Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń z jeziora / zaporówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 14 lipiec 2016 - 05:01

Krisu23, nie przekreślaj Kamila z góry, daj mu szansę, zobaczymy co wypisze w tym artykule, sam chętnie poczytam.

Kto wie, może w artykule poda konkretny przykłady zaporówek... i to nie tych z zagranicy. ;)

   No i podał.... konkretny przykład Orawy na której złowił kilka ryb w pobliżu mostu w Namestowie. Z tego wyciągnął wniosek, że jak na zaporówce jest most to koniecznie trzeba tam łowić bo zwabia bolenie :lol: . Tekst jest właściwie tylko o tym zbiorniku, uzupełnieniem jest zdjęcie jakiegoś bolka złowionego przypadkiem na koguta które było już wszędzie po kilka razy.  Jedyny plus tekstu jaki widzę, autor zdaje sobie sprawę, że zaczyna i, że musi się uczyć. Oj dużo uczyć, dużo. Pytanie czy osoba która raczkuje w temacie powinna pisać artykuł w poważnej gazecie. Moim zdaniem nie. 


  • tlok lubi to

#122 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 14 lipiec 2016 - 06:16

   No i podał.... konkretny przykład Orawy na której złowił kilka ryb w pobliżu mostu w Namestowie. Z tego wyciągnął wniosek, że jak na zaporówce jest most to koniecznie trzeba tam łowić bo zwabia bolenie :lol: . Tekst jest właściwie tylko o tym zbiorniku, uzupełnieniem jest zdjęcie jakiegoś bolka złowionego przypadkiem na koguta które było już wszędzie po kilka razy.  Jedyny plus tekstu jaki widzę, autor zdaje sobie sprawę, że zaczyna i, że musi się uczyć. Oj dużo uczyć, dużo. Pytanie czy osoba która raczkuje w temacie powinna pisać artykuł w poważnej gazecie. Moim zdaniem nie. 

 

Zwraaaaacam honor. ;)

Masz okazję, żeby go zabrać na wspólne łowienie i pokazać jak się łowi rapy na zbiornikach, ew. umieścić swój treściwy artykuł w czasopiśmie.... ;)


  • mifek i wobler129 lubią to

#123 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 14 lipiec 2016 - 06:46

   Nie mam w tym żadnego interesu, żeby pokazywać komuś jak łowić. Artykuł owszem mógłbym napisać ale też nie w moim to interesie. Ciekawiło mnie tylko co będzie w tekście a krytykować wolno każdemu. Bolenie na zaporówkach są  w miarę bezpieczne dopóki ktoś kto się na tym zna nie napisze konkretnego tekstu a właściwie szerokiego opracowania na temat ich połowu i nie puści tego w eter. Ja osobiście znam dwie osoby(oprócz siebie) które mogły by to zrobić i wiem, że żadna się nie kwapi. Niech tak zostanie bo to piękne i mądre ryby, szkoda by było, żeby mięsiarze nakupili sobie odpowiednich przynęt, ruszyli z wiedzą nad wodę i wyrezali ostatniego drapieżnika który występuje na zaporówkach w rozsądnych ilościach i rozmiarach. 



#124 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 14 lipiec 2016 - 07:18

   Nie mam w tym żadnego interesu, żeby pokazywać komuś jak łowić. Artykuł owszem mógłbym napisać ale też nie w moim to interesie. Ciekawiło mnie tylko co będzie w tekście a krytykować wolno każdemu. Bolenie na zaporówkach są  w miarę bezpieczne dopóki ktoś kto się na tym zna nie napisze konkretnego tekstu a właściwie szerokiego opracowania na temat ich połowu i nie puści tego w eter. Ja osobiście znam dwie osoby(oprócz siebie) które mogły by to zrobić i wiem, że żadna się nie kwapi. Niech tak zostanie bo to piękne i mądre ryby, szkoda by było, żeby mięsiarze nakupili sobie odpowiednich przynęt, ruszyli z wiedzą nad wodę i wyrezali ostatniego drapieżnika który występuje na zaporówkach w rozsądnych ilościach i rozmiarach. 

 

A może Łysy myśli podobnie... i zrobił to z premedytacją, aby Janusze nie wyłowili wszystkiego na wędzenie....  ;)


  • wobler129 lubi to

#125 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 14 lipiec 2016 - 07:32

Raczej nie, a w sumie na 100% nie. Jest w środku lasu jeśli chodzi o sprawę. Sam opis sprzętu jakim łowi na to wskazuje. 



#126 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 lipiec 2016 - 09:00

A może Łysy myśli podobnie... i zrobił to z premedytacją, aby Janusze nie wyłowili wszystkiego na wędzenie....  ;)

Było by fajnie,gdyby to co piszesz było faktycznie przemyślanym

postępowaniem.

 

Jednak skłaniam się do przyjęcia tezy postawionej przez Krisu23.

Z zaznaczeniem,że las jest przeogromny.  :P  Błądzenie po takim

lesie przynosi same korzyści - jak ktoś w końcu znajdzie właściwą

ścieżkę,to - nigdy nie wpadnie na pomysł uśmiercenia takiej ryby.



#127 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 14 lipiec 2016 - 09:19

Było by fajnie,gdyby to co piszesz było faktycznie przemyślanym

postępowaniem.

 

Jednak skłaniam się do przyjęcia tezy postawionej przez Krisu23.

Z zaznaczeniem,że las jest przeogromny.  :P  Błądzenie po takim

lesie przynosi same korzyści - jak ktoś w końcu znajdzie właściwą

ścieżkę,to - nigdy nie wpadnie na pomysł uśmiercenia takiej ryby.

 

Zdziwiłbyś się, ale znam ludzi, którzy znaleźli tą ścieżkę, łowią skutecznie i... jedzą !


  • bercik69 lubi to

#128 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 14 lipiec 2016 - 10:00

ja mogę polecić Soula 6-7cm od A,Lipińskiego dla mnie najlepszy na zaporówkę pod bolka.



#129 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 14 lipiec 2016 - 13:23

Jedza i to jak. Bo cos jesc trzeba jak juz nie ma sandaczy to wedzony bolek prima sort. Na kanale w Miedzybrodziu tak sie dobrze nauczyli lowic ze sie teraz po glowach drapia gdzie te bolki sie pochowaly. Ano w ich wlasnych zamrazarkach. Dlatego lepiej cicho siedziec.
  • TomekSudety i Woytec lubią to

#130 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 14 lipiec 2016 - 13:35

Jedza i to jak. Bo cos jesc trzeba jak juz nie ma sandaczy to wedzony bolek prima sort. Na kanale w Miedzybrodziu tak sie dobrze nauczyli lowic ze sie teraz po glowach drapia gdzie te bolki sie pochowaly. Ano w ich wlasnych zamrazarkach. Dlatego lepiej cicho siedziec.

 

Jest niestety tak jak piszecie.

Niestety przy obecnym dostępie do internetu(kanały YT) gdzie "leśny dziadek" może zobaczyć i dokładnie skopiować na swoim łowisku technikę jak i przynętę,jest wręcz nie możliwe aby nie złowił.

Teksty "panie kilka lat temu to tu było boleni" a teraz same maluszki . Pytam a ile Pan ich zjadł w zeszłym sezonie a on no z 20 może więcej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Mało kto już z nich łowi na przynęty seryjne większość ma przynęty od Twórców i skuteczność ich wzrasta.

 

smutne ale prawdziwe  i "gumofilce " ewoluują".


  • TomekSudety i Woytec lubią to

#131 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 14 lipiec 2016 - 19:25

.. nie dać, zabrać, niech wyjadą.. :) VAT na trumny - 8%, na ubranka i pampersy - 23..

 

Nie jestem specjalistą od łowienia boleni takiej klasy jak Krisu albo Robert Hamer. Łowię je na zaporówkach sezonowo, kiedy inne ryby są trudniej dostępne. Jak do wszystkich innych ryb trzeba się do nich przygiąć i postarać dużo bardziej niż tylko kupując kolejną hit przynętę


  • TomekSudety lubi to

#132 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 lipiec 2016 - 22:11

Proszę o powrót do meritum wątku. Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie dokonanej przeze mnie moderacji wątku - zapraszam na priv.


  • Alexspin lubi to

#133 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 lipiec 2018 - 10:39

Odkopuję wątek. Fajne tematy poruszyliście :)
Ciekawy jestem co się zmieniło prze ostatnie dwa lata w polwaniu na boli na zaporówce?

Na co teraz macie najlepsze efekty ;)


  • CR33D lubi to

#134 OFFLINE   Aquarek

Aquarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacja135km Prosny
  • Imię:Arek

Napisano 18 lipiec 2018 - 19:23

Na pobliskiej zaporówce bolenie rozstrzygnęły w ubiegłym roku jedną z tur lokalnych zawodów. Tłukły  zwłaszcza w mocno pracujące gumy i obrotówki. Woda w zalewie przypomina latem zupę szczawiową i brania zdarzały się nawet 2m od łodzi- warunkiem była agresywna praca przynęty. W tym roku zdarzają mi się 'przyłowy' boleniowe podczas polowań na sumy. Lowiskiem jest rzeka spiętrzona przed miniekektrownią i przypominająca uciągiem wody zaporówkę.  Jeżeli woda po deszczach jest mętniejsza niż zwykle bolki atakują wieczorami 7cm LAKE Dorado prowadzone na plecionce 40lb i wolframowym przyponie (50lb).  Myślę, że przy gorszej widoczności rapką łatwiej jest namierzyć coś co robi więcej zamieszania w wodzie i nie są tak ostrożne - ataki zdarzały się kilka metrów od brzegu.


  • 5384 lubi to

#135 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2018 - 19:53

Odkopuję wątek. Fajne tematy poruszyliście :)
Ciekawy jestem co się zmieniło prze ostatnie dwa lata w polwaniu na boli na zaporówce?
Na co teraz macie najlepsze efekty ;)

U mnie wyglada to tak, ze bolen wali jak szalony, a.dobrać sie do niego to cud. Bywaja dni ze walnie przypadkiem na obrotowe albo wahadlo, ale woblery to omija szerokim.łukiem ! Szybko, wolno prowadzone - ze stopem czy bez - po prostu ma je gleboko w powazaniu i delektuje sie uklejami :D

Szybki tap

Użytkownik CR33D edytował ten post 18 lipiec 2018 - 19:53

  • popper i 5384 lubią to

#136 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 lipiec 2018 - 20:19

U mnie wyglada to tak, ze bolen wali jak szalony, a.dobrać sie do niego to cud. Bywaja dni ze walnie przypadkiem na obrotowe albo wahadlo, ale woblery to omija szerokim.łukiem ! Szybko, wolno prowadzone - ze stopem czy bez - po prostu ma je gleboko w powazaniu i delektuje sie uklejami :D

Szybki tap

 

U mnie jest bardzo podobnie i juz nie wiem co im podać. Rapy omijają moje przynęty i robią mnie w konia :)
Ryby ewidentnie żerują ale nie koniecznie uganiają się za sztucznymi przynętami tymi tzw. boleniowymi :D



#137 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2018 - 20:33

Zebys wiedział.. zwlaszcza ze ja mam maly zbiorniczek chyba z 7ha? Bolenia sporo, raczej kolosow nie ma, stawiam tak do 70cm ale nie wiem bo najwiekszy.jakiego udalo mi sie wyjac to 66 z tej wody. Wielu probuje i nikomu sie nie udaje, jesli juz to.sporadycznie :)

Szybki tap

#138 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 01 sierpień 2018 - 20:56

Podbije temat aby nie tworzyć nowego.Jakie montujecie zestaw na jeziorowe bolki.Żyłka czy cienka pletka? A może pletka z 1,2m przyponem z fluocarbonu?



#139 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 15:06

Jeżeli chcesz je łowić powierzchniowo, to moim zadaniem plecionka i żadne przypony nie są potrzebne.Nie łatwe ryby do złowienia ...im więcej wariacji na powierzchni tym lepiej😉

#140 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 15:51

Podbije temat aby nie tworzyć nowego.Jakie montujecie zestaw na jeziorowe bolki.Żyłka czy cienka pletka? A może pletka z 1,2m przyponem z fluocarbonu?

plecionka i przypon VEP 20lb tak z 60cm.


Użytkownik Tomy edytował ten post 03 sierpień 2018 - 15:51





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych