Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wedkarskie frazesy ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 luty 2008 - 14:46

przeciez ja nic innego nie chce osiagnac jak poprawe sytuacji, ale jak nie bedziemy poprawiac oszolomow, to daleko nie zajdziemy

ps. tak sie sklada, ze ja tez ... z tym, ze moi ludzie musza sie nauczyc ... inaczej musza sobie poszukac innej pracy



#22 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 luty 2008 - 14:46

Rozumiem,że tylko Polacy oszukują.

#23 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 luty 2008 - 14:51

Mi chodzi o klientów,a nie pracowników.

#24 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 22 luty 2008 - 14:57

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 07:47


#25 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 22 luty 2008 - 15:00

Witam,

Zawsze bedzie to kwestia wiary w to co jest napisane na opakowaniu oraz doswiadczenia z danym produktem. Wiem ze PP 30lbs na pewno tyle wytrzyma, szczegolnie ta kupowana w USA. Tam nie mozna sobie pozwolic na pisanie nie wiadomoo czego. Rynek to zweryfikuje.

Bujo



#26 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 luty 2008 - 15:01

Wiecie co,jeździłem dużo po innych krajach i na prawdę nie rozumiem tego zachwytu zachodem,i tego,że w Polsce wszystko jest złe, zakłamane,sprzęt najgorszej jakości itd.W Usa dziennie sprzedaje się tyle chińszczyzny co u nas przez rok,tylko tyle,że taniej.Nie oczekuję tego,żeby amerykański sprzęt był opisywany w kg,ale nie każdy kupuje w Usa,nie każdy ma wędki St.Croix i nie każdy chce je mieć.Poza tym jak sprzęt kupuję w Polsce to chce,żeby był opisany po Polsku.To tyle.Pozdrawiam.

#27 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 luty 2008 - 15:06

Podsumowując:Panowie,nie chcę się kłócić,bo nie o to chodzi i nie jest to miejsce dobre na takie rzeczy.Bardzo szanuję Wasze zdanie,chociaż swoje mam nieco inne.To jest tylko moje zdanie na ten temat,i jasne jest,że nie musicie się z nim zgadzać.Jakby wszyscy się ze sobą zgadzali to życie byłoby nudne :mellow: Pozdrawiam

#28 OFFLINE   grzegorz197503

grzegorz197503

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 22 luty 2008 - 15:07

abarth7
:D
w pełni popieram twoje zdanie

#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2008 - 15:14

Chodzi mi raczej o pewną niekonsekwencję, gdy na forum zwraca się uwagę, że plecionka ma grubość a na stronie głównej w artykule ma jednak średnicę. :D


@Jozek
masz rację, jest to niekonsekwecja. W relacji powinien z naszej strony znaleźć się następujący disclaimer:

wszelkie informacje podawane na temat parametrów i właściwości produktów opierają się na informacjach podawanych przez wystawców i nie stanowią odzwierciedlenia własnych przekonań lub opinii autorów reportażu, za wyjątkiem tych przypadków, gdzie jest to wyraźnie zaznaczone.

Całkiem poważnie. Przecież nikt nie jest w stanie zweryfikować na targach nawet wytrzymałości. To jest tylko reportaż z miejsca wypadku :lol:

#30 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 22 luty 2008 - 15:17

Witam,

@abarth7

Przeciez masz wybor. Jaxon, Dragon czy Robinson. Wszystko opisane tak jak chcesz, po polsku, bez koniecznosci przeliczania funtow na kilogramy :D :D :D Nikt nie kaze ci kupowac produktow z USA. Popatrz sobie na kolorowe katalogi, niewidoczne plecionki o srednicy 0.02 mm i wytrzymalosci 10 kg. To juz niebawem bedzie codziennosc.

Bujo



#31 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 luty 2008 - 15:17

Pitt

Ale jakis czas temu była na tym portalu pewna nie pisana umowa, że jak się loguje półgłówek i zadaje pytanie o zawartosć cukru w cukrze to albo dostawał ignora od większości użytkowników albo jak przeginał pałę to delikatny kopniak od któregoś z moderatorów zazwyczaj pomagał albo w odblokowaniu mózgu albo w zniknieciu delikwenta na zawsze.. Sam dostałem od Ciebie nie raz za pisanie oględnie mówiąc farmazonów o jerkowaniu i słusznie bo farmazony były to straszne.. i jak czas pokazał zaden zemnie jerkowiec był i dobrze !! :mellow: Teraz jest inaczej. Mleko rozlewa się na forum permanentnie, a moderacja nie raeguje. Coraz trudniej przebić się czasem przez zwały chały i wyszukać naprawdę istotnych informacji.. Nawet co bardziej zaawansowanii uzytkownicy, którzy dzielili się z resztą swoim nie wątpliwym doświadczeniem ( np. Gumofilc) coraz rzadziej piszą na forum..

promocja castingu? A co to jest ? Czym rózni się kleń złowiony na casting od tego złowionego na spinning czy wisienkę? Niczym!! To automatycznie prowadzi te wszystkie dywagacje w kierunku typu kołowrotka, umieszczenia przelotek i czy plecionka to dobra jest czy nie... Ryby? Jest ich tyle ile jest i nie jest to wina uzytkowników j.pl..

Ale to nieczemu nie szkodzi bo najważniejsza kwestia jest nie zmienna. Integracja wokół portalu ludzi, którzy pewnie nigdyby się nie spotkali. Kilka przykłądów.
Zlot nad Bugiem? Kilkudziesieciu uzytkowników kilka ryb, zlot nad Popradem zero ryb, zlot nad Drawą. Ilosć ryb srenio ponizej jednej na uczestnika. CZy to wczymś przeszkadza?? NIE. Wąłśnie następnych dwadzuieścia pare osób zapisało się na: I tu uwaga!! WARSZTATY CASTINGOWE nad Kwisą !! Gdzie 90% czasu będzie ogladanie sprzętu, multipliktorów czy szlifowanie pod okiem organizatorów technik rzutowych, picie pifka przy ognisku, pogaduchy wieczorne przy szklaneczce rumu... Może nawet jakiegoś pstraga ktoś złowi, ale to wcakle nie bedzie najważniejsze...

to tyle juz w tym temacie...

pozdraiwam JW (arab nie wierzący w shimano) :lol:



#32 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 luty 2008 - 15:27

Chcesz mi powiedzieć,że w Polsce wybór jest ograniczony do kijów Jaxona?Ludzie kupują w Stanach bo jest taniej,a nie dlatego,że inaczej jest to wykonane,przynajmniej 80% kupujących.Owszem mam wybór,i nie mam sprzętu firm które wymieniłeś.Czy np.szczupak złowiony na plecionkę na pudełku której podana jest średnica,a nie lbs,i złowiony Ugly Stikiem kupionym w Polsce a nie kijem ze Stanów jest innym szczupakiem?Czujesz się lepszym wędkarzem od innych bo masz sprzęt ze Stanów?Ponawiam swoje pytanie:Skąd wiesz,że dane na pudełkach z innych krajów nie są przekłamane?Skąd masz tą pewność?

#33 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 luty 2008 - 15:38

Jerzy
Jeżeli ludziom którzy chcą się czegoś dowiedzieć i zapytać (nie wszystko trzeba wiedzieć),chcesz dawać bana to masz bardzo fajne podejście.Jak możesz coś takiego pisać?Na pewno przyczyni się to do rozwoju castingu i spiningu.Może założyć oddzielne forum Castingowi mistrzowie i po wszystkim.Pozdrawiam

#34 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 luty 2008 - 15:41

widzisz abarth, dalej nie rozumiesz o co chodzi, a ja chyba po chinsku nie pisze? napisze tobie troche dosadnie, mnie to fruwa czym kto lowi, czy jest to jaxon, czy tez MB! nie moje malpy i nie moj cyrk ...
dla mnie jest wazne abysmy tych dennych i nieprawdziwie-niemozliwych danych katalogowych nie propagowali, bo sa kretynsko bezsensowne (tego sie inaczej napisac nie da ... OK da sie, ale wysoce niecenzuralnie), a pisanie w kolko tych samych blednych informacji doprowadza tylko do jednego, do obnizania poziomu (przeczytaj sobie raz jeszcze co sith napisal) ...
dlatego zalozylem ten watek, zeby koledzy oczarowani bezbarwna plecionka dragona, o podanej srednicy (ktorej plecionka nie ma) i wytrzymalosci (ktorej miec nie moze) w koncu sie obudzili i przestali pisac bzdury, a to ze bzdury pisza jest niepodwazalne

ps. fakt faktem, coraz mniej doswiadczonych uzytkownikow naszego portalu bierze aktywny udzial w dyskusjach i dzieli sie wiedza


Czy np.szczupak złowiony na plecionkę na pudełku której podana jest średnica,a nie lbs,i złowiony Ugly Stikiem kupionym w Polsce a nie kijem ze Stanów jest innym szczupakiem?


pps. po raz kolejny plecionka nie ma srednicy!!!

#35 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 luty 2008 - 15:47

abarth na stronie głownej jest kilkanaście artykułów o castingu, początkach, doborze sprzetu, technikach rzutowych i setkach innych rzeczy. Kilku ludzi poświeciło czas i środki, żeby do pewnych wniosków dojść i podać je jak na tacy innym użytkownikom portalu. WYSTARCZY PRZECZYTAĆ !!! TAM SĄ ODPOWIEDZI NA 80% PODSTAWOWYCH PYTAŃ !! Resztę problemów generuje praktyka nad wodą i na takie pytanie chętnie udzielamy odpowiedzi nierzadko sami ich potrzebując... Czasy pouczania, jak odróżnic casting od feedera chyba mamy juz dawno za sobą... :D

#36 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 luty 2008 - 15:52

@Jerzy to jest tak jak z czytaniem różnej maści FAQ-ów, po co się męczyć... :angry:

#37 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 luty 2008 - 15:54

Pitt
Rozumiem o co chodzi,ale jednocześnie staram się odpisywać kilku użytkownikom,więc czasami odchodzę trochę od wątku.Bardzo bym chciał,żeby wszystkie dane podawane w prasie i katalogach były prawdziwe,ale taka rzecz nie dotyczy tylko Polski.Na całym świecie są przekłamania,każdy chwali swoje.Ale oprócz doświadczonych wędkarzy na tym forum,są ludzie którzy dopiero zaczynają przygodę z wędkarstwem i posługują się danymi z katalogów.My jesteśmy od tego,żeby pokazać im właściwą drogę,a nie śmiać się i dawać ignora bo ktoś się spyta o średnicę plecionki.Szczerze mówiąc ja nie wierzę w żadne dane,po prostu testuję.

#38 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 22 luty 2008 - 15:54

Witam,

@abarth7,

Nie czuje sie lepszym wedkarzem ze wzgledu na posiadany sprzet bo nie o to chodzi. Jakich wedek, kolowrotkow, plecionek czy zylek uzywam jest kwestia mojego wyboru i nic ci do tego.Moglbym ci opisac co kierowalo mnie do zakupu tej czy innej wedki ale tracil bym tylko moj czas.Nie obchodzi mnie na co ty lapiesz. Natomiast jesli ktokolwiek zada pytanie na forum jaka wedke kupic za powiedzmy 400 zl to kazdemu odpowiem zeby dozbieral nastepne 100 i kupil cos co sprawdza sie w polowach ryb a nie na zdjeciach w katalogu.

Skad wiem ze Power Pro trzyma wytrzymalosc- bo zostalo to sprawdzone na rybach. Na wielu rybach :D :D :D Zlapanych nie przez sam sprzet tylko przez wedkarza.

Pozdrawiam,

Bujo

#39 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 luty 2008 - 15:56

[quote]
Czy np.szczupak złowiony na plecionkę na pudełku której podana jest średnica,a nie lbs,i złowiony Ugly Stikiem kupionym w Polsce a nie kijem ze Stanów jest innym szczupakiem?
[/quote]

pps. po raz kolejny plecionka nie ma srednicy!!!
[/quote]


Pitt,to tylko przykład

#40 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 luty 2008 - 16:00

Witam,

@abarth7,

Nie czuje sie lepszym wedkarzem ze wzgledu na posiadany sprzet bo nie o to chodzi. Jakich wedek, kolowrotkow, plecionek czy zylek uzywam jest kwestia mojego wyboru i nic ci do tego.Moglbym ci opisac co kierowalo mnie do zakupu tej czy innej wedki ale tracil bym tylko moj czas.Nie obchodzi mnie na co ty lapiesz. Natomiast jesli ktokolwiek zada pytanie na forum jaka wedke kupic za powiedzmy 400 zl to kazdemu odpowiem zeby dozbieral nastepne 100 i kupil cos co sprawdza sie w polowach ryb a nie na zdjeciach w katalogu.

Skad wiem ze Power Pro trzyma wytrzymalosc- bo zostalo to sprawdzone na rybach. Na wielu rybach :D :D :D Zlapanych nie przez sam sprzet tylko przez wedkarza.

Pozdrawiam,



Bujo



Bujo
Chyba nie potrzebna ta nerwowość,już to napisałem,ale powtórzę:To jest tylko moje zdanie!!!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych