Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Poczekalnia, moje pierwsze kroki w twórczości.


  • Please log in to reply
1527 replies to this topic

#181 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 posts
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Posted 17 July 2014 - 10:03

Próba sił z pianką, kilkadziesiąt sztuk w rozpiętości 23-27mm, tonące, dr-ki i zwykłe, czekają na stery od Konrada. Wcześniejsze prototypy, też z pianki łowią klenie, co prawda, w rozmiarze przedszkolnym, ale łowią, zwłaszcza w kolorze czarno-złotym, dodatkowo kilka mrówek na suszarce czeka na mój powrót z pracy i dziś wieczorem próba generalna. Te na zdjęciu toną, część z jajkiem, część z obciążeniem zalanym pianką, cztery warstwy domaluxu, malowane sprayami i pędzlem.

 

Poniżej mrówki, zrobione z drewna lipowego, długość od 3 do 3,5cm, pływaki, przy ustawianiu chwilę nimi połowiłem i miałem cztery skubnięcia, ale nic nie złowiłem. Czarny ze złotym i trochę miedzi, zdjęcie w sztucznym świetle trochę oszukuje na kolorach.

Dodaję drugie zdjęcie mrówek, lepiej trochę je widać.

Attached Files


Edited by mnietek, 18 July 2014 - 13:33.


#182 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,202 posts
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Posted 17 July 2014 - 22:33

Próba sił z pianką, kilkadziesiąt sztuk w rozpiętości 23-27mm, tonące, dr-ki i zwykłe, czekają na stery od Konrada. Wcześniejsze prototypy, też z pianki łowią klenie, co prawda, w rozmiarze przedszkolnym, ale łowią, zwłaszcza w kolorze czarno-złotym, dodatkowo kilka mrówek na suszarce czeka na mój powrót z pracy i dziś wieczorem próba generalna. Te na zdjęciu toną, część z jajkiem, część z obciążeniem zalanym pianką, cztery warstwy domaluxu, malowane sprayami i pędzlem.

 

Poniżej mrówki, zrobione z drewna lipowego, długość od 3 do 3,5cm, pływaki, przy ustawianiu chwilę nimi połowiłem i miałem cztery skubnięcia, ale nic nie złowiłem. Czarny ze złotym i trochę miedzi, zdjęcie w sztucznym świetle trochę oszukuje na kolorach.

Fajne stadko;) Szczególnie mrówy powinny robić robotę:D



#183 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 posts
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Posted 18 July 2014 - 07:47

Fajne stadko;) Szczególnie mrówy powinny robić robotę :D

A dziękuję, rzeczywiście są na nie brania, wczoraj jeździłem drugi raz nad rzekę, o zmroku, brań było ok. dziesięciu, tylko że ryby były w okolicach 15-20 cm, i znowu nic nie zaciąłem. Dziś pojadę w inne miejsce nad rzekę, gdzie praktycznie nie widać żadnej konkurencji w postaci wędkarzy spiningowych, jedynie czasami spławikowcy-amatorzy się trafiają :) .

Zaczynam robić następną partię tych mrówek, postaram się je teraz jakoś uatrakcyjnić, dodam odnóża z czarnej gumki, jak już wyjdą, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu je skończę to wstawię je w tym wątku.



#184 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,133 posts
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Posted 19 July 2014 - 11:35

 

 

baryłka 5cm waga ok 11g praca bardzo agresywna

 

attachicon.gif10521507_720643401332192_1587907992_n.jpg

 

 

 

Nazwałbym ten kształt Moby Dick :D Podoba mi się ta bryła na baryłkę, aż sam bym takie chętnie robił.



#185 OFFLINE   adashhh

adashhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 678 posts
  • LokalizacjaPasłęka
  • Imię:Adam

Posted 19 July 2014 - 14:31

Nazwałbym ten kształt Moby Dick :D Podoba mi się ta bryła na baryłkę, aż sam bym takie chętnie robił.

Faktycznie  Moby Dick :D

Joker  mogę wysłać Ci szablon :D


Edited by adashhh, 19 July 2014 - 14:32.


#186 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,133 posts
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Posted 19 July 2014 - 17:59

Aż tak trudny profil to nie jest ;)


  • adashhh likes this

#187 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 posts
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Posted 06 August 2014 - 12:08

Wybaczcie jakość zdjęć... niestety zwykłą "cyfrówką" ciężko oddać rzeczywistość :/ ale coś tam widać :)

 

Zapomniałem dodać. Wobki w różnych rozmiarach. Praca bardzo agresywna, wyczuwalna na kiju. Waga niestety nieznana... ;x

Attached Files


Edited by Tszonek, 06 August 2014 - 12:12.

  • Qcyk likes this

#188 ONLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3,226 posts

Posted 07 August 2014 - 09:27

@Tszonek świetne kolorki ;)


  • Tszonek likes this

#189 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 posts
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Posted 07 August 2014 - 09:38

Ale mają jaja! :) fajne malowanie, tylko czy jajo jest symetrycznie zamocowane?

 

Pracują bardziej jak jerk czy typowy wobler?


Edited by Pasta, 07 August 2014 - 09:55.


#190 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 posts
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Posted 07 August 2014 - 16:48

@Tszonek świetne kolorki ;)

Dzięki dzięki :) szczerze to po prostu przypadkowe, malowałem tym co mi wpadło w ręce ;p

 

 

Ale mają jaja! :) fajne malowanie, tylko czy jajo jest symetrycznie zamocowane?

 

Pracują bardziej jak jerk czy typowy wobler?

 

na fotce są jeszcze bez sterów, a praca hmmm określe jako X :)



#191 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 posts
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Posted 08 August 2014 - 06:40

A z ciekwości zobacz jakby pracowały bez sterów, bo jerków z jajem to chyba jeszcze nie było;)


Edited by Pasta, 08 August 2014 - 06:40.


#192 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 posts
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Posted 09 August 2014 - 16:10

raczej nic z tego nie będzie ale spróbować zawsze można ;p.

 

Wczoraj mnie mile zaskoczyły te wobki... co prawda w malowaniu bardziej naturalnym, ale i tak było niezle ;p. Kilka szczupaczków z czego jeden 67cm, pare okoni +/- 20-25cm. kilka wyjść kleni,bądz bolków (nie wiem wszystko nie trafione ;/ )

 

Takżę jestem szczęśliwy że łowią ;p



#193 OFFLINE   krzysztof7

krzysztof7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts

Posted 11 August 2014 - 21:30

Witam wszystkich
Po dłuższym czasie nic nie robienia ponownie zabrałem sie do strugania,jeszcze nie dokończone ale korci aby pokazać...Attached File  IMG_20140811_221728.jpg   75.71KB   16 downloads

Edited by krzysztof7, 11 August 2014 - 22:15.


#194 OFFLINE   krzysztof7

krzysztof7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts

Posted 11 August 2014 - 21:35

Attached File  IMG_20140811_222249.jpg   57.74KB   16 downloads

Edited by krzysztof7, 11 August 2014 - 22:18.


#195 OFFLINE   Maciul

Maciul

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 posts
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Michał

Posted 14 August 2014 - 08:01

Kilka nowości na różnym etapie ukończenia

2z83uas.jpg



#196 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 posts
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Posted 19 August 2014 - 22:12

Część ostatniej ukończonej serii mrówek, łowię nimi w zarośniętej rzece i jak dotąd, nie miałem przynęty, na którą klenie brałyby równie często. To nic, że krótkie i przeważnie się nie zacinają, ale za to brania są widowiskowe :). Jedynie lakier nie jest taki jak trzeba, dziś zdobyłem Hartzlack, te z fotki są pokryte Domaluxem Silver, w wersji pół mat, takie o, następne będą ładniejsze. Choć rybom to nie przeszkadza.

 

Na dalszych zdjęciach widać troszkę zmieniony korpus, ostatnio jakoś nie mam natchnienia aby próbować robić coś innego niż tylko mrówki, na fotce jest ich piętnaście, wczoraj zrobiłem przed spaniem cztery, zostało jeszcze czterdzieści osiem wyciętych z grubsza kawałków drewna, a do przyszłej środy może uda mi się wszystkie choć wystrugać i wyszlifować, bo jakoś z czasem krucho. Jak już będą gotowe, wkleję zdjęcia w wątku.

Attached Files


  • teki77, woblery z Bielska, damianwnuk and 1 other like this

#197 OFFLINE   teki77

teki77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 posts
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Posted 20 August 2014 - 08:16

Super te mrówki , zakładaj wątek i pokaż co tam jeszcze działasz bo jest na czym oko zawiesić.

#198 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 posts
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Posted 20 August 2014 - 10:09

To miłe, że się podobają, naprawdę. I myślę, żeby otworzyć swój wątek, tylko że jakoś tak rzadko włączam komputer i nie mam za bardzo czasu. Dziwna sprawa, w ubiegłym roku miałem czas na wszystko, a teraz jak jestem na etapie poważnej zmiany w życiu :), na wszystko mi go brakuje. Także teraz też piszę z komputera z pracy.

 

W chwili obecnej nie robię nic innego, jak tylko mrówki. Zupełnie nie wiem czemu mnie to tak opanowało, nawet jakoś na ryby nie chce mi się iść, jak przychodzę z pracy, to od razu zaczynam dłubać. A jak już idę nad wodę, to po to, żeby poustawiać woblery. Ale dziś będzie ostatni dzień pracy nad mrówkami w tym tygodniu, bo inna osoba czuje się zawiedziona, że nie poświęcam jej tyle czasu co trzeba :).

 

Poniżej jedna z moich boleniowych wypocin, praca bardzo drobna i szybka, dodatkowo od czasu do czasu błyska nieregularnie bokami. Spodobało mi się robienie takich woblerów (to było na etapie zimy) a potem zarzuciłem na rzecz małych. Boleniówek zrobiłem sporo, część rozdałem, ale jeszcze nic na nie nie złowiłem. Zresztą, raz tylko próbowałem złowić bolenia na Bugu i to przez krótką chwilę.

 

Dziś wystrugam i zaimpregnuję tak z dziesięć mrówek i wstawię stery do sześćdziesięciu gotowych pomalowanych i zalakierowanych małych woblerków, bo już zaczynają zbierać kurz, po to, bym mógł w sobotę na nie sobie połowić na przygranicznej małej rzecce.

Mrówki będę sukcesywnie wklejał na różnych etapach pracy.

Attached Files



#199 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 posts
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Posted 27 August 2014 - 19:34

Ciąg dalszy mrówek, po kilkukrotnej kąpieli w Hartzlacku, jak wyschną, wkleję im stery i w niedzielę próba generalna. Chyba trochę przegiąłem z pokostem i część będzie tonąć. Ten fioletowy poblask, to perłowa pasta z różowym poświtem, na czarnym tle dała taka fajną opalizację. Pośród mrówek widać dwa woblery składające się z kilku segmentów, w zamyśle miały to być rosówka i pijawka, ale co innego widzieć coś w myślach, a co innego przelać to na drewno :). Nie podobają mi się, ale jak już je zrobiłem, to choć sprawdzę, jak im wkleję stery, jak się zachowują w wodzie. W najbliższych dniach ciąg dalszy strugania mrówek i ruszę małe woblery z pianki, właściwie to zacznę je dalej obrabiać, bo mam sporo korpusów i dużo zaczętej roboty. Ciąg dalszy nastąpi :).

Attached Files



#200 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Posted 27 August 2014 - 21:55

Bardzo fajne malowania.

Naprawdę, nie powinieneś mieć zahamowań przed otworzeniem własnego wątku :)

 

Co do pasty - woblery pokryte nią świetnie wyglądają. Niestety, dość krótko. Chyba, że masz jakąś inną. Ja kupiłem takie na bazie wosku i wypuściłem tylko kilka sztuk - okazało się, że lakier na powierzchni pokrytej pastą nie związał się z podłożem i bardzo szybko się złuszczył. Nawet kilka warstw lakieru nie pomogło, łuszczył się aż niemiło...