Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:09

Na moim lowisku wzdregowym lowie je na bardzo duze suchary zukopodobne (wielkosc kleniowa) oraz na zlotoglowki z pomaranczem lub czerwienia. Co do jigowania to znajomy lowi je na plemniki z glowka 0,3g i ma swietne wyniki.

Atakuja tylko przy bardzo wolnym prowadzeniu. Co ciekawe splawikowcom biora gorzej niz na muche I mikrogumki.
  • rebowski12, kemal pasza i Roipakaz lubią to

#122 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:45

A twoje nimfki byly krótkie jak ta

attachicon.gifjig przyciety pomarancz lysy.jpg

czy dluzsze ja te 

attachicon.gifjig przyciety pomarancz.jpg

attachicon.gifjig przyciety zolty lysy.jpg

 

Pozdro

.

Raczej krótkie, wsumie to nawet bardziej niż ta pierwsza ze zdj. ale mam też takie z dłuższymi ogonkami. Na jakich hakach je kręciłeś? rozm. 10/12? Postaram się coś wrzucić na czasie:)

 PS. Fajne jigi :)

 

Mam pytanie, jakie macie techniki prowadzenia tych "streamerków" z wolframowymi łebkami? Może ja robię coś nie tak że się mi tym ryby nie interesują. Jeżli chodzi o twisterki to najlepiej sprawdza mi się wolne jednostajne ściąganie przy powierzchni (na wzdręgi).  "Streamerkami" próbowałem jigować czyli pozwolić im trochę opaść, podszarpnąć etc - ale ryby w ogóle nie były zainteresowane , może są jakieś "patenty" na łowienie na przynęty tego typu ?

 

 

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że czasami nawet nieudolne prowadzenie daje zajeniste wyniki :D ale są rzeczywiście dni kiedy trzeba kombinować. Pewnego dnia ołowiłem się do bólu. Łowiłem na sierściuchy z głowkami od 3,8-4,5. Jiggowałem przy powierzchni, ale najwięcej brań następowało zaraz po wpadnięciu przynęty do wody. Jak wypatrzyłem stadko wzdręg czy jazi to rzucałem w sam środek. Wygląda to tak jakby ryby się płoszyły, a w rzeczywistości one szukają tego co wpadło do wody. W takich sytuacja brania były natychmiastowe. Natomiast kolejnego dnia, było zupełnie inaczej. Niebo zachmurzone mało słoneczka i ryby wykazały się brakiem aktywności. Wtedy zszedłem do głowki 3,3 i zaczęły się zbiórki. W momencie styku przynęty z powierzchnią wody następowało branie. Tylko na tak lekkie mikrojigi reagowały. Także róznie to bywa. Bywało tak, że łowiłem przy samym dnie bo akurat takie łowienie dawało najlepsze wyniki tego dnia. Łowiąc z dna mamy szanse na fajne przyłowy. np. linka, karpika.

Ogólnie jeśli chodzi o prowadzenie to ciężko mi stwierdzić, które jest najlepsze. Po prostu trzeba obserwować wodę i kombinować. Jak rybki żerują to naprawdę czasami nie ma co zwracać uwagi na prowadzenie bo branie następuje po wpadnięciu przynęty do wody. Ja bardzo lubię mikrojigi, które stosunkowo wolno opadają, wtedy dajemy szansę bardziej ostrożnym rybką na zassanie. Efektyweniej możemy obłowić te płytsze miejsca. W moim wypadku prowadzenie to podrywanie przynęty w strefie powierzchniowej. Tak łowię najczęściej.
To tylko moje odczucia co do łowienia, ale wiadome co woda to czasami inna bajka.


  • czkawa lubi to

#123 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:58

Atakuja tylko przy bardzo wolnym prowadzeniu. Co ciekawe splawikowcom biora gorzej niz na muche I mikrogumki.

 

Heheheh :D miałem taki wypad na wodę podczas, którego szybciej i więcej łowiłem na mikrojigi. Zdziwienie wśród chłopaków łowiących na spławik było nie małe. Nawet posądzili mnie o to, że łowię na robaka na haku :lol: i, że taki spinning to łamanie regulaminu :lol:. Kolejnego dnia wszystko wróciło do normy. Tym razem ja nie mogłem trafić w gusta wzdręg, a oni mnie skutecznie "niszczyli". Ale było ich dwóch :P



#124 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 05 grudzień 2013 - 16:34

Raczej krótkie, wsumie to nawet bardziej niż ta pierwsza ze zdj. ale mam też takie z dłuższymi ogonkami. Na jakich hakach je kręciłeś? rozm. 10/12? Postaram się coś wrzucić na czasie:)

 PS. Fajne jigi :)

 

 

Dokladnie krece na 10  i 12  aglowki wolframowe to 4,0 i 4,5

 

Wezcie powrzucajcie zdjecia swoich przynet , chetnie sie je poogląda a mozna by zalozyc tema przynrty na bialoryb z wyłaczeniem kleni i jazia  ??


Użytkownik kokosz77 edytował ten post 07 grudzień 2013 - 17:16


#125 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 styczeń 2014 - 12:59

Pewnie część z was już trafiła na ten filmik... białoryb mocno chętny...

koło 11 minuty, dla niecierpliwych, człowiek pokazuje jak przerabia gumki...

 

http://www.youtube.c...h?v=H16gVvFS3v0


  • Melanzyk i Ide52 lubią to

#126 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:44

Wezcie powrzucajcie zdjecia swoich przynet , chetnie sie je poogląda a mozna by zalozyc tema przynrty na bialoryb z wyłaczeniem kleni i jazia  ??

Na pierwszych stronach masz trochę przynęt.



#127 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:16

Widzialem juz je rozumiem ze to Twoje pewniaki ??

Ktore  sprawdzaja sie na twojej wodzie .



#128 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 11 styczeń 2014 - 18:56

Kolega który wrzucił na pierwszej stronie fotkę ze wzdręgą również  łowił na przynęty ode mnie.



#129 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 12 styczeń 2014 - 08:54

Fakt żółty i czerwony to chyba najbardziej łowne kolory , przynajmniej u mnie na łowisku ,ale nigdy jeszcze nie łaczylem tych kolorów w jedno .



#130 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 12 styczeń 2014 - 10:17

Wędkarstwo spinningowe polega też na tym by ciągle kombinować czy to ze sposobem prowadzenia czy z rodzajami przynęt a także z kolorami. Kiedyś  w sklepach były 2 kołowrotki i 2 kije z włókna szklanego a do tego kilka błystek. Teraz mamy wiele przynęt i materiałów - dlaczego z tego nie korzystać i nie eksperymentować? Na jednych łowiskach sprawdzają się kolory żywe (żółty, czerwony, pomarańczowy) na innych bardziej naturalne (brązy, czernie, szare). Spinning to metoda ciągłych prób - jeden trafi w dziesiątkę, drugi wróci bez kontaktu z rybą. :)


Użytkownik Okonhel edytował ten post 12 styczeń 2014 - 10:28

  • popper lubi to

#131 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 11:00

@kokosz77, prosiłeś o zdjęcia przynęt, więc proszę bardzo :), dodałem również streszczony opis, jak wygląda łowienie tymi przynętami.

 

Moje maleństwa prowadzę na kilka sposobów i jest to zależne od wielu czynników, np. od pogody, głębokości wody, itp. Jeśli chodzi o moją  główną zasadę przy białej rybie, to unikam szybkich i krótkich skoków. Jeśli łowię z opadu, to staram się łowić jak najwolniej i kontrolować jak najdłuższy opad. Łowię bardzo często w ten sposób, że ściągam bardzo wolno jiga i robię chwilowe(1-3 sekundowe) przerwy i znowu jadę jednostajnie. Po wznowieniu ściągania zazwyczaj czuję delikatny opór i wtedy już żyłka ucieka delikatnie w bok, zazwyczaj rybka ma przynętę już w gardzielu :). Z dna bardzo często siadają mi płocie i karpie, tez bardzo delikatnie zwijam, a tam gdzie jest piasek, czasami puszczę główkę, żeby zrobiła smugę z piasku. Przede wszystkim nie śpieszę się i unikam energicznych ruchów, bo jak zauważyłem to nie pasuje rybą na które się nastawiam, aczkolwiek nie ma reguły i nad wodą trzeba być "elastycznym" ;). Na zdjęciu poniżej są jedne z  moich micro jigów w kolorach najbardziej "łownych", oczywiście w moim odczuciu, jak również na wodach w których łowię. Ale cały czas eksperymentuję, nie stoję w miejscu i powstają nowe przynęty w nowych kolorach, jak również w zróżnicowanych kombinacjach(waga, główki, materiały, etc.) ;).

 

Załączony plik  20131230_164931.jpg   89,2 KB   43 Ilość pobrań


Użytkownik Acho edytował ten post 12 styczeń 2014 - 11:07


#132 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 12 styczeń 2014 - 11:09

Acho z czego robisz tułowie? z micro chenille?



#133 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 11:15

Acho z czego robisz tułowie? z micro chenille?

Tak, jest na zdjęciu kilka jigów z tego materiału.



#134 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 12 styczeń 2014 - 12:02

Lowiliscie moze na takie cos jak tu na filmie

, nie wiem czy to jest maly plywajacy wobler ,czy cos dedykowanego pod ta metode ??


  • wiktor05 lubi to

#135 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 12 styczeń 2014 - 21:25

Na giełdę wrzuciłem komplet 5 nimf chetnie zjadanych przez czerwonopłetwe :)

http://jerkbait.pl/t...tag-jig-nymph/ 


  • michalosix i Kort lubią to

#136 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:25

Ostatnie ukręcone - kolory kolega takie sobie zażyczył

 

Załączone pliki



#137 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 styczeń 2014 - 23:55

@kokosz77 - to nie wobler, to dedykowany pływaczek - link do filmu jak to zrobić.

 

Tylko należy pamiętać że w Polsce to tak nie bardzo - musiał by być tonący - inaczej niezgodny z RAPR (ten sam problem co ze sbirolino). A wydaje mi się że ten pływaczek/popperek w tej metodzie powinien pływać po wierzchu żeby wabić ryby.



#138 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 25 styczeń 2014 - 09:21

Widzialem ten filmik , przejrzałem bardzo duzo filmików  rosyjsko języcznych.

Chodzi mi bardziej o to gdzie to kupic , w Polsce.Bo z takim dynksem można by lowic nawet na suche muchy na wedkach spinningowych.

 

 

A tu czesc moich przynet , tak wygladały poczatki .

Załączony plik  IMG_20140112_145443.jpg   53,15 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20140112_145450.jpg   63,58 KB   28 Ilość pobrań

 

Pózniej były takie

Załączony plik  IMG_20140112_145403.jpg   74,11 KB   27 Ilość pobrań

 

A tu reszta tak po prawdzie , od roku pomijajac kilka kogutów nic nie ukreiłem . Brak weny dlatego pisze Zebyscie pokazali swoje wzory.

Po prostu sprawdzaly mi sie na "bzdrege" kawalki twistera na malej głowce jigowej.

I w tym roku własnie na takie twisterki połowilem najlepiej , na jigi tez, ale zółte  korpusy twisterów wymiataly

Załączony plik  IMG_20140112_145654.jpg   59,56 KB   29 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_20140112_145607.jpg   66,29 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20140112_145539.jpg   66,08 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20140112_145522.jpg   69,07 KB   26 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20140112_145614.jpg   68,73 KB   28 Ilość pobrań

 



#139 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 510 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 styczeń 2014 - 10:01

@kokosz77 - to nie wobler, to dedykowany pływaczek - link do filmu jak to zrobić.

 

Tylko należy pamiętać że w Polsce to tak nie bardzo - musiał by być tonący - inaczej niezgodny z RAPR (ten sam problem co ze sbirolino). A wydaje mi się że ten pływaczek/popperek w tej metodzie powinien pływać po wierzchu żeby wabić ryby.

 

Niekoniecznie niezgodny, jeśli traktujesz (zgodnie z przeznaczeniem zresztą) sbirolino jako element ułatwiający wyekspediowanie lekkiej przynęty to wszystko OK, ortodoksi uważają jednak, że można go traktować także jako sygnalizator brań co w spinningu jest już niedozwolone, ale idąc dalej taką wykładnią należałoby zakazać używania plecionek fluo np.... Tak więc moim zdaniem sbirolino nie ma się co czepiać.



#140 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 27 styczeń 2014 - 21:32

Jakie modele haczyków stosujecie do tych mikro w rozmiarach 10 -12 ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych