Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Łowienie białorybu na spinning


  • Please log in to reply
4082 replies to this topic

#141 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,056 posts
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Posted 27 January 2014 - 22:02

Zazwyczaj używam nr 10, czasem ktoś sobie życzy inne ale na 12 trudniej zaciąć - 10 jest optymalna i do wiązania też.


Edited by Okonhel, 28 January 2014 - 20:46.


#142 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 posts

Posted 28 January 2014 - 06:38

Jakie modele haczyków stosujecie do tych mikro w rozmiarach 10 -12 ?

Osobiście używam 12, 14 i więcej, jeżeli sytuacja tego wymaga. Co do słabszej skuteczności zacięć, to nic takiego u mnie nie ma miejsca. Ma miejsce tylko wtedy, kiedy ryba jest kapryśna, a na zestawie mam za duże haczyki, więc odwrotna sytuacja niż u Okohnela.



#143 OFFLINE   robal12

robal12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 28 January 2014 - 07:32

Ja taż używam różnej numeracji haczyków,ważna jest odpowiednia grubość żyłki oraz kijek którego akcja   umożliwi holowanie rybek za tzw .skórkę. :)



#144 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 posts
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Posted 28 January 2014 - 07:35

Zazwyczaj używam nr 10, czasemktoś sobie życzy inne ale na 12 trudniej zaciąć - 10 jest optymalna i do wiązania też.

 

Bardziej chodziło mi o modele jakie stosujecie tz. do muchy suchej, mokrej czy raczej nimfowe. Czyli tak po naszemu czy haczyki cienkie, grube i jakiego kształtu.


Edited by jabr, 28 January 2014 - 07:52.


#145 OFFLINE   robal12

robal12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 28 January 2014 - 07:51

Używam haczyków do suchej muchy ,wg,mnie w zupełności wystarczy ta grubośc drutu,w sklepach z materiałami muchowymi jest ich duży wybór ,reszta to tylko  kwestia zasobności  porfela. ;)  



#146 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 posts
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Posted 28 January 2014 - 08:16

Grubość haka zależy od konstrukcji muchy, jak muszka ma się unosić na powierzchni i być skąpa to raczej hak z cienkiego drutu, a jak to jakiś większy piankowiec to hak raczej grubszy.



#147 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 posts

Posted 28 January 2014 - 13:11

Ja taż używam różnej numeracji haczyków,ważna jest odpowiednia grubość żyłki oraz kijek którego akcja   umożliwi holowanie rybek za tzw .skórkę. :)

A why skórkę? U mnie wzdręgi zazwyczaj mają przynętę głębiej, inna biała ryba również pewnie siada, no może tylko karasie się delikatnie zapinają.



#148 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 posts
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Posted 28 January 2014 - 14:22

U mnie wzdręgi są tak łapczywe, że potrzebny wypychacz.



#149 OFFLINE   robal12

robal12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 28 January 2014 - 14:28

Jak rybki biorą łapczywie ,nie ma problemu ,przynęta jest połknięta dosyć głęboko ,a co kiedy biorą chimerycznie ? brań jest kilka i te trzeba wykorzystać,łowię na bardzo małe jigi i przyłowy w postaci szczupaka są właśnie często zaczepione leciutko za wargę. :)



#150 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 posts
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Posted 28 January 2014 - 17:29

Ja używam haczyki 10 , 12  a wzdregi roznie sie zacinaja raz za skórke ,a raz maja bardzo głeboko,



#151 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,056 posts
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Posted 28 January 2014 - 20:45

Używam haków do suchej a grubość haka zależna od tego jaką masę jigów ktoś zamówi choć też czasem nawijam lametę.



#152 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4,928 posts
  • LokalizacjaOlsztyn

Posted 28 January 2014 - 22:53

Jazie w tym roku zacznę łowić na Pupy a klenie na Zonker-y w wersji dopasowanej do spin-a

 

zkoj.jpg

 

xqfi.jpg


Edited by guciolucky, 28 January 2014 - 22:54.


#153 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Posted 15 February 2014 - 12:06

Witam!

 

Przynęty ładniutkie ale trzeba je czymś podać :)

Jesienią zeszłego roku bawiłem się Phenixem Mirage opisany cw: 0,5-3,5g, którego foty zresztą już gdzieś na forum wstawiałem. Wczoraj jednak miałem przyjemność mieć go znowu w swoich łapkach. Nie łowiłem nim, bo go już znam, jednak jego nowe ubranko, które zmieniło jego pracę kwalifikuje go już do łowienia białorybu, więc pomyślałem, że można by go pokazać :)

 

Długość całkowita: 222cm, długość transportowa: 183cm. Jest to blank+rękojeść na spigocie. Kijek ubrany w 8 szt. przelotek Pacific bay. Uchwyt kołowrotka "chowany", cały w drewnie (orzech). Drewienko nie lakierowane tylko impregnowane i zawoskowane, zatem niemal natural :) Pomimo tego, że to "wykałaczka", to moc tego blanku jest piekielna. Gdyby nie fakt, że uzbroiłem nowego moska, którego jeszcze nie rozdziewiczyłem, to zapewne Mirage w tym wykonaniu już byłby u mnie :) a kusi mnie niesamowicie :)

Jego praca jest zupełnie inna niż praca mosków, których już troszkę przez moje ręce przeszło. Moski dla mnie to typowe kosy na okonie, natomiast ten Mirage, to troszkę inna bajka i do łowienia białorybu nada się jak nic.

 

Właściciel ma ten blank już kilka lat-jednak obecna wersja to taki "cukiereczek" :) Jeśli komuś przypasi takie wykonanie, to mogę ewentualnie popytać, czy byłby na sprzedaż-jakby były jakieś pytania, co do pracy kijka itp. to zapraszam na pw :)

 

PS. W temacie o mosquito wkleiłem foty moska z wkleją i 3 rękojeściami-ot takie coś całkiem innego :)

Attached Files

  • Attached File  1.png   285.05KB   32 downloads
  • Attached File  3.png   253.12KB   25 downloads
  • Attached File  7.png   245.93KB   25 downloads
  • Attached File  8.png   252.25KB   26 downloads
  • Attached File  13.png   264.24KB   27 downloads


#154 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 posts
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Posted 15 February 2014 - 14:02

Jazie w tym roku zacznę łowić na Pupy a klenie na Zonker-y w wersji dopasowanej do spin-a

 

zkoj.jpg

 

xqfi.jpg

Wersja dopasowana do spina , to obciazona lameta czy jeszcze cos innego ??



#155 OFFLINE   iduss

iduss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 posts
  • LokalizacjaRzeka Warta

Posted 18 February 2014 - 09:50

Witam ja na białą rybke  ukręciłem w pracowni wędeczke na blanku blaas m  2,9 o cw 1-10 zbrojona lekko w PB minima.

Z założenia obsługuje woblery własnej roboty wachające sie ok 0,8 cm  a 1.4cm,Czyli z założenia rzeka jaż,klonek,jelec.

Ostatnio zaraziłem się kręceniem jigów i o dziwo wędka daje rade więc polecam na białoryb.

Napewno nie ma czułości takiej jak wędeczki w klasie do 5gram wyrzutu,ale wyrzut i ugięcie wędki o tym C W 1-10 może miło zaskoczyć.

Pozdrawiam



#156 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,025 posts
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Posted 21 February 2014 - 08:14

Może się komuś przyda ;)


Attached File  Messenger_5836239232965604511_13914678652588251~2.jpg   32.27KB   24 downloads
Attached File  20140220_213037~2.jpg   31.49KB   24 downloads
  • @slider@ and adamos like this

#157 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 posts
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Posted 21 February 2014 - 11:18

Szkoda ze komentarz tak slabo slychac :(



#158 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 posts

Posted 21 February 2014 - 19:34

Witam!

 

Przynęty ładniutkie ale trzeba je czymś podać :)

 

a co do zasady wybierając chrust na białoryb, to mod, fast czy xfast? z ciekawości chcę spróbować w tym roku np z jakimiś mikrowobkami i tradycyjnie chce sobie zrobić przyjemność i kupić nową wędkę :) lubię stc i ich nowa seria kusi, ale w preferowanej długości mają tam xfast... wg mnie trochę nie halo, dlatego pytam ;)


  • iksmen and banita800 like this

#159 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Posted 21 February 2014 - 20:07

Ostatnio na rybach miałem okazję machnąć kijkiem @guciolucky'ego wykonaną pięknie przez kolegę forumowego rybaka109 :) na blanku muchowym w klasie 4-5 o ile dobrze pamiętam. Takie rozwiązanie bardzo mnie zainteresowało, to jest chyba złoty środek na mikro łowienie. Pełna parabola czego nie znajdzie się w ofercie blanków przeznaczonych stricte do spina. Piękne czucie pracy malutkiego 1cm wobka ze znacznej odległości na żyłce 0,12. Raczej żaden boron ani phenix tego nie potrafi. Nie wiem jaki to blank ale zrobiło to na mnie wrażenie. Może sprawcy tego kijka powiedzą coś więcej..

 

Pozdrawiam


  • azhek likes this

#160 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Posted 22 February 2014 - 12:27

nrt80-osobiście nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie. Wielu wędkarzy zadaje mi podobne pytanie i zawsze odpowiadam tak samo. Jeden lubi "tak", a inny "inaczej". Opisy na wędkach również nie zawsze są takie, jakie sobie wyobraziliśmy przed zakupem. Poza tym ten sam blank można uzbroić na kilka różnych sposobów, co powoduje jego inną pracę (np. przeciążyć przelotkami itp.). Zapraszam na pw, gdzie po wymianie nr telefonów będzie mogli spokojnie porozmawiać.