Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tuning - Van Staal VM150


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 07 październik 2013 - 18:00

Zdecydowanie masz rację, tyle że trudno mi sobie wyobrazić do tego kręcioła delikatnego knoba np. z korka :( . Pozdrawiam

Korek tam tez nie pasuje,ale Tknob jak najbardziej..cos jak była np w TP4000FA jak najbardziej,tylko nie z tego samego tworzywa...

 

ps:

wcale taki pancerny ten kołowrotek nie jest,,raptem pól kilo..tylko legenda i opinie o nim wpływaja na jego "ego" :D



#22 OFFLINE   JPSt

JPSt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 październik 2013 - 19:29

Korek zbyt kruchy - dosłownie i w przenośni. Oryginalny knob jest wykonany z twardej chropowatej gumy co wcale nie dodaje mu punktów (swoją drogą aż nadto siermiężny - spodziewałbym się nieco więcej smaku inżynieryjnego od kamratów ze stajni V-Staal).

Jest wybitnie nieporęczny (ciekaw jestem czy zrobili jakiś test-cast i czy jakiś śmiałek usiłować kręcić tą cebulą...)

Przyczepiałem go do kija Grabolino 270 / do 60 gr na ciężki rzeczny spinning w głębokich dołach i bełto-nurtach.

Nie stanowiło to problemu dla młynka. Być może na morzu przy odpowiednim zestawie i stojaku ta gała-makówa spełnia rolę.

W tej chwili ani ona poręczna ani estetyczna. Dyskutowałem sprawę z p. Piotrem Matusiakiem i wariant knoba z czeczota ma sens.

Pozostawiłem kwestię jeszcze otwartą ażeby wysłuchać innych porad / obserwacji / wariantów, za com wdzięczny.

Załączone pliki



#23 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 22 czerwiec 2014 - 14:58

Szanowni,

Kilka miesięcy temu zakupiłem Van Staala VM150. Kołowrotek już 'wodowany'.

Konstrukcja jak i zborność kołowrotka niezmiernie solidna (niezbyt odkrywcza uwaga...).

...

 

Cześć

Jak sprawuje Ci się kołowrotek.

Nie stać mnie na wersję VS (kolega łowi nim zarówno dorsze jak i szwedzkie szczupaki - "kręciłem nim"), a wersja VM jest już przystępna cenowo. 

Wg opisów jakie znalazłem to podstawowe różnice to niezalecane dla VM  "zanurzanie" (tłumacz internetowy) jak i możliwość, a wręcz konieczność rozkręcania i serwisowania co jakiś czas (wersja VS jest wręcz "zaspawana").

Czy odczułeś to w użytkowaniu, jak to się przenosi na jego pracę.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.  :)  :)  :)  :)

 

A i może info jak skończyła się przeróbka, uchwyt rzeczywiście jest maskrycznie duży.


Użytkownik jabr edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 15:00

  • platynowłosy lubi to