Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#3461 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:17

Tylko, czy żyłką, operator zdoła dobrze podać przynętę 0.6g?

Tak zdoła,w zeszłym roku już próbował i całkiem dobrze mu wychodziło.Oczywiście jeśli to ja zostałem nazwany operatorem.

Poza tym,kij o którym pisałem bardzo dobrze ładuje się pod takimi przynętami.Nie mówiąc już o tym że kompletnie nie zależy mi na jakimś zmaksymalizowaniu długości rzutu.0,6g-fizyki się nie przeskoczy.

Aby było jasne-żyłka głównie dlatego że nie chcę sie bawić w łączenie plecionki z przyponem.Poza tym z plecionkami i przyponem łowiłem przez długie lata zestawami castingowymi od XUL do ciężkiego,powrót do żyłki to taka fantazja i ciekawość.


Użytkownik drag edytował ten post 09 styczeń 2021 - 21:21

  • strary lubi to

#3462 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:23

To już inna para kaloszy, zwłaszcza w kontekście kija wybranego do dłubania białorybu.

Zdecydowaną większość czasu białoryb ogarynam linkami 0.2-0,4maks.

@nyny,możesz wyjaśnić co miałeś na myśli w pierwszym zdaniu zacytowanej wypowiedzi?

pisząc 0,2-0,4 masz,jak rozumiem,na myśli PE?
 



#3463 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:28

@nyny,możesz wyjaśnić co miałeś na myśli w pierwszym zdaniu zacytowanej wypowiedzi?

pisząc 0,2-0,4 masz,jak rozumiem,na myśli PE?
 

Bo to średnia konstrukcja do gonienia białorybu ale pisałeś post wyżej, że Tobie kij pasuje, a to najważniejsze.

Tak podawałem rozmiary plecionek.
 


Użytkownik nyny edytował ten post 09 styczeń 2021 - 21:29

  • drag lubi to

#3464 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:30

Cześć Koledzy.

Temat był już wielokrotnie poruszany ale może na bazie świeżych,zeszłorocznych doświadczeń coś podpowiecie.

Kompletuję sobie powoli sprzęt na wiosenne dłubanie białorybu.Kij to GL Finezka UX 1-4lb cw.0,5-5g.(wklejka solid)

Przynęty główną miarą najróżniejsze jigi od 0,6-max 1g.,rzadziej ale także jakieś gumowe plemniki typu najmniejsza Tanta itp.

Będę używał tylko i wyłącznie żyłki.Podpowiecie coś w okolicach 3-max4lb?Coś czego sami używacie i jesteście zadowoleni?Stroft,Trabucco,Varivas czy coś jeszcze innego?

Będę bardzo zobowiązany za wszelkie propozycje.

Pozdrawiam,Andrzej.

Najlepsza linka, na którą trafiłem to Varivas Mebaru Gate. Do białorybu używałem 2,5 lb i była świetna. Po 2 sezonach zostało mi z 80 jakieś 10-15 metrów i szukałem jej przez jakiś czas, ale niestety w tej grubości nie znalazłem. 

P.S Jakby ktoś wiedział, gdzie można ją kupić świeżą, 2,5 lb, prosiłbym o info. 


  • drag lubi to

#3465 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:33

Najlepsza linka, na którą trafiłem to Varivas Mebaru Gate. Do białorybu używałem 2,5 lb i była świetna. Po 2 sezonach zostało mi z 80 jakieś 10-15 metrów i szukałem jej przez jakiś czas, ale niestety w tej grubości nie znalazłem. 

P.S Jakby ktoś wiedział, gdzie można ją kupić świeżą, 2,5 lb, prosiłbym o info. 

Sprawdź tu:
https://rapa-sklep.p...0m-0-128mm.html

 

p.s. Też tej żyłki używałem oraz 3lb


  • wilczybilet lubi to

#3466 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:40

Bo to średnia konstrukcja do gonienia białorybu ale pisałeś post wyżej, że Tobie kij pasuje, a to najważniejsze.

