Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4083 odpowiedzi w tym temacie

#1781 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 22 marzec 2016 - 10:49

Dzięki :) Muszkarz to ze mnie początkujący, ale raz na jakiś czas coś wyjdzie przyzwoitego.


  • ezehiel lubi to

#1782 OFFLINE   Jerzy G

Jerzy G

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaGostynin

Napisano 25 marzec 2016 - 19:55

Jigi na wzdręgę z opadu. Woblery jaziowe mojej produkcji też chętnie atakowane przez te ryby.

Rewelacyjne na wzdręgi 20 plus na zbiorniku Paprocany.:Załączony plik  1458925530102.jpg   12,45 KB   28 Ilość pobrańZałączony plik  1458925533718.jpg   6,61 KB   27 Ilość pobrań

 

 

 

 

 

 



#1783 OFFLINE   RobertoPL

RobertoPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 26 marzec 2016 - 11:50

Powiedzcie mi, jak łowić takimi mikro jigami w małych rzeczkach, prowadzimy je z prądem rzeki, nadajemy im jakiś ruch, jak jest spowolnienie nurtu i jakiś większy dołek to z opadu na napiętej żyłce? Powolutku rzeka wchodzi w stan ożywienia i napływają już piękne płcie, klenie i jazie z pobliskiego jeziora więc pasowałoby coś połowić na mikrusy.



#1784 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 28 marzec 2016 - 20:10

Ja ostatnimi czasy katuję XUL Drop Shot. Na kołowrotku Nanofil 0,04, przypon strzałowy 0,10mm ok. 1 metra, ciężarek 2g 30cm poniżej haczyka, haczyk 12, a na haczyku sztuczna ochotka. Nie mam zbytniego doświadczenia z połowem białorybu na mikrojigi, gdyż na moim łowisku nigdy nie udało mi się ich jakoś przechytrzyć. Na dropa w ciągu 4 wypadów złowiłem ok. 100 jazgarzy, kilka okonków palczaków, jedną płotkę i dzisiaj pod wieczór takiego jegomościa. Wydaje mi się, że to krąp, bo jakiś taki zdziwiony, chociaż miał sporo śluzu. Nie mierzyłem, tylko jedną fotkę strzeliłem i do wody.
Załączony plik  DSCF1627.JPG   150,24 KB   27 Ilość pobrań

#1785 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 28 marzec 2016 - 21:26

Roberto, generalnie opad z pradem lub w poprzek. W dolek daj dojsc do dna, potem plynnie unies i znow opad. U mnie sie sprawdza. Dobrze miec rybki namierzone i wzrokowo sprawdzic co sprawia z rybki sa zaciekawione.
Henri, gratki :)

#1786 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 28 marzec 2016 - 21:58

Chociaż to nie białoryb to pochwalić się chciałem.
Pierwszy raz z muchą na pstragach i jakoś poszło.
Parę szczurków wyjąłem na swoje cudaki.
a7de02dfc0283356d132d3ad258c4500.jpg

#1787 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 29 marzec 2016 - 07:40

Henri, gratki :)

A dzięki, w sumie pierwsza większa rybka na ochotkę.

A tak ogólnie to zanabyłem ostatnio wędkę Quantuum Felchen 180cm 1-8g i ją rozpracowuję na razie z dropsem. Nie jest ze mnie jakiś super wędkarz, ale moim zdaniem bardzo czuła wklejka, ładnie gnie się w parabolę, do dolnika, przesztywnienia nie ma. Posiada dwie wymienne szczytówki o różnej sztywności, chociaż różnica jest niewielka. Mam wklejkę Mikado Sapphire 7g 220cm i to są dwa różne światy, mimo że Mikado ma mniejsze CW. Mikado to typowa sztywna wklejka, a tutaj kijek zachowuje się jak pełen blank. Jak znajdę chwilę to wrzucę fotki z ugięciem obu kijków dla porównania.
  • ezehiel lubi to

#1788 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2016 - 08:22

Powiedzcie mi, jak łowić takimi mikro jigami w małych rzeczkach, prowadzimy je z prądem rzeki, nadajemy im jakiś ruch, jak jest spowolnienie nurtu i jakiś większy dołek to z opadu na napiętej żyłce? Powolutku rzeka wchodzi w stan ożywienia i napływają już piękne płcie, klenie i jazie z pobliskiego jeziora więc pasowałoby coś połowić na mikrusy.

Dokładnie tak jak napisał Kuba...najlepiej przy wczesno-wiosennych stosować jak najlżejsze jigi,tak aby nurt unosił je jak najdłużej w ''połowie'' wody,rybki są jeszcze ospałe i nie bardzo mają ochotę wychodzić do zbyt szybko opadających przynęt.Ogólnie namierzać wzrokowo i puszczać na napietej lince przed nosem :D .


  • Kuballa44 i Henri lubią to

#1789 OFFLINE   silurus2m

silurus2m

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjakraśnik
  • Imię:rafal

Napisano 29 marzec 2016 - 10:14

@Henri

interesuje mnie jak ten mikado do 7g sprawuje się przy połowie na małe przynęty, jak z czuciem?, jaki jest zadowalający dolny zakres wyrzutu? Z góry dzięki za odpowiedź



#1790 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 29 marzec 2016 - 17:03

Zależy co rozumiesz poprzez małe przynęty? Jeśli mikrojigi, to moim zdaniem Lexus w ogóle się nie nadaje. Wędka jest bardzo sztywna i nie naładuje się przy wyrzucie, czucia mikrusków też nie ma żadnego. Nie da rady ładnie poprowadzić mikruska wprowadzając wędkę w drgania. Jeśli chodzi o większe gramatury, to nie pomogę niestety, gdyż praktycznie do niczego jej nie wykorzystywałem i leżała w kącie. Po prostu czeka na swój czas...
Tylko tak jak już pisałem, nie mam zbytniego doświadczenia jeśli chodzi o mikrojigi, a na przykład tutaj we wątku ktoś pisał, że łowi mikruskami na potężniejsze wędki i daje radę. Więc może kwestia doświadczenia odgrywa tutaj rolę. Ja w każdym razie na Lexusa nic na mikrojiga nie złowiłem i jeśli chodzi o pracę w porównaniu do quantuuma, to jak dwie inne bajki.

#1791 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2016 - 17:46

Ktoś macał kije kongera
streeto xul 1852 (185cm, 0,5-6g)
ultris jig Micron 210cm 0,5-6g
Dynamix jig UL 2122 1-8g
  • jkos lubi to

#1792 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 29 marzec 2016 - 18:30

Ja ostatnimi czasy katuję XUL Drop Shot. Na kołowrotku Nanofil 0,04, przypon strzałowy 0,10mm ok. 1 metra, ciężarek 2g 30cm poniżej haczyka, haczyk 12, a na haczyku sztuczna ochotka. Nie mam zbytniego doświadczenia z połowem białorybu na mikrojigi, gdyż na moim łowisku nigdy nie udało mi się ich jakoś przechytrzyć. Na dropa w ciągu 4 wypadów złowiłem ok. 100 jazgarzy, kilka okonków palczaków, jedną płotkę i dzisiaj pod wieczór takiego jegomościa. Wydaje mi się, że to krąp, bo jakiś taki zdziwiony, chociaż miał sporo śluzu. Nie mierzyłem, tylko jedną fotkę strzeliłem i do wody.
attachicon.gifDSCF1627.JPG

NIgdy nie lowilem bialorybu na boczny trok , moze to tez jest metoda, trzeba spróbować :D 



#1793 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 29 marzec 2016 - 18:59

Wydaje mi się, że kolega pisał o drop shocie, a nie o troku. Ale na troka, też da się ;)



#1794 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 marzec 2016 - 20:28

W sumie dlaczego nie :-) każde rozwiązanie jest dobre jeśli jest skuteczne. Jakiś czas temu zrobiłem "oczy jak 5zł" kiedy zobaczyłem jak ktoś rzuca b.trokiem z małym woblerkiem... i to działało!

Wysłane z mojego Letv X500

#1795 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2016 - 22:02

Boczny trok to nie tylko micro przynęty.
Woblery, kopyta 3", błyski, streamery.

Nie wiem skąd przekonanie o tym, że to tylko guma w rozmiarze micro.

#1796 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 29 marzec 2016 - 22:29

Boczny trok to nie tylko micro przynęty.
Woblery, kopyta 3", błyski, streamery.

Nie wiem skąd przekonanie o tym, że to tylko guma w rozmiarze micro.

Ja też nie wiem skąd przekonanie, że trok to tylko gumy. Są przecież i obrotówki bez korpusu do troka, można i sztuczne robactwo na hak nabić. A łowienie malutkimi wobkami, na troku to już w niektórych rejonach/miejscówkach standard.

A poza tematem łowienia białorybu: często sięgam po "grubego" troka na kilku specyficznych miejscówkach, gdzie guma na ciężarku 15-30g, z dobrze schowanym ostrzem na haku offsetowym, czyni "cuda" :)


  • ezehiel lubi to

#1797 OFFLINE   filu

filu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Urgacz

Napisano 29 marzec 2016 - 22:31

Na troku posyłam mikro woblerki ,kiedy  normalnie nie jestem w stanie sprowadzić ich na pożądaną głębokość i odległość to samo robi z obrotówkami 00 


  • ezehiel lubi to

#1798 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 01 kwiecień 2016 - 22:20

Ponownie wieczorny wypad na drop shocik. Znów jakieś 20 jazgarzy połakomiło się na ochotkę i na koniec jedna płotka.
Załączony plik  DSCF1629.JPG   116,19 KB   21 Ilość pobrań
Załączony plik  DSCF1630.JPG   100,38 KB   21 Ilość pobrań
Załączony plik  DSCF1633.JPG   111,08 KB   22 Ilość pobrań

Trafił się również jeden prawdziwy XUL potwór- dosłownie wielkości małego palca
Załączony plik  DSCF1632.JPG   82,53 KB   22 Ilość pobrań

Mam pytanko... U Was też jest tyle jazgarzy? Ja w kilka wypadów złowiłem ich ponad 100, a innej ryby tyle co na palcach policzę. Procentowo wyjdzie ponad 90% jazgarza w parę dni łowienia.....
  • Kuballa44, ezehiel i wilczybilet lubią to

#1799 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 02 kwiecień 2016 - 07:30

U mnie tej uroczej rybki niestety nie ma... Chyba że ktoś mnie oświeci gdzie w okolicy Koszalina pływają. Tak samo z sumikiem karłowatym, gdzieniegdzie plaga ale.... Nie u mnie. :P



#1800 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 02 kwiecień 2016 - 10:06

Mnie na początku jazgaczyki nawet cieszyły, nie spodziewałem się że można je regularnie łowić na spina. Po pewnym czasie mam ich już dość, ładne rybki ale na większości wyjazdów uniemożliwiają mi dobranie się do płotek czy leszczy... są szybsze w wyścigu do sztucznej ochotki :)


  • pawlikowski i ezehiel lubią to