Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Informacje o Rożnowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 05 czerwiec 2017 - 16:52

Woda kawa masz racje .Ale ma 19 stopni... A kawa nieraz jest w lipcu i sierpniu ....



#82 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 05 czerwiec 2017 - 17:28

Trudne jest życie wędkarza, szczególnie Polaka - za ciepła za zimna za czysta, kawa - ryby zjedzone, a wokół piękne Pogórze Rożnowskie, cisza i tylko czasem helikopter Pana Wiśniowskiego tę ciszę zmąci, a ryby są czasem biorą czasem nie ale czy to najważniejsze :-)


Użytkownik Piotr Boruch edytował ten post 05 czerwiec 2017 - 18:22


#83 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 05 czerwiec 2017 - 18:27

Dobrze Piotrek prawi. Jak w sobote bede na zero to mi to powtorzysz .... . A co do kolegi z Tabaszowej to ja tam o tej porze bolenie lowilem, a okonie i sandacze po przeciwleglej stronie jeziora:)

#84 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 05 czerwiec 2017 - 18:29

No moim zdaniem ryby to jeden z ważniejszych powodów dla których jadę nad wodę, oczywiście otoczka jest mega ważna, ale w końcu jadę na ryby :P . Co do Rożnowa też mam dość kiepski początek sezonu , głownym celem dla mnie sa okonie, jak na razie tylko jeden koło 40cm, tych 25-30cm nie łowię prawie wcale, co rzeczywiście w tamtym roku sie nie zdarzało. Pożyjemy zobaczymy :D .


  • szczupak1 lubi to

#85 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 06 czerwiec 2017 - 20:14

Darek skoro przy skałach łowisz bolenie to pewnie się znamy z widzenia . Ja czerwono - biała łódka na wielickich blachach .Jestem praktycznie każdy weekend od 1.05 do pierwszego lodu :)

 

Wobler130 ja przez 35 lat swoje już na tym jeziorze wyłowiłem B)  i generalnie nie mam ,żadnego ciśnienia na wynik ,nie boję się napisać ,że wróciłem o kiju i że te france znowu mnie przechytrzyły :D :D :D . Też poluje na prawdziwe garbusy i jestem pewny ,że w tym jeziorze są sztuki na rekord Polski ( trzy lata temu brakło mi 2 cm i pewnie teraz już osiągnął ten wymiar :D :)

 

To ,że napisałem o niezadowoleniu napisałem trochę przekornie ale rozumiesz 4 dni dwa podbicia miałem się chyba prawo wyżalić :D :D

Znając charakterystykę tego jeziora gdyby było 4 dni i dwa podbicia dziennie to złego słowa bym nie powiedział  :rolleyes:  bo pewnie następne 4 dni były by ,,tłuste : :P

 

A teraz bardzo na poważnie niepokoi mnie brak okonia przy brzegu ( przynajmniej w okolicy skał przy Tabaszowej dalej nie byłem ) nawet tego 3-5 cm ...


  • wobler130 i szczupak1 lubią to

#86 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 06 czerwiec 2017 - 21:44

No właśnie to jest bardzo dziwne. Mam nadzieję że nic się złego nie stało. Żadna choroba znowu. Pewnie to przez anomalie pogodowe. Późniejsze tarło itd.

#87 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 06 czerwiec 2017 - 22:09

Sero, a jaki jest rekord pl w cm w okoniu??
Co do rożnowa uważam, że pływają w nim większe garby jak na Czorsztynie. Kolega holował okonia + - 35cm i za nim podniosly sie dwa inne ... przy ktorych ten 35 wyglądał jak Najman przy Klitschce :)
Moj osobisty rekord to porazka ... 37cm. Sandacza i szczupaka mam pięknego w rekordzie a okonie mnie omijają szerokim łukiem. Moje marzenie na tem sezon to dobić wreszcie do 40 bo wstyd;)

#88 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 07 czerwiec 2017 - 07:04

na takie 40+ to realne szanse nasz na Klimie bo tam niewiele ale za to z garbem



#89 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 07 czerwiec 2017 - 08:21

Gdzięś kiedyś czytałem że rekord Polski to 54 . Ja na swoim koncie mam 52 i 50 w dwóch rzutach w to samo miejsce :P . Przez sezon łapię 1-2 45+

i kilka 40+ .

 

A wracając do ,,moich" okoni złowionych w 2014 to w lipcu ubiegłego roku w tym samym miejscu jeden podszedł za gumą do samej łodzi i myślę że rozmiar już ma :lol:

 

Mam tylko nadzieję ,że nie zostanie wyciągnięty  przez takich co nie popuszczą nawet 15 :angry:

 

 

Darek jak będziesz w przyszły długi łikend na jeziorze to może wpadniesz ..


