Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Łowienie białorybu na spinning


  • Please log in to reply
4082 replies to this topic

#1861 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 posts
  • Imię:K

Posted 08 May 2016 - 21:27

No, sezon ladnie otwarty na powaznie! Rybki sie tra, chyba drobne plotki lub mieszaniec z jaziem, bo zwykle grube plocie bez wysypki. Rybki niezdecydowane, lub zbyt maly wybor jigow, czesto startowaly i cm przed przyneta tracily zainteresowanie, glownie opad powodowal atak. Widzialem pieknego karasia :) sprzetowo brazka na 14, zylka trabucco 0,10 mm i kijek z polnocy :)
Ruszam jutro o 5 przed praca, zobaczymy co to da.

Attached Files


Edited by Kuballa44, 08 May 2016 - 21:30.

  • Kamil Z., krakus, pawlikowski and 4 others like this

#1862 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Posted 09 May 2016 - 17:13

U mnie pogoda dopisała w weekend i w końcu rybki zaczęły wychodzić na wierzch :) na tyle, że można było je zlokalizować..
Po 45 minutach starań dwie się ulitowały nade mną, cieszą najbardziej bo pierwsze :) teraz powinno pójść z górki  B)

 

 

Attached Files


  • Sławek.Sobolewski, Kuballa44 and pawlikowski like this

#1863 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,616 posts
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Posted 09 May 2016 - 19:23

Ja też dzisiaj byłem na rybkach tyle,że głęboko w krzakach na moim 2-3m ciurku.Jak na razie woda wysoka i mało klarowna,przy ujściu strumaczka z jeziora lipa tylko drobnica (ukleja) i jakieś niewielkie wzdręgi raczej nie zainteresowane jigami.w głębi strumyczka tylko dość drobna płoć ustawiona na bystrzach,większe sztuki przy dnie na końcach warkoczy.Łowienie to typowa krótka spin-nimfa,czyli najlżejsze jigi (0,3-0,4g),rzuty lekko górę nurtu i ''spławianie'' jiga na napiętej lince.Złapałem około 15 szt.,ale bez zdjęć bo nie ma się czym chwalić...wszystkie miały 18-20cm.Najbardziej zadowolony jestem z kijka który ukręciłem w zimie,rzutowo spisuje się naprawdę elegancko,a czułość...przepaść do tego co miałem wcześniej.Połowa rybek siadła bez zacinania (te które były bardziej energiczne),ot pstryknięcie w jiga,przygięcie szczytówki i resztę robił sam kijek... ;) .Reszta sprzętu bez zmian czyli Shimano Saros 1000FA,Sufix Nano Braid 5lb ,przypon z matchowej 0,12 i jigi a'la brązka na haku 14.

 


Attached File  WP_20160509_12_13_02_Pro.jpg   118.36KB   22 downloadsAttached File  WP_20160509_12_13_22_Pro.jpg   118.57KB   23 downloads


  • Kuballa44, pawlikowski and Jammaey like this

#1864 OFFLINE   aldebaran

aldebaran

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 posts
  • Imię:Darek

Posted 12 May 2016 - 11:14

Dzisiaj przy łowieniu wzdręg i płotek trafiłem taki bardzo dynamiczny przyłów ;) Zrobił tyle świec, że łącznie więcej czasu spędził chyba w powietrzu niż w wodzie. Miarka pokazała równe 40cm. Zapięty na słowo honoru za samą skórkę ;) Hol był mocno defensywny, bo na kołowrotku miałem żyłeczkę 0,10, kijek Daiwa exceler do 10g.

Attached Files


Edited by aldebaran, 12 May 2016 - 11:15.

  • Hesher, pawlikowski, Paavo and 5 others like this

#1865 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 posts
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Posted 12 May 2016 - 11:40

Dzisiaj przy łowieniu wzdręg i płotek trafiłem taki bardzo dynamiczny przyłów ;) Zrobił tyle świec, że łącznie więcej czasu spędził chyba w powietrzu niż w wodzie. Miarka pokazała równe 40cm. Zapięty na słowo honoru za samą skórkę ;) Hol był mocno defensywny, bo na kołowrotku miałem żyłeczkę 0,10, kijek Daiwa exceler do 10g.

Jakiegoś lotnika trafiłeś

#1866 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,616 posts
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Posted 12 May 2016 - 13:16

Dzisiaj przy łowieniu wzdręg i płotek trafiłem taki bardzo dynamiczny przyłów ;) Zrobił tyle świec, że łącznie więcej czasu spędził chyba w powietrzu niż w wodzie. Miarka pokazała równe 40cm. Zapięty na słowo honoru za samą skórkę ;) Hol był mocno defensywny, bo na kołowrotku miałem żyłeczkę 0,10, kijek Daiwa exceler do 10g.

Na przydomowym jeziorze czasami trafiam na te rybki,tylko najczęściej ciutkę wiekszych rozmiarów i 50% tych spotkań kończy się zdemolowaniem delikatnego zestawu :wacko: ...także gratuluję,zdziczały tęczak to naprawdę super sportowa rybka.


  • ezehiel likes this

#1867 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 posts
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Posted 13 May 2016 - 15:49

Wczoraj po pracy wyskoczyłem na chwilkę, rybki skubały.

 

26921019891_1fb58a8cc2.jpg

 

26385418753_153703cd5a.jpg

 

26921020591_c91e7d7e4b.jpg

 

26895145622_ee5d0db2d9.jpg

 

 


  • nowwwak, Kamil Z., mtmisiu and 15 others like this

#1868 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 posts
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Posted 13 May 2016 - 15:55

Ja dzisiaj idę Nie wiem nawet czy znajdę miejsce z białorybem ale nastawiony jestem bojowo

#1869 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 posts
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Posted 13 May 2016 - 16:42

Wczoraj po pracy wyskoczyłem na chwilkę, rybki skubały.

 

 

Bardzo fotogeniczne te Twoje rybki  :)  Karasie normalnie agresory  :D  Łowisko z tak czystą wodą masz przez cały sezon czy latem się psuję ?



#1870 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 posts
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Posted 13 May 2016 - 17:46

Dzięki, karaski dość fajnie reagują, ale drobna wzdręga i okonki dość mocno przeszkadzają. Z wody można by było się do nich lepiej dobrać. Z brzegu niestety jest ciężkie łowienie bo lubi zassać. Może niebawem odpalę pływadło. Co do wizury to latem jest gorzej, ale woda generalnie przez cały sezon jest w miarę ok :)



#1871 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 posts
  • Imię:K

Posted 13 May 2016 - 21:34

Lepiej pokaż swoje cudenka co im zapodajesz, rybki piekne a i na przynetach tez warto zawiesic oko. :)



#1872 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Posted 14 May 2016 - 10:34

Miały być wzdręgi a zameldowało się 5 takich jegomości ;) Wszystkie z tego samego miejsca w przeciągu 45min. Największy 42 cm, reszta koło 35cm. Jakie było moje zdziwienie po pierwszej sztuce :D

Attached Files


  • Tomy, Kamil Z., Jack__Daniels and 12 others like this

#1873 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Posted 14 May 2016 - 11:42

Nie wiem dlaczego edytka nie działa :/

Przynęta Crazy Fish Cruel Leech 5,5cm (kolor 11 Ruby) podany na Carolina Rig,przypon z fluocarbonu około 1m,hak Round Bent Joint Hook #10

#1874 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Posted 14 May 2016 - 12:47

Łowię na mikrojigi od zeszłego roku (kiedy to sprowadziłem je do mojego sklepu) używam starego kijka Millenium cw.1-7gr(nabyłem go w komisie, długo szukałem)cieniutka plecionka i przypon fluorocarbonowy(widoczność)i powiem Wam że radocha niemiłosierna.Brania są super widowiskowe jeżeli branie nastąpi tuż po zarzucie(pod powierzchnią)oprócz tych drobin stosuję aszychminki mikrskopijnych rozmiarów. Byłem z sukcesami kilka razy na pstrągach, łapię białoryb, nie zawsze można przewidzieć co się trafi(trafiłem już dwukrotnie karpia!) Okonie pięknie współpracują wieczorem (tu obrotóweczka) Biorąc pod uwagę delikatność sprzętu adrenalina gwarantowana.Dla mnie to najczystsza forma spiningu sportowego.Ot.... tak sobie myślę.Pozdrawiam ;)


  • jurkan and filu like this

#1875 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 posts
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Posted 14 May 2016 - 18:13



Lepiej pokaż swoje cudenka co im zapodajesz, rybki piekne a i na przynetach tez warto zawiesic oko. :)

 

Dwa środkowe rzędy, to wcinały Kuba ;)

25914180532_883693e120.jpg

 

Radku pozamiatałeś ładnie z tymi linkami. Gratulacje ! Miałem jeden fajny odjazd, ale nie dowiem się co to było ;) Są tam liny więc możliwe, ze jakiś się skusił na sierściucha.


  • Kamil Z., szymanek69, Paavo and 2 others like this

#1876 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Posted 14 May 2016 - 19:13

Za to ja na Twoje cudeńka nie mogę się napatrzeć :) Chyba się do Ciebie uśmiechnę któregoś dnia ;)


  • pawlikowski likes this

#1877 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 posts
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Posted 14 May 2016 - 21:59

Byłem dzisiaj. Wzdręg nie było pogoda też nie dopisywała (wiało) Kilka okonków i obcinka jakiegoś pistoleta. Gekonki okonki niefotogeniczne. Brały na czerwonego streamero-jiga

ZDJĘCIE NIE SPEŁNIA REGULAMINU FORUM. 
c44d3966373e3cdc5ed019d05af1e9c1.jpg Bardzo zaczepowa miejscówka ale po za tym bajka


Edited by Kacper.K, 15 May 2016 - 13:19.


#1878 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,616 posts
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Posted 15 May 2016 - 13:11

Ja też byłem wczoraj dosłownie godzinkę po południu na swoim ciurku.Pogoda nie sprzyjająca bo deko się oziębiło i...padało co w połączeniu małe przelotki i super-cieniutka plecionka = mordęga z klejeniem się jej do blanku.Nie mniej coś się działo,ale w pośpiechu nie zabrałem nawet telefonu do robienia zdjęć.Trafiłem pierwszego leszcza + - 40cm,lekko zdziwony bo ''tarlaka'' zsypanego na fest w dotyku przypominającego papier 60.Zdziwienie,bo nidy nie były zainteresowane przynętami w czasie ''amorów''.Hol był trochę nerwowy,bo nie jestem jeszcze przyzwyczajony do kijka i 2 razy dokręcałem hamulec,aby przytrzymać rybę w niewielkim nurcie,ale po zabetonowaniu prawie hamulca kij zrobił za mnie robotę i może po minutce leszcz dał się na ''flaka'' doholować do brzegu.Troszkę poniżej miejsca połowu leszcza,miałem ''zbórkę'' nimfy najprawdopodobniej przez sporego (jak na warunki) jazia,niestety rybka nie była wcięta tak jak trzeba i wypluła przynete po krótkim holu.Trafiło się też kilka płoteczek nie powalajacych rozmiarowo,jurto wybiorę się się troszkę dłużej nad ciurek.



#1879 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,616 posts
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Posted 15 May 2016 - 13:19

Dwa środkowe rzędy, to wcinały Kuba ;)

25914180532_883693e120.jpg

 

Radku pozamiatałeś ładnie z tymi linkami. Gratulacje ! Miałem jeden fajny odjazd, ale nie dowiem się co to było ;) Są tam liny więc możliwe, ze jakiś się skusił na sierściucha.

Fajniutkie te widelnice,na lipionki i pstrążki bomba...miałem sporo rybek na podobne (nie tak ładne :P ),na red tagi na jigu niestety nic nigdy nie złapałem,na a'la ochotki też miałem trochę rybek,ale tylko przy ''brudnej'' wodzie.U mnie dalej nr.1 to marabutowe pijawki (wieksze jigi) i ''brązki'' z bażanta (mniejsze).


  • pawlikowski likes this

#1880 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 posts
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Posted 16 May 2016 - 08:55

A widzisz Pawle, a u mnie zaczęło się właśnie od "red tagów". Na tego typu przynęty złowiłem najwięcej ryb. W moim pudełku jest to najbardziej uniwersalny sierściuch. Łowiłem na niego pstrągi i lipienie na Sanie, a w jeziorkach piękne krasne, karasie, jazie, linki i inne rybki. Sporo godzin spędzonych nad wodą nauczyło mnie, ze warto mieć różne gramatury tych przynęt. Pamiętam jak na taga na główce 4,0 i 3,8 (najczęściej takich używam) miałem bardzo słabe brania, wygrzebałem gdzieś takiego samego na 3,5 mosiężnej i woda się kapitalnie otworzyła ... . Na pijaweczki również sporo połowiłem, bardzo dobra przynęta :) Brązki sprawdzają mi się fajnie na płociach (rozm. #12-14). A te zielonkawe ze zdjęciach w tym sezonie dały już kilka ładnych karasi. Wiadome, że co woda to może być inna bajka, ale jakiś wspólny mianownik zawsze jest :) Ciągła kombinacja przynosi czasami fajne wyniki ;)