Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij spinningowy na szczupaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#141 ONLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2023 - 13:29

Ktoś łowi dragonem gp concept spin 40-60gr? Jak się sprawuje? Szukam czegoś pod szczupaki na gumy czasami wobler.

#142 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 06 sierpień 2023 - 09:10

Panowie. Chcę kupić w miarę uniwersalny kij na szczupaka. Łowić będę ogólnie wszystkim do max 40g. Głównie 12-15cm gumy plus do 15g obciążenia. Mocno kusi Abu Mass Beat do 40g oraz Abu Eon do 32g. Zależy mi na tym by blank nie był kijem od szczotki. Progresywne ugięcie mile widziane.

#143 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 07 sierpień 2023 - 08:15

Słabo widzę kij do 40g i 15cm gumy + 15g główka. Zależy jaka guma ale dla mnie, to bliżej 50g i raczej szukałbym kija z górnym CW 50-60g, no chyba, ze będzie to coś pokroju STC z solidnym zapasem mocy.
  • saitt lubi to

#144 OFFLINE   Hant3riX

Hant3riX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 07 sierpień 2023 - 20:24

Znacie jakiś kij castingowy do 45-50 gram i długości 230 - 240 cm na szczupaka, coś o akcji med fast / fast pod gumy, i zelastwo. Do 300 zł.

#145 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 07 sierpień 2023 - 21:58

... raczej szukałbym kija z górnym CW 50-60g, no chyba, ze będzie to coś pokroju STC z solidnym zapasem mocy.
Operuje ktos dragon gp concept do 60 gram? Jak toto się sprawuje?

#146 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 sierpień 2023 - 22:48

... raczej szukałbym kija z górnym CW 50-60g, no chyba, ze będzie to coś pokroju STC z solidnym zapasem mocy.
Operuje ktos dragon gp concept do 60 gram? Jak toto się sprawuje?


Chyba pleciona nagrała o tym film jakiś o boleniach. Zielony blank chyba więc pasowałoby go GP concept

#147 OFFLINE   Hant3riX

Hant3riX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 08 sierpień 2023 - 19:38

Ma ktoś którego z tych kiji: Nanoflex pro +, Mitchell traxx Rz?
Szukam czegoś do ok 40 gram ćw, długości 240cm na szczupaka, bardziej o akcji med fast. Jakieś opinie o wyżej wymienionych kijach?

#148 OFFLINE   dropshot

dropshot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Krystian

Napisano 27 sierpień 2023 - 09:11

Podpinam się pod temat. Jako że zbliża się jesień wielkimi krokami szukam krótkiego kija w spiningu pod jerki 10-12cm i pod gumy 15-18cm. Czy miał ktoś styczność z tymi kijami:

Shimano beastmaster 210cm 21-56g
Favorite x1 213cm 18-56g
Berkley zilla pike 213cm 15-60g
Westin w3 ultrastick 210cm 15-50g

#149 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 27 sierpień 2023 - 09:37

Kij do dużych gum i klasyczną jerkówkę raczej trudno będzie połączyć, poza tym zależy jeszcze jakie gumy bo są 18cm ważące 30g, a są takie ważące ponad 60g i kij z górnym gw rzędu 50-60g, to widziałbym ale max do gum 15cm.
Dla mnie kij do jerków to max 185cm, natomiast do dużych, ciężkich gum min 220cm.

Użytkownik PatLove edytował ten post 27 sierpień 2023 - 09:59

  • Okonhel lubi to

#150 OFFLINE   dropshot

dropshot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Krystian

Napisano 27 sierpień 2023 - 18:46

Rozumiem o czym piszesz ale jeśli chciałbym kija pod same jerki to bym celował w casting. Chcem to jakoś połączyć. Chodzi mi o gumy 18cm takie jak illex Dexter shad który waży 33gr przy długości 17.5cm na lekkich główkach 5-8gr, kanibale 12-15cm, hering shady 16cm i jerki typu buster jerk 12cm który waży 37gr.

#151 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 27 sierpień 2023 - 19:19

Ja tak, czy inaczej przy takich gramaturach używam casta, niezależnie czy to gumy, czy jerki bo wg mnie jest po prostu wygodniej, natomiast w kwestii gramatur gum, napisałem to celowo. Jeżeli rzeczywiście będziesz używał jedynie takich w okolicach 30g, to kij z górnym cw na poziomie 50-60g jak najbardziej się sprawdzi ale znowu pojawia się problem jego długości. Mi najlepiej jerkuje się kijami 180-185cm ale taki będzie z kolei stanowczo za krótki do gum.
Jeżeli stałbym przed takim dylematem, szukałbym 198cm, który ogarnie jakoś zarówno gumy, jak i jerki. Osobiście jerkowania z klasycznym szarpaniem dłuższym kijem w ogóle sobie nie wyobrażam, chyba że masz ze 2m wzrostu albo lepiej.

Użytkownik PatLove edytował ten post 27 sierpień 2023 - 19:25


#152 OFFLINE   dropshot

dropshot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Krystian

Napisano 27 sierpień 2023 - 21:08

Wedki o tej gramaturze wyrzutu z reguły mają dłuższe dolniki. A ja trzymam wędkę dłonią przed stopka więc automatycznie wędka ulega skróceniu. Z brzegu nie miałem problemu szarpać jerkami o ile nie brodziklem. 198 mogą mieć już krótszy dolnik co może gorzej wpływać na rzuty gumami z powodu mniejszej dźwigni. Wiadomo że najlepszą opcję podałeś wcześniej kij dłuższy pod gumy i cast ale często pokonuje kilka kilometrów w poszukiwaniu ryb jesienią i nie jest łatwo nosić tyle sprzętu.

#153 OFFLINE   Borewicz

Borewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 wrzesień 2023 - 15:19

Rozpoczynam swoją przygodę z wędkowaniem. Im więcej czytam, tym mniej wiem.
Spinning będzie używany z pontonu, więc nie powinien być za długi.
Poszukuję spinning w miarę uniwersalny (o ile taki jest) do średnich przynęt: gumy o wymiarach 8-15cm (do 30g + główka jigowa), obrotówek w rozmiarze 4-6 oraz wahadłówek do 30g.
Myślałem o ciężarze wyrzutu 10-50g, ale mogę się mylić, bo co do wszystkiego, to podobno do niczego.
Jeśli chodzi o ryby, to w pobliskich jeziorach występują szczupaki i sandacze.
Kwotę którą chciałbym przeznaczyć to 400-450zł (będę potrzebował jeszcze kołowrotek do tej wędki, dlatego ograniczony budżet).



#154 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 wrzesień 2023 - 17:10

Rozpoczynam swoją przygodę z wędkowaniem. Im więcej czytam, tym mniej wiem.
Spinning będzie używany z pontonu, więc nie powinien być za długi.
Poszukuję spinning w miarę uniwersalny (o ile taki jest) do średnich przynęt: gumy o wymiarach 8-15cm (do 30g + główka jigowa), obrotówek w rozmiarze 4-6 oraz wahadłówek do 30g.
Myślałem o ciężarze wyrzutu 10-50g, ale mogę się mylić, bo co do wszystkiego, to podobno do niczego.
Jeśli chodzi o ryby, to w pobliskich jeziorach występują szczupaki i sandacze.
Kwotę którą chciałbym przeznaczyć to 400-450zł (będę potrzebował jeszcze kołowrotek do tej wędki, dlatego ograniczony budżet).


Wybierz się do sklepu i pomacaj serie SG2 lub SG4 z Savage Gear o c.w. do 60g i długości 221cm.
  • Biesan lubi to

#155 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • Imię:piotr

Napisano 06 wrzesień 2023 - 10:50

Najlepiej pojedź z kimś na ryby doświadczonym, a jak nie masz pogadaj z wedkarzami na Twoim akwenie, nikt chyba nie odmówi ci ,,rzucenia" parę razy swoja wędka, chyba, że ma kij z pracowni lub multika i nie chce bród.. generalnie jest parę odmian spinow o różnym ugięciu w średniej gramaturze. Teraz jest moda na sztywny dolnik lub szybki szczyt i progres na dole. Nie wiadomo co ci podpasuje, A w sklepie nie do końca pewne rzeczy widac no i na półkach też różnie z towarem.

#156 OFFLINE   dropshot

dropshot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Krystian

Napisano 21 wrzesień 2023 - 23:52

sg4 w gramaturze 20-60 jest ale 243cm, 221cm są ale o cw 15-45 jak się nie mylę.

Kolego miałem ten sam problem. Pojedź do większego sklepu wędkarskiego i macaj. Niech ci podepna kołowrotek przykładowy i zobacz jak ci to leży w ręku przede wszystkim.

Gumy 15cm to waga rzędu 30gr samej gumy. Jeśli to miałby być max to nie celowalbym w kij o cw większym jak 45g ze względu na to że kije mają zawsze jakiś zapas. Z reguły te opisy to podana waga przynęt z jakimi wędka najlepiej pracuje.