Tak podawałem rozmiary plecionek.
 

Dzięki za odpowiedż.Dlaczego średnia?Testowałeś ten kij?

 

 

Najlepsza linka, na którą trafiłem to Varivas Mebaru Gate. Do białorybu używałem 2,5 lb i była świetna. Po 2 sezonach zostało mi z 80 jakieś 10-15 metrów i szukałem jej przez jakiś czas, ale niestety w tej grubości nie znalazłem. 

P.S Jakby ktoś wiedział, gdzie można ją kupić świeżą, 2,5 lb, prosiłbym o info. 

Dzięki,o tej wlaśnie myślałem pisząc o Varivasie.Też ją namierzyłem w linkowanym wyżej sklepie.



#3467 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:46

Dzięki za odpowiedż.Dlaczego średnia?Testowałeś ten kij?

Tak, okonki bardzo dobrze ogarnia, przyłowy również, ale jako kij stricte do białorybu dla mnie jest mocno średni.
 



#3468 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 styczeń 2021 - 21:47

Tak, okonki bardzo dobrze ogarnia, przyłowy również, ale jako kij stricte do białorybu dla mnie jest mocno średni.
 

No to rozumiem bo już napisałeś.Pytam z ciekawości skąd ta opinia.


  • zeralda lubi to

#3469 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 styczeń 2021 - 03:16

Sprawdź tu:
https://rapa-sklep.p...0m-0-128mm.html

 

p.s. Też tej żyłki używałem oraz 3lb

Nyny dzięki za podpowiedź, ale zapomniałem wcześniej napisać, że tamta wspomniana wyżej przeze mnie linka miała na szpuli napis FLUORO, a ta podlinkowana to NYLON.

Dodam, że ta którą używałem była naprawdę mocna jak na swoją średnicę i po sezonie użytkowania nie straciła swoich właściwości. Może nie przetestowałem wielu marek żyłek pod białoryb, ale te z którymi miałem do czynienia w porównaniu z Mebaru Gate Fluoro nie miały żadnych szans, a po kilku wypadach nad wodę żyłki traciły dużo ze swojej wytrzymałości i rwały się jak nitki :/


  • drag lubi to

#3470 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 styczeń 2021 - 09:14

Nyny dzięki za podpowiedź, ale zapomniałem wcześniej napisać, że tamta wspomniana wyżej przeze mnie linka miała na szpuli napis FLUORO, a ta podlinkowana to NYLON.

Dodam, że ta którą używałem była naprawdę mocna jak na swoją średnicę i po sezonie użytkowania nie straciła swoich właściwości. Może nie przetestowałem wielu marek żyłek pod białoryb, ale te z którymi miałem do czynienia w porównaniu z Mebaru Gate Fluoro nie miały żadnych szans, a po kilku wypadach nad wodę żyłki traciły dużo ze swojej wytrzymałości i rwały się jak nitki :/

Tej o której piszesz faktycznie nigdzie nie widać.

Kiedyś,sporo lat wstecz,wyznacznikiem jakosci niezależnie od deklarowanej grubości i mocy był dla mnie Stroft GTM.Świetna żyłka to była.Pytanie czy jest tak nadal czy nie ;) .



#3471 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 10 styczeń 2021 - 09:43

Tej o której piszesz faktycznie nigdzie nie widać.
Kiedyś,sporo lat wstecz,wyznacznikiem jakosci niezależnie od deklarowanej grubości i mocy był dla mnie Stroft GTM.Świetna żyłka to była.Pytanie czy jest tak nadal czy nie ;) .

To zależy jaką kupisz.W większości są to żyłki wyprodukowane dawno temu i te się rwią jak nitki.

#3472 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 styczeń 2021 - 13:36

Ta Fluoro to najprawdopodobniej hybryda żyłki z Fluorocarbonem. Lepszej linki pod białoryb od tej  jeszcze nie używałem. Miękka do wiązania i myślę, że wytrzymałość podana przez producenta była podana na węźle. Żyłki z zadeklarowaną większą wytrzymałością były od niej słabsze, a po kilku wypadach rwały się jak nitki. Tą Mebaru gate łowiłem 2 sezony i żeby nie zaczepy i rwanie jej, łowiłbym nią dalej. Dalej będę jej szukał...



#3473 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 styczeń 2021 - 14:05

Ta Fluoro to najprawdopodobniej hybryda żyłki z Fluorocarbonem. Lepszej linki pod białoryb od tej  jeszcze nie używałem. Miękka do wiązania i myślę, że wytrzymałość podana przez producenta była podana na węźle. Żyłki z zadeklarowaną większą wytrzymałością były od niej słabsze, a po kilku wypadach rwały się jak nitki. Tą Mebaru gate łowiłem 2 sezony i żeby nie zaczepy i rwanie jej, łowiłbym nią dalej. Dalej będę jej szukał...

No myślałem, że żyłki szukasz.

Bo fluoro to ja nie wiem czy tak jak piszesz, nie jest hybrydą jakąś, dawno jej nie widziałem dostępnej, a z chęcią bym uzupełnił zapas.

Jak używam żyłki to właśnie tej podlinkowanej przeze mnie. Generalnie jadę też na plecionce 0.2-0.4, albo nawiniętym fluorocarbonie po całości i tylko odcinam co jakiś czas końcowe fragmenty.



#3474 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 10 styczeń 2021 - 16:44

Panowie, szybkie zapytanie:
Jestem w trakcie dogrywania szczegółów z Panem Krzyśkiem Zielińskim, na tapet poszedł Noctiss 0,5-4g, jako że każdy nowy zestaw chcę miec tip-top, głowię się nad kołowrotkiem. Mam w rezerwie starego, poczciwego Rarenium 3000SFA, którego darzę wielki sentymentem, jego waga wynosi "aż" 200g. Czy bralibyście coś lżejszego?

#3475 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 styczeń 2021 - 16:47

Tu nie ma kompromisów i tak skończysz z vanquishem....

Teraz kwestia tego ile czasu Tobie to zajmie, i ile po drodze przystanków i wydanej kasy;)


  • doktorek i Dawido lubią to

#3476 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 styczeń 2021 - 16:54

Albo Daiwą Steezem
  • Dawido lubi to

#3477 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 styczeń 2021 - 16:59

Albo Daiwą Steezem

Dobre roziązanie, ale nadal Vaniek wagowo zabija konkurencje :)


  • Dawido lubi to

#3478 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 10 styczeń 2021 - 17:02

Łudziłem się, że mnie odwiedziecie od vańka... :>

No trudno, dzięki za szybką odpowiedź.

#3479 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 styczeń 2021 - 17:08

Łudziłem się, że mnie odwiedziecie od vańka... :>

No trudno, dzięki za szybką odpowiedź.

Może takie coś na zachętę:

Załączony plik  20200628_084523_1_1000.jpg   150,45 KB   30 Ilość pobrań

Załączony plik  20200627_064733_wz_1000.jpg   143,46 KB   31 Ilość pobrań

Załączony plik  20200705_065108_1000.jpg   145,38 KB   31 Ilość pobrań
 

EDIT:

Przyłowów też się nie boi ;)

Załączony plik  vaniek_2500.jpg   188,97 KB   30 Ilość pobrań


Użytkownik nyny edytował ten post 10 styczeń 2021 - 17:10

  • Dawido i homax lubią to

#3480 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 styczeń 2021 - 17:11

Dobre roziązanie, ale nadal Vaniek wagowo zabija konkurencje :)


W moim przypadku 165 waniek a steez 178,tu nie ma zabójstwa. Wielkość 2500 a dlaczego, bo nie lubię strasznie kołowrotków podlodowych
  • Dawido lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych