂膮czone pliki


  • Kuballa44 lubi to

#1137 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1794 post贸w
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 02 lipiec 2015 - 19:05

Czyli wychodzi na to 偶e po艂owa sukcesu to ryby kt贸re s膮 namierzone okiem. :D \

Henri, i jak si臋 艂owi? Dolnik dorobi艂e艣, czy podczepi艂es po prostu m艂ynek spinningowy? Spr贸buj pokombinowac z kolorami mo偶e, ja kupilem te偶 atraktor za rad膮 Paw艂a, robote robi. :) Nazwy tylko niepomnym, bo naklejka zesz艂a... Ochotkowy w ka偶dym razie. :)
Spr贸buj mo偶e te偶 na korpusik od najmniejszych twisterk贸w, bez ogonka, wolniej opada, wiec mo偶e si臋 uda p艂otk臋 skusi膰. :)
 

Co艣 w tym stylu. Ostatnio moje dzieci namierzy艂y stado 艂adnych kleni przy karmieniu kaczek. Pierwsze ju偶 zasmakowa艂y jig贸w ale 艂apanie jest niewskazane bo w mie艣cie i jak zauwa偶膮 nieodpowiednie osoby to pewne 偶e ryby trafi膮 na patelnie. Takie po 35-40 cm wszystkie jeden rocznik oko艂o 20-30 sztuk. Cho膰 jeszcze  raz si臋 skusz臋 bo 艂apanie pierwsza klasa.


  • Kuballa44 lubi to

#1138 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 post贸w
  • LokalizacjaNowa D臋ba
  • Imi臋:Maciek

Napisano 02 lipiec 2015 - 20:33

Ostatnio mia艂em okazj臋 po raz kolejny po艂owi膰 pstr膮g贸w i lipieni. Pstr膮gi niestety w wi臋kszo艣ci drobne, ale trafi艂 si臋 fajny lipionek. Zwa偶aj膮c na to, 偶e by艂 bardzo niski poziom wody nie by艂o najgorzej :)

 

19360189955_a4c2a32a6a_c.jpg

 

18739559183_2d6e42842a_c.jpg

 

 



#1139 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 post贸w
  • Imi臋:K

Napisano 02 lipiec 2015 - 20:55

@Maciek, w czym tkwi fakt, ze Twoje fotki s膮 takie 艣wietne? Napatrze膰 si臋 nie mog臋....
@Andru, racja, mnie niestety podpatrzyli w jednym takim 艂owisku i teraz nie mam po co tam chodzi膰. Przykre.
Hehe, weekend idzie. Rybki! :)



#1140 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 post贸w
  • LokalizacjaNowa D臋ba
  • Imi臋:Maciek

Napisano 02 lipiec 2015 - 21:15

@Maciek, w czym tkwi fakt, ze Twoje fotki s膮 takie 艣wietne? Napatrze膰 si臋 nie mog臋....
 

Hehehe dzi臋ki, ciesz臋 si臋, 偶e si臋 podobaj膮 :) Zagi膮艂e艣 mnie tym pytaniem Kuba ... przyznam szczerze, 偶e troch臋 si臋 interesuje fotografi膮. Ca艂kowicie amatorsko bo i sprz臋t typowo amatorski, ale jakie艣 podstawy je艣li chodzi o tematyk臋 fotografii ogarn膮艂em. Wa偶na jest kompozycja zdj臋cia, to jak umie艣cimy i skadrujemy obiekt oraz co za nim si臋 znajduje, ma to istotny wp艂yw na ostateczny wygl膮d zdj. Dodatkowo dochodzi do tego odpowiednie ustawienie aparatu. Czasami celowo rozmywamy t艂o poprzez otwarcie przys艂ony bo to co jest z ty艂u nie koniecznie nas interesuje. Wtedy fajnie wyodr臋bniamy fotografowany obiekt z ca艂o艣ci zdj. i przez to go podkre艣lamy. A na samym ko艅cu obr贸bka. Ja zapisuje zdj. w formacie RAW, taki format daje bardzo du偶e mo偶liwo艣ci je艣li chodzi o edycj臋 zdj臋膰. Oczywi艣cie czasami wystarczy troszk臋 szcz臋艣cia i jest super zdj. Nie ma sensu przetrzymywa膰 na si艂臋 ryb poza ich naturalnym 艣rodowiskiem tylko po to 偶eby zrobi膰 zdj. Dlatego warto wiedzie膰 jak do tego podej艣膰 wtedy robisz zdj. z automatu bez niepotrzebnej szkody dla ryb :)

 

@Paavo  du偶e leszcze mog艂e艣 sobie tylko poogl膮da膰, ale za to wzdr臋gi pi臋kne wytarmoli艂e艣 !!! Teraz b臋d膮 mia艂 troszk臋 wi臋cej czasu wi臋c trzeba b臋dzie odwiedzi膰 wzdr臋gowe rewiry ;)


U偶ytkownik pawlikowski edytowa艂 ten post 02 lipiec 2015 - 21:31





U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 3

0 u偶ytkownik贸w, 3 go艣ci, 0 anonimowych