Jak kupisz pale do lania to nie będzie finezji z mniejszymi gumami skoro mowa jeszcze o gumach 8cm no chyba że na 30g główkach to zmienia postać rzeczy. Ja na pierwszy kij i początek przygody ze spinem na łódkę szukał bym czegoś w długości 200-230 o gramaturze wyrzutu 10-30 i akcji mod/fast. Taki uniwersał pod gumy 8-12cm, obrotówki 4-5 i woblery 10cm. Na większe przynety dokupisz sobie z czasem coś mocniejszego.

Oczywiście to tylko moja uwaga którą Ci zasugerowałem. A jeśli przemacasz wędki i nie będziesz mógł dobrać nic dla siebie, wtedy wróć na forum, wspólnymi siłami postaramy się pomóc.

#157 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3944 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 03 listopad 2023 - 20:52

Panowie mam prośbę, potrzebuję porady.
Szukam kijka pod ''zawodnicze ''szczupaki, czyli rybki najczęściej łowione na zawodach w przedziale 50-70cm.
Kij 210-240cm, ale najważniejsze aby startował od 5gr z trzycalową gumką do około 10gr plus cztery cale guma. Z racji tego, że uwielbiam wklejki i obserwację szczytówki chciałbym,aby szczyt dobrze reagował w dolnym zakresie ciężaru wyrzutu.
No i bardzo ważne, aby ryby nie ''spadały '' w czasie holu.
Polećcie coś sprawdzonego proszę.
Bardzo chętnie coś ze stajni Dragona.

#158 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 655 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 03 listopad 2023 - 21:27

Rozpoczynam swoją przygodę z wędkowaniem. Im więcej czytam, tym mniej wiem.
Spinning będzie używany z pontonu, więc nie powinien być za długi.
Poszukuję spinning w miarę uniwersalny (o ile taki jest) do średnich przynęt: gumy o wymiarach 8-15cm (do 30g + główka jigowa), obrotówek w rozmiarze 4-6 oraz wahadłówek do 30g.
Myślałem o ciężarze wyrzutu 10-50g, ale mogę się mylić, bo co do wszystkiego, to podobno do niczego.
Jeśli chodzi o ryby, to w pobliskich jeziorach występują szczupaki i sandacze.
Kwotę którą chciałbym przeznaczyć to 400-450zł (będę potrzebował jeszcze kołowrotek do tej wędki, dlatego ograniczony budżet).

To ogranicz czytanie.

Czas przeznaczaj na łowienie. Faktycznie całkiem uniwersalnych wędek nie ma ale każdą da sie łowić. W cenie 450pln juz nie będzie tragedii. Szczególnie jak znajdziesz używkę.

SG nie jest głupim pomysłem choć sg4 to raczej sztywniak, za to lekki. W SG wg opisu dołem bedą rzucać słabo za to górę można spokojnie przekroczyć.
Nie przejmuj się. I tak skończysz z wiadrem wędek. Jak każdy.


  • Hesher i S.N. lubią to

#159 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 04 listopad 2023 - 11:32

Ja szczerze polecam Abu Mass Beat II 240cm 10-40g i to wcale nie dlatego że mam takiego na sprzedanie :D to naprawdę bardzo fajna szczupakówka pod przynęty w tym zakresie cw. Dosyć szybka ale pracująca, fajna pod gumy, blachy. Przy tym dość lekka i po prostu fajnie się nią łowi.



#160 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 04 listopad 2023 - 11:35

Panowie mam prośbę, potrzebuję porady.
Szukam kijka pod ''zawodnicze ''szczupaki, czyli rybki najczęściej łowione na zawodach w przedziale 50-70cm.
Kij 210-240cm, ale najważniejsze aby startował od 5gr z trzycalową gumką do około 10gr plus cztery cale guma. Z racji tego, że uwielbiam wklejki i obserwację szczytówki chciałbym,aby szczyt dobrze reagował w dolnym zakresie ciężaru wyrzutu.
No i bardzo ważne, aby ryby nie ''spadały '' w czasie holu.
Polećcie coś sprawdzonego proszę.
Bardzo chętnie coś ze stajni Dragona.

Od siebie polecę Abu Ike 2.44 CW 10-40. Kij rewelacja. Mam go drugi sezon i dopiero tydzień temu spadł mi z niego pierwszy szczupak. Przerobiłem już wiadro wędek ale ten badyl ma u mnie dożywocie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych