Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poczekalnia, moje pierwsze kroki w twórczości.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1527 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 05 styczeń 2015 - 23:38

Tak jest ,nie ma żadnych spinek ,konstruktywna rozmowa :-)

Laska2309 jak byś obserwował ,dokładnie obserwował to byś wiedział dlaczego ten wobler był taki łowny ,a jak byś wiedział to byś chciał móc sobie takiego zrobić i to nie jest pierdoła :-).

W budowaniu sztucznych przynęt właśnie o to chodzi :-).


Użytkownik Kielo edytował ten post 05 styczeń 2015 - 23:39


#242 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2787 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 05 styczeń 2015 - 23:47

Praca, praca i jeszcze raz praca. No to Panowie do ..... pracy  :) .



#243 OFFLINE   laska2309

laska2309

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaToporów Wielun Częstochowa
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2015 - 00:45

Heh spoko panowie :) woblerek mnie nauczyl zeby robic notatki  jakas magia w tym jest zaklinacz ryb :P dobrej nocy 



#244 OFFLINE   laska2309

laska2309

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaToporów Wielun Częstochowa
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2015 - 11:58



Praca, praca i jeszcze raz praca. No to Panowie do ..... pracy  :) .

Sie robi :) praca Y drobna   tonace  7cm  jeszcze pare warstw lakieru przed nimi ale sloneczko swieci ..

b2f09b80b458.jpg

cb84dd0cbf46.jpg

980988e155b1.jpg

2abca952c3cc.jpg


Użytkownik laska2309 edytował ten post 06 styczeń 2015 - 12:02

  • teki77 lubi to

#245 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 styczeń 2015 - 13:46

Łukaszu, przestań zajmować miejsce początkującym i otwieraj własny wątek.

;)  :)



#246 OFFLINE   laska2309

laska2309

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaToporów Wielun Częstochowa
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 styczeń 2015 - 17:07

OK Janusz :)



#247 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:22

Pierwsze cztery to akryle+gąbka

 

a8c34d9e43ba.jpg

 

Żuki pędzlem, natomiast czerwone spray :)

 

dc2ce1880866.jpg



#248 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 27 styczeń 2015 - 23:46

witam,
ja zaczełem struać jakoś w grudniu ;) jest mało czasu ale coś tam dziubie :)

Proszę o szczerę opinie :)

 

IMG_8568.JPG

 

IMG_8542.JPG

 

IMG_8574.JPG

 

IMG_8566.JPG

 

IMG_8575.JPG

IMG_8479.JPG

 

IMG_8580.JPG

 

IMG_8597.JPG


  • Artech, Pasta i G_rzegorz lubią to

#249 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 styczeń 2015 - 00:29

witam,
ja zaczełem struać jakoś w grudniu ;) jest mało czasu ale coś tam dziubie :)

Proszę o szczerę opinie :)

Jest nieźle. Początkujący? :o Nie zgadłbym. Poważnie. Umiesz zachować proporcje, masz cierpliwość, jesteś dokładny.

Czym mocujesz oczka? Pytam o te z drutu.

Śmiało możesz zakładać swój wątek :)


  • Kaszub Bait lubi to

#250 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 28 styczeń 2015 - 08:41

Jest nieźle. Początkujący? :o Nie zgadłbym. Poważnie. Umiesz zachować proporcje, masz cierpliwość, jesteś dokładny.

Czym mocujesz oczka? Pytam o te z drutu.

Śmiało możesz zakładać swój wątek :)

oczka były do zdjęcia tylko wklejone klejem cyjankoakrylowym .chyba będzie trzymac ?? 
A teraz troche to lepiej wygląda bo doszło kilka warstw domaluxu a na zdjęciach jest jeszcze bez :)

jak mi wyjdzie coś dobrze to może zrobię jakąś forme do odlewania



#251 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:16

Jeśli chcesz robić bardziej regularną "kratkę" imitującą łuskę, polecam najpierw zrobić linie boczną a później od linii bocznej robisz nacięcia najpierw poniżej linii w dół później w górę. Robisz taką jodełkę a później w drugą stronę i wychodzi kratka.

 

Kształty robisz bardzo fajne, jeśli to oklejanie aluminium to też bardzo dobrze Ci to wychodzi. Jeśli dobrze umieścisz obciążenie to będą łowić ryby :)


  • Kaszub Bait lubi to

#252 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:21

Są pewniejsze niż cyjanoakryl kleje do wkrętów. Było o tym w kilku tematach (technicznych) wspomniane. Szkoda tracić fajne woblery na byle zaczepach, podczas wyrzutu, a już najgorzej na rybie :huh:


  • Kaszub Bait lubi to

#253 OFFLINE   ferrox

ferrox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjapolaniec
  • Imię:karol
  • Nazwisko:************

Napisano 29 styczeń 2015 - 12:11

polecam patex albo vicol , zgadzam sie z Januszem bo są wypasione ... w sumie na cyjanoakrylan też wklejałem ale zmniłem bo często oczka wypadały :) vicol kosztuje ze 3 zł

#254 OFFLINE   Vigo

Vigo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 styczeń 2015 - 12:42

Duża płoteczka to już prawdziwa snycerka, bardzo ładne wobki, podobają mi się, a autor dodatkowo skromny.

Mnie przy wklejaniu oczek zarówno tych wkręcanych jak i stelaży najlepiej sprawdzał się polski Distal (klasyczny, słomkowy, długowiążący).



#255 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 29 styczeń 2015 - 20:00

Jeśli chcesz robić bardziej regularną "kratkę" imitującą łuskę, polecam najpierw zrobić linie boczną a później od linii bocznej robisz nacięcia najpierw poniżej linii w dół później w górę. Robisz taką jodełkę a później w drugą stronę i wychodzi kratka.

 

Kształty robisz bardzo fajne, jeśli to oklejanie aluminium to też bardzo dobrze Ci to wychodzi. Jeśli dobrze umieścisz obciążenie to będą łowić ryby :)

może jakieś zdjęcie poglądowe w trakie takiej roboty łuski ??  :) wyobraziłem sobie jak to ma być :) ale jak się coś zobaczy to zawsze lepiej.
Panowie macie racje z tymi oczkami :) zmienie klej, w wątku "Woblerowe patenty" troche o tym czytałęm i nawet jest ten test kolegi Pasta.

wrócę do domu to sprawdzę jak to pływa, wobki dosyć mocno obciążyłem bo mają 20g, dwie sztuki tylko około 10g. Czy będą pływać nie wiem :D



#256 OFFLINE   Bobex

Bobex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 02 luty 2015 - 23:09

Odświeżam ostrze i biorę się ostro do pracy ;-)
38d385b340cf.jpg 433004116c48.jpg 2f7a8d4acf84.jpg 2f865dbda4d1.jpg ffb95b8ee49e.jpg



#257 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 luty 2015 - 00:20

Oj Bobex, Bobex. Pierwsze kroki? Toż to ani pierwsze, ani drugie B)

Daleka droga już za Tobą. Widać, że sporo umiesz. Nie masz się co krępować, śmiało zakładaj wątek, ostrze w garść i do roboty :D

 

Przy okazji, po zdjęciach widać, że nie tylko woblery, ale i fotografia jest Twoją mocną stroną. Nie każdy tak potrafi oddać opalizację. Brawo.



#258 OFFLINE   Vigo

Vigo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 luty 2015 - 17:25

Czołem, no i niestety, czy może stety :)  wszystkie objawy wskazują na to, że niebezpieczny i złośliwy bakcyl "woblerozy" ponownie dopadł i mnie, a już naiwnie myślałem, że jestem wyleczony, a on tylko podstępnie drzemał i czekał na dogodne do rozwoju warunki.

 

Wobki strugałem sobie już kilkanaście lat temu, bo fabryczne cudeńka były drogie i każdy definitywny zaczep boleśnie trzepał po kieszeni.

Internetu w komputerze wtedy jeszcze nie miałem, pomocne były skąpe artykułu na temat budowy woblerów zamieszczane z rzadka w prasie wędkarskiej, do wielu wniosków jednak trzeba było dojść samemu, najskuteczniejszą metodą... prób i błędów. ;)

Z wiekiem czas, który mogłem przeznaczyć na zabawę nożykiem w drewnie zaczął się niebezpiecznie kurczyć w efekcie czego w pewnym momencie całkowicie zarzuciłem struganie swoich "niby rybek" i łowiłem tylko na obce, kupne, a cały warsztacik i pudełka z niewykończonymi egzemplarzami powędrowały na dno szafy i do piwnicy. :(

Traf jednak chciał, że nieopatrznie zbłądziłem na to forum, a oglądanie wobkowych perełek, które tu koledzy podstępnie wrzucają nie mogło ujść bezkarnie i któregoś dnia żądza strugania, klejenia, malowania i lakierowania nagle wróciła. Wyciągnąłem z szafy swoje pudełka, które leżały tam długie lata i ponownie w nich szperając nabrałem nieodpartej chęci na kontynuację dłubaniny.

 

Mam nadzieję, że mój zapał nie zgaśnie i nie okaże się słomianym, trzymajcie Koledzy kciuki za mnie ;)  to być może któregoś dnia odważę się otworzyć swój własny watek autorski, zobaczymy. :)

 

Mniej lub bardziej gotowych korpusów mam jeszcze ze dwieście, większość wystarczy już tylko ozdobić farbkami i polakierować, strugało się wtedy z czego popadnie, głównie z lekkiego i przyjaznego w obróbce drewna pochodzącego ze skrzynek w których przyjeżdżały do nas owoce tropikalne, ale również jak widać zdarzało się dłubać z drewna sosny i buku.

Całkowicie gotowe wobki chyba mi się nie zachowały (leżą w bezpiecznych depozytach na dnie rzek), może znajdę kilka z samych początków mojej struganiny, muszę poszperać za nimi.

Znalazłem też mój kajecik, gdzie skwapliwie rozrysowywałem kształty i materiały korpusów, pasujących do nich sterów, rozmieszczenie i wagę obciążeń, zapisywałem uwagi z testów poszczególnych modeli.

 

Zawartość tych pudełek spoczywa w nich i czeka cierpliwie na chwilę uwagi od co najmniej dziesięciu lat (jak nie lepiej), wciąż miło zalatują podkładem nitro ;) :

Cq00J8kl.jpg

 

Pokostowane korpusy teraz pięknie pachną, jakoś tak inaczej, balsamicznie, prawie owocowo:

35mICJAl.jpg

 

Stery robiłem wtedy mozolnie z polerowanego 3-4mm pleksiglasu (teraz będą z tego wzorniki):

sZ95TPcl.jpg

 

a korpusy powstawały nawet z co ciekawszych trzonków szczoteczek do mycia zębów :P:

TdvL3Jjl.jpg

 

A to (co jest dla mnie wielce budujące) już świeża dłubanina z tego tygodnia (nawrót woblerozy :D ), postanowiłem między innymi wypróbować nową dla mnie technikę "połówkową" (kiedyś najczęściej stelaż  zalewałem Distalem w rowku naciętym po całości lub rzadziej wklejałem wkręty), zobaczymy co z tego się urodzi:

j9G1YlRl.jpg


Użytkownik Vigo edytował ten post 09 luty 2015 - 17:28


#259 OFFLINE   badtobone

badtobone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 456 postów
  • LokalizacjaPieniny
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:S

Napisano 09 luty 2015 - 18:11

Panie kolego prosze w tej chwili zalozyc swoj watek bo to kawał dobrej roboty jest!!! :)



#260 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 luty 2015 - 18:22

Pozostaje mi tylko przyłączenie się do powyższej prośby. Początkującym to Krzyśku przestałeś być daaawno temu. Wirus woblerozy atakuje dożywotnio. Czasem udaje się co najwyżej łagodzić objawy. Tylko, między nami mówiąc, poco walczyć?  :D

Odwagi :)