Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4098 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:50

Kuballa te jigi są zbyt bogate..
Owady w naturze są biedniejsze.

Popatrz na muszki.
Prostota

Załączony plik  uploadfromtaptalk1437410918820.jpg   89,53 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  uploadfromtaptalk1437410934492.jpg   77,86 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  uploadfromtaptalk1437410952338.jpg   51,6 KB   18 Ilość pobrań
  • Hesher i Alexspin lubią to

#1242 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 lipiec 2015 - 18:58


 

Kuballa te jigi są zbyt bogate..
Owady w naturze są biedniejsze.

Popatrz na muszki.
Prostota

attachicon.gifFB_IMG_1437284702362.jpgattachicon.gifFB_IMG_1436151596043.jpgattachicon.gifFB_IMG_1436151497996.jpg

W jakiś sposób to też potwierdzę,w poprzednim sezonie robiłem jigi wzorując się na tych z różnych sklepów internetowych (czyli bardzo bogate w materiały w dosyć krzykliwych kolorach),efekty były opłakane... :wacko: .W tym sezonie postawiłem na prostotę w stonowanych kolorach i jakieś efekty są,po drugie rwę tego do ''pierona'' i jak bym miał kręcić 10 jigów przez 4 godziny to by mnie krew zalała na rybach.

 

Pamiętam ponad 12 lat temu gdy latając za pstrągami na Wieprzu z muchówką (oczywiście tego dnia nic się nie działo <_< ),odkryłem niedużą gliniankę pełną karasi i płoci,rybki ewidentnie żerowały na owadach zbierając coś z powierzchni.Przerzuciłem wtedy całe pudełko ''sucharów'' na hakach od 14-20 i nic,aż wygrzebałem coś a'la nimfkę czyli 2 nitki czarna i biała na przemian i mała główka na haku 16,posmarowałem ''toto'' floaterem i zaczeła się rzeźnia.''Skułem wtedy chyba wszyskie ryby w gliniance łącznie z ciernikami  :D .Później często w lecie stosowałem odmianę tej ''muszki'' na różnych hakach z mini jeżynką lub bez i zawsze wyniki były (nie koniecznie pstrągowate ).


Użytkownik Paavo edytował ten post 20 lipiec 2015 - 18:58

  • ezehiel i G_rzegorz lubią to

#1243 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 lipiec 2015 - 20:53

Szczerze to ostatnio w ramach małego eksperymentu kupiłem haczyki karpiowe z oczkiem (bo muchowych w żadnym sklepie na miejscu nie mieli :wacko:), nawinąłem nieco wełny, zacisnąłem śrucinę ołowianą, pomalowałem to-to lakierem do paznokci i okazuje się, że rybom smakuje :D  Czas wykonania takiego dziwadła max 5 minut :) Zauważyłem, że najlepiej u mnie sprawdza się kolor perłowy, nieco słabiej czarny i brąz... Tak więc wydaje mi się, że nie ma co zbytnio udziwniać - szkoda czasu, lepiej na rybach go spędzić... :P



#1244 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 lipiec 2015 - 21:49

Hak karpiowy?
Pokaż te swoje twory.

Duży wyznacznik skuteczności to ryby pstrągowe, albo chimeryczne brania.

U mnie kolory są różne, czasem ta sama nimfa z główką miedź zamiast srebro pobudza do brania.

Nimfe kręcisz 2-3 minuty góra.
Także kombinacje są zbędne.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

#1245 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 lipiec 2015 - 08:28

Niestety haczyki potrzebowałem "na już" i jak o nie pytałem to patrzyli na mnie jak na kosmitę :D ...a niby takie duże miasto...wojewódzkie... :blink:

Wypatrzyłem wtedy te, których później użyłem - karpiowe :unsure:

Zdjęcia...hmmm...przy tych Waszych cudeńkach wstyd wstawiać ale niech będzie :ph34r: Tylko proszę się nie śmiać bo ludzkie oko ma z czego :rolleyes: ... na szczęście rybie daje się oszukać...

 

Załączony plik  Przechwytywanie.JPG   26,49 KB   18 Ilość pobrań

 


  • Paavo i ezehiel lubią to

#1246 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 21 lipiec 2015 - 08:33

Niestety haczyki potrzebowałem "na już" i jak o nie pytałem to patrzyli na mnie jak na kosmitę :D ...a niby takie duże miasto...wojewódzkie... :blink:

Wypatrzyłem wtedy te, których później użyłem - karpiowe :unsure:

Zdjęcia...hmmm...przy tych Waszych cudeńkach wstyd wstawiać ale niech będzie :ph34r: Tylko proszę się nie śmiać bo ludzkie oko ma z czego :rolleyes: ... na szczęście rybie daje się oszukać...

 

attachicon.gifPrzechwytywanie.JPG

Rób troszkę ''chudsze'' tułowie i będzie git.Możesz dać też jakiś kontrastujący kołnierzyk (pomarańczowy lub różowy) z nici,ale nie koniecznie.Śrucinę zaciskaj nieymetrycznie,tak aby większa część była u dołu,wtedy jig będzie się ustawiał w wodzie hakiem do góry.


Użytkownik Paavo edytował ten post 21 lipiec 2015 - 08:36

  • ezehiel lubi to

#1247 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 21 lipiec 2015 - 08:54

Szukaj haków do bocznego troka.
Dłuższy trzonek ułatwia wiązanie.
Za bardzo wchodzisz na kolanko.
Patrz na te.
Uwierz chłopaki od much się nie mylą
Załączony plik  uploadfromtaptalk1437465118132.jpg   64,76 KB   21 Ilość pobrań
  • Hesher lubi to

#1248 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 lipiec 2015 - 10:09

Dzięki za rady...z pewnością skorzystam:-)

#1249 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 21 lipiec 2015 - 15:24

O, dobrze żeś mi @ezehiel przypomniał o quillu i promieniach bażancich, wyleciało z głowy...
A co do tego że jigi zbyt bogatę to połowicznie się nie zgodzę. U mnie wzdręgi nie grymasiły gdy takie kolorowe coś opadało im koło głowy. Okoń też nie. :P Ale faktem jest że na płoć czy leszcza może już być zbyt... :)
Fajne te nimfy. :)


  • ezehiel lubi to

#1250 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 21 lipiec 2015 - 15:33

Ostatnie sztuki haków dały to

Załączony plik  uploadfromtaptalk1437489192873.jpg   776,74 KB   14 Ilość pobrań
  • thoffi lubi to

#1251 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 21 lipiec 2015 - 15:37

O, dobrze żeś mi @ezehiel przypomniał o quillu i promieniach bażancich, wyleciało z głowy...
A co do tego że jigi zbyt bogatę to połowicznie się nie zgodzę. U mnie wzdręgi nie grymasiły gdy takie kolorowe coś opadało im koło głowy. Okoń też nie. Ale faktem jest że na płoć czy leszcza może już być zbyt... :)
Fajne te nimfy. :)

Widzę, że też przed zakupami jesteś
U mnie haki wyszły, quill i część nici.
Jak policze ile znowu pójdzie...

Jak jest zbyt bogata nimfa to ryba nie reaguje tak dobrze.
Przy metnej wodzie jeszcze jest ok, ale jak jest klar to część ryb ma cię w d... Szczególnie te duże.

#1252 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 21 lipiec 2015 - 16:48

Tu gdzie teraz łowię (Czos) jig musi mieć ogonek i im gęstszy tym lepiej (oczywiście w granicach rozsądku). Jak ryby wyskubią sierśći zostanie coś na podobieństwo nimfy ilość brań spada...



#1253 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 21 lipiec 2015 - 16:55

Spróbuj Parkinsona

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
  • Okonhel lubi to

#1254 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 21 lipiec 2015 - 17:40

Tego raczej nie wyskubią ale ryby tu niewielkie i będą skubać za końcówkę ;)

Dziś znowu sporo wzdręgi i okonia ale rozmiary "niefotogeniczne"



#1255 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 21 lipiec 2015 - 17:44

Szukaj większych ryb które wezmą głębiej niż tylko końcówkę

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

#1256 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 22 lipiec 2015 - 08:44

Widzę że koledzy nie próżnowali pod moją nieobecność ;)

 

Byłem na 4 dniowym wypadzie w domu letniskowym w okolicach Włodawy. Miejsce super dla wędkarza. W odległości 10min piechotą mam 4 jeziora, w tym jedno 3min od domku. 3 rzeczki w tym jedną zaraz za domkiem i Bug graniczny pod nosem :)

 

Z wędkarskiego punktu wypad był udany pod względem zabawy i ilości ryb. Niestety "jakościowo" jest lepiej w domowych łowiskach. Połowiliśmy z wujkiem na spinning mnóstwo wzdręg i drapieżnych krąpików. Wszystko wielkości dłoni. O dziwo okonie nie współpracowały, złowiłem jedynie 4 sztuki. O dziwo, bo zbiornik jest przepełniony okoniem 10-15cm i byłem przygotowany, że nie przebiję się przez tą chmarę do białorybu.

Znaleźliśmy stadko leszczy takich pod 30cm, około 15 sztuk jednak nijak nie chciały współpracować. Można było rzucić dosłownie w nie jigiem i leniwie odpływały. Wskoczyłem do wody, żeby podejść do oczka w trzcinach gdzie stały i rzucać im pod nos różnymi jigami, z zapachem ochotki i bez - zero reakcji :( Nie obiły sobie nic z mojej obecnosci w wodzie i pływały metr ode mnie.

 

 

 

Co do jigów to taka moja rada - im mniej materiału tym czasem lepiej. Nie musi to wyglądać jak pączek w lukrze. Na początku zabawy takie właśnie robiłem. Później doszedłem do wniosku, ze ryby lubią naturalniejsze, smuklejsze i mniej ubite jigi więc tamte pociąłem i zrobiłem od nowa :ph34r: Na te biedniejsze mam zdecydowanie więcej brań a nie gardzą nimi ryby po 40cm+.


  • Kuballa44, ezehiel i WIL lubią to

#1257 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 22 lipiec 2015 - 21:31

Dziś na wieczór szybki wypad nad wodę ze szwagrem, żeby pokazać mu moje pierzaste zabawki i potestować nowe wzory ;)

 

Od razu widziałem że mu się podoba. W każdym rzucie było branie okonka palczaka. Jednak nie było szans na klenia lub ładnego okonia, bo mnóstwo ludzi się przewijało i hałasowało. Kiedy teren się trochę "odludnił" zaczął łowić śmielej :)

 

Wyjechał okonek +-20cm, który był przedsmakiem ładnego i żywotnego kleksa. Chwile po nim kolejny garbusek, który na początku odjechał nam tak, że nie wiedziałem co się dzieje :o Byłem pewny ze to drugi zdecydowanie najgrubszy kleks.

 

Koniec końców chyba kolejny połknął bakcyla, a jutro powtórka z rozrywki.

 

47b1f485da7b.jpg

 

58ba2e27c3b5.jpg


  • Kuballa44, Paavo i ezehiel lubią to

#1258 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:17

Lekkie łowienie-frajda. :) Bawiłem się chwilę castem, rzucanie 100 gramowymi cegłami to nie dla mnie. :)



#1259 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:54

Tak jest :D Od zawsze kochałem dłubać okonie i na tym skupiałem sezon, mocniejsze wędki stały i stoją nadal na nieliczne okazje :D



#1260 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1066 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:56

Wczoraj miałem dzień okonka - białoryb nie chciał współpracować za to okonki i okonie 30-40 , kto by to liczył, nawet jiga nie zmieniałem. Wzdręga tylko 1 a płotki tylko goniły....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych