Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Pierwszy raz


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#21 OFFLINE   Jacosław

Jacosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Jacek

Posted 28 November 2013 - 20:44

Bardzo sympatyczna kolekcja malowańców. Pozdrawiam :)



#22 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 posts
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Posted 28 November 2013 - 22:02

Ciekawe pstrągale. Tak trzymaj. :D



#23 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Posted 29 November 2013 - 01:48

(...) niemniej wszelka krytyka mile widziana.

Może to nie krytyka, raczej żal...

Ten czerwono-brązowy "ciapkowaniec", którego wcześniej pokazałeś solo, a obecnie na zbiorczej w pierwszej kolumnie jako drugi, stanowił powiew świeżości, oryginalny nie tylko suknią strojną, ale i nietuzinkową budową. Jako że nie jesteś jeszcze zmanierowany zacierałem ręce mając nadzieję zobaczyć kolejne - czasem dziwaczne, czasem może i śmieszne - ale nowatorskie konstrukcje. Coś, co może prawdziwie dać do myślenia, zainspirować, dać kopa - a tu same "politycznie poprawne" kształtki :huh:

Pewną nadzieję budzi perełka z samego dołu. 

Odwagi!



#24 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 05 December 2013 - 14:29

Dzisiaj pokażę Wam wobka świątecznego, Amerykańsko merry - christmasowego. Takie mam przynajmniej skojarzenia jak patrzę na kolory. Pozostało wklejenie steru. 

Albo lakieru położyłem za grubo albo jakoś zżółkł :(. Może stary? Chyba przejdę na Hartzlak.

 

  

Attached Files



#25 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,133 posts
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Posted 05 December 2013 - 16:40

a już pomyślałem, że to będzie mały jerk ;)



#26 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 06 December 2013 - 14:46

Od wczoraj do dzisiaj wystrugałem sobie kolejnego wobka. Pierwszy, który nawet mi się podoba, zwłaszcza w otoczeniu świątecznej dekoracji. :) W rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu ( muszę zmniejszyć jakość zdjęć w aparacie :) ). Niestety lakier znowu zżółkł.

Pozostaje wkleić ster i do ... wanny :)

Attached Files


  • Krystekwolf likes this

#27 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,133 posts
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Posted 06 December 2013 - 16:35

Skippi, ten lakier już musi być lekko żółty. Nie ma opcji, żeby ci zżółkł zaraz po zaschnięciu. Po prostu zmień ten lakier.



#28 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 06 December 2013 - 19:30

Pewnie że jest żółty. Stoi sobie taka wielka 10 litrowa pucha od 4 lat, jak dechy na strychu malowałem i jest w niej jeszcze 5 litrów. Przecie do kibla nie wyleję, bo to nieekologiczne.:)



#29 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 07 December 2013 - 11:09

Dzisiaj efekt wczorajszo - nocnych prac w pocie czoła, połączonych z rzucaniem mięchem. Szczęśliwie rzecz się działa w piwnicy przy zamkniętych drzwiach, więc reszta domowników nie słyszała.

Trzeba jeszcze dołożyć ze dwie warstwy lakieru i wkleić ster. Znowu na żywo wygląda dużo lepiej na zdjęciu. Chyba odpalę fotoszopa :)

Attached Files



#30 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 12 December 2013 - 11:53

Takie ostatnio stadko przypłynęło i się zagnieździło na stole w warsztaciku. Niektóre twierdzą że czekają na stery z poli, te zaś które maja z plexi, też mówią że nie ruszą się z miejsca, dopóki im nie powymieniam. Jedna taka rybka choinkowa, cała złociutka w kropeczki, krzyczy głośno że nie chce za nic na choinkę, a przynajmniej żebym potem, po świętach, też jej ster wstawił bo ona chce w maju do wody. W sumie dlaczego nie, kobiety lubią diamenty a szczupaki złoto.

Attached Files


  • Krystekwolf likes this

#31 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,464 posts

Posted 12 December 2013 - 11:57

Fajne ,tylko dlaczego one tak wyglądają jak by chciały wszystko zjeść ;) :P

Powinny udawać jak by się wszystkiego bały ,co by łatwiejszym kąskiem były :lol:

Żartowałem ,super fajne.


  • skippi66 likes this

#32 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 12 December 2013 - 12:05

Fajne ,tylko dlaczego one tak wyglądają jak by chciały wszystko zjeść ;) :P

Powinny udawać jak by się wszystkiego bały ,co by łatwiejszym kąskiem były :lol:

Żartowałem ,super fajne.

Bo one są głodne przygód i dosyć agresywne. Jeden ma tylko trochę delikatniejszą eskę, ten najdłuższy. Dalej nie wiem dlaczego w realu wyglądają o niebo lepiej niż na zdjęciu. :( Może dlatego że maluję pędzlem, a aparat wyłapuje każdy ślad narzędzia. Ale nic to, na aero za nic nie przejdę ( póki co :) ), to ma być 100% hand made, bez wspomagania technologią. Faktura drewna i ślad narzędzia o tym świadczy.



#33 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 posts
  • Imię:Michał

Posted 12 December 2013 - 19:57

Najfajniejsze że od razu masz własny styl, wystarczy spojrzeć na wobki i od razu wiadomo kto je wykonał. Tak trzymaj ;)



#34 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 15 December 2013 - 18:27

Kolejne rybki przypłynęły. Mówią że potrzebują sterów i jeszcze jednej warstwy lakieru. Spełnię ich życzenia i jutro spływają do sklepu. Kolega powiedział że chętnie weźmie i położy w gablotce. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeszcze tylko poranna wycieczka nad pobliski, jeszcze nie zamarznięty staw, coby je przetestować.

 

Attached Files



#35 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 07 February 2014 - 20:35

Panie Michale, pan się jeszcze musi dużo nauczyć. W pewnych sytuacjach kolor/wygląd przynęty ma ogromne znaczenie. Chyba w 2011r w sierpniu napieprzałem sandacze w nocy na koguty, o ilości dziennej nawet nie będę pisał, bo to mało istotne, a co niektórzy by pewnie nie uwierzyli. Co najciekawsze, ryby atakowały wyłącznie koguty białe i fluo-żółte, w ciągu dnia brania były na inne kolory..grizzly, szare itp, ale w nocy można było sobie dzienne wabiki w buty wsadzić.

Dodam też, że moje najskuteczniejsze przynęty na duże okonie(nie pokazuję ich tutaj), cechują się praktycznie zerową pracą. Kluczem do sukcesu jest właśnie wygląd przynęty i jak najbardziej dyskretne i naturalne podanie ich w okolice drapieżnika.

To tylko dwa przykłady znaczenia koloru/wyglądu przynęty. Do przemyślenia..

Pozdrawiam

Kiep z chyba większym doświadczeniem. ;)

 

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać.

Chętnie bym podyskutował na ten temat, ale nie mogę, a już z pewnością nie w tym wątku, gdyż kolega Założyciel wyprosił mnie był precz. Tym chętniej, że bardzo lubię dyskusje z przepełnionymi wszechwiedzą nadwędkarzami z odpowiednim zadęciem. Bo przecież moje 40 lat spędzone nad przeróżnymi łowiskami w kraju i za granicą, mój kilkukrotny udział w zawodach różnej rangi oraz wieloletnia szkoła spinningu u boku autentycznego wędkarskiego mistrza ( z medalami! ), zaiste nie predestynuje mnie do posiadania jakiegokolwiek własnego zdania i zdaję sobie sprawę że jeszcze dużo muszę się uczyć od Kolegów nadwędkarzy.

Raczcie tylko zwrócić uwagę, szanowni Koledzy nadwędkarze, że w poprzednich postach przedstawiałem wyłącznie własne poglądy na sprawę. Nie czyniłem również ( przynajmniej do czasu ) wycieczek osobistych. Przedstawiłem także, w przystępnych mam nadzieję słowach, jedno malutkie i dobrze

znane prawo fizyki, z którym doprawdy dyskutować się nie da. Trudno bowiem dyskutować z faktami i jeszcze próbować je obalać. To może człowieka narazić na śmieszność.

Nie mogłem się powstrzymać.

Tak więc naprawdę nie chcąc zaśmiecać koledze wątku, kończę definitywnie, zaś wszelkie ew. uwagi proszę na priv. Może nawet odpowiem, kto wie...

 

pozdrawiam - Michał.



#36 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 01 April 2014 - 14:23

Dawno mnie nie było a tymczasem wiosna się zrobiła, sezon rozpoczęty i pora ruszać na łowy. Także u mnie w strugarni sezon w pełni i przygotowania do " big game " trwają. Poniżej fotki kilku nowych drewienek na rybki większe, mniejsze i całkiem malutkie.

Wszystkie woblery z twardej balsy z wkrętkami wklejonymi na żywicę ( trzyma jak cholera :) ), malowanie to akryle i pędzel. Żadnego aero, czysty hand made. Tylko wkręty skręcam wiertarką :)

 

 

Attached Files



#37 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,079 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 01 April 2014 - 14:36

Dawno mnie nie było a tymczasem wiosna się zrobiła, sezon rozpoczęty i pora ruszać na łowy...

Jak to czas? To już nie do czerwca?  :D  ;) 

 

Te najmniejsze, na samym dole, ciekawe.



#38 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 01 April 2014 - 14:45

Jak to czas? To już nie do czerwca?  :D  ;)

 

Te najmniejsze, na samym dole, ciekawe.

No bo czerwiec już za pasem, więc pora ruszać. Powoli ruszać. Zresztą może trochę nagnę przekonania i wybiorę się w maju. :)