Użytkownik sero1975 edytował ten post 07 czerwiec 2017 - 08:22


#90 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 07 czerwiec 2017 - 21:02

Niestety ... teraz zawody na Klimkówce i robię chwilę przerwy. Ale na przyszłej majówce się widzimy:)

A co do okoni to jesteś PANISKO!!!! Szacun

Użytkownik Sandre edytował ten post 07 czerwiec 2017 - 21:03


#91 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 08 czerwiec 2017 - 19:27

Sero no przecież ja wszystko rozumiem :D . Też się trochę Roznowem denerwuję, tyle ze ja parcie na wyniki mam, bo wiesz, młody to i połowić by się chciało :ph34r: :lol: . PO za tym czekać cały tydzień, walić z buta 3km w jedną stronę, i nic nie złowić to trochę lipa nie? :lol: . Tak czy siak, na razie "lipton" , ale mam nadzieję ze sie coś ruszy ;) .

Ps. Łódkę opisałeś, powinienem Cię wyczaić na wodzie , to pogadamy :P


  • kudraj lubi to

#92 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 11 czerwiec 2017 - 20:36

Myślę ,ze od czwartku rano będę na wodzie do niedzieli :) .

 

Wobler trzy albo cztery lata temu jak były nieziemskie upały to okoń też odmówił współpracy  i przez tydzień (miałem urlop) nie złowiłem ani sztuki .

 

Dopiero przypadek sprawił ,że znalazłem na nie sposób (wiem ale nie powiem  :lol:  teraz nie działa próbowałem oczywiście :D :D )

 

Z doświadczenia wiem ,ze rożnowski garbus nie dość że czasami jest kapryśny to jeszcze co sezon zmienia mu się widzimisię na rodzaj i kolor przynęt .

 

 

Na pewno tegoroczna jazda z wodą mu nie pomaga a  na plaży gdzie jestem dzienne wahania nieraz przekraczają 3 metry ...

 

Z drugiej strony przy tej temp. wody potrzebuje jeść zatem myślę ,że na ten łikend go już zobaczymy i znajdziemy sposób aby go poczuć na kiju .

 

Dlatego próbować,kombinować ,urywać ,zmieniać, aż do poczucia tego miłego ciężaru. :D 

Darek przywieź kilka swoich wyrobów więcej kupię popróbuję z miłą chęcią . :P

 

Ps .Dziś jechałem przez Świnną Porębę zszedłem do wody i widziałem małe klenie bolki i co mnie najbardziej raduje pasiaki :))))


  • piotrmr, wobler130 i szczupak1 lubią to

#93 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 12 czerwiec 2017 - 04:44

I jakcta świnna, zalana?

#94 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 13 czerwiec 2017 - 06:05

Są plotki , że pewien krakus kupił tam działkę żeby się tam zestarzeć  :ph34r:  :D  :D  Niestety bez drogi dojazdowej a jego teren jest otoczony przez tereny RZGW i obcych włascicieli. Zatem ten osobnik jest częstym gościem pracowników zapory i zawsze ma najświeższe informacje B) .

 

Stan na dzień wczorajszy : zbiornik dochodzi do 50 % stanu roboczego .

Do momentu osiągnięcia 100% oraz czasu potrzebną na tkz stabilizacje zakaz kąpieli oraz połowu :)

Po mojemu zaleją do końca roku..


  • Gobio Gobio i szczupak1 lubią to

#95 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:56

Zrobia ujecie wody pitnej i do widzenia.
  • szczupak1 lubi to

#96 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 16:02

Bankowo też zakaz spaliny :/ (zawsze coś wymyślą) .Czyli kąpiel + wędkowanie najwcześniej 2019? Macie jakieś info do kogo ma to należeć wreszcie bo przewinęli już się chyba tam wszyscy. Też szukałem tam działki ale ceny zrobiły się kosmiczne (drożej jak w Krakowie).



#97 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 13 czerwiec 2017 - 18:34

No będzie może łowisko za 10 lat.

Użytkownik szczupak1 edytował ten post 13 czerwiec 2017 - 18:39


#98 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 13 czerwiec 2017 - 23:21

Na bank nie będzie ujęcia tylko zbiornik przeciwpowodziowy plus rekreacja . Gospodarzem będzie rzgw i będą licencje . Przy jeziorze powstał najnowszy w Polsce ośrodek zarybieniowy .

10 lat ? Hm myśle ze za piec będzie się można zacząć bawić .... Zwłaszcza ze jak dla mnie gościa który całe życie spędził nad roznowskim to jezioro powoli umiera ....
  • szczupak1 lubi to

#99 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 14 czerwiec 2017 - 01:40

Łukasz masz racje . Na wiosnę zjeździłem zbiornik wzdłuż i po szerokości . Działek jest jeszcze sporo ale w pierwszej lini brzegowej to może z piec . A ceny w pierwszej lini oscylują w granicach 20 koła za ar

#100 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 14 czerwiec 2017 - 14:39

Sero ... a wg mnie rodzi sie na nowo:) Co człek to inne zdanie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych