Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#2561 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:13

Jeśłi chodzi o żyłkę to coś przyzwoitego grubości 0,10 np Stroft. 

Jełśi chodzi o QUANTUM Centex Felchen czy PHOENIX-FISHING WHITE CROW to pierwsza nie jest wklejanką lecz ma 2 wymienne końcówki jak feeder czyli zestaw składa się z 3 części plus dodatkowa szczytówka i akcję ma mocno  paraboliczną, zaś druga to dwuczęściowa wędka bez wklejki, krótsza (1,8 m) od Quantum (2,10) i nieco sztywniejsza w dolniku. 



#2562 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:15

Nie ma czego, strach ma wielkie oczy. Mam KONGERA Ultris Jig Micron 223cm/0,5-6g i jest to wspaniały kijek do mikrojigów, wszelkiego rodzaju paproszków, mikrowoblerków imitujących owady a nawet suchych muszek.

Alexspin jesteś w stanie "podać" suchą muchę przy użyciu tego Kongera :o  ? Na jaki dystans ?  



#2563 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:18

... ale mam 1 wklejkę (Elvis) i pełną (parabelum 0-7g).
Brania czuć na jednej i drugiej. Lepiej widać dłubania na wklejce. Dalej lecą przynęty na parabelum...

Hmm..rzuty z parabellum owszem są dłuższe lecz jeśli chodzi o czułość brań to zarówno elvis jak i mikros bije parabellum na głowę. I mówię tu o braniach delikatnych, które mają miejsce najczęściej w okresie zimowym przy dłubaniu okonków. Właśnie dlatego pozbyłem się parabellum choć przyznam, że był to bardzo fajny kijek.

Użytkownik G_rzegorz edytował ten post 18 lipiec 2017 - 10:26

  • kokosz77 lubi to

#2564 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:44

Panowie, rzucanie suchą muchą to prosty wyczyn. wystarczy za każdym rzutem zakladać nową bo przecież jak ją 30g ciężarek umieszczony trochę powyżej wciągnie pod wodę to sucha być przestaje ;) Trochę temu napotkany wędkarz przekonywał słuchaczy, że parocentymetrowym woblerem jest w stanie rzucić na taką samą odległość niezależnie czy łowi 4lb czy 30lb plecionką, także nie takich wyczynów rodacy wędkarze dokonują ;)

 

A tak poważnie....przecież chyba dla każdego oczywiste jest, że łowić małymi przynętami można i sumowym kijem. Bo jak ktoś ma taką fantazję, to kto mu zabroni? I kogo tak naprawdę to obchodzi?  Natomiast jak chce się mieć narzędzie specjalistyczne, do maksymalizowania konkretnych osiągów, to standardowy sklepowy lekki kijek nie wystarczy.


  • kokosz77 lubi to

#2565 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 lipiec 2017 - 11:28

Alexspin jesteś w stanie "podać" suchą muchę przy użyciu tego Kongera :o  ? Na jaki dystans ?  

Nie dalej niż 3-5m, ale odległość rzutu nie ma tu znaczenia, puszczam tę muszkę z prądem i gdy odpłynie na 20-30m powolutku ściągam z przerwami.



#2566 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:17

Można też na dłuższej wędce opuszczać muszkę pod szczytówką dotykając powierzchni.

W dzieciństwie tak łowiłem ukleje z pomostu :)


  • Alexspin lubi to

#2567 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 15:18

Mial ktos te 2 wedki co wymienilem nieco wyzej i pomoże w wyborze ?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

#2568 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 lipiec 2017 - 17:41

Jak widać mało popularne i stąd mało opinii. Wiele osób po prostu wybiera sprawdzone i wielokrotnie wymieniane tu patyki. Zostaje Ci zatem albo zaryzykować i kupić jednego z dwóch wymienionych przez Ciebie kijków albo pójść w kierunku czegoś "sprawdzonego"...

#2569 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 18 lipiec 2017 - 18:18

Mial ktos te 2 wedki co wymienilem nieco wyzej i pomoże w wyborze ?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

 

Quantum miałem, Phoenix mam. Miałem także Kongera Mikrosa. 
Pierwsza dla mnie za miękka, druga ciut za krótka ale fajnie się nią łowi, także pstrągi. Może kiedyś zaczną robić dłuższe Phoenixy? Wtedy kupię także dłuższego bo odpowiada mi ta wędka a i cena jest rozsądna. Z 3 w/w dla mnie Phoenix najlepsza. 

Niestety ciężko o wędki do microjigów w rozsądnej cenie i kilka wędek trzeba zmienić by trafić taką, jaka komuś odpowiada. To tak jak z kobietami - jedni wolą blondynki, drudzy brunetki a jeszcze inni rude. 


  • Alexspin lubi to

#2570 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 18 lipiec 2017 - 21:43

Może coś doradzę, muszkarzem jestem bez mała 25 lat, spinningistą jeszcze dłużej. Panowie sucha mucha ściągana pod prąd zawsze się staje mokrą ponieważ nabiera wody. Mucha po prostu tonie. :angry: Suchą muchą łowimy poprzez swobodny spływ wabika czyli muchy. :)


Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 18 lipiec 2017 - 21:43

  • Dano. i Alexspin lubią to

#2571 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 lipiec 2017 - 05:12

(...) Niestety ciężko o wędki do microjigów w rozsądnej cenie i kilka wędek trzeba zmienić by trafić taką, jaka komuś odpowiada. To tak jak z kobietami - jedni wolą blondynki, drudzy brunetki a jeszcze inni rude. 

Zgadzam się w 100%%. Pierwszym moim kijkiem do mikrojigów był MIKADO Lexus Shappire Spin 240/1-10, po kilku wyprawach poszedł na Allegro, drugim JAXON Extera Jig Spin 240/3-15, jeszcze szybciej sprezentowałem go wnuczkowi, trzecim DRAGON Viper SL Senso 245/1-7, niemal równie szybko zmienił właściciela, czwartym był SHIMANO Catan 210/1-11, kijek który jak dotąd najdłużej ostał się w moim arsenale, bardzo dobry technicznie, wygodny w użytkowaniu, ale to nie wklejanka a takie preferuję, więc mam go na zbyciu, piątym  jest KONGER Ultris Jig Mocron 232/0,5-6 i to jest mój strzał w 10-kę, kijek sprawdza się na miarę moich potrzeb, nie sądzę aby w najbliższym czasie pojawił się jego następca, zwłaszcza po niezbyt udanym teście MIKADO Sicario SL Spin 207/1-7, który miał szansę, ale niestety nie sprawdził się, nie jakościowo czy technicznie, ale przynajmniej mnie nie leżał.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 19 lipiec 2017 - 05:18


#2572 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 06:32

Quantum miałem, Phoenix mam. Miałem także Kongera Mikrosa. 
Pierwsza dla mnie za miękka, druga ciut za krótka ale fajnie się nią łowi, także pstrągi. Może kiedyś zaczną robić dłuższe Phoenixy? Wtedy kupię także dłuższego bo odpowiada mi ta wędka a i cena jest rozsądna. Z 3 w/w dla mnie Phoenix najlepsza. 

Niestety ciężko o wędki do microjigów w rozsądnej cenie i kilka wędek trzeba zmienić by trafić taką, jaka komuś odpowiada. To tak jak z kobietami - jedni wolą blondynki, drudzy brunetki a jeszcze inni rude. 

oo dzięki kolego o taką merytoryczną odp. mi chodziło :) czyli padnie na Phoenix zobaczymy co to warte :) a tak jak kolega wspomniał chce coś na początek w rozsądnej cenie :)  bo wiadomo, że jak ma się $ to zawsze coś lepszego można kupić :)



#2573 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 19 lipiec 2017 - 07:42

Jak Ci Phoenix nie przypasuje to zawsze może służyć do łowienia pstrągów w małych, zakrzaczonych  rzeczkach czy okoni z łódki. :)


  • ezehiel lubi to

#2574 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 07:47

To predzej okoni ja tylko na jeziorach smigam :) zreszta ze i ze sprzedaza jak cos nie powinno byc problemu

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

#2575 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 lipiec 2017 - 16:08

Ja mam Pezon&Michel Redoutable Sting 180 0,5-3,5 i na razie nie zapowiada się na zmianę po prostu jestem z tego kija bardzo zadowolony



#2576 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 19 lipiec 2017 - 21:27

Tylko dlaczego te wędki robią takie krótkie? Jakby robili 30 cm dłuższe to by były ok, przynajmniej dla mnie :)


  • Kuballa44 i Alexspin lubią to

#2577 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 21:28

no niestety :) jak się spodoba to zawsze można skoczyć półkę wyżej i coś sobie dopasować :)



#2578 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 00:50

Witam

Mam kilka kijkow do micro przynet z powyzszych omawianych.

Moge dodac od siebie kilka info o konger rapier 1-8gr 185cm, ktory jest jednym z moich ulubionych na wzdrege-karasia.
Kijek polaczony z rarenium 1000fb i nanofil 0.04mm, przynety nawet te 0.5gr microjig leca daleko. Czucie nawet malego okonka lub wzdregi bardzo dobre. Takim zestawem mozna machac caly dzien bez zmeczenia.
Rapier + rarenium wychodzi nie cale 240gr. A teraz najlepsze kij daje rade nawet duzym przylowom, szczupak 72cm na kopytko 3cm.


Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 20 lipiec 2017 - 00:54

  • Gadget lubi to

#2579 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 lipiec 2017 - 06:34

Okonhel masz rację jakby były dłuższe było by git


  • Okonhel lubi to

#2580 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 20 lipiec 2017 - 12:21

Ten wspominany Shimano Catana 1-11 jest w wersji 2.40.
Ja mam 2.10. Bardzo fajna wędeczka ale nie wiem czy do micro jigów. Ja łowiłem na woblerki, cykady, obrotówki i małe gumki.
  